Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
Nē, nedzīvotu ar vecākiem ( jebkura), meklētu lētākas īres iespējas - kaut vai īrētu foršu istabu jauniešu dzīvoklī - tur būtu vienlidzība un vienaldzīgums. Vecāku mājās vienmēr būtu pakartota lomā. Un vispār - māja nav ieguldījums, bet gan caura zeķe - tur nekad nekā nav gana.
05.04.2016 13:19 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
Un ne mazāk svarīgi - seksa kvalitāte apstākļos, kad vecāki aiz sienas/zem gultas :-/
05.04.2016 13:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
opdzīve ar viņa vecākiem labi nebeigsies. Par to liecina fakts, ka viņa vecāki grib, lai maksājat komunālos, nekustamā īpašuma nodokli, utt. Sirsnīgi vecāki gribētu palīdzēt dēlam ātrāk sakrāt naudu mājai nevis domātu, cik no viņa paprasīt.
tiesi ta. Vel jamaksa par gazi kuru nelietos. Un oadarga iznak 17 kvadratmetru istaba. Klat puse par zemes nodokli, darzu diez vai vares lietot ka velass pasi, bet jamaksaa bus.
05.04.2016 13:25 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
Tik pat labi, ja tads kopējs mērķis ir, obligāti iegādāties māju, tad brauciet uz ārzemem peļņā, abiem strādājot (necacojoties, jo autore tada izklausās) sakrāsiet atrāk.
05.04.2016 13:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet tiesi ta, kaut vai istabinu iret abi maksa iznak vispar leti. Un strada daudz atri var divata iekrat savam kaktam.
05.04.2016 13:44 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ok, uz beigaam shis jau peec feika izklausaas, bet, abstraheejoties no taa, taa kaa autore nemitiigi pasviitro, ka pelna maz un atlikt praktiski neko nevar, pati neko dizhu iireet nevar un nekaadas materiaalaa staavokla uzlaboshanaas perspektiivas naakotnee neraadaas, tad, jaa, savaa zinaa, kaapeec gan nepiekrist konkreetajam variantam. Ja speej pashreizeejo privaatumu upureet maajas daliishanai ar drauga vecaakiem-kaapeec gan nee-iespeejams peec gadiem varees dziivot drauga maajaa. Balstoties uz esoshajiem apstaakliem, neko vina nezaudee.
05.04.2016 14:49 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Saac peec trolles izklausiities, iipashi peec peedeejiem komentiem par savu bauroshanu seksa laikaa utt.

Ieskatoties Tavaas vecajaas teemaas, redzams, ka Tavs draazeejs teeree ap 900 eiro meenesii prieksh fitnesa fiichaam. Domaaju, ka to naudu var ieguldiit uzkraajumiem pirmajai iemaksai, un taadaa gadiijumaa vajadzees tikai gadu, plus vareesiet palikt dziivot tagadeejaa iireetajaa dziivoklii.

Bet vispaar, ja murgo, tad dari to profesionaalaak. Kaarteejaa fantaazija, peec visa spriezhot.

P.S. Aarzemes nesastaav tikai no UK un komunalkas Londonas centraa kopaa ar babajiem. Ja kaadam paarim ir veelme iekraat, pakustinot dirsu var atrast darbu kaadas ziemeljvalsts laukos vai ciemataa, rukaat melnu muti un 10x iisaakaa terminjaa sakraat mazam dziivokliitim vai pirmajai iemaksai vai veel sazin kam. Plus straadaajot iireet atsevisku dziivokliiti, nevis mitinaaties komunalkaa ar babajiem. Bet shii atkaape uz autoru/i trolli neattiecas.
05.04.2016 18:05 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Nelasīju visu diskusiju, bet pēc autores ieraksta man ir savs secinājums. Piekristu, ja mēs būtu precējušies. Kā jau saki, ja uz mūžu, tad ir labi, bet ja attiecības pajuks Tu esi upurējusies bez rezultāta. Laulība ir nopietns lēmums un lielāka garantija, ka abi esiet ar nopietniem nolūkiem un vēlmi mūžu pavadīt kopā.

Ja nebūtu laulāta vai vismaz saderinājusies, tad nepiekristu.
05.04.2016 20:13 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Noteikti nepiekristu. Visu nelasīju, bet piekrītu te jau dažiem izskanējušajiem viedokļiem, tu viņam juridiski šobrīd neesi nekas. Kamēr neesat precējušies, nevar būt nekādas runas par kopīga mājokļa iegādi. Ja kopā krājat mājokļa iegādei, tad lai vīrietis arī maksā par pārtiku vismaz pusi un tu pusi atliec SAVĀ krājkontā, tad jau vispār redzēs, vai pēc 5 gadiem viņa vecāku mājās vēl vispār gribēsi kopīgi pirkt mājokli. Man liels diskomforts ir jau viena vai divas naktis vīra vecāku mājās, kur nu vēl 5 gadus.
06.04.2016 11:29 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Neizlasīju visu diskusiju, bet noteikti nepiekristu!
Kad ar draugu pēc vidusskolas beigšanas plānojām uzsākt studijas, bija domāts, ka dzīvosim kopā kojās, taču viņa vecāki viņam neatļāva un iekārtoja viņu Jūrmalā pie omes, tāpēc dzīvoju viena kojās un paralēli strādāju. Taču tikšanās sanāca tik retas, ka viņš pierunāja mani dzīvot otrajā kursā pie viņa omes, viņai neesot iebildumu utt... Taču, nu nesen dzirdēju kā viņa mani aprunā, ka besījot, ka mēs te esam utt, lai arī viņu netraucējam, gatavoju arī viņai ēst, uzkopju. Nu jā, interesantākais, ka neko pati man nav teikusi, ne izrādījusi. (t)
Nevaru sagaidīt vasaru, kad tikšu no šejienes prom. :'-(
06.04.2016 11:52 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
xcvi,
ir teiciens, ka 3 dienas esi ciemiņš, bet 4.tajā jau savējais. Vai ari vēl viens - ciemiņš pēc 3 dienām sāk pēc zivs.

Vai tik Tu neesi pārāk iedzīvojusies - ome pati sev var uztaisīt ēst un piekārtot SAVU māju. Un virtuvē var būt TIKAI viena saimniece.

Tātad tev ir noteikums pret sevi - ierobežot sevi OMES mājā, nevis tēlot saimnieci (izņemot savu kaktu).

Saproti hierarhiju? Tu esi atrodies rindā aiz omes un sava puiša, tad tā arī izturies, jo tās nav tavas mājas.

Kāpēc tavuprāt tik daudzas ir pret dzīvošanu kopā af vecākiem? :-D
06.04.2016 12:48 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Vikra, es saprotu tavu domu un pēc komentāra publicēšanas arī sapratu, ka par to varēs rasties šādas domas.
Tomēr, tas viss laika gaitā tā iegājās, jo puiša ome neko negatavo, arī, ja gatavo, tad tikai sev. Un es par saviem un drauga līdzekļiem ēdienu gatavoju mums, bet vienmēr piedāvajam arī viņai un tas nu ir iegājies tā, ka vienkārši gatavoju visiem, vien citreiz viņa, ja vēlas, ko citu, tad pati kaut ko pagatavo sev. Kā arī uzkopšana, bija domāts pēc sevis un manu un drauga istabu, kā arī ik pa laikam koplietošanas telpas.
Nejūtos, ka būtu šeit saimniece un neesmu arī iejutusies kā mājās. Taču aiz muguras runātais mani pārsteidza, jo mēs iepriekš vienmēr esam bijušas draudzīgas un attiecības mums ir labas, taču viena otrai arī virsū nebāžamies.
06.04.2016 12:57 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
xcvi, nu padomā pati, ja viņa saka, ka jūs viņai besījat (ir vienāds ar, es jūs te negribu), tad tā arī izturieties, jo esat viņai par daudz. Lai viņa pati ēd, kā, kad, kur grib. Pagatavojiet sev un paēdiet. Ome nav mazs bērns.
Ir jau arī pretējais variants, kad viņa jūtas tā, ka esat uzsēdušies viņai uz kakla un neizņematies kkādus soļus.
Šo gan pie tējas tases var mēgināt godīgi izrunāt -aptuveni kā -omīt, varbūt mēs tev esam apnikyši un mums pārcelties uz kojām? Kā tu jūties ar mūsu klatbūtni?
06.04.2016 13:11 |
 
Reitings 61
Reģ: 21.03.2016
Tieši tāpēc ir nerakstīts likums, ciemiņš esi 3 dienas, pēc tam, vai nu pieņem mājas likumus un saimniekus, vai sāk smirdēt pēc zivs un taisies prom.
06.04.2016 13:15 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Nu jā, es tev piekrītu! Doma jau ir izturēt vien atlikušo pusotru mēnesi un tad jau katrs pa savām mājām un nākošgad dzīvosim kojās. Vienkārši tas fakts kā tāds, ka es meitenei neieteiktu dzīvot tik ilgi pie drauga vecākiem, īpaši, ja labi nepazīst! :-)
06.04.2016 13:20 |
 
Reitings 117
Reģ: 06.04.2016
Pec savas un citu dzirdetaas pieredzes saku, ka nav forshi dzivot ar otras pusites vecakiem. Ar laiku tomer vinji spej sakt tracinaat.. Protams, ir ari iznjemumi- to es nenoliedzu. :-| :-/

Uz kaadu laicinju taa veel var ( gadu, diviem gadiem), bet ne vairaak.. ;-)
06.04.2016 13:43 |
 
Reitings 117
Reģ: 06.04.2016
Dzivoju UK, ireju ar draugu istabu no vinja mammas.. Teikshu godiigi - nav baigi forshi, bet man to ir izdevies pieciest gandriiz gadu un veel vairak ka gadu ir japieciesh. Nav it ka nekas traks, bet es neteikshu, ka ari baigi priecajos par to.. (t)
06.04.2016 13:46 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Hmm,

Gribēju pateikt to, ka aizbraucot uz ārzemēm, nav jādzīvo kopmītņu apstākļos, lai iekrātu 300 eur mēnesī. :-D Piemēram, šeit Nīderlandē, ja divi pieauguši cilvēki strādā pilnu slodzi par minimālo (!) algu, tas ir vairāk kā 3000 eur, dzīvošana nelielā dzīvoklī un ikdienas tēriņi sasniedz līdz 2000 eur. Divi pieauguši pie labas vēlēšanās var mierīgi iekrāt 1 tūkstoti mēnesī!

Otrkārt, gribēju pateikt to, ka tu pārāk racionāli un aukstasinīgi pieej šai situācijai. Ja šobrīd, piemēram, tu maksā 200 eur un vīrietis 500 par jūsu tēriņiem. Tava doma, ka vīrieša izmaksas nokritīsies no 500 uz 250, bet tavas no 200 paliks gandrīz nemainīgas nešķiet godīga. Es piekristu tam tādā gadījumā, ja, ievācoties pie vecākiem, mūsu izdevumi samazinātos proporcionāli vienādi. Ja vīrietim jūsu visi kopīgi izdevumi nokritīsies par 50%, būtu tikai godīgi, ja arī tavi tiktu samazināti tikpat, attiecīgi- vīrietis maksā gan 100 eur vecākiem, gan lielāko daļu pārtikas. Tādā situācijā arī tu varēsi iekrāt vismaz (!) 100 euro mēnesī un beigās izlemt, vai to ieguldīt šajā mājā. (t)
07.04.2016 01:49 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Mēs jau novienojāmies, ka man un draugam par dzīvošanu pie drauga vecākiem nebūs itin nekas jāmaksā, bet gan Es gan draugs savā vasaras atvajinājuma laikā 3 nedēļas no 4 brīvajām iesim palīdzēt sakopt dārzu un citus saimniecības lietas pie mājas.
Šini modelī draugs atliktu pat 400 eur mēnesī un es atsevišķā krājkontā pa 200 eur mēnesī. Dzīvosim tur tad attiecīgi 2x īsāku laiku, apmēram 2 gadi.
Un tad finālā pēc 2 gadiem skatamies kas notiek un ja es piemetu šo savu naudu tad māja, ja nepiemetu tad draugs pats domā kur dabūt atlikušo daļu.

No manas puses paliks tikai 50% pārtika un viss.

Bet nu 75% atvajinājuma laiks norakstīts

Vienīgais kas jāpadomā ko lai dara ar manu seksa skaļumu, pavadijām 1 nakti pie viņa vecākiem un minimāli dzird pat lejastāva darbojošos veļasmašinu. :-D
08.04.2016 00:33 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
nīderlandē tad arī par to 1500eur minimālo būtu tiepaši teju 2 gadi jāsēž :-D
08.04.2016 00:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits