jautājums vīriešiem panesās no tēmas "bērns - kādēļ?"

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Izskanēja viens vīrieša komentārs, kur tika teikts ka sieviete ir tāda slikta un tāda, jo pirms 20 gadiem dzīve bija daudz grūtāka - nācās visu darīt pašām, un ģimenes veidošana, bērnu dzemdēšana bija dabiska, normāla parādība. Bet kādēļ sievietēm ir jāpilda šie pienākumi, kas nebūt nav viegli, bet vīriešiem pienākumi nez kāpēc tagad nav nekādi. Agrāk bija normāli rūpēties lai arī kas pa savu bērnu, bērnu māti (ģimeni), nest mājās naudu, uzturēt un rūpēties... lai arī kas, bet vīrietis nemeklēja sānsoļus. Tad kādēļ tagad no sievietēm gaida to pašu ko pirms gadiem 20, bet no vīriešiem visi pienākumi ir kā izplēnējuši. Tagad pat modē vēl pie mammas dzīvot un naudu no viņas sūkt, bet ja strādā un pelna, tad domā, ka baigi varenie veči, kam sava nauda ir sava, un neuzskata par normālu parādību veidot ģimenes dzīvi un par to rūpēties. Tagad - uztaisīja, apnika, aizgāja. Kādēļ sievietēm ir jāiziet cauri tam murgam, vēl līdzcilvēku cinismam jāiet cauri, kur visi no tevis pieprasa to labāko mammu, labāko darbinieci, labāko cilvēku utt. Kur palikusi vienlīdzība? Kādēļ veči sagaid nezin ko, bet paši nevar pat mazo pirkstiņu pakustināt? Protams, vienmēr ir izņēmumi, gan no sieviešu, gan vīriešu puses, bet es runāju par vairumu. Par sabiedrībā pieņemtajiem standartiem, kad mātei, lai vai kas jāuzņemas visa atbildība, bet vīrietis tikai gaida, grib sagaidīt to ideālo un labāko sievieti, un ja pēc dzemdībām sievietei ir kāds lieks kilograms, nepilda "ideālās" sievietes pienākumus tā uzreiz - hops, meklēšu ko labāku... Kādēļ vīrieši neziedojas, kādēļ vīriešiem nav šīs ģimeniskās vērtības? Kur tas ir palicis? Kādēļ tik viegli aiziet no tikko izveidotas ģimenes?
16.08.2016 18:38 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ko tur domāt kā bija senāk?
Senāk pārsvarā vispirms aprecējās un tad seksoja un tad nju vienalga- patīk vai nē Tev sex ar Jānīti, liels vai mazs krāniņš ,ir novirzes vai nav- bija jāpacieš tāds kāds ir.
Vot izdomā Pēterītis noseksot ar Ieviņu. Ieviņa netīšām palika stāvoklī un tad gribi vai ne Pēterītim Ieviņa bija jāperc. Ģimene , sabiedrība spieda, jo tas bija liels kauns negods palikt stāvoklī pirms kāzām ,neaprecēties, uzreiz visi izstūma, uz Tevi skatījās kā uz padauzu , "netīrele".
Aprecējies un pēc 5 gadiem sākas nesaskaņas- cieties , esi kopā ar vīru. Nebija vnk pieņemts šķirties. Bija jāpacieš,ka vīrs iet pa kreisi, dzer, vai arī vnk sāk nepatikt kā tāds. Protams,ka tad vajadzēja pieslīpēties otram , pieskaņoties, bet tas nenozīmē,ka viņi bija patiešām laimīgi.
Tā visa Tava rožainā izpratne- agrāk viss bija tik labi, precēja, līdz mūža galam bija kopā, jā bija, jo īsti nebija citas izvēles.
17.08.2016 08:38 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Senāk arī nebija interneta caur ,kuru tik daudz informācijas plūst- kas ko krāj, kas ar ko precas, kas ko nogalināja utt.
Senāk viss notika tā- izstāstīja Ieviņas draudzene kaimiņienai ,ka Ieviņa krāj savu vīriešu un aizplūda informācija trīs ciematu attālumā, bet ,protams,ka ne visas Latvijas mērogā , jo kuru gan interesē Liepājā ,ka Ieviņa no Ogres krāj savu vīru. Tagad tā informācija nokļūst no visām Latvijas malām, no citām pasaules valstīm .
Tagad jau rīko visādus sarunu šovus, iepazīšanās ,kur 5 bērnu tēvs stāsta par savu izšķiršanās sāpi, 4 bērnu māte ...
17.08.2016 08:43 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
sniegpulksten
tu man par to rožaino izpratni? :D nē, neko rožainu neredzu ne mūsdienu, ne senākās attiecībās :D ne agrāk sievietēm bija viegli palikt vienām ar bērniem (un bieži tas nebija viens bērns kā mūsdienu ģimenēs, bet trīs un vairāk), ne tas tā ir tagad.
17.08.2016 08:50 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Gan senāk, gan tagad ir vīrieši kas visu var uzņemties ar pilnu atbildības sajūtu un visu izdarīt.
Es uzskatu ka vīrietis attiecībā pret bērnu var visu paveikt,(izņemot dzemdēt un barot ar krūti). Tās nav sarežģītas vai neiespējamas lietas, visu var iemācīties un visu var izdarīt.
Visas atrunas ir tikai slinkums.
Pat ja vīrietis strādā un sieva ņemas pa mājām ar bērniem, arī vīrietis daudz var palīdzēt bērna audzināšanās un aprūpē.
Daudziem tagad ir modē ir egoisms, domāšana tikai par sevi un saviem priekiem un baudām
Un tas noved pie tā ka cilvēks paliek kā lupata kas tikai čīkst un žēlojās pie pirmajām grūtībām
17.08.2016 08:56 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
sievietēm maksā vairāk nekā vīriešiem, pat ja matu garums viens. Tā ka tīri teorētiski sievietēm pat vajadzētu pelnīt vairāk nekā vīriešiem, kaut vai tāpēc vien, ka vairāk iztērējam sava korpusa uzturēšanai labā stāvoklī nekā vīrieši. Plus vēl bērnu uzturēt?

Korpusa uzturēšana ir strunts. Korpusu var uzturēt arī lēti, ekonomiski:D, bet par bērnu piekrītu ,jo bieži vien bērns paliek pie sievietes,ja pāris izšķiras un sievietei ir grūti savilkt galus kopā ar esošo darbu, vai arī atrast darbu, kurā strādājot gan par dzīvokli samaksāt, gan par auklīti, gan paēst un vēl paliktu pāri korpusa uzturēšanai, aiziešanai uz zoo kopā ar bērnu vai tml. Mūsdienās daudzi darba devēji neaizdomājas, ka bieži vien sievietēm ir materiālajā ziņā jāpavelk tikpat daudz kā vīriešiem. Mēdz gadīties,ka vienā un tai pašā darbā vīrietis par to pašu darbu saņem ,jo viņam redz jāuztur ģimene, vai arī vnk ir vecis un vairāk ,it kā aiziet izdzīvošanā, bet štrunts par to ,ka ir otra darbiniece, kurai arī ir jāizdzīvo. Darba devējs jau nezina kāds modelis ir ģimenē -vīrs par visu maksā, vai arī ir tāds ,kurš grib visu 50/50 ar sievu .
17.08.2016 08:57 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es arī domāju, ka visos laikos bija vīrieši kas krāpa un īpaši nerūpējās par ģimenes vērtībām un bērnu audzināšanu. Pirms 20-40 gadiem varbūt izteiktāka bija tas, ka vīrieši baigi neucinājās ap mazo, kā tas ir tagad.
Vismaz runājot ar saviem vecākiem un vīrieša, viņi atzina, ka tā kā mans draugs ņemas ar meitu, tā nebija. Tādēļ priecājos un novērtēju, ka man ir vīrietis, kurš steidz mājās no darba, lai var pavadit laiku ar savu bērnu, lai var iet pastaigās utm., un arī mājas darbus dara. Un tādā tendence ir ļoti daudz ģimenēs.
17.08.2016 09:27 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Un pasakiet cik daudz mātes savu bērnu atdos audzināšanai tēvam. Es, piedodiet, ja šķirtos savu bērnu neatstātu vīrietim, tāpēc ka tas ir mans bērns, un man salūztu sirds, ja man vajadzētu pieņemt tādu lēmumu, nekad dzīvē nespētu samierināties. Un ticu, ka darītu visu lai nebūtu trūkums. Varbūt, kad bērns liels, tad ir citādi, bet kamēr mazs, es nespētu.
Es gan arī zinu vīriešus, kas audzina vieni, man kaimiņos tāds ir, to māti es nesaprotu, jo arī neredzu, tātad reti apciemo, tēvam gan cepuri nost.
17.08.2016 09:33 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
pasakiet cik daudz mātes savu bērnu atdos audzināšanai tēvam

es arī neatdotu, daudzas neatdotu, toties vīriešiem nav ar to problēmu, savāc savas mantas un aiziet vieni. šis faktors bieži vien pēcāk ietekmē turpmāko dzīvošanu- sievietei ar bērniem ir grūtāk gan finansiāli, gan jaunas attiecības veidot.
17.08.2016 09:54 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
es arī neatdotu, daudzas neatdotu, toties vīriešiem nav ar to problēmu, savāc savas mantas un aiziet vieni. šis faktors bieži vien pēcāk ietekmē turpmāko dzīvošanu- sievietei ar bērniem ir grūtāk gan finansiāli, gan jaunas attiecības veidot.

Ne visi ir tādi kam tik ātrāk nozust. Ir arī tādi kas vēlētos uzņemties atbildību par bērnu un ņemt bērnu savā apgātībā, bet šajā ziņā likumi ir tomēr mātes pusē kaut vai bērns ir abu vecāku. Kautvai bērna tēvs varētu nodrošināt labu dzīvi bērnam (atšķirībā no mātes) tiesas lemj par labiu mātēm.
Tā kā ne visi ir tādi kas aizmirst par saviem bērniem šķiroties.
17.08.2016 15:20 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Sabiedrībā uz šķirto vīrieti/tēvu skatās pavisam citādāk nekā uz sievieti/māti. Vienalga, pie kā paliktu bērns, vīrietis būs nabadziņš, vai nu sieva zāģējusi, vai atņēmusi bērnu, vai uzgrūdusi visu atbildību par bērnu utt. Cik nav dzirdēts. Tāda ir tā lielākā daļa no mūsu sabiedrības.
17.08.2016 15:36 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Sabiedrībā uz šķirto vīrieti/tēvu skatās pavisam citādāk nekā uz sievieti/māti. Vienalga, pie kā paliktu bērns, vīrietis būs nabadziņš, vai nu sieva zāģējusi, vai atņēmusi bērnu, vai uzgrūdusi visu atbildību par bērnu utt.

Esmu daļa no sabiedrības un atļaušos teikt, ka es tā nedomāju un neesmu arī citur tādus viedokļus dzirdējusi. Es nesaku, ka neviens sabiedrībā tā nedomā, mani vienkārši dažreiz pārsteidz, cik dažādās sabiedrībās mēs visas dzīvojam.
17.08.2016 15:59 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Mani vairāk pārsteidz, ka viss tiek vispārināts - sabiedrība, lielākā daļa, sievietes, vīrieši, vienmēr, nekad utt. Neuzskatu, ka tos vārdus nedrīkst lietot, bet ne jau šeit ir kāds, kurš uzskaita visu sabiedrību un interesējas, kā konkrētais indivīds jūtas par šķirtajām laulībām un Lieni, kura aizmuka no Mareka.
17.08.2016 16:17 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Nu protams, ka katram sava pieredze, dažādi cilvēku atstāsti utt. Vispārinot varbūt ir vieglāk īsi izteikties, bet es jau nerakstīju, ka visi, tikai tā un citādāk nevar būt, neuzdrošinies minēt citu piemēru.
17.08.2016 17:10 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Vai tikai vismaz daļēji ne tāpēc, ka mums jau no mazotnes borē, ka ir "sieviešu" un "vīriešu" profesijas?

Te akmentiņš vairāk sieviešu dārziņā...sievietes uz tādu dalīšanu ir naskākas nekā vīrieši.Palasiet vecās tēmas un jūs redzēsiet, kā šeit daudzas naski komentējušas, ka tā ir vīriešu vai sieviešu profesija. Protams vīriešiem arī ir tādi stereotipi, bet tomēr mazāk. It īpaši manas paaudzes.
+ ir tāda lieta, ka ''vīriešu'' profesijas samazinās, kamēr ''sieviešu'' palielinās.
Uzskatu, ka katram jāstrādā pēc savām spējām, interesēm nevis kaut kādiem sabiedrības standartiem.
Par tēmu runājot, man ļoti gribētos, lai visi izvēlas savu ideālo modeli ("tradicionālais" vai 50/50) un atrod atbilstošu partneri, nevis grib, lai sieviete strādā un pēc tam vēl nodarbojas ar saimniekošanu un bērnu audzināšanu. Nevienam attiecībās nevajadzētu kļūt par otra kalpu.

Tieši tā, to tak es visu laiku saku!
Tas ir abpusēji. Arī sievietei nepieklātos apsaukāt vīrieti, lai arī kāds viņš nebūtu.

Un atkal tas pats, ko es saku: Divkosība. Neviens nedrīkst otru apsaukāt, bet neskaitāmās tēmās džeki tiek apsaukāti, kad kaut ko pasaka pretī par sievietēm, tā spuras gaisā.
Es, nudien, nesaprotu tos cosmo "vīriešus". Nāk un čīkst, ka kaut kas kas nepatīk, pfff.

Klasisks divkosības paraugs. Kad nepatīk ko mēs sakām, tā ''čīkstam''. Diezin kā tavu komentāru nodēvēt ja ne par čīkstēšanu?
.........................................................
Un kas attiecas uz bērnu...kā jūs varat teikt, ka bērns ir jūsu, neatdotu tēvam? Tātad bērnu radījāt viena pati? Tēvam ir tikpat lielas tiesības uz bērnu, kā mātei.
Man Tiesību pamatus skolā pasniedza bijusī tiesnese vai kas tur skaitījās, saistībā ar bērniem tieši bija strādājusi. Un viņa vienreiz stāstīja, ka bija gadījums, kad vecāki šķīrās un nevarēja sadalīt bērnu...tiesa nolēma par labu mātei. Bet kur problēma? Tā, ka māte dzēra, kamēr tēvs bija kārtīgs. Bet tieslietu sistēma ir nevienlīdzīgi pakārtota, ka tēvam ir ļoti sarežģīti uzvarēt aizbildniecības prāvās. Un tas nav pareizi, jo bērnam jāpaliek tur, kur būs labāki sadzīves apstākļi.
Un vel...šajā diskusijā minējāt, ka tēvam arī ir atbildība par bērna audzināšanu, bet kāpēc metat kažoku uz otru pusi, kad jādala bērns? Tad pēkšņi kļūst tikai jūsu? Vnk divkosība...
17.08.2016 19:10 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
es arī neatdotu, daudzas neatdotu, toties vīriešiem nav ar to problēmu, savāc savas mantas un aiziet vieni. šis faktors bieži vien pēcāk ietekmē turpmāko dzīvošanu- sievietei ar bērniem ir grūtāk gan finansiāli, gan jaunas attiecības veidot

Es arī neatdotu. Bet tas taču nenozīmē, ka vīrietim ir pofig. Protams, ir vīrieši, kuriem ir pofig, tāpat kā ir sievietes, kurām ir pofig, bet normālam cilvēkam savu bērnu atstāt nav vienkārši un bez problēmām (t) Tā arī ir, ka bērns tiek atstāts pie mātes, jo, ja vien māte pati tam nepiekrīt, neviens viņai bērnu neatņems. Turklāt ir jāņem vērā arī bērna viedoklis - bieži vien māte ir bijusi mājsaimniece un bērna primārā aprūpes persona, līdz ar to bērns pats vēlas palikt pie viņas, un ir jābūt tiešām nopietnam iemeslam, lai tiesa (ja jautājums tiek risināts tiesas ceļā) lemtu citādi. Tas nenozīmē, ka tēvam nav sāpīgi šķirties no bērna! Vēl jau ir arī mājokļa jautājums - ja ģimene dzīvokli neīrē, bet tas pieder vienam no pāra (vai abiem), tajā parasti paliek dzīvot sieviete ar bērnu, un vīrietim jāmeklē jauna mājvieta, jo neizliks taču uz ielas savu bērnu. Nu, es nezinu, varbūt atkal dzīvojam dažādās sabiedrībās, bet man izskatās, ka tie vīrieši, kas tā vienkārši aizlaižas, nāk no tām pašām aprindām, no kurām nāk mātes alkoholiķes un tamlīdzīgi kadri. (t)
17.08.2016 19:55 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Likteņa vēstnesi, nešķiet, ka drusku bāzies visās sarunās? Kāda motivācija jaunam vīrietim nākt meiteņu forumā? Īpaši tādam, kurš uzsver, ka attiecības veidot nevēlas. Tak sēdiet savos forumos! Jā, jā, jā, es čīkstu! :-|
Es, starp citu, šajā forumā esmu jau ļoti, ļoti sen.. vienmēr te ir nākuši puiši, bet parasti viņi parādījās, nedaudz pakomentēja un nozuda. Vai arī komentēja reti. Bet lasīt bez maz vai katrā Cosmo (!) diskusijā vīriešu pīkstēšanu, ka sievietes tādas un šitādas?.. (t)
17.08.2016 20:02 |
 
Reitings 179
Reģ: 12.11.2015
Salomē, palasījis šos te komentārus, varu droši pateikt, ka vīriešu te nav. Neviena paša. Puišeļi ir un dažas vājas vīriešu dzimuma imitācijas.
Roberts savu bērnu točna kādai uzgāzīs un pats patīs makšķeri, tas redzams komentārā, kurā viņš iesaka sievietei plānojot grūtniecību ņemt vērā, ka viņa kļūs par vientuļo māti. Par ideju pa muti. Brīnās, ka skuķiem šitādi uzskati, bet kā tad nebūs, ja viņām šitādi lohi pārstāv vīriešu viedokli. Lupata Tu esi, vecīt, pirms iet pie sievietēm, paaudzies un noteikti neej bez prežiem, tādiem, kā Tu, labāk nevairoties, sugu apkauno. Atbildība ir tā štelle ar ko vīrietis no puišeļa atšķirās. Tas arī uz pārējiem bērniem attiecās un arī uz to sievišķi, kas tēlo veci.
.Sākumā jau vienmēr viss ir feini, bet nepaiet ne 5 gadi, kad jau sāk sievietē kaut kas kaitināt, nepatikt, atrod jelkādus mīnusus, lai varētu nejusties vainīgi, ka pašļūca pa kreisi

Ir tāda sena omīšu gudrība - ja vīrietis pārstāj nākt mājās, tātad viņam ir problēma un šī tieši mājās arī ir. Omītes bija tiešām gudras sievietes, salīdzinoši ar tām, kas tagad precību tirgū izliktas.
Pēc dzemdībām vairums sieviešu pārvēršas par nenormāliem zāģiem, tā, lūk, ir tā jūsu problēma. Normāls vecis neskraidīs jums apkārt katru rītu ar mērlentu, tas ir fufelis. Ja mēnešiem neko citu nedzirdi, kā gaudošanu, cik viss ir slikti, kā nabadzīte pārgurusi, cik resna palikusi un, ka vīrietis cūka atļaujās uz darbu iet, turklāt tādā tonalitātē, itkā darbā viņu gaidītu dīvāniņš, kur izgulēties, nevis kaudze pienākumu, to, ka mājās viņa neko nevar paspēt, jo bērns (kurš dīvainā kārtā brīvdienās nomodā vien pa pusstundai dažas reizes dienā, bet pārējo laiku guļ) neļauj viņai pat uz poda aiziet, pārmet, ka par maz palīdzi, jo maita uz darbu ej, pa dienu viņai vienai jātiek galā utt, tad gan piegriežās.
Tie nav stereotipi un fantāzijas, tas dzīvē notiek. Sākas jau ar grūtniecību, kad divos naktī modina, lai aizbrauc uz veikalu pēc kaut kā, jo viņai gribās (Tev mašīna ir, kāpēc nebrauc pati?) un visas citas kaprīzes, kas, nez kāpēc, ir precīzi, kā tepat Cosmo sagrābstītas. Pacietība nevienam nav bezizmēra, ar to ir jārēķinās, pirms pataisīt sevi par princesi, kuras virzienā pat elpot nedrīkst, attaisnojot savu uzvedību ar bērnu, tad arī pamesto būs mazāk.
Vīriešiem nervi nav no dzelzs un attiecības veido divi. Ja mājās ir fūrija un pārskatāmā nākotnē nav redzamas izmaiņas, s*di ir neizbēgami. Kāds sakravās mantiņas un notīsies, cits paliks kopā formāli dēļ sīča un sameklēs sev kaut ko pa malu.
Pagale viena nedeg un ne no šā, ne tā normāls vīrietis neko tādu nedarīs.
18.08.2016 13:21 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Salomē, palasījis šos te komentārus, varu droši pateikt, ka vīriešu te nav. Neviena paša. Puišeļi ir un dažas vājas vīriešu dzimuma imitācijas.

R116 - vēl viens gudrinieks, pats bez pieredzes, bet cep "gudrās" teorijas.
Pēc dzemdībām vairums sieviešu pārvēršas par nenormāliem zāģiem, tā, lūk, ir tā jūsu problēma.

Domāju ka vairums sieviešu pēc dzemdībām izmainās, gan rakstura, gan izskatā uz labo pusi. Paliek vairāk sievišķības un siltuma, kuru iespējams nebija pirms dzemdībām.
Manā ģimenē tā bija un man zināmās arī.
Protams ir vīrieši lupatas un ļoti labi tēvi, kuri daudz dara savu bērnu labā.
Otro ir pietiekami daudz.
18.08.2016 13:49 |
 
Reitings 179
Reģ: 12.11.2015
vēl viens gudrinieks, pats bez pieredzes, bet cep "gudrās" teorijas.

Ar šādiem apgalvojumiem nevajadzētu pārsteigties. Vecākajam no maniem bērniem ir 11 gadu. Draugi arī visi, izņemot vienu, ar bērniem, brālim, kurš ir daudz jaunāks, arī ir sīči. Gājis, kā nu kuram. Cits šķīries 3x, cits ar pirmo sievu tā arī dzīvo (Otrie mazākumā, bet ir). Man pašam šobrīd ir otrā sieva.
18.08.2016 15:37 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
R116, nu gan forši aprakstīji! :-D Izrādās, sievietes vienkārši sava prieka pēc, aiz neko darīt, ņem un visu sačakarē. Cik redzēts, sievietes zāģē krietni mazāk, ja vīrietis iesaistās bērna aprūpē, nevis tikai spriedelē, ka sievietei jau visa diena brīva, jo bērns, redz, guļot 20 h dienā. Jaunajai dzīvei jāpielāgojas abiem, ne tikai sievietei. Pretējā gadījumā arī rodas tas aizvainojums, kas pārtop zāģēšanā. Ne no šā, ne tā arī normāla sieviete nerīkosies tā, kā tu aprakstīji. ;-)
18.08.2016 16:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits