Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tad iesai abiem braukt uz ārzemēm, kur būs vēl briems;igāki apst;akļi dzīvošanai un arī man mesties mājai ņemot vērā daudzu ieteikumus ka var beigās beša palikt?

Es nesaprotu, kā tu vari palikt bešā.
Viņam ir sava nauda, viņš to liek savā krājkontā, krājkasē vai zeķē. Tev ir sava nauda, tu to liec savā krājkontā. Par dzīvošanu, uzturu utt. arī maksājat abi. Jūs katrs atsevišķi sakrājat noteiktu summu, liekat kopā un nopērkat kopīgo īpašumu. Jūs pirms tam izšķiraties un nenopērkat māju - tev paliek sava sakrātā nauda. Kur tu to naudu vari pazaudēt?

Savukārt ja tu neko nemet, viņš visu sakrāj, tad ne tev māja, ne tev nauda.
04.04.2016 23:35 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Sophie.
Nu bet es dzīvojot arī atsevi''ski neko sev neiekrāju. Tad gribi teikt ka man tagad jāliek priekšā puisim fakts ka viņam netikai jāatmaksā lielākā daļa no visa bet teju visa lai es var iekrāt savām x stundas vaajdzībām taipaša laikā pati nemetot mājai?
No puiša puses tas varētu izklausīties totāli slikts piemērs
04.04.2016 23:36 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kas notiek, ja abi nopērk māju uz pusēm, padzīvo un tad izšķirās? Varbūt uzreiz dvīņu kotedžu pirkt?:-D:-P
04.04.2016 23:37 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Ja godīgi, pēc replikām par seksu un pēc tā, cik ļoti aizstāv vīrieša pozīciju, tiešām izskatās, ka tas ir vīrietis (Kabans?), kurš izveidoja diskusiju, lai gūtu papildus argumentus savai sievai, kāpēc ir jādara tā, kā viņš izdomājis.
04.04.2016 23:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vai vīrieši arī pārdzīvo pēc šķiršanās par izdoto naudu vedot dāmu uz restorānu, nopērkot viņai dāvanas, puķes? :D

Te jau bezmaz izplānots scenārijs... 5 gadus ciešanas un tieši kā parādās māja - viss, mazā.. tinies :D
04.04.2016 23:38 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Ja jau atlikt var tik mazu summu un tik ilgi jākrāj, kāpēc jāpērk tik dārga māja?

Finansiālā ziņā varētu piekrist variantam, ka tā "ietaupītā" nauda tiek sadalīta un katrs krāj atsevišķi. Kad ir sakrāts, tad arī kopā pērk, ja ir vēl kopā un māju vēl grib. Bet tavā gadījumā, cik saprotu, tu pelni stipri mazāk, līdz ar to šāds variants īsti nedarbotos.

Par dzīvošanu pie vecākiem - nepiekristu. Tieši tāpēc, ka nav tās privātuma un savas mājas sajūtas. Man tas ir ļoti svarīgi, un paciest to piecus gadus (visticamāk jau, ka vairāk) neapņemtos.

Nekad nebūs garantijas, ka paliksiet kopā. Arī tad, ja būtu precēti, tādas garantijas nebūtu. Ieguldi attiecībās un kopīgā nākotnē (vienalga, finansiāli vai emocionāli) tikai tad, ja to tiešām vēlies, tad arī nebūs bail riskēt un ieguldīto pazaudēt.
04.04.2016 23:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Te jau 100x tika paskaidrots, ka ir jāieguldās. Kā pret sienu...
Vēl jo vairāk, ja man būtu teju 30, es neriskētu ar tādiem noteikumiem. Tādā vecumā parasti sāk aizdomāties par kaut kādu stabilitāti. Nevis - a moš mēs turpināsim būt kopā un viņš man atļaus dzīvot savā mājā... kurai viņš sakrās pēc 5 gadiem ar manu finansiālo atbalstu.
04.04.2016 23:38 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
KitijaK
Nu cik reizes var teikt - man nav tādas naudas ko iekrāt, jā ir daži desmiti eur kurus nav v;ērts pat pieminēt un tas šo procesu būtiski nepaātrinās ja metī;su kopā šo savus pārdemsit eur.
04.04.2016 23:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kas notiek, ja abi nopērk māju uz pusēm, padzīvo un tad izšķirās? Varbūt uzreiz dvīņu kotedžu pirkt?
Lieliska ideja! :D
04.04.2016 23:39 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Donata
Tavuprāt pašiem sava māja nav stabilitāte un nopietns skatījums nākotnē? Ja sal;idzinam ar to ka dzīvojam šobrīd vislaik īrētā dzīvokli kurš nekad nav mūsu.
04.04.2016 23:41 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rowan
Mājas jau nav diezko lētākas, tā nav dārga māja, ja netaisies pirkt totālu graustu tad savi 60k vismaz vaajdzīgi, un lietas būtibu tas krasi nemaina, ok ņems pa 60-65k nevis pa 80-90k, nebūs 4.5 gadi būs 3.5-4 gadi - neko daudz tir vairs lietas būtību nemaina
04.04.2016 23:43 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Kas notiek, ja abi nopērk māju uz pusēm, padzīvo un tad izšķirās? Varbūt uzreiz dvīņu kotedžu pirkt?

http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/271655-kopipasums-kopejas-atbildibas-vieniba-ar-ko-jarekinas-/
Šajā gadījumā tiesa, izšķirot šāda veida strīdus, vadās pēc Civillikuma 1075.panta, kas nosaka, ka tiesa, raugoties pēc dalāmā priekšmeta īpašībām un lietas apstākļiem, vai nu piespriež katram no kopīpašniekiem reālas daļas, uzliekot, kad vajadzīgs, viena daļai zināmus servitūtus par labu otra daļai, vai atdod visu lietu vienam kopīpašniekam ar pienākumu samaksāt pārējiem viņu daļas naudā, vai noteic lietu pārdot, izdalot ieņemto naudu kopīpašnieku starpā, vai arī izšķir jautājumu ar lozi, it īpaši tad, kad jāizšķir, kam no kopīpašniekiem paturēt sev pašu lietu un kas no viņiem apmierināms ar naudu.


Var jau arī neko nemest un vienkārši apprecēties pirms īpašuma iegādes un tad tā būs laulības laikā iegūtā manta, uz ko ir tiesība sievai, bet šī meitene negrib precēties; var arī apprecēties pēc iegādes un noslēgt laulības līgumu, bet neizskatās, ka meitenei ir iekšās pastāvēt par savu taisnību.
04.04.2016 23:44 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
1) Neviens Tev nesaka dzīvot atsevišķi.
2) Daliet proprocionāli algai vai daliet uz pusēm visus izdevumus un atlikumu no algām krājiet, vai vienalga kā. Netērē visu savu algu, kamēr viņš savējo krāj. Tā ir mana galvenā doma.
3) Principā Tavs jautājums ir - vai jūs esat gatavas ziedot savu komfortu cita cilvēka mērķu dēļ. Es jau atbildēju- nē, ja vien tie nav mūsu kopīgi mērķi.
04.04.2016 23:44 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Kāpēc Jūs te kabanu pieminat? Es nemanīju nevienu komentāru no viņa :D
04.04.2016 23:44 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Šis variants, protams, puisim ir ērts. Bet es savam vīram nepiedāvātu pārcelties pie saviem vecākiem (un viņš man arī nē), lai cik finansiāli izdevīgi tas nebūtu, jo ir taču svarīgi, lai abi jūtas kā savās mājās, nevis vienam viss forši, kamēr otrs gadiem dzīvo kā ciemiņš. Turklāt gribas taču kaut kādu neatkarību, kaut ko savu. Īrētā dzīvoklī tas ir iespējams, bet pie vecākiem ne.
04.04.2016 23:46 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
man laikam vienīgajai sāk izskatīties,ka meitene pati vnk cer, ka vecis visu izdarīt, nopirks māju un viņai nekad nebūs jāiegulda. tagad dzīvos mājā(cer, ka būs labi apstākļi, jo dzīvos taču mājā) atļauties pati to nevis nevar, bet negrib!! un dzīvojot ārzemēs var sakrāt, un kādi lielāki izdevumi tur? dzīvo kopā ar kadu jā, bet pelni vairāk kā šeit. tas tā, ja grib ātrākā laikā sakrāt.
04.04.2016 23:47 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tavuprāt pašiem sava māja nav stabilitāte un nopietns skatījums nākotnē?

Tu jau pirmā sāki teikt par to šķiršanos nākotnē. Es līdzīgā situācijā nedomājot sakravāju koferus un ievācos, pieciešot neērtības, jo bija vīzija par saulainajām kopīgajām vecumdienām. Tagad pēc 2.5 gadiem neērtības ir pazudušas, vide ap mums lēnām sakārtojas un dzīve liekas skaista. Kopā.
04.04.2016 23:47 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.


http://cosmo.lv/forums/topic/187378-fitnesa-izmaksas/

Pilnīgu šoku mani pārņēma kad sāku dzīvot kopā ar foršu vīrieti. Kad iepazināmies viss itkā šķita ļoti labi, smuki redzami trenēts augums, labi pelna (900 eur), pašam savs dzīvoklis, simpātisks, labas manieres, gatavo, seksā labs un samērā ilgi tur.

Kur palika foršais vīrietis ar savu dzīvokli?
04.04.2016 23:49 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
KitijaK
Kur es esu teikusi ka netaisos precēties - nesaku tagad uzreiz "jā" bet neesu teikusi ka negrasītos nekad. Tam manuprāt jānotiek dabiski no j;utām nevis d;ēl mājas vot tagad jāprecas.


Sophie.
2) Te ir tā lieta ka man teju vai nav ko iekrāt, jau šobrīd maksāju mazāko daļu no visa un nav ko iekrāt.
3) tas vismaz šobrīd definējas kā m;usu kopējs mērķis jo esam pāris un abi to vēlētos, bet kā teikt nezinu vai esu gatava pieciest kaut nelielu diskonfortu m;erķa vārdā ja nav sava vieda garantijas. Jo es jau tajā neieguldos, precējušies nēesam utt.
04.04.2016 23:49 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tā ir stabilitāte. Ja tā ir jūsu māja, nevis viņa māja. Tavā gadījumā tā būs viņa māja. Un tādā gadījumā tev būtu jāsedz tikai max savi personīgie izdevumi, ja viņš vēlas, lai tu dzīvo sev nevēlamā vietā un neko no tā neiegūsti, izņemot perspektīvu dzīvot viņa mājā pēc 5 gadiem. Tad jūs abi izejat uz kompromisu un viss ir daudz maz godīgi.
04.04.2016 23:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits