Ļoti smaga slimība.

 
10 gadi
Reitings 1500
Reģ: 17.01.2013
Pat nezinu ar ko sākt... Man ir draudzene, pirms iepazināmies, katru reizi redzot viņu uz ielas, esi nodomāju- ir gan skaista meitene, dabīgi skaista... ir tādas sievietes, kuras ir skaistas savā vienkāršībā, jo viņām ir tas, ko citas cenšas panākt-dabīgi bruna, pat bez sauļošanās, mati nekrāsoti kastaņbrūni, tumšas uzacis, kas nav jākrāso, garas, garas skropstas- daba tiešām nav skopojusies ar viņas izskatu... ēst vispār var visu pēc kārtas un gribot nevar pieņemties vairāk par 53kg, es pat teiktu, ka drusku par tievu viņa ir... Nu un tad nu tāda meitene staigā kā saulīte un priecē citus... tiešām visu laiku smaida, jautra, laimīga... tas viss tā ievadam...

Tagad par lietu- pēkšni pasliktinājās veselība, kāpa temperatūra, iekšķīgas sāpes vēderā... aizbrauca uz ātriem... sākumā pumpē ar zālēm... šķiet viss ok, būs labi... nav labi :(

Sāka taisīt visādas analīzes- divus mēnešus pa slimnīcām... šodien atnāca biopsijas rezultāti- vēzis! :(

Es raudu... viņa raud... meitenei tikai 23 gadi... nu kā... kā tas var būt..?


Man jautājums- kā man būt? ... Es nesaprotu... nu kā lai palīdz... nav jau vārdu ko pateikt...

Varbūt šeit ir kada ar reālu pieredzi- pozitivu pieredzi... Es gribu viņu uzmundrinat...
31.03.2016 10:51 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
sabzira
tā jau nu gan nav. gana daudz sieviešu dzemdē pēc ķīmijterapijām bērnus.
31.03.2016 19:51 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
Hodžkina limfomu var lieliski ārstēt ar ķīmijterapiju. Vienīgais bērnu pēc tam gan vairs nebūs.
31.03.2016 19:45 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Nu ar tiem bumbuļiem uz kakla ir tā..tie ir limfu mezgli, kas mēdz arī palielināties pie iekaisumiem un tā. Kā arī hodžkina pazīmes ir ļoti līdzīgas ar Epšteina Barra vīrusu-infikciozo mununokliozi(laikam tā tas vārds rakstās) kas ir izplatīta jauniešu slimība, pati esmu izslimojusi to.
tā ka ne vienmēr uzreiz var noteikt, kā jau teicu, vīra brālim pagāja vairāki mēneši kamēr nonāca līdz vienai diagnozei. Viņam viss sākās ar ļoti stipru angīnu, pēc tam parādījās dzelte, kas liecina ka kaut kas nav ar aknām, līdz ar to arī nokļuva slimnīcā un tad sākās lielais process uz diagnozes noteikšanu un ārstēšanu.
31.03.2016 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
Visvairāk moka stulba sajūta- vasarā viņai uz kakla uzmetās liels bumbulis, aizgaja pie āsta viņa teica- limfi sapūsti aukstumā, uzsūksies- viss normāli... tā viņa jau no vasaras staigā... reāli pus gads sanāk, kad nekas netika ārstēts, līdz viņai palika pavisam traki un pati brauca uz ātriem.


vnk paarsteidz, ka ir aarsti kas ir idioti .. lai, kljuutu par aastu ir jaamaacaas tik daudz gadu, bet tik un taa pieljauj debiilas kljuudas.. (e) par piemeeru - manai maasai ir psoreaaze, kad vinja veel to nezinaaja, aizgaaja pie aarsta ar mazu plekjiiti - vinjai pateica, lai zeljonku pasmeeree..
31.03.2016 13:26 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Vēstule
31.03.2016 13:14 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Lai draidzenei veselība!! Viss būs labi!
31.03.2016 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 1500
Reģ: 17.01.2013
Liels paldies, par labiem vārdiem, es sajutos labāk, iedošu viņai izlasīt un ceru, ka viņa jutīsies tāpat... :)
31.03.2016 12:39 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Katram jau šis viss norit citādāk..galvenais ir saudzēt savu veselību!
Vīra brālis to visu visu ļoti viegli uztvēra, lai gan viņam bija tikai 19 gadi, kad atklāja visu! Bet kā viņš teica, grūtāk ir tad kad tās ķīmijas laiž iekšā, organisms novājinās, ir slikta pašsajūta, bet tas uz pāris dienām. Ja nemaldos uz ķīmiju bija jābrauc 1x mēnesī.
Viņš vēl paspēja starp visām ķīmijām dejot tautas dejas un piedalīties gan koncertos gan skatē..tā ka viss ir atkarīgs no tā kā tu sevi nostādi..ak es nabadziņš man ir vēzis, man dzīve ir apstājusies, vai arī iet uz priekšu ar paceltu galvu un darīt visu ko var..protams sevi saudzējot un vaktējot, ko diemžēl mans rada gabals ne pārāk darīja, tagad ir atskaņas no tā..bet tas jau ir stāsts no citas operas!
Tā ka būs viss labi ar Tavu draudzeni, pats trakākais ir tas ceļš uz atklāšanu, jo mums arī ilgi nevarēja kārtīgi uzstādīt diagnozi, jo katra slimnīca teica kaut ko citu, beigās vispār analīzes uz Vāciju veda, lai noteiktu..
31.03.2016 12:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Hodžkina limfoma diezgan labi mēdz padoties ķīmijterapijai. Galvenais ir nepadoties un cīnīties ;)

Šis ir laiks, kad Tev jākļūst par lielo draudzenes balstu, jāiedvesmo viņa pozitīvi :-)
31.03.2016 12:28 |
 
Reitings 90
Reģ: 24.11.2014
Re, izklausās ka Matilde zina ko runā,izklausās cerīgi. Pie tā arī jāpaliek. Es uzskatu, ka vajag domāt labas domas un ieliecieties uz to labāko, ne to ļaunāko.
Arī no manas puses sūtu labas domas, labas veselības vēlējumus draudzenei!
31.03.2016 12:13 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Diemžēl ar vēzi man ir slikta pieredze. bet tagad es zinu,ko tas nozīmē citiem. es ar mammu par patēva vēzi uzzinājam pēdējā brīdi, pēdēja stadija un atlicis bija mēnesi dzīvot. pusgada laikā no visām analīzem pat neapmanījām kā viņš lēnam izdziest.
man no šī pārbaudījuma joprojām ir pshiloģiska trauma. tagad raustos no telefona zvaniem,jo mamma no manis slēpa vēzi. neteica,ka viņam ir. bet brīdināja,ka var zvanīt jebkurā mirklī. tājā laikā tā baidījos no mammas zvana,ka joprojām staigāju ar vibro zvanu. :(
Šo slimību nenovēlu nevienam,jo kad tas otrs mirst lēnam, Tu saproti,cik ļoti ir vērta tā dzīve. kaut vai zināt,ka katru vakaru varēsi vnk malkot vīnu.

Protams ir daudz labu gadījumu. galvenais ir ticēt. un draudzene ir jauna līdz ar to labāka imun sistēma. domāju,ka viss būs kārtībā.
man patēva dēlam arī bija audzējs galvā. izoporēja. staigā uz starošanu. ir normāls. dzīvespriecīgs. viss ok. :)
būs labi :)
31.03.2016 12:01 |
 
10 gadi
Reitings 1500
Reģ: 17.01.2013
Matilde- vnai tieši tā arī teica- vēža paveids! Tavs koentars izklausas pat loti cerīgs, ka būs labi.
31.03.2016 11:55 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Kā es Tevi saprotu...(t)

Manam līgavainim ir šis te, lai gan ārsti paši nav pārliecināti vai tiešām tā ir limfoma. Bija pie daudziem ārstiem, slimnīcā, tagad mājās, kopumā 3 mēnešus jau ārstējas, iespējams būs arī operācija.

Limfomas labi padodas ārstēšanai, tas nav nekas tik traks, tikai tāpēc ka ir vārds "vēzis" vienīgi tas ka izārstē, nav ganartijas, ka neizveidosies atkārtoti, būs biežāk jāpārbaudās un jāseko līdzi
31.03.2016 11:53 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Galvenais ir atbalsts, vienalga kāds, jo ārstēšanās gaitā brīžiem ir nenormāli smagi un grūti, tāpēc svarīgi arī apkārtējie cilvēki blakus.

Un es tiešām negribētu, ka man kāds apkārt sprauž batonus ausīs par nākotni pēc 10 gadiem, tādu cilvēku pasūtītu labi tālu. Labāk domāt reāli un izdzīvot tagad katru mirkli, nevis sapņot par kaut ko nereālu. Jādomā kā parvarēt un izturēt ārstēšanos.

Man zināma meitene, kura uzveica asins vēzi, bija nenormāli smagi periodi, kad dienas bija ļoti labas un bija šausmīgi briesmīgās dienas, bet tagad meitenei izskatās, ka iet forši un laimīga.
31.03.2016 11:52 |
 
Reitings 362
Reģ: 25.02.2015
Man draudzenei šis pats riebeklis bija, ļaundabīgs. Viņai izoperēja, audzina meitu. Vakar bija uz pārbaudi, viņai pāris mezgli ir vēl palikuši, bet ne tajā daivā kur operēja. Kaut kāda šūna laikam ir vē, kas snauž, vienkārši jādzer zāles, ik pa pus gadam pārbaudes. Dzīvo kā normāla meitene. Tikai šobrīd ieteica lai par otru bērniņu nedomā. Tādēļ ātrāk jāvēršas pie daktera, un jāgriež laukā un tikai tad redzēs, cik tālu vispār tās šūnas ir, galvenais noļaut draudzenei atmest ar roku! :-)
31.03.2016 11:51 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Var beigties labi, var beigties slikti. To ir grūti tagad prognozēt kā būs. Galvenais laicīgi ārstēt, gribasspēku un būs labi! To kā izturēties, nu tam arī nav viena recepte, katrs cilvēks ir savādāks. Piemēram, es pret katru savu tuvinieku, kam ir/bija vēzis neizturējos vienādi, ar vienu vispār nerunāju par vēzi, jo sajūta, ka cilvēks vienkārši vēl nav pieņēmis, ka viņam tāda lieta ir. Nu dažādi, katrs jau pats vislabāk pazīst to savu cilvēku un izdomās kā rīkoties.

P.S. Pilnīgi piekrītu, ja ir bumbulis uz kakla, momentāli uz pārbaudēm, ja ģimenes ārste neko sliktu neredz - maini ārstu, kamēr izmeklē līdz galam.
31.03.2016 11:47 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Nu katrā ziņā, hodžkins nav tas trakākais..cilvēkus biedē vārds vēzis, ko mūsdienās jau kabina pārāk daudz visur klāt!
Jā, ārstē arī ar ķīmijterapiju..mati noiet, svarā nokrītas..būs jābrauc uz Pēterburgu uz analīzēm.
Mūsu gadījumā, jau pēc 4(!) ķīmijterapijas reizēm bija jābrauc uz lielajām analīzēm uz Pēterburgu, kur uzrādīja ka vēža šūnas vairs nav organismā!!! Bija jāiziet vēl 2 reizes ķīmija un viss..jā, tagad viņām protams ir parādījušās citas veselības problēmas, jo ķīmija ļoti novājina imunitāti, bet es domāju ka tas bija tāpēc ka viņš īpaši sevi nesargāja..
Tā ka nevajag meiteni te biedēt ar stāstiem par trakajiem vēžiem, jo patiesībā hodžkins ir vēža paveids!
31.03.2016 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 1500
Reģ: 17.01.2013
Favel liels paldies... es viņai iedošu velak palasīt šo diskusiju.
31.03.2016 11:41 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Sūtu labas domas Tavai draudzenei! Lai viņai izdodas atgūt veselību!
31.03.2016 11:37 |
 
Reitings 18
Reģ: 24.02.2016
Mans vectēvs pēc ārstēšanas no kuņģa vēža nodzīvoja vēl 20 gadus. Mammas paziņa izārstējusies no zarnu vēža.
Te pieminēja Friski - viņai bija smadzeņu vēža visļaundabīgākais paveids - glioma, ar šādu vēzi neizdzīvo, statistika tuvu nullei, viņa vel ilgi nodzīvoja - 2 gadus, parasti nomirst dažu mēnešu laikā pēc simptomu parādīšanās. Bet viņa turklāt ielaida slimību, kamēr gaidīja bērnu.
Ne jau no tabletēm šie cilvēki mainās raksturā, bet gan no piedzīvotā stresa.
31.03.2016 11:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits