Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs, izglītība, bezcerība

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Čau čau! Vēlos zināt Jūsu viedokli par izglītību un darba iespējām Latvijā. Cik daudzām no Jums ir augstākā izglītība, cik daudzas studē un cik daudzas vienkārši strādā?
Pati vidusskolu beidzu 2014. gada vasarā, uzreiz neiestājos augstskolā (lai gan daudzi uzstāja un izdarīja spiedienu uz mani, ka tas jādara), bet vienkārši meklēju darbu. Strādāju, strādāju, strādāju, tā nu neiestājos arī 2015.gadā nevienā augstskolā. Pašlaik esmu jauna darba meklējumos, bet normālu darbu atrast ir praktiski neiespējami. Dažreiz liekas pamatīga bezcerība. Bet kā ir ar bakalaura/maģistra grādu? Pašai ir pazīstama meitene ar maģistra grādu, bet nekur tālāk par apavu veikalu nav tikusi un netiek. :-/ Arī divas draudzenes vasarā pabeidza universitāti, viena tomēr tika normālā darbā, bet otra jau vairāk kā pusgadu sēž mājās un nespēj darbu atrast. Tieši šie cilvēki mani demotivizē vispār stāties augstskolā un ņemt studiju kredītu , jo bail par kredītsaistībām un darba iespējām Latvijā. Bet no otras puses, ar pliku vidusskolas izglītību var laikam ka visu mūžu nosēdēt veikala kasē :-D Citreiz naktīs neguļu un prātoju, ko vispār iesākt ar savu dzīvi, ko darīt nākošgad...iestāties universitātē. Zinu arī cilvēkus kas sākuši mācīties, mācās, mācās un pēkšņi izdomā : ''nē, tas nav priekš manis!'', pamet skolu un aizbrauc vispār no Latvijas un turpina maksāt briesmīgos studiju kredītus :-| Bail kļūt par vienu no tiem gadījumiem.
Kā iet Jums? Cik grūti vai viegli ir apvienot studijas ar darbu? Kā Jūs izvēlējāties, ko darīt un ko studēt? Priecāšos izlasīt Jūsu viedokļus :-)
27.12.2015 16:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ir tāda lieta, kā studijas budžeta grupā.

Man ir bakalaurs (un pārītis iesāktu un pamestu citu studiju), apavu veikala nekad neesmu strādājusi. Manu darbu bez iegūtās izglītības es nevarētu darīt.

Ar baigo karjeru nevaru palielīties, bet darbs patīk.
27.12.2015 16:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ā... maksas grupā nekad neesmu studējusi.
27.12.2015 16:52 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Ar konkursu bez izglītības un pieredzes atrast darbu birojā ir gandrīz neiespējami, ja vien neesi pašmācības ceļā apguvusi IT un vairākas valodas.
27.12.2015 16:55 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Manuprāt, budžetā ir samērā grūti tikt. Cik saprotu, ļoti labām sekmēm jābūt. Man vidusskolā vidējā atzīme bija 6. Draudzene, kurai vidējā atzīme skolā bija laikam 7 un vispār centralizēto eksāmenu rezultāti viņai bija labi... viņa netika budžetā. Man nav izredžu uz budžeta vietu
27.12.2015 16:56 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Strādāju un labā darbā, augstākās izgl. nav. Agrāk studēju, bet sapratu, ka tas mani neinteresē, nav priekš manis un paņem pārlieku daudz nervu. Ne brīdi neesmu nežēlojusi, ka pametu studijas.
27.12.2015 16:56 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Nu jā, cik noprotu, arī nepabeigta augstākā savu plusiņu cv tomēr dod
27.12.2015 17:00 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Papīrs par izglītību nav garants, ka atradīs darbu, tas tikai palielina iespēju, jo bieži vien kā prasība tiek minēta vienkārši augstākā izglītība, nevis kāda konkrēta. Ja cilvēks sevi slikti pasniedz vai ieciklējas tikai uz sludinājumiem, kas, viņaprāt, ir atbilstoši viņam un citas iespējas pat neizskata, tad ļoti liela iespējamība, ka nāksies mājās vai apavu veikalā pasēdēt ilgāk. Bieži vien cilvēki paši sevi novērtēt pārāk augstu. Jā, ir jābūt mērķtiecīgiem, bet arī reālistiskiem, nevar gribēt labu darbu ar augstu atalgojumu, nespējot sniegt tik pat daudz atpakaļ.

Es pabeidzu studijas nozarē, kas nav pārāk pieprasīta, darba iespēju ir maz, taču strādāju pavisam citā nozarē, kur gan iespējas, gan kopumā atalgojums ir pavisam citā līmenī. Tā kā par studiju izvēli ieteiktu padomāt ne tikai par to, kas patīk un padodas, bet arī par darba iespējām, ja vien jau neesi atradusi sponsoru pie sāniem visai turpmākajai dzīvei :D
27.12.2015 17:01 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Shanina, par budžetu- atkarīgs no programmas, budžetu vietu skaita un cik daudzi studē tur. Pieprasītās programmās ir grūti tikt, protams, bet citās ir diezgan viegli. Cik zinu, Humanitārajā fakultātē neteiktu, ka ir ļoti grūti tikt budžetā. :)
27.12.2015 17:02 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
viss jau ir atkarīgs uz kādu skolu un kuu studiju programmu gribi iet. ne jau visās ir neiespējami tikt budžetā
27.12.2015 17:03 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Cik zinu, Humanitārajā fakultātē neteiktu, ka ir ļoti grūti tikt budžetā.


Tas tāpat var beigties ar darbu apavu veikalā, ja vien nav īpaši apņēmīga un talantīga :D
27.12.2015 17:03 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
augstskolai ir vairākas funkcijas, ne tikai diploma iegūšana. dzīvē pamatīgi noder iegūtie kontakti gan kursabiedru, gan pasniedzēju vidū, arī prakses vietas un projekti, kas pieejami tikai studentiem, dod savu. ja visu to ignorē un mācās, lai iegūtu papīru, tad protams ir grūtāk, nekā iegūstot un izmantojot kontaktus savā jomā.
man vairāk noderējuši tieši augstskolas laikā iepazītie jomas pārstāvji un paveiktie projekti, nekā ieraksts CV. bet arī tas dod savu, protams. katrā ziņā, augstāko izglītību atbalstu.
27.12.2015 17:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manuprāt, budžetā ir samērā grūti tikt.


Muļķības. Ir studiju programmas, kur katru gadu paliek pāri neaizpildītas budžeta vietas. Jā, ir arī programmas, kur gribētāju daudz un budžeta vietu maz, tur tikt grūti.

Tajā pašā IT tu budžetā mierīgi tiksi.

Kad vēl bija noteikumi, kad tie, kam viens bakalaurs jau ir, konkursā uz budžetu ir paša rindas galā, es tāpat pamanījos tikt budžetā (pavadīju ilgu laiku pētot ieprieksējo gadu datus, lai zinātu, kur vērts mēģināt).

Tagad ir vienota uzņemšana ar iespējām mainīt prioritātes kaut katru dienu. Pēdējā pieteikšanās dienā jau pēcpusdiena būš pilnīgi skaidrs, kurās tev daudz maz interesantās programmās ir lielākās izredzes uz budžetu, tev būs 15 prioritātes, visās ieķeksē "tikai budžets", un lieta darīta.
27.12.2015 17:05 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Cik grūti vai viegli ir apvienot studijas ar darbu?

viss atkarīgs no tā, cik apņēmīga esi. Mana draudzene strādā un mācās klātienē; ir grūti, brīvā laika vispār nav, it īpaši tagad- sesijas laikā. Bet tas ir jādara un viss. Es pati mācos neklātienē un strādāju, tā kā man jau pavisam viegli apvienot. Vienīgi, sākumā bija grūti pēc darba vēl nākt mājās un gatavot referātus, prezentācijas utt., jo nebiju pieradusi pie slodzes, bet ar laiku pie visa pierod.
27.12.2015 17:06 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Shanina, ja Tev ir labi draugi vai ģimenes locekļi, kas Tevi var ieteikt kādā labā vietā, un nav tā ka neko nesaproti un esi apzinīga un galvenais vēlies, tad visas iespējas arī bez izglītības kur tikt. Manā darbā diezgan tādu, kas strādā bez konkursa, un pat pabeigtas izglītības nav
27.12.2015 17:07 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Cik zinu, Humanitārajā fakultātē neteiktu, ka ir ļoti grūti tikt budžetā.



Tas tāpat var beigties ar darbu apavu veikalā, ja vien nav īpaši apņēmīga un talantīga
Tas gan. Precīzi. :D
27.12.2015 17:08 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Cik zinu, Humanitārajā fakultātē neteiktu, ka ir ļoti grūti tikt budžetā.

Tieši humanitārās zinātnes mani visvairāk interesē, ja tā godīgi. Bet vispār, mācoties klātienē, mazāka iespēja ir apvienot studijas ar darbu, pat ar pusslodzes darbu.
27.12.2015 17:09 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Diferenda, paga, tu BF mācījies? Ja nav noslēpums, no kurienes esi?
27.12.2015 17:09 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
IT nozarē nemaz tik daudz budžeta vietu nav. Es pagājušo semestri pētīju, pati maģistros būtu tikusi budžetā ekonomikas vadības fakultātē, bet kaut kādu iemeslu dēļ neaizgāju, jo tā tomēr ir klātiene. Bet bakalauros pieprasījums budžeta vietās ir daaudz lielāks. Un man arī ir labi pabeigta augstskola, nopietni piegāju mācībām.
27.12.2015 17:11 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Shanina, un ko Tu plānotu darīt ar, piemēram, filologa izglītību? Ko teiksi tad, kad draudzene no apavu veikala pelnīs vairāk? Patikt ir viens, noderēt ir pavisam cits. To saku kā izbijusī HZF studente :D
27.12.2015 17:11 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Shanina, tieši kura programma? Ar darbu ir tā, ka manā kursā lielākā daļa strādāja pusslodzes darbu. Visi dzīvi un veseli. Protams, sanāk kavēt lekcijas, ir vairāk stresa sesijas laikā, bet, kā jau minēju, ja ir apņēmība un labs kontakts ar kursabiedriem, tad visu var izdarīt. Vajag uz visu skatīties pozitīvi. :)

Azalea, jā, Jūrmala. Tu arī no baltiem? :D
27.12.2015 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits