Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Donata
Es vados pēc ši brīža situācijas, man lēmums jāpieņem tuvākaj;ā laikā un nevaru balstīt savu lēmumu uz faktiem kas nav zināmi un atkarīgi no manis vien (par to cik pelnīšu)

draugs neredz jēgu vēl ķēpāties ar dzīvokļa pirkšanu pa vidam ja cenu starpība nav liela, tas tiakki paildzinās šo vius procesu kamēr tiks pie gala m';erķa - mājas

Pēc ši brīža cenām tāad māja kādu vēlētos maksā 80-90k , dzīvoklis aptveni tāds kādā mēs šobrīd dzīvojam 60-70k, pirmajai iemaksai tā satrpība būs nieka 2-3k kas laiak zi;ņā būtu 1 gads.
04.04.2016 22:52 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu tādas mēs esam - dažādas. Citai svarīgāk par visu ir pašas pakaļa , jo baidās , ka uzmetīs , citas domā ilgtermiņā un nav paranoiķes, citas atkal , ka visi vīrieši vienādi - cūkas , kā bijušais. Bet tikai tu zini , kā tavām attiecībām ilgtermiņā būs labāk ... tu tiešām naivi cerēji , ka visi komentāri būs vienādi ?
Es piemēram, bez problēmām varu pieciest daudz ko , ja redzu tam jēgu + pēc dabas esmu tāda, ka , ja vajag es kaut teltī varu mitināties un dalīt ar kādu telpu man nav problēmu , parasti sanāk otrādāk , bet tas jau ir manu rakstura īpašību nopelns.
04.04.2016 22:53 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
pirmá iemaksa LV ir 10%?
04.04.2016 22:53 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
pirmá iemaksa LV ir 10%?


jā.. a citur i savādāk ? man šķita , ka tie 10% tādi starptautiski :-D
04.04.2016 22:55 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ja nemaldos bija 15% + vēl kādi tiur pakalpojumi kas jāsedz
04.04.2016 22:56 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Írijá májai lídz 200tk arí ir 10%, jautáju, jo par LV vairs neatceros, cik maksájám par dzívokla kredítu ar bijusho :D
nu ja grib máju par 90 tk, un ménesí var atlikt tos 300,kas aiziet íré un komunálajos, tad jau pa 2,5 gadiem bús sakráts.
04.04.2016 22:58 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Mis Take
Kā jau minēju ja nemaldos ir 15% + vēl pāris simti par kādiem tur pakalpojumiem, pārrakstīšanas , zemes grāmata utt. un tad nepieciešami ir 13-15k un tie ir 4-4,5gadi
04.04.2016 23:01 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Sanāk, ka viņš tevi faktiski piespiež iet dzīvot ar viņa vecākiem 5 gadus. Izdomājis savu 5gades plānu un alternatīvu nekādu nav. Meitenes te aicina domāt nevis TIKAI par sevi, bet ARĪ par sevi. Jo viņš domā par SAVIEM mērķiem.
Tu iesi dzīvot uz turieni, jo tev nav citas izvēles. Vismaz tad neieguldi visu savu algu kopīgos ikdienas tēriņos, bet liec kaut ko arī savā krājkontā.
04.04.2016 23:01 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Donata
jau minēju ko viņš man teica, tas nav vienīgais variants bet citi iespējamie varianti nav ne tuvu labāki ja tā globāli skatās. Vi;ņš ir gatavs kaut nākt pie maniem vecākiem dzīvot šos 4 gadus un viņiem pats maksāt dzīvošanas naudu bet nav tādu iespēju- viņam tā nav problēma.
Un ja gribu varu kaut p[ati mest un krāt bet tas šo vius būtiski nepaātrinaš ja no kā neatteiksimies
04.04.2016 23:05 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Meitenes te aicina domāt nevis TIKAI par sevi, bet ARĪ par sevi.


Mani arī nedaudz izbrīna šitās ambīcijas. Tāda māja, neko mazāku negribas/nav jēgas.. Bet tu redzi vispār, ka viņam reāli spīd kāpt pa karjeras kāpnēm utml.? (Jo izskatās, ka tu uz karjeru neesi ļoti koncentrējusies.) Pēc tam tajā plašajā īpašumā arī būs jāiegulda - iekārtas, remonti, sakārtošana, mēbeles utt. Tas nav kā mēbelētā īrētā dzīvoklī nopirkt dīvāna spilvenus un lampiņu.
04.04.2016 23:06 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Aizbraucot abiem u ārzemēm jau arī savā ziņā ir totāla attiekšanās no viskautkā, pamta'tak tur vairums dzīvo mazās istabiņaš kur kopēja duša, virtuve utt. Ja vēlas labāku mitekli tad attiecīgi vairāk tas vis sizmaksā un neko tad ātru sakrāt vairs nesanāks. Tas būtība ir taspats ko jau piedāvā dzīvot šaurā, ne savā, ar citiem visko vēl dalīt utt
04.04.2016 23:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu bet paga , autore, cik saprotu , viena pati nepavilktu īrēt dzīvokli + uzturēt sevi. Ko tad tagad darīt ? nu tā pavisam nopietni , var jau stāstīt , ka jāmeklē labāks darbs , bet nu es nezinu , kā vienā jaukā dienā dubultot savu algu ( ja kāda zin , padalaties ). Šķirties , jo puisis grib savu māju ? :D 5 gadi pa lielam nekas nav + tas ir izrēķināts , pie šī brīža ienākumiem, tas jau neizslēdz, ka autore var tikt pie labāka darba un arī to , ka draugs var palikt bez darba.
Man arī nav nekāda 5gades plāna , man pat nav skaidra plāna tuvākajiem 2 gadiem un labi , ka tā , mazāk plāno , mazāk sanāk vilties :-)
04.04.2016 23:09 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
so.so
Bet ja tā skatamies no malas - kas tur slikts ka cilvēks tendēts kāpt par karjeras kāpnēm un ko sasniegt ? - manuprāt tā ir laba īpašība.
Loģiski ka es arī vēlētos māju utt, bet man nav tādu iespēju utt. Bet šbrīd ne par to iet runa.

Runa iet vai esat gatavas pie;nemt sliktākus dzīves apstākļus mērķa vārdā kur pa;sai nav pat finansiāli jāieguldās, neesot nekādām garantijam ka beigās vispār būsiet kopā.
04.04.2016 23:10 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es tev ieteiktu aizbraukt un tajā mājā pavadīt nedēļas nogali, iepazīties ar vecākiem un tad izdomāt, vai tu to gribi.
04.04.2016 23:13 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
wee
Jau rakstīju, varu un savlaik arī sevi uzturēju, dzīvoju 1istabas īrētā dzīvoklī kur vius maksāju un protasm arī paēdu un apģērbos. Šobrīd dzīvoju ar draugu labā 2istabu dzīvoklī un mani izdevumi nav palielinājušies bet minimāli pat samazināju;sies jo lielāko daļu no visa sedz puisis
04.04.2016 23:13 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tev ir kāds pamatots iemesls domāt, ka variet arī nebūt kopā?
04.04.2016 23:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Runa iet vai esat gatavas pie;nemt sliktākus dzīves apstākļus mērķa vārdā kur pa;sai nav pat finansiāli jāieguldās, neesot nekādām garantijam ka beigās vispār būsiet kopā.


Runai nav kāju , lai ietu :D :D

Protams !
04.04.2016 23:15 |
 
Reitings 92
Reģ: 18.04.2009
Nu Tev ir vairākas iespējas vai nu paciest vairākus gadus dzīvojot ar vina vecākiem un sakrāt naudu mājai! Vai arii dzīvot ta patas un pa nākotni nedomāt! Mājas iegāde ir ljoti atbildīga un ljoti gars process pēc savas pieredzes spriežot ;) ja Tu neesi pārliecināta tad varbūt dzīvojat tur kur jūs tagad dzīvojat :)
04.04.2016 23:17 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee
Jau rakstīju, varu un savlaik arī sevi uzturēju, dzīvoju 1istabas īrētā dzīvoklī kur vius maksāju un protasm arī paēdu un apģērbos. Šobrīd dzīvoju ar draugu labā 2istabu dzīvoklī un mani izdevumi nav palielinājušies bet minimāli pat samazināju;sies jo lielāko daļu no visa sedz puisis[/quote

Savukārt , tad es nesaprotu kapēc tu nevari ko atlikt , ne viņa mājai , bet vismaz sev , savai drošībai un sirdsmieram , jo es skatos , ka tev tas ir svarīgi
04.04.2016 23:17 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Lollipop♡
Nē nav, ja tāds būtu tad domāju ka nemaz neapsvērtu šādu variantu. Mums viss iet ļoti ok. Vienīgais kas viņu mulsina ir mans skaļuma līmenis seksā :-D
04.04.2016 23:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits