Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man nebūtu problēmu , kāda starpība īrētā vai pie vecākiem ? pieauguši cilvēki , nāk un iet kad grib. Es esmu dzīvojusi ar draugu pie viņa mammas , nekad nekādi kašķi nav bijusi, viņa vispār bija forša.
Es vispār līdz galam nesaprotu šīs bailes no vecākiem , pie noteikuma , ka viņi ir normāli cilvēki un attiecības ir neitrālas vai pozitīvas.
Bet nu protams jāvērtē arī attiecības kopumā , kā tu jūties , ja tu zini , ka tas ir tavs cilvēks , tad kapēc , ne nu un pat ja pašķiries , tu taču faktiski neko nezauddē , es runāju tieši par materiālo pusi.
04.04.2016 22:21 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Pazīstu vienu laulātu pāri, kuri jau gadiem tieši tā arī dzīvo - liela māja ar 2 stāviem, daudzām istabām, pirmajā stāvā vecāki, otrajā stāvā viņi un otrajā stāvā ir gan tualete, gan vannasistaba, gan virtuve. Saskaršanās ar vecākiem nav liela.
Man tas nešķiet nekas traks, ja otrais stāvs ir ar visu aprīkots un ja attiecības ar vecākiem +/- normālas.
04.04.2016 22:25 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Un es tavā vietā piedalītos maksājumos, lai sakrātu naudu ātrāk un lai tas īpašums tiktu nopirkts arī par tavu naudu un daļēji pieder tev, lai tu to vari pierādīt nepieciešamības gadījumā.
04.04.2016 22:28 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Man liekas, ka ir baigi ok variants, un puisis arī tālredz;igi domā - iekrāsiet naudiņu, un pēc laiciņa būs jums kas savs :-) Tak nedzīvosiet ar viņa vecākiem ne kopējā. ne blakusistabā. Īpaši, ja jums nav gluži 30+ gadu, esat nesen kā no skolas, forši :-)
04.04.2016 22:28 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
No daudziem šejieniešiem man nepātik tas ka iesaka domāt tikai par sevi.

Tikko ento reizi par šo tēmu parunāju ar draugu

Viņš iesaka visu paskatīties arī no viņa skaat punkta netikai no sava. Viņam arī nepatīk variants ka jādzīvo pie vecākiem, jo pats ir no tiem cilvēkiem kas ari pats saviem spēkiem kārtoja savu dzīvi atsevišķi no vecākiem, jau 17 gadu vecumā sāka dzīvot atsevišķi. Ja man nepatīkot pie viņa vecākime tad pilnībā labprāt dzīvotu kautvai pie maniem vecākiem bet pie maniem nav tādu iespēju.
Nākošais ko pieminēja - ja beigās paliekam dzīvot kā ir, tad viņam pa lielam dēļ mana lēmuma (ja nepiekrītu) sanāk uz nezināmu laiku jāatsakās no saviem mērķiem (māja). Mērķis kurš ļoti ticami ja aprecētos un būtu kopā būtu arī mans. Kādēļ viņam būtu jāatsakās no kautkā ja es neēsu gatava no kautkā attiekties? Savā ziņā pati to atļauties nevaru un nezinu vai kādreiz varēšu bet viņam to savā ziņā aizliedzu sasniegt - nosacīti bremzēju viņa un galu galā arī vienlaikus mūsu abu dzīves attīstību-kvalitāti.

Nākošais - par māju vai nepalikšu beigās bešā ja tomēr šķiramies - jautājums - bet vaitad vēlētos tagad precēties kas pamudinājums to darīt būtu māja? - kā tad lai cilvēks no viņa skaat punkta uz to tagad skatās ja otrs pasaka ka vot māju kurā pat otrs neieguldās un neprasa lai ieguldās tagad p''ekšņi paziņo ka vajag kārtot tā lai puse būtu viņam (man). Vaitad nevēlētos un vai nav normāli ka tādas lietas kā kāzas notiek dabiski kad jūti ka tam jābūt?

Nākošais - par variantu kad paši sakrājam dzīvojot kā ir - vaitad esu gatava tagad attiekties no kosmētikas, ik gada ceļojuma, ikned''elas izklaidēm, ēst lētāku pārtiku, mekl;ēt prastāku un daudz šaurāku dzīvokli kura platība būs varbūt pat mazāka nekā pie viņa vecākiem utt - ja jau tagad pasaku ka nevar dzīvot tur un tur. J apiekrītu šim variantam tad viņam nav problēmu tādam piekrist bet tie jau būs vēl sliktāki apstākļi nekā pie vi';na vecākiem.

Par variantu kad iekrāj daudz mazāku naudu dzīvojot kā tagad ir - un atiecīgi nopērk lētāku bet nepabeigtu māju - vai esu gatava dzīvot teju vaginiņā vai 1 istabā kur būs viss - wc, duša (labi ja vēl ūdens pievads būs uztasīts), guļvieta, virtuve utt kamēr vius paŗēji māju pabeigs. Tie arī bšu vēl sliktāki apstākļi nekā pie vecākiem.
04.04.2016 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nelasīju, kas te sarunāts, bet nu es tā nevarētu. Es padomāju tikko, kas ir tas lielākais laiks, ko es varētu nodzīvot ar drauga vecākiem.. teorētiski (ja būtu pilnīgi skaidrs, ka to iemaksu varēs sakrāt un tā) - pusgads max. Bet reālajā dzīvē es droši vien aizmuktu jau pēc nedēļas.
Bet nu tā esmu es. Es, tā vietā lai dzīvotu svešā mājā, pati pieliktu no savas algas (ja par mazu - meklētu labāk apmaksātu darbu), lai tad kopīgi krātu tai pirmajai iemaksai, paralēli īrējot.
Ņem vērā arī to, ka tas tavs čalis var nekad vairs negribēt aizlidot, jo zem mammītes spārna pārāk silti. Man vienmēr aizdomas izraisa tie veči, kas tik aši knaši "visādu iemeslu pēc" metas dzīvot atpakaļ pie vecākiem. Gribēt tik lielu intimitāti ar vecākiem pieaugušā vecumā man neliekas īsti veselīgi.
04.04.2016 22:33 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es nedomāju , ka tev šeit kādai ir jātaisnojas par saviem un sava dzīvesbiedra lēmumiem
04.04.2016 22:34 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Bet kāpēc tu nepieliksi arī savu naudu krāšanai? Nešķiet, ka ja tu pieliktu kaut vai tikai 100 euro katru mēnesi, tad sakrātu ātrāk + nebūtu neērti par šo
paziņo ka vajag kārtot tā lai puse būtu viņam (man)
?
Cerams, ka saproti, ka apprecoties, kad jau būsiet nopirkuši māju, tā māja juridiski nebūs tava, jo tā būs nopirkta pirms laulības.
04.04.2016 22:36 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Man ar bijušā drauga vecākiem bija ideālas attiecības, biju kā meita viņiem, redzējāmies gandrīz katru dienu, bet, kad nācās padzīvot laiciņu kopā, sabojājās attiecības ar vecàkiem un beigās arī izšķīros no ilgām un mīlošām attiecībām...
04.04.2016 22:39 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
vienalga nebūs tas tavs, man dzīvē svarīgi domāt, lai jebkurā gadījumā man būtu jumts virs galvas. ja ir iespēja piedalīties krāt utt. kaut vai sliktākos apstākļos noteikti darītu to. jo galu galā, Tu visu laiku uzsver, kāpēc viņam jāatsakās no saviem mērķiem utt. bet kādi ir tavi mērķi dzīvot ne savā mājā?
04.04.2016 22:39 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Feline, kápéc tika veidota diskusija, ja tu visu esi izlémusi, un vnk visas diskusijas garumá aizstávies un pierádi savu taisníbu?
nu tu izlémi pienjemt piedávájumu - jo tev tá izdevígák, tu gribi tá dzívot, tev nevajag precíbas pirms májas pirkshanas, tev nevajag bús lídzípashniecei, tev pietiek ar to kas ir. nu uz priekshu, kam tu ko pierádi un prieksh kam? dzívo tá, ká gribi tu! més visas esam dazhádas un visas ríkotos dazhádi...
04.04.2016 22:42 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Te jau grūti ko saprast vairs - vieni saka ka nav vērts jo tas vienu dienu var nebūt mans, citi saka ka jāpiedalaš pat ar savu naudu lai gan risks tāpat.
No otras puses nekur nav teikts ka nepaspējam jau aprecēties šo 4-5 gadu laikā, lai gan šaubos ja jau krāsim tā naudu ka būs nauda kāzām lai gan var arī vienkārši sarakstīties un viss.

Ar to manu piedalī;sanos krāšanā ir tā ka pelnu daudz mazāk nekā vīrietis un man nekas īapši nepaliek pāri beigās no algas, tie ir daži desmiti eur kas paliek un pat ja tos piemestu tas šo laiku kas tiktu krāts samazinātu ļoti minimāli nu nebūtu tur 4.5 gadi bet 4 gadi. Bet tāpat jau paliek aktuāla tēma par to vai dzīvot kā šobrīd tālaķ jo pēc ši brīz;a dzīves apstākļiem finansēs pat ja piemtu savus pārdesmit eur ne tuvu nav 300 eur mēnesī ja vien no kā neatsakamies
04.04.2016 22:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kāpēc tu domā, ka turpmākos 5 gadus pelnīsi tikpat maz, cik tagad?
Es tādam variantam nepiekristu. Gads, nu divi gadi max, lai sakrātu pirmajai iemaksai. Kredītu mājas iekārtošanai arī dod. Un tad māju uz pusēm.
Un 300 eur ir baigi maz, lai atliktu mājai. Ar tādām finanšu iespējām labāk domāt par dzīvokli, pēc tam par māju.
04.04.2016 22:47 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Mis Take
Es vēl nekam nēesu piekritusi, man pat nepatīk šis variants kā esu minējusi, taisnojos tād''el jo daži ieteikumi vai komentāri par situāciju liekas muļķīgi, daudzi balstās tiaki uz to lai domāju tiaki par sevi un nevienu citu.
04.04.2016 22:47 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, kaban, atliek vien novēlēt, lai veicas! :-D:-D:-D
04.04.2016 22:48 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Feline, un ko Tu gaidīji, ka visas būs vienās domās?
Un Tevi apmierina un visu mūžu apmierinās 300€ alga?
Kādi ir Tavi mērķi dzīvē? Neesi naiva:-)
04.04.2016 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nu bet mums jau ir vienalga, saproti? :D Ja tu tā gribi un tev liekas ok, tad dari tā. Varbūt arī būs ok. Jādara tas, ko pašai gribas.
Tev jau te tikai izsaka viedokļus un/vai personīgo pieredzi.
Bet ņem gan vērā, ka tas ir tāds solis, pēc kura jūs visticamāk nevarēsiet (t.i. - tu nevarēsi) tā: "Aj, man tomēr nepatīk ar taviem vecākiem, īrējam atkal kaut ko." Jo 90%, ka čalis atpakaļceļu vairs negribēs. Tad nu domā un lem labi - vai nu tas lēmums būs uz tiem 4.5 gadiem (labi vai slikti dzīvojot, to jau neviens pagaidām nevar pateikt), vai nu jūs pa vidu izšķirsieties.
04.04.2016 22:50 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Kabans dzīvo kopā ar vīrieti? :D
04.04.2016 22:51 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
mani visvairák biedé tie 4,5 -5 gadi! tas ir párák ilgs laiks dzívot daljéjá diskomfortá. varbút ja tie bútu max 2 gadi, varétu uz ko tádu parakstíties.

jámeklé darbs ar lielákiem ienakumiem, lai átrák sakrátu pirmajai iemaksai. es laikam drízák meklétu variantu aizbraukt uz gadu uz árzemém un nopelnít tur pirmajai iemaksai. tas bútu 1 gads, ne 5... (nu protams, tas neder, ja ir laba karjera LV un nevar izlaist to gadu)
04.04.2016 22:51 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es neparakstītos dzīvot ar otrās puses ģimeni, lai cik jauki viņi nebūtu, kur nu vēl piecus (visticamāk, beigās tomēr sanāktu vairāk) gadus... Iepriekšējos komentāros viena meitene salīdzināja dzīvošanu pie otrās puses vecākiem ar dzīvošanu īrētā dzīvoklī - bet tās vispār nav salīdzināmas lietas! Pirmajā variantā tev gribot negribot nākas piemēroties citu cilvēku dzīves ritmam un paradumiem, turklāt, ja tā nav tava ģimene, tad tu vienmēr jūties samērā svešs, kā ciemiņš un tā, it kā tevi visu laiku vērtētu. Nafig.

Es neesmu kategoriska, bet ieteiktu tomēr padomāt par citu meiteņu teikto - puiša nauda šo piecu gadu laikā aizies viņa īpašumam, kamēr tavējā tiks apēsta un izlietota saimniecības precēs, no tās pēc pieciem gadiem nebūs palicis nekas paliekošs. Lai kā negribētos diktēt savus noteikumus vai izskatīties pēc alkatīgas aprēķinātājas, bet tev tomēr jādomā par savu nākotni un stabilitāti. Nevar paļauties uz to, ka attiecības būs mūžīgas. Ja jūs tajā krāšanas laikā izšķirsieties, tad sausais atlikums būs tāds, ka x gadus esi piecietusi neērtības, šaurību un privātās telpas trūkumu, lai tavs bijušais draugs varētu sev nopirkt māju. Bet tu tikmēr būsi atpakaļ tajā pašā punktā, kur esi tagad - bez sava īpašuma, bez iespējām pašai atļauties labu dzīvokli (ja šajā laikā tev nebūs ievērojami pieaugusi alga).

Un nemuļķo sevi, ka dzīvosi "labākos apstākļos". Tas vien, ka dzīvosi mājā, nevis dzīvoklī, nav nekādi labāki apstākļi.
04.04.2016 22:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits