Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

TĀ viena draudzene

 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Sveikas,
šodien radās interese vai Jums arī ir tāda draudzene, kas mūžīgi žmiedzas (skopojas) ar naudu? :-D nevis tā ikdienā, bet tieši kā man, kad runa iet par dāvanām? mēs jau "entos" gadus esam 4 draudzenes, diemžēl ikdienā maz tiekamies, bet draudzenes esam no bērnības un kad iet runa par piemēram samešanos kādai sirds kārotai dāvanai vienai no draudzenēm svētkos tā, katru reizi ir strīdi! Viņai samesties pa piemēram 5 eiro ir par daudz un aptuveni sajūta, ka jāspiespiež, bet pati staigā Guess, Timberland, Nike utt. Darbs arī zolīds ar labu algu. :-/
17.03.2015 14:18 |
 
Reitings 72
Reģ: 19.07.2013
Jā, man ir viena tāda draudzene. Viņai visa ģimene tāda, šausmīgi skopuļi. Draudzene jau saka, ka vienkārši viņa māk ekonomēt, bet tāda ekonomēšana man nav pa prātam, jo reāli sēž uz citu kakliem. Kā arī pa veikaliem ar viņu pastaigāt ir šausmīgi. Visa diena paies, lai viņa sev kaut ko atrastu, jāizstaigā visi centra veikali! Un tad VARBŪT izdomās sev beidzot kaut ko nopirkt..(e)
18.03.2015 09:45 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Mani pārsteidz dažas meitenes, kuras 'nekad' neskaita naudu un neskopojas, toties labi pārzin svešus ienākumus un izdevumus, droši spriež, kurš ko var atļauties.
18.03.2015 09:42 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tas nav skopums, tā ir naudas izspiešana. Ir cilvēki, kas ar to nodarbojas jau gandrīz profesionālā līmenī.
Tradicionālās atrunas:
1. nav skaidra nauda līdzi, aizdod, pēc tam atdošu (protams, neatdod) ;
2. Nauda beigusies, bet līdz algai vēl tālu-no algas atdošu (parasti neatdod) ;
3. Tagad tik daudz tēriņu, tu tērē sev, bet es pacietīšos, paskatīšos (izsauc neērtības sajūtu, žēlumu, lai izmaksā).
Turieties pa gabalu no parazītiem un parādus pieprasiet atdot.
18.03.2015 08:14 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
zināma situācija:-Dja nav kādu parādu,nauda kam specāli krāta utt.,tad katras kapeikas skaitīšana un parazitēšana uz cita rēķina,liecina, ka cilvēks ir ļoti skops...visbiežāk uz citiem:-P
17.03.2015 22:58 |
 
Reitings 195
Reģ: 22.01.2015
par dāvanām teiksim tā. es uzskatu, ka samešanās dāvanai ir domāta nevis tam, lai varētu pēc iespējas mazāk naudu iztērēt, bet lai varētu nopirkt lielāku dāvanu. protams, mesties uz kaut kādām vārda dienām tiešām nav vajadzības, bet uz lielajām jubilejām tas ir lietderīgi! piemēram, vienai draudzenei un mammai uzdāvinājām spa kūri, drauga tētim - fotoaparātu.. tādas dāvanas viens cilvēks nevar atļauties, bet vairāki var samesties tādu naudas summu, par kuru paši būtu pirkuši kaut ko.
17.03.2015 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nav man tādu skopu draudzeņu, par laimi :) Bet man viens draugs ir "kapeiku pisējs" un man tas besī ārā, jo es zinu, ka viņam ir laba alga un superminimāli maksājumi par dzīvokli. :D
17.03.2015 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Nē, man nav šādas skopās draudzenes, bet man ir draudzene, kura nekad, nekur netiek :D Neatkarīgi vai pati uzsāk tēmu par tikšanās, vai kāda cita no mūsu četrotnes. Beigu beigās viņa vienmēr būs tā, kas netiks...
17.03.2015 21:20 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Bija man paaris taadas, kam muuziigi naudas nav. :D parasti neko arii neteicu, izmaksaaju. Galvenais bija, ka ir kompaanija. Tagad pamainiijies draugu loks un ar vinjaam aizeju tikai tad, kad nav ciiksteeshanas, ka nav naudas, ja atkal saakas, izveelos paliktaajaas vai doties ar citiem cilveekiem, vai viena, lai meklee sev jaunus sponsorus. Un tas ir pie situaacijaam, kad vareetu teikt, ka finansiaalaa situaacija dazai ir pat labaaka kaa man.
17.03.2015 21:15 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Bija man viena draudzene, kurai, kad satikāmies Coffee Inn vai Costa, bija vienmēr jāizmaksā. No sērijas - gribēji te nākt, tad arī maksā. Ok, vairums gadījumos man nav žēl, bet tad tas kļuva apnicīgi.
Par sevi - ja nav naudas, tad arī nekur neeju, nepatīk justies parādā vai ka draudzenes par mani maksā.
17.03.2015 20:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ir man viena draudzeņu kompānija (no skolas laikiem), kurā arī vienmēr šis naudas jautājums ir sāpīgs. Bet par dāvanām te mazāk iet runa, jo vismaz man tās nav svarīgas. Problēma tad, ja gribam kaut kur kopā aiziet - šķiet, ka nekad neviena reize nav iztikusi bez vaimanāšanas par to, cik šausmīgi lielas cenas ēdienkartē, cik dārga kafija, veikalā par tādu cenu kafijas paku varot nopirkt. Ahh, es to nevaru izturēt. Ok, apzinos, ka finansiālā situācija katram ir kāda ir, bet tā vaimanāšana ir tik ārkārtīgi uz nerviem krītoša, ka vispār cenšos izvairīties no došanās uz publiskām kafejnīcām (par restorāniem nerunājot) ar šo kompāniju (t)
17.03.2015 19:25 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
man nav saprotama taa veelme vienmeer pirkt daargaako,tjip labaako.Nemaksaa labaakais un kaarotaakais tik lielu summu. Ja arii cena ir augsta,tad lai nopelna pati un peerk pati. Neesmu kapeiku skaitiitaaja,bet reaali tracina cilveeki,kas uzskata,ka jaadaavina baigi grandiozaas daavanas. oook 5eur tiesham nav taa nauda,bet,ja man liktu samesties pa 15eur,tad gan es sashkobiitu giimi. Liidz 10eur samesties ir ok.


Šim.
17.03.2015 17:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012


Šim būtībā var piekrist. Galvenais, lai dāvana ir gribēta, nevis kārtēja svece cilvēkam, kas tās dedzina Ziemassvētkos vai nevar ciest kā sugu (piemēram, es). Tāpēc jau tie ir mūsu draugi, jo mēs +/- zinām, kas viņiem patīk, kas nē.
Kā jau minēju - dārgas dāvanas nedāvinu (ja esmu viena, tad apmēram 20 EUR robežās), ja kopā, tad šī summa būs lielāka. Parasti cilvēkam paprasām, kas viņam nepieciešams, dažreiz nosauc dažādus variantus un tad var izvēlēties.

Bet vispār skopi cilvēki apkārt nav. Cita lieta, ja finansiāla situācija spiež un neļauj tērēt tik daudz, cik vēlētos. Bet draugu būšana jau paredz to, ka Tu pieņem savus draugus tādus, kādi tie ir un nekad neprasīsi vairāk, nekā tie spēj dot. Es arī esmu izmaksājusi vienai draudzenei kokčikus klubā un neko neatprasīju, jo zināju, ka viņai ar naudu grūtāk. Bet es zinu, ka mani draudzene neizmantoja un negaidīja nākamo haļavno kokčiku.
17.03.2015 17:40 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Tur jau tā lieta, ka viņa pēc tam nelikās ne zinis, pat, ja ir bijušas situācijas, kad tai, kura maksā par visām, pārējām pēc tam bija jāatdod 10 Ls (un viņa ir bijusi izklaides ierosinātāja). Bet atnāk pēc tam uz skolu ar jaunu mēteli, kuru paņēmusi uz parāda vai jau plāno nākamos lielos tēriņus.
17.03.2015 17:34 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
"aizmirsa izņemt skaidru naudu, ko atdot", kad kopīgi gājām izklaidēties vai pie kāda braucot pirkām cienastu.


Aaa, un tādos gadījumos es parasti maksāju ar karti un pārējie atdod skaidrā savu daļu. Tā kā vari ieteikt nākošajā reizē tā rīkoties. ;)
17.03.2015 17:29 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
jo "nebija izņemta skaidrā nauda"

Man arī gandrīz nekad nav skaidra nauda. Kursa biedrenei dažreiz palūdzu, lai aizdod, kad gribu nopirkt skolas aparātā kafiju, bet vienmēr gan arī atdodu. Tā kā tas, ka nav skaidra nauda, nav nekāds brīnums.
17.03.2015 17:28 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
nav tādas :D
17.03.2015 17:28 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ja ar viņu metāmies vienai dāvanai, vienmēr pa kluso piemetu vairāk un neteicu cenu viņai (parasti dāvanu pirku es), jo viņa vienmēr teica, ka vairāk par 5 eur vai latiem nedos..

Kaapeec tad nevareejaat pirkt daavanas atseviskji vai samesties taadai, kura ir vinjai pa kabatai? Es personiigi arii nenoteereetu pusalgu daavanaas, pat ja naaktos radu beerniem un draugiem tik pa mazai shokolaadei aiznest.
17.03.2015 17:27 |
 
Reitings 56
Reģ: 26.02.2015
man nav saprotama taa veelme vienmeer pirkt daargaako,tjip labaako.Nemaksaa labaakais un kaarotaakais tik lielu summu. Ja arii cena ir augsta,tad lai nopelna pati un peerk pati. Neesmu kapeiku skaitiitaaja,bet reaali tracina cilveeki,kas uzskata,ka jaadaavina baigi grandiozaas daavanas. oook 5eur tiesham nav taa nauda,bet,ja man liktu samesties pa 15eur,tad gan es sashkobiitu giimi. Liidz 10eur samesties ir ok.
Ja kaada grib daavaat ko baigi daargu,lai tad pati arii peerk un daavina,nevis lec augstaak paar savu peecpusi,sakot,ka vajag samesties. es labu daavanu arii par eur10-15 varu atrast un pati uzdaavinaat no sevis.(t)
17.03.2015 17:25 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Man bija kursa biedrene, kas, savukārt, vienmēr "aizmirsa mājās maku" vai arī "aizmirsa izņemt skaidru naudu, ko atdot", kad kopīgi gājām izklaidēties vai pie kāda braucot pirkām cienastu.

Reiz viņa man pajautāja, lai aizdodu skolas kafejnīcā latu, jo "nebija izņemta skaidrā nauda" atkal, bet neatdeva. Es neesmu sīkumaina, tādēļ neprasīju atpakaļ. Tad vienreiz palūdzu aizdot man un jau pēc pusstundas atgriežoties auditorijā, viņa momentā bija klāt un atgādināja, ka man jāatdot nauda esot. :D
17.03.2015 17:24 |
 
Reitings 195
Reģ: 22.01.2015
o jā, man likās, ka es tāda vienīgā.

es nekad neesmu taupījusi uz dāvanām. tām nav obligāti jābūt dārgām, bet noteikti - kvalitatīvām, noderīgām un skaistām. arī pasēdēšana ar draudzeni (labāko.. vai nu jau bijušo labāko, jo pirms pāris mēnešiem man tas apnika) kafejnīcā vai vienkārši šampanieša iedzeršana pie manis nebija nekas liels, bet katru reizi jāizmaksā bija man, jāpērk viss bija man, bet, ja ar viņu metāmies vienai dāvanai, vienmēr pa kluso piemetu vairāk un neteicu cenu viņai (parasti dāvanu pirku es), jo viņa vienmēr teica, ka vairāk par 5 eur vai latiem nedos..
17.03.2015 17:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!