Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
chérr
Man arī ir ir tāda doma ka varbūt pat vislabāk būtu kaut krāt nedaudz ilgāk bet lai uztaisa to dušu un virtuves stūrīti augšstāvā - tas radītu jau lielāku nošķirtības sajūtu - bet ne pilnīgu bet tomēr.
04.04.2016 19:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kapec pazaudet? Tu tak ar berniem mantotu! :-O


atvaino, cerams viss ir un bus tavam viram labi!
04.04.2016 19:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man arī ir ir tāda doma ka varbūt pat vislabāk būtu kaut krāt nedaudz ilgāk bet lai uztaisa to dušu un virtuves stūrīti augšstāvā - tas radītu jau lielāku nošķirtības sajūtu - bet ne pilnīgu bet tomēr.
ja tas labs variants! Un velreiz iesaku kraj kluciba sev kaut pa mazliet. Lai mazums kas vari momenta sev kaktu iziret. Lai tev ir drosibas spilvens.;-)
04.04.2016 19:40 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Tieši tā, jāskatās kādi puisim ir vecāki. :) Cik gan daudz tomēr man ir dzirdēts, ka šādās situācijās divas saimnieces uztaisa tādu kašķi, ka nu tikai.

Man paziņa šādi pie vīrieša vecākiem dzīvoja vairākus gadus, sagaidīja arī bērniņu, apprecējās. Nu ir uzcēluši gandrīz blakus māju vecāku mājai. Laikam tik tuvu visu mūžu es vīrieša vecākiem negribētu būt.
04.04.2016 19:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, bez virtuves un dušas viņiem būs nevis "viss stāvs", bet istabiņa.

Nezinu. Grūts jautājums. Tie tomēr ir pieci gadi.

Ko par to ideju saka vecāki? Kādas tev ir attiecības ar viņa vecākiem?

Varbūt labāk vienkārši atrast labāk apmaksātu darbu un iekrāt algas starpību?
04.04.2016 19:42 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rīdziniece
Ir ir, man pašai ir krājkonts kurā no savlaik kad strādāju daudz virstundas ieliku nedaudz virs 2k eur kuri man paredzēti tērēšanai tikai neparedzētiem kritiskiem gadījumiem.
04.04.2016 19:45 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es pati dzīvoju ar draugu manā ģimenes mājā kopā ar manu mammu. Mums katram savs stāvs, kopīgs ir tikai koridoris. Es jau vispār nekādu problēmu nesaredzu, jo nu es savu mammu nemaz nevaru ilgi atstāt vienu, tā kā viņai tieši patīk, ka mēs te dzīvojamies un mans vīrietis vienmēr atrisina kādas tehniskās problēmas. Ari draugi mierīgi var nākt pie mums un uzrīkot mazu tusiņu var :D Tā kā, nekādu ierobežojumu.
Vienīgi ir tas, ka ar draugu runājoties, viņš saka, ka lai arī cik nebūtu forši, bet līdz galam tomēr nejūtas kā mājās. Tā kā ar to sajūtu, laikam ir jārēķinās, bet tādas pašas sajūtas jau arī ir īrējot. Vienkārši pašam jānopērk miteklis, tad jau arī 100% jutīsies, ka tās ir viņu mājas.

Baigi gari sanāca, bet nu tas tā no manas pieredzes. Varbūt palīdzēs :-)
04.04.2016 19:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rīdziniece
Ir ir, man pašai ir krājkonts kurā no savlaik kad strādāju daudz virstundas ieliku nedaudz virs 2k eur kuri man paredzēti tērēšanai tikai neparedzētiem kritiskiem gadījumiem.
04
Loti labi, malacite. Un netere to naudu! Turi tikai sev. Jaa ieriko to papildu sturiti tad varat risket. Neko jau tu nezaude.
04.04.2016 19:48 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Vienīgi ir tas, ka ar draugu runājoties, viņš saka, ka lai arī cik nebūtu forši, bet līdz galam tomēr nejūtas kā mājās. Tā kā ar to sajūtu, laikam ir jārēķinās, bet tādas pašas sajūtas jau arī ir īrējot. Vienkārši pašam jānopērk miteklis, tad jau arī 100% jutīsies, ka tās ir viņu mājas.


Tā ir man, kad vairākus mēnešus dzīvojos mājā pie drauga vecākiem. Viņiem māja plaša, cits citam netraucējam, arī vannasistabas un tualetes ir divas... Bet tāpat pietrūkst privātuma. Lai arī cik labi pret mani izturētos, es nejūtos līdz galam kā mājās. Zinu, ka drīz atkal pāris mēnešu tā būs jāpadzīvo, un tad jau būs pašiem savs stūrītis, kurā es varēšu būt saimniece, jo drauga vecāku mājā man ir pašai pret sevi noteikums - mājās saimniece ir tikai viena.
04.04.2016 19:50 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
né, es nepiekristu.
pirmkárt, tas ir draugs, ne vírs. máju es pirktu tikai tad, kad ir vírs, ir kopígs gimenes budzets, un mája ir kopípashums.

otrkárt, dzívot ar vecákiem 5 gadus 2 pieaugushiem cilvékiem, man neliekas pareizi. raksturu nesaderíba, viena vannasistaba un 1 virtuve jau ir liels mínuss.

treshkárt, tev liekas, ka péc 4,5 gadiem reáli bús iekráts 1. iemaksai, un máju cenas neaugs? parasti ieekonométá nauda nemaz netiek pilná apjomá iekráta, atliekamá summa ir maza, tátad arí dazhádi neparedzéti izdevumi to ietekmés...
04.04.2016 19:52 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
57days
Jau rakstīju, man ar viņa vecākiem ir neitrāls iespaids - nēesam gan arī daudz tikušies lai ko tā objketīvi izsecinātu.

Draugs ar vecākiem jau ir runājis un viņi piekrīt ja maksājam savu daļu no visiem mājas uzturēšanas izdevumiem (ziemā apkure, elektrība, ūdens, gāze, īpašuma nodoklis utt)- izrēķinājām ka tas viss kopā ir nedaudz mazāk nekā šobrīd tērējam īrētā dzīvokļa komunālajiem maksājumiem.

Istaba ir 17kvadrāti liela un šī brīža blakus esošā noliktavas telpa 14 kvadrāti liela. Arpus abām šim telpām 2. stāvā ir neliels gaitenis kur vienā stūrītī vēl stāv neliels stūra dīvāns 2-3 cilvēkiem kur sēdēt. Tas arī viss no dzīvojamās platības 2. stāvā.
04.04.2016 19:54 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Rīdziniece - māja jau man paliktu, bet es viena ar mazu bērnu un darbu fiziski nespētu to uzturēt. Nāktos savu iekopto stūrīti pamest... Bet nu tas tā teorētiski, vīram viss ir labi un dzīvosim vēl ilgi un laimīgi. Es gribēju teikt, ka nākotni paredzēt nav iespējams. Jā, var pēc gadiem izšķirties, kāds var nomirt, var uznākt karš vai vienkārši bankrots. Bet vai tad tāpēc neviens neprecēsies, netaisīs bērnus un nepirks īpašumus? Galvenais, vai autorei ir tā pārliecība šobrīd, ka vīrietis ir tas īstais, ar kuru dibināt ģimeni un vīt ligzdu? Ja jā, tad neērtības var pieciest. Ja nē, tad nav vērts sevi lauzt.
04.04.2016 19:56 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nekad nepiekristu, ja tas ir tikai draugs. Kamēr tas nebūtu mans vīrs, es nekādu naudu kopīgā katlā neliktu, neko neuzupurētu (vismaz man dzīve vecāku mājā būtu savā ziņā upuris).

Jā, nav nekādu garantiju arī tad, ja apprecas (pati labi zinu, esmu arī laulības šķiršanu piedzīvojusi), bet nu parakstīties uz tādu plānu, kamēr oficiāli viens otram neesat vispār nekas, man šķiet reāli stulbi un neapdomīgi.

Kubietei taisnība-tā māja tāpat nebūtu Tava, pat ne drusku. Viņš krātu atliktu naudu, lai iekrātu mājai, Tu savu naudu ieguldītu pārtikā, saimniecības precēs un beigās tik un tā vari palikt ar neko.

Vispirms oficiāli jāsakārto attiecības, tad tālāk var domāt par kopīgiem īpašumiem, naudas lietām un kopā pieņemt lēmumus, kas uz to attiecas.

Neesi muļķe.
04.04.2016 19:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
zrēķinājām ka tas viss kopā ir nedaudz mazāk nekā šobrīd tērējam īrētā dzīvokļa komunālajiem maksājumiem.
nedaudz mazak? Tad nav jega, tev jau nu noteikti.

Rīdziniece - māja jau man paliktu, bet es viena ar mazu bērnu un darbu fiziski nespētu to uzturēt. Nāktos savu iekopto stūrīti pamest... Bet nu tas tā teorētiski, vīram viss ir labi un dzīvosim vēl ilgi un laimīgi.
bet apgadnieka zaudejuma pensija? Un ja ir dala kredita apdrosiniet kreditnemeju;-) Tacu loti labi ka viss jums ok. Turaties;-)
04.04.2016 19:58 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Istaba ir 17kvadrāti liela un šī brīža blakus esošā noliktavas telpa 14 kvadrāti liela. Arpus abām šim telpām 2. stāvā ir neliels gaitenis kur vienā stūrītī vēl stāv neliels stūra dīvāns 2-3 cilvēkiem kur sēdēt. Tas arī viss no dzīvojamās platības 2. stāvā.

Baigi mazais būcenītis:-/
04.04.2016 19:59 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Paldies chérr un MoonLady par komentu.. tieši tas par ko runāju... nav tās privātuma sajūtas ka tas ir tavs.

Mis Take
Summa nav par konkrētu māju, bet gan vidējā par tādu aptveni kādu vēlas, un draugs saaka pat ja cenas tad būs augstākas ilgāk neko nekrās ņems tādu kādu varēs atļauties - attiecīgi ja būs dārgākas tad ņems prastāku variantu. Jau šobrīd tas viss tika aprēķināts uz pāris gadus vecu māju- attiecīgi ja cenas būs augšā tad nu tāads vairākus gadus bet labā stāvoklī varētu atļauties tikuntā.
Un par vanasistabuy un virtuvi ir risinājums ko minēju bet tas parsa papildus izdevumus
04.04.2016 20:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kubietei taisnība-tā māja tāpat nebūtu Tava, pat ne drusku. Viņš krātu atliktu naudu, lai iekrātu mājai, Tu savu naudu ieguldītu pārtikā, saimniecības precēs un beigās tik un tā vari palikt ar neko.
bet ja, partika , saimniecibas preces, ari ir ieguldijums., Tapoat ja tevis nebutu draugs uz to teretu naudu. ;-)
04.04.2016 20:00 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
marissa
Piedošanu bet kādēļ man tai mājai būtu pa katru cenu jāpieder kaut pusei ja es tajā pat ne centa neielieku?
Jā pārtiku pērku un saimniecības lietas bet za to tikpatka neko nemaksāju par komunālajiem, šobrīd no manas naudas iet tiaki liela daļa pārtikas un saimniecōbas lietas + puse dzīvokļa īres naudas. Visi komunālie iet no drauga puses + puse īres maksa + mazākā daļa pārtikas un saimniecības lietas. Es jebkurā variantā metu vismazāko daļu bet arī pelnu mazāk nekā vīrietis
04.04.2016 20:06 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Jā, man arī izklausās, ka tā māja ir dikti maziņa. :-/ Jāizvērtē kā katram ir ar savu telpu, mēs ar draugu pārāk mazos apartamentos kļūstam ļoti kašķīgi. Nu varat smieties, bet mums tiešām tā ir, īpaši man tomēr vajag savu telpu.

Viņš krātu atliktu naudu, lai iekrātu mājai, Tu savu naudu ieguldītu pārtikā, saimniecības precēs un beigās tik un tā vari palikt ar neko.


Piekrītu Kubietei, ka vienai jau tas viss tāpat būtu jāapmaksā un plus vēl dzīvesvieta. Manuprāt, tas galīgi nav arguments.
04.04.2016 20:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
4-5 gadi liekas ļoti daudz, kādus 2 varbūt paciestu ar nosacījumu, ka atsevišķa virtuve un wc. Nevar krāt īsāku laiku un pirkt kādu lētāku dzīvokli, māju pēc tam kaut kad.
mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam.
Tā gan nevajag darīt, labāk ikdienas tēriņos dalīties līdzvērtīgi, pati arī ko atliec krājkontā, ja pērkat kopīgi māju, tad var ieguldīt, protams, visu atbilstoši noformējot. Manai paziņai tā sanāca, ka viņas nauda tika tērēta ikdienas izdevumiem, bet vīrs savējo ieguldīja dzīvoklī un kredīta apmaksai. Tagad paziņas, nu jau ex vīram, ir izmaksāts dzīvoklis, bet viņa pati savos gandrīz 40 gados uz ielas ar pliku pakaļu.:-(
04.04.2016 20:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits