Māja

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kads būtu Jūsu viedoklis šādā situācijā?

Ar draugu esam kopā nedaudz ilgāk kā 2 gadus, abi šobrīd dzīvojam īrētā dzīvoklī.
Draugs vēlas dzīvot pats savā mājā nekā tērēt naudu īrei par īpašumu kurš tev nemaz nekad nepiederēs. Attiecīgi piedāvā pārvākties pie viņa vecākiem privātmājā kur mums būtu pašiem sava istaba mājas otrajā stāvā (pa visu otro stāvu ir šī 1 istaba un 1 noliktavas telpa) bet viss pārējais ir lejas stāvā kas būtu kopīgs ar viņa vecākiem (virtuve, wc, vanasistaba, viesistaba).

Funktieris tāds, dzīvojot pie viņa vecākiem komunālie būtu nedaudz mazāki kas jāmaksā un nebūtu vairs jāmaksā nekādas īres maksas, un šo starpības naudiņu (~280-300 eur) katru mēnesi likt krājkontā lai sakrātu naudu mājas pirmajai iemaksai un vēlāk kad jau dzīvotu mājā šī pašreizējā īres maksa būtu kredīta ikmēneša maksa.
Bijis arī uz banku jau prasīt kāda būs šī 1. iemaksas summa un potenciālā ikmēneša maksa, kā arī pētījis māju cenas. Reāli ņemot vērā summu kas tiktu atlikta šī pirmā iemaksa ir jākrāj ~4.5 gadus.

Lieta tāda, ka pati vairs nezinu ko teikt par šo visu. Itkā jau ļoti labi ka vīrietim ir tādi mērķi kurus pats man neko finasniāli neprasot vēlas realizēt un uz to arī reāli iet. Bet no otras puses nebūt nēesu sajūsmā ka tik ilgu laiku būs jādzīvo kopā ar viņa vecākiem zem viena jumta gluži vai 1 istabā. Šobrīd īrējot dzīvokli uz abiem jūtos labi ka esam neatkarīgi no visiem utt, bet šādi turpinot neko īsti nevaram atlikt teiksim mājai. Mums vis skārtībā bet pieņemot ka attiecības mēdz arī pajukt - būtu muļķīgi teiksim man tagad pieciest 1 vai 2 gadus šādu dzīvošanu kā pašai nepatīk un beigās nekā tikuntā. Bet taipaša laikā apzinos ka šis ir reāls ceļš uz ko patiešām savu ja tomēr esam kopā uz mūžu.

Vienkāršāk sakot Jūs piekristu savā ziņā dzīvot sev ne īpaši vēlamos apstākļos (nav jau totāli nepieņemami bet nu sajūsmu neizraisoši) lai nākotne ar vīreiti būtu patīkamāka nekā šobrīd tā ir pat ja nav vispār garantijas ka ar šo vīrieti būsiet kopā uz mūžu? Vai arī turpinātu dzīvot kā ir apstākļos kur jūties ok bet zini ka tas viss pa liela jau nav tavs - tu par to maksā ja tur dzīvo.


P.s. - mana nauda neietilpst šajos 280-300 eur, mana nauda iet tikai lielai daļai pārtikas ko mēs abi ēdam un saimniecības lietām ko abi tērējam. Te gan jāņem vērā ka vīrietis pelna krasi vairāk pa mani.
04.04.2016 19:12 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rowan
Nju un būtu gataav vius m;uzu nodzīvot īrējot dzīvokli ?
04.04.2016 23:50 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Kāpēc Jūs te kabanu pieminat? Es nemanīju nevienu komentāru no viņa

Izskatās, ka tas ir Kabana otrais es. Vecās diskusijās izceļas ar interesantiem komentāriem, tostarp par prosportistiem utt.
04.04.2016 23:51 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
KitijaK
a kur teikts ka runa nejiet joprojām par topašu muskuļoto puisi?
04.04.2016 23:54 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Mājas jau nav diezko lētākas, tā nav dārga māja, ja netaisies pirkt totālu graustu tad savi 60k vismaz vaajdzīgi, un lietas būtibu tas krasi nemaina, ok ņems pa 60-65k nevis pa 80-90k, nebūs 4.5 gadi būs 3.5-4 gadi - neko daudz tir vairs lietas būtību nemaina


Nez, man šķiet liela starpība, 60k vai 90... Un ja nevar māju atļauties, varbūt var pirkt dzīvokli. Es uz to skatos no tāda skatupunkta, ka, ja pārāk ilgs laiks paiet krājot, dzīvojot kaut kādā pagaidu variantā, gaidot "īsto dzīvi"... tā tā dzīve arī paiet. :-/ 5 gadi ir ilgs laiks. Un kad jau pieci būs novilkti, tad jau steigas vairs nebūs, viss var ievilkties uz vēl pāris gadiem, un kamēr māju sameklēs un nopirks utt... Ir jānodrošina tāda situācija, lai abiem pārī būtu patīkami dzīvot, nevis jāpiecieš nepatīkami apstākļi n-tos gadus.
04.04.2016 23:55 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Jo tajā diskusijā viņam bija savs dzīvoklis, bet te saki, ka jūs īrējat dzīvokli.
04.04.2016 23:56 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rowan
Par dzīvokļa variantu jau stāstīju, tak lūdzu lasat arī iepriekšējos komentārus savādāk katrs otrais jau atkārtojas
04.04.2016 23:56 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Mis Take
Tad iesai abiem braukt uz ārzemēm, kur būs vēl briems;igāki apst;akļi dzīvošanai un arī man mesties mājai ņemot vērā daudzu ieteikumus ka var beigās beša palikt?


sliktáki apstáklji par dzívoshanu chetratá 1 májá ar vienu vannasistabu? nedomáju gan. personígi nezinu nevienu variantu, kur árzemés dzívo koju variantá. var izírét one bedroom dzívokli, bús gan viesistaba, gan sava guljamistaba, gan virtuve. bet nu, tad ir jápameklé labs variants.

já, es uzskatu, ka májai var mesties abi, ja jau tápat taisaties gan precéties, gan múzhu kopá nodzívot, vienígais - godígi viss jánoformé uz abiem. tu pazísti savu draugu, un domáju, spéj iztéloties, ká vinjsh ríkosies dazhádás situácijás.

protams, arí péc kázám un 10 nodívotiem gadiem var sanákt skjirties, bet ja viss noforméts uz abiem, neviens nepaliks beshá...
04.04.2016 23:56 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
KitijaK
Tavuprāt cilvēkam dzīvoklis ir uz visu mūžu un nepienāk situācijas dzīvē kad to var arī zaudēt?
Nepin te iekšā pilnīgi citas diskusijas ja pati nezini kas ir kas ar konkrēto cilvēku.
04.04.2016 23:58 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Nju un būtu gataav vius m;uzu nodzīvot īrējot dzīvokli ?


Nē, drīzāk mainītu sirdsdarbu uz labāk atalgotu kaut vai kamēr sakrātu naudu pirmajai iemaksai, vai arī tiešām labāk apsvērtu variantu par ārzemēm un komunālo dzīvokli ar citiem viesstrādniekiem. Tomēr ātrāk viss notiktu. Ja jāizvēlas vai visu mūžu īrētā dzīvoklī vai pie vīra vecākiem - izvēlētos īrētu dzīvokli.
04.04.2016 23:59 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Citā diskusijā tev jau ir vīrs..

Mierīgi, jo mazāk un vēlāk būšu mājās pēc darba, jo lielākas iespējas ka vīrs būs nolūzis un nebūs jāveic ikvakara minets

http://cosmo.lv/forums/topic/194310-brivais-laiks-vai-nauda/?sort=ASC&pnr=4
04.04.2016 23:59 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Mis Take
Tak minēju ka var ierīkot mājā wc, dušu un virtuvi 2. stāvā un mums būtu viss 2. stāvs.
Nezinu kādu brīnumus tu stāsti - cik zinu vismaz Eng dzīvot dzīvoklī ir ļoti dārgs prieks un ja vari to atļauties strādājot prastos darbus tad nekā arī vairs pāri nepaliks.

Viens paziņa dzīvo Londonas nomalē 1istabu dzīvoklī ar draudzeni esot gandrīz 1k paundi par dzīvokli viss kopā, vēlviens paziņa dzīvoja koju tipa mājā kur pasām tiaki 1 maaz istabiņa un duša + virtuve uz vius stāvu kopēja pat tāds miteklis maksājis ja nemaldos minēja 300 vai 400 paundi bet tagad ar čomiem atradis māju ar 4 istabām kur katrs pa savu istabu bet virtuve un wc ar du';su tāpat kopēja bet nu uz 4 un sanākot tikuntā tie 300-400 paundi ja nemaldos. Tpa;at ir kautkas arī jāēd un kautvai reti bet griabs arī kur aiziet izkalidēties kait 1x mēnesī - aizgājis uz vietējo bāru izdzeris 6 alus kausus un paņemis 1 mazo saisiņu bļodiņu un samaksājis 40 paundus (ap 50 eur).
Ja gribi nolikt ap 1k eur mēensī strādājot zemākos darbus tad teica ka jādzīvo būtībā koju variantā un izklaidēties teju vai vispār netiec - ļoti reti.
05.04.2016 00:05 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Rowan
Nu ja, labāk ir dzīvot kaut ar svešiem strādniekeim vienā istabā nekā pie vīra iespējams foršajiem vecākiem citā mājas stāvā :-D
05.04.2016 00:07 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Labiņi, jāiet gulēt, pusis arī prasās uz seksa pusnakti :-P
05.04.2016 00:10 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Labiņi, jāiet gulēt, pusis arī prasās uz seksa pusnakti


Kaban, nezimirsti lietot lubrikantu! ;-)
05.04.2016 00:15 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
NordicBelle :D Nu dikti Tev tas Kabans kaitina. :D
05.04.2016 00:17 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Nu ja, labāk ir dzīvot kaut ar svešiem strādniekeim vienā istabā nekā pie vīra iespējams foršajiem vecākiem citā mājas stāvā


Ai, nu beidz, nav tur tik drausmīgi, ka jādzīvo vienā istabā ar pieciem svešiniekiem. (t) Turklāt tas būtu daudz īsāks periods, attiecīgi daudz vieglāk paciešams. Un jā, manuprāt labāks variants. Kāpēc? Jo ar svešiem dzīvokļa biedriem es būtu vienlīdzīga, bet ar vīra vecākiem - nē. Pret vīra vecākiem jāizturas ar cieņu, viņi ir mājās saimnieki, turklāt jebkādi konflikti radītu saspīlējumu arī manās attiecībās ar vīru, līdz ar to droši vien nāktos daudz kur piekāpties, ar daudz ko samierināties. Dzīvē rodas daudz dažādas situācijas. Man nav problēmu attiecībās ar vīra vecākiem, bet tagad, kad man ir bērns, iedomājos, ja viņi visu laiku būtu klāt, bāztos virsū (mazbērns taču), līstu klāt ar kaut kādiem padomiem, savām audzināšanas metodēm... brrr. Lai liek mani mierā.
05.04.2016 00:18 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Nezinu kādu brīnumus tu stāsti - cik zinu vismaz Eng dzīvot dzīvoklī ir ļoti dārgs prieks un ja vari to atļauties strādājot prastos darbus tad nekā arī vairs pāri nepaliks.

nu, es dzívoju árzemés, :D iznák es, un visi mani draugi te dzívojam brínumu pasaulé. més ar víru pagaidám íréjam dzívokli 2 guljamistabas + viesistaba - 500 eiro, visi draugi dzívo májás, pa 600+ eiro, un dzívo, protams, tikai gimenes kopá, vírs, sieva un bérni, nevis bars pazinju. més ar víru 3 reizes gadá lidojam atvalinájumos, ir mashína,vismaz reizi ménesí ejam uz kádu restoránu, un dzívojam pilnígi normálu dzívi, un nemaz speciáli nekrájám, neatteicámies no lietám, kur varétu ieekonomét, bet nu esam iekrájushi pirmajai iemaksai, un pérkam máju. (te máju cenas nedaudz atskjiras, diemzél)

tápéc zinu, ko runáju, ja es atbrauktu ar mérkji tikai sakrát naudu, nevis iekártoties un dzívot te - es pa gadu viena stabili varétu iekrát 8000. un izvélétos 1 neértíbu gadu, nevis 5.


es tá saprotu, tu pat ísti nepazísti vinja vecákus? tad jau ir varbútíba, ka péc ménesha aizmuksi.
05.04.2016 00:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
https://www.swedbank.lv/kalkulatori/hipotekara_kredita_ikmenesa_maksajums

Ja mēs pieņemam, ka pēc dažiem gadiem, kad 1. iemaksa būs sakrāta, jums joprojām mēnesī paralēli izdevumiem paliek ap 300 eiro, tad ar 15% pirmo iemaksu un ņemot kredītu uz 20 gadiem, jūs varat atļauties māju līdz 60 tūkst. eiro (jo tad mēneša maksājums par kredītu ir zem 300). Labās ziņas - pirmā iemaksa tad ir 9000, jeb zem 3 gadiem krāšanas. Apsveicu!

Baigi ieteiktu padomāt, kā pelnīt vairāk, jo, ja kaut kas notiek kaut vienam ar darbu, tad būs slikti - pat tavi iekrātie 2000 glābs tikai dažus mēnešus. Ar jūsu ieņēmumiem - riskanti.

Plus, pareizi saki - nekāda precēšanās nesanāks (reti kurš grib tikai sarakstīties) vēl 20 hipotekārā kredīta gadus, jo kāzas - tie arī ir pāris tūkst., kuri ir kaut kā jāsakrāj.
05.04.2016 06:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...māju par 80 tūkst. jūs varat atļauties tikai tad, ja ņemat kredītu uz 30 gadiem (mēneša kredītmaksājums - 305 eiro).

Vai tiešam bankā puisim teica, ka jums šādu kredītu ir gatavi dot...?
05.04.2016 06:32 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kopdzīve ar viņa vecākiem labi nebeigsies. Par to liecina fakts, ka viņa vecāki grib, lai maksājat komunālos, nekustamā īpašuma nodokli, utt. Sirsnīgi vecāki gribētu palīdzēt dēlam ātrāk sakrāt naudu mājai nevis domātu, cik no viņa paprasīt.
05.04.2016 07:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits