Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā gan nevajag darīt, labāk ikdienas tēriņos dalīties līdzvērtīgi, pati arī ko atliec krājkontā, ja pērkat kopīgi māju, tad var ieguldīt, protams, visu atbilstoši noformējot.


++
04.04.2016 20:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Piedošanu bet kādēļ man tai mājai būtu pa katru cenu jāpieder kaut pusei ja es tajā pat ne centa neielieku?
tu ieliec 5 gadus no saavs vienigas dzives!
to laiku pastradatu melnas miesas arpus LV un atbraucot nopirktu sev mazu dzivokliti. Dauz tadu stasstu zinu. Tu perc partiku, saimniecibas preces uz ko vecis ietaupa. Jo dziv pie vecakiem ... un ja ne tevis taopat pirktu pats.
04.04.2016 20:11 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Un tad tu maksāsi rēķinus un pirksi saimniecības preces un partiku, bet viņš iekrās naudu savai mājai?
Nē, es nekādā gadījumā nepiekristu. Varbūt piekristu tikai tad, ja tas būtu vīrs, kaut gan tad arī nav garantijas - var jau izšķirties arī pirms mājas iegādes. Tad tu paliec ar neko, bet viņam ir uzkrājumi. Es piekristu variantam, ka ikmēneša maksājumus un pārtiku pērk uz pusēm un katrs krāj savu naudu, kuru pēc tam samet kopā, lai iemaksātu pirmo iemaksu un īpašums pieder abiem.
Starp citu - nav nepieciešama pirmā iemaksa, ja ir laba alga - var paņemt patēriņa kredītu pirmajai iemaksai un pēc kredīta naudas (kura iekļauj arī patēriņa kredīta summu) saņemšanas uzreiz to atdot.
04.04.2016 20:12 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nikola.
jau stāstīju, ja pērku lielu daļu pārtyiku un saimniecības lietu bet man nav toties jāmaksā lielākā daļa par dzīvokli. Lieālo daļu no visa kopā sedz vīrietis. Pat ja dzīvotu viena mazākā dzīvokl;ī man tās izmksas būtu aptveni tādas pašas bte šobrīd pa šopašu naudu dzīvoju labākos apstākļos
04.04.2016 20:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Manai paziņai tā sanāca, ka viņas nauda tika tērēta ikdienas izdevumiem, bet vīrs savējo ieguldīja dzīvoklī un kredīta apmaksai. Tagad paziņas, nu jau ex vīram, ir izmaksāts dzīvoklis, bet viņa pati savos gandrīz 40 gados uz ielas ar pliku pakaļu. par so ari runaju! Ja sieviete neaprupetu to ipasumu, nepirktu saimiecibas lietas un partiku vel daudz gadi vecim klat lai ipasums butu vina.
04.04.2016 20:13 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Aprakstītajam scenārijam nepiekristu nekādā gadījumā. Pati esmu bijusi līdzīgā situācijā, bet runa toreiz bija par dzīvošanu šādā veidā vienu gadu, bet pat gadu mēs neizturējām - sakravājām mantas un ievācāmies vēl galīgi nepabeigtajā savā mājā - bet dušas, bez wc un bez ārdurvīm. Protams, šāds gājiens mūs motivēja pēc iespējas ātrāk šīs lietas mājai sagādāt :D
Gan jau ļoti lielā mērā atkarīgs no tā, ar kādiem cilvēkiem jādala māju (viesistabu, vannas istabu, wc, virtuvi) un kādi esat jūs paši. Mēs tā nevarējām.
04.04.2016 20:13 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
jūs vispār izpratāt situāciju? lielāko daļo no vis atāpat šobrīd un arī turpmāk sedz vīrietis ne es, par kādu te vīrieša uztur''esanu kamēr viņš krāj naudu vispār var runāt?
04.04.2016 20:14 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
man dzīvojot vienai mazāka'dzīvoklī tie izdevumi būtu tādi paši kā šobrīd kad dzīvoju labākos aptsākļos jo starpību sedz vīrietis es te finansiāli neko nezaudēju ne iegūstu- iegūstu labākus apstākļus līdz šim, tagad nedaudz pieciešot iespējamus vēl labākus nākotnē
04.04.2016 20:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Noteikti nepiekristu! Vispirms gribētu apprecēties un tikai tad kalt plānus par kopīgas ligzdiņas vīšanu, kurā tad arī piedalītos finansiāli vai morāli (knapinoties mazās telpās un paciešot citas saimnieces klātbūtni ilgus gadus). Savādāk būtu sajūta, es kaut kāds pagaidu variants - bezmaksas sex un apčubināšana ekonomiskos apstākļos, kamēr kungs krās naudu savai mājai pie kuras man nebūs nekādas daļas; un iespējams vispār izšķirsimies, jo dzīvojot pie vecākiem saldi neklāsies attiecībās.

Godīgi sakot - pat apvainotos, ka visam pāri ir vīrieša vēlme nopirkt SEV māju, nevis sakārtot mūsu attiecības oficiāli vispirms.
04.04.2016 20:18 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Var pat nosacīti teikt ka vīreitis pat man izmaksā labākus apstākļus, un ja vēlos vēl labākus tad jāpacieš zināmas neērtības
04.04.2016 20:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja nebutu tevis, bada nesedetu un pulveri pirktu. Ietu uz randiniem kam teretu naudu! :-D un ja nebutu vina, tu iespejuams arzemes intensivi stradatu un kratu naudu savam mini dzivoklitim. Zinu daudzas kas tad nopirka sev mazu dzivesvietu.
04.04.2016 20:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Savādāk būtu sajūta, es kaut kāds pagaidu variants - bezmaksas sex un apčubināšana ekonomiskos apstākļos, kamēr kungs krās naudu savai mājai pie kuras man nebūs nekādas daļas; un iespējams vispār izšķirsimies, jo dzīvojot pie vecākiem saldi neklāsies attiecībās.

Godīgi sakot - pat apvainotos, ka visam pāri ir vīrieša vēlme nopirkt SEV māju, nevis sakārtot mūsu attiecības oficiāli vispirms.
tiesi ta! Un ikmenesa majas izmaksas komunalajiem nav 300 euro, bet krietni mazak. Lidz ar to vins iegulda ari servi, jo mantos vecaku ipasumu. NII nodoklis ir reizi gada, poarejie maksajumi ja skatos maja nav liela villa nesastada pat 200 euro, un tass ra tv un internetu!!!!!!!!!
04.04.2016 20:21 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Labi, Tu uzskati, ka mājai nav jāpieder arī Tev, naudu mājas iegādē neieguldīsi, a tad kā velna pēc Tev būtu jāievācas vīrieša vecāku mājās?! Jāpacieš tas, ka esi drusku tā kā ciemos, nav īsti savas vietas, neatkarības? Tāpēc, lai vīrietis varētu sakrāt SAVAI mājai?Tad kāds Tev no tā labums? 5 gadi nav pāris nedēļas.
04.04.2016 20:22 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Rīdziniece - ja īpašums ir iegādāts laulības laikā, tad tas pieder abiem laulātajiem, neatkarīgi no tā, uz kura vārda tas ir un kurš maksā kredītu.

Feline, varbūt jūs variet vienkārši atrast lētāku dzīvokli? Piemēram, ārpus pilsētas, kurā dzīvojat, ja braukāšana nav problēma (ir auto)? Vai tiešām paņemt patēriņa kredītu pirmajai mājas iemaksai? Vai nopirkt nepabeigtu māju, kura attiecīgi būs lētāka un pamazām sākt no viena gala izbūvēt visu iekšu, paralēli iekšā dzīvojot?

Vārdusakot, es jūsu vietā izskatītu visas iespējamās alternatīvas.
04.04.2016 20:22 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rīdziniece
Jā man arī 1 paziņa ārzemēs strādājot realizēja savu sapni dzīvot atsevi''ski no vecākiem un nopirka 1.5istabu dzīvokli 40kvadrāti kas tolaik viņam vienam bija ok, bet tagad kad šim ir sieva un domā par bērnu šis dzīvoklis palicis sen pa mazu un jādomā par ko daudz lielāku un atkal ši problēma
04.04.2016 20:22 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rīdziniece
Kautko te jauc, nejau min;etie 3o00 eur ir komunālie domāti bet gan ši dzīvokļa īre + komunālie un nost starpība starp komunālajiem mājā un dzīvoklī
04.04.2016 20:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Turklat maksat puyis ni ikmenesa izmaksam par 17 kvadratu mazu istabu?Tevi darga nes smagi cauri:-D un sakars gazi maksat ja gribat mini virtuvi 2 stava, ta ka planojat neizmanot 1 stavu?
04.04.2016 20:25 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
man ar viņa vecākiem ir neitrāls iespaids - nēesam gan arī daudz tikušies lai ko tā objketīvi izsecinātu.


Nu, tad tas var beigties dikti bēdīgi. Ja ar viņa vecākiem būtu ļoti labas un sirsnīgas attiecības, varbūt parakstītos, citādi labāk ne.
04.04.2016 20:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Draugs ar vecākiem jau ir runājis un viņi piekrīt ja maksājam savu daļu no visiem mājas uzturēšanas izdevumiem (ziemā apkure, elektrība, ūdens, gāze, īpašuma nodoklis utt)- izrēķinājām ka tas viss kopā ir nedaudz mazāk nekā šobrīd tērējam īrētā dzīvokļa komunālajiem maksājumiem. kapce dalu? Nevis tikai 100 euro par mini istabu vecaku maja? Un izmaksa tikai NEDAUDZ mazak? Jocigi
04.04.2016 20:28 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tagad jau nav būtiski kā sadalat līdzekļus, ka viņš savus 300 maksā īrei, bet Tu savus 300 tērē kopīgai pārtikai. Atšķirība sāksies, ja Tu savus 300 tāpat tērēsi kopīgai pārtikai, bet viņš savus 300 krās mājai. Piedod, bet neliekas, ka Tu pati līdz galam izproti situāciju, ja saki
Un ja tomēr mēs aprecamies un esam kopā uz mūžu- tā tak būtu arī mana māja
Pie dotajiem apstākļiem tā nebūs ne jūsu, ne arī tava, bet viņa māja.
04.04.2016 20:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits