Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

M. Atvuda "Kalpones stāsts" (COSMO Grāmatu klubs)

 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Zemfreda ir Kalpone un dzīvo Gileādas republikā. Reizi dienā viņa drīkst atstāt sava saimnieka mājas, lai dotos iegādāties pārtiku. Reizi mēnesī viņai ir jāatguļas uz muguras un jācer, ka saimnieks spēs padarīt viņu grūtu, jo laikmetā, kad dzimstība iet mazumā, Zemfredas un citu Kalpoņu galvenā vērtība ir viņu spēja dzemdēt bērnus.
Taču Zemfreda vēl atceras laiku, kad viss bija citādi. Laiku, kad viņa mīlēja savu vīru un meitu, kad viņai bija darbs un pašai savi iztikas līdzekļi, kad viņai vēl bija atļauts mācīties.
Bet tad kādu dienu viss mainījās...
________________________________________________________________________
Ko domājat par šo grāmatu? Dalieties savās pārdomās un sajūtās!

Šeit ir daži jautājumi, lai sāktu diskusiju -

Cik viegli bija lasīt grāmatu? Vai tā aizrāva no pirmās lappuses, vai arī vajadzēja laiku, lai „ielasītos”? Kādas bija sajūtas, lasot grāmatu?

Raksturojiet galvenos varoņus – to īpašības, motivāciju. Kāpēc varoņi rīkojās tā, kā rīkojās? Vai viņu rīcība ir attaisnojama? Raksturojiet attiecības starp varoņiem. Kā pagātne ir ietekmējusi viņu dzīvi? Vai jūs tos apbrīnojat vai nosodāt? Vai viņi jums atgādina kādu reālu cilvēku?

Vai galvenie varoņi mainās grāmatas beigās? Vai tie pieaug un nobriest? Vai viņi gūst atziņas par sevi vai pasaules kārtību?

Vai grāmatas sižeta līnija jums liekas interesanta? Vai grāmatā svarīgākais ir notikumu attīstība vai arī tā koncentrējas uz varoņu raksturu attīstību? Vai grāmatas saturs jūs pārsteidza? Vai tas likās jums paredzams?

Aprakstiet grāmatas uzbūvi. Kāpēc autors varētu būt izvēlējies šādu uzbūvi?

Ja varētu uzdot jautājumu autoram, ko jūs pajautātu? Vai esat lasījuši citas šī autora grāmatas? Salīdziniet šo grāmatu ar citām autora grāmatām. Ja neesat lasījuši, vai pēc šīs grāmatas izlasīšanas, vēlaties izlasīt citas šī autora grāmatas?

Vai esat kaut ko ieguvuši no šīs grāmatas izlasīšanas? Vai tā paplašinājusi jūsu redzesloku, vai esat no tās kaut ko mācījušies?
06.01.2016 10:55 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Grāmta ir no "smagas tēmas, bet viegli lasās" sugas, ko arī uzsktu par Atvudas roksrakstu vispār. Atvuda vsipār ir rakstniece, par kuru nedaudz fanoju - sāku es vēl senajos vidusskolas laikos ar "Oriksu un Kreiku", kas personīgi man bija viens no pirmajiem postapolaktiskajiem romāniem, un tas bija ĻOTI igu laiku pirms tie nača modē (t.i. pirms "Bada spēlēm").
Jāuzsver, ka arī "Kalpones stāsts" ir rakstīts tālajos 1980. gados, tikai iztulkots nesen. Nu ja ļoti cītīgi iedziļinās tekstā, to var just, tādi feminisma strāvojumi mūsdienās tomēr ir nedaudz citādi.
Domāju, ka kādam būs iebeildumi pret metodi, ka tevi iemet stāstā un neko nepaskaidro, kāda ir pasaule, kurā dzīvo Zemfreda, lasītājam jāsalīmē pašam kopā romāna gaitā - pesonīgi man gan tas pat patika.
Pati Zemfreda ir normāls cilvēks, kas cenšas dzīvot - nu es domāju, ka ļoti leila daļa darītu tāpat. Vistsicamāk jau es arī - jā, domāju, ka režimi spēj salazut arī varoņus (kā Molliju, piem.), un parastam cilvēkm vspār nav izredžu, ja nonāk tāda murga preikšā (ko rāda arī vēsture, ne tikai postapokalises romāni).
06.01.2016 12:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits