Angļu val. skolotājām

 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2015
Labdien. Sakiet lūdzu, vai ir noteikts, ka angļu valodas mācību materiāliem obligāti jābūt angļu valodā? Par to aizdomājos, jo meita mācās 5. klasē Rīgā un nav paveicies ar skolotāju, kura šajā skolā strādā 1. gadu, droši vien nav pieredzes. Viņas klasē diezgan daudziem ir problēmas tieši ar angļu valodu. Meita saka, ka skolotāja skaidrojot, bet nekad nediktējot likumus, kas ir jāiegaumē. Bērns nevar atcerēties. Ja grāmatā būtu likumi, tad būtu vēl labi, bet tur viss angļu valodā. Vai tad skola nevarētu iepirkt materiālus latviešu valodā?
05.06.2016 16:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Labākie skolotāji patiešām tādā veidā strādā. Bet tas, ka dāma klases priekšā runā tikai angliski, automātiski nepadara viņu par labu skolotāju. Es arī varu ieiet piektajā klasē (ja mani kāds palaidīs), apspriest angliski savā nodabā tekstiņu, un būt sajūsmā par sevi. Tas taču uzreiz nenozīmē, kas es protu mācīt angļu valodu piektajai klasei.

Man ir bijusi slikta pieredze, mācoties svešvalodu ar šādu pasniedzēju, kura runā TIKAI svešvalodā (jo ne latviski, ne angliski viņa neprata). Tiem, kam bija labas pamatzināšanas, tie bija apmierināti, jo viņi sapratās labi, bet mana iesācēju grupa... nu, ko varējām uzminēt, to sapratām, pārējais - ar tādiem pašiem panākumiem būtu varejuši klausīties radio.
05.06.2016 18:06 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Es gan nedomāju, ka no tā vien, ka kāds priekšā runā angliski, kamēr visa klase sēž un nesaprot, ir baigā jēga.

Es franču valodu mācījos tiešī šādā veidā, pirmie 3 mēneši nebija viegli, daudz bija jāstrādā, daudz bija jātulko, bet rezultāti neizpalika.

Un par tiem iztulkotajiem vārdiņiem - kad es gāju skolā, tad grāmatas bija tikai angļu valodā un vārdiņi uz katru nākamo stundu bija jātulko pašiem, jāraksta kladītēs un blakus teikums, kurā šis vārds ir izmantots. Pēc tam jāmācās no galvas uz vārdiņu pārbaudēm, gan mutiskajām, gan rakstiskajām.
05.06.2016 18:04 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tam bērnam taču tie likumi ir jāiemācās angliski, ne latviski. Lai mājās lasa grāmatu, ja nesaprot, lai strādā ar vārdnīcu. Pilnīgi piekrītu Serēnai, labākie skolotāji strādā tieši šādā veidā. No sākuma nav viegli, bet laika gaitā rezultāti ir krietni vien labāki, kā tad, ja skolotāja visu stundu runā latviski un visu mācību grāmatu pārtulko.
05.06.2016 18:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es gan nedomāju, ka no tā vien, ka kāds priekšā runā angliski, kamēr visa klase sēž un nesaprot, ir baigā jēga.

Jā, ir tāda metodika, immersion, kaadreiz bija baigais modes kliedziens svešvalodu jomā. Bet nu, skolotājam, attiecīgi, JĀMĀK angliski paskaidrot tā, ka tiem piektklasniekiem ir daudzmaz skaidrs. Ja viņa nemāk - tad nē, tā nebūs tā labāka metode.

Man personīgi mācību grāmatas, kas ir TIKAI apgūstamajā svešvalodā (vācu, japāņu vai lietuviešu, vienalga) nekad nav patikušas, vienmēr ir gribējies, lai vārdiņiem ir tulkojums kādā man zināmā valodā, un lai gramatika ir paskaidrota. Bet nu - vai uz latviešu valodas bāzes vispār eksistē LABAS mācību grāmatas angļu valodai piektajai klasei? Nezinu gan.

Ko skola var vai nevar iepirkt, to jautājumu es šoreiz nevēlos apspriest.

Ko TU vari darīt kā mamma: nopērc kādu foršu angļu gramatikas grāmatu (jebkurā normālā grāmatnīcā būš vismaz 2-3 varianti), un mēģini meitai palīdzēt! Gan jau ka pati angļu valodu piektās klases līmenī zini, nu tad izkopējat un ielīmējat grāmatā gramatikas paskaidrojumu latviski! Pielīmē uz pašas maliņas, un ieloki iekšā. Meita varēs to, ko nesaprot, apskatīties latviski. Arī sarakstus ar jaunajiem vārdiņiem katrai stundai varat taisīt pašas. Vai arī - privātstundas. Ir arī sāds variants, bet prasa laiku un naudu.
05.06.2016 17:37 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es domāju, ka jābūt gan angliski un arī labākie skolotāji stundās runā gandrīz tikai angliski. Tā arī vislabāk var iemācīties, manuprāt.
05.06.2016 17:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)