TĀ viena draudzene

 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Sveikas,
šodien radās interese vai Jums arī ir tāda draudzene, kas mūžīgi žmiedzas (skopojas) ar naudu? :-D nevis tā ikdienā, bet tieši kā man, kad runa iet par dāvanām? mēs jau "entos" gadus esam 4 draudzenes, diemžēl ikdienā maz tiekamies, bet draudzenes esam no bērnības un kad iet runa par piemēram samešanos kādai sirds kārotai dāvanai vienai no draudzenēm svētkos tā, katru reizi ir strīdi! Viņai samesties pa piemēram 5 eiro ir par daudz un aptuveni sajūta, ka jāspiespiež, bet pati staigā Guess, Timberland, Nike utt. Darbs arī zolīds ar labu algu. :-/
17.03.2015 14:18 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nav tādas draudzenes, bet ir viena, kura nekad nepiemetas dzeramnaudām restorānos :D Nesen uzsaucu draudzenēm pusdienas un pasmējos, ka no viņu puses tad paliek dzeramnaudas atstāšana viesmīlēm. Beigās pati atstāju dzeramnaudu un tā caur joku pateicu, varbūt ir kāds lieks eiro, ko piemest groziņā, bet viņa izlikās nedzirdam, kamēr pārējās divas to uztvēra kā pašsaprotamu lietu :) Nu tas tāds vienīgais... un viņai arī naudas netrūkst :) vienkārši cilvēks nav pieradis savu naudiņu tērēt :)
17.03.2015 15:58 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Nu, tik skops cilveeks kam pat 5 eiro zheel, nekaadaa zinjaa nebuutu manaa draugu lokaa.
17.03.2015 16:00 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Nu man nav žēl draudzenēm un tuviniekiem ne tik, ja vien tas neprasa visus man pieejamos naudas līdzekļus kontā. :D Man šķiet, ka nav arī tādu cilvēku apkārt, kuri būtu izteikti skopuļi.
Drīzāk esmu bieži vien skopa pret sevi, vairākkārt pārdomājot, vai tiešām man nav žēl tērēt naudu kādām kurpēm sev utt. Priekš citiem nē. Bet tas atkal cits stāsts.
17.03.2015 16:07 |
 
Reitings 498
Reģ: 04.02.2015
Tāda ir mana druška :-D Es vienmēr viņu apsveicu uz visiem svētkiem, vārda d, dzimmenēm, arī tad nopērku kaut ko foršu, ja kādu laiku nav bijusi iespēja satikties. Un visas dāvanas ir bijušas tiešām vērtīgas, jo man viņa ir svarīga. Bet lai viņa man kādreiz kaut ko uzdāvinātu...nez kam būtu jānotiek...Vai tā maz ir īsta draudzìba, ja viņa neuzskata par svarīgu mani apsveikt un iepriecināt manos svètkos?!! Tāda egoiste viņa ir. Es zinu, ka viņa tur nav nekāda biezā, bet es taču neprasu nekādus zelta kalnus lai dāvina.
Nekad neesmu par viņu aizmirsusi, vienmēr viņu iepriecinu.
Ar viņu kopā ir superjautri un tā...bet esmu par šo jau sākusi aizdomāties...
Arī kad norunājam kādu satikšanos, piemēram kādā kafejnīcā, tad viņa saka, ka naudas viņai neesot, esot atnākusi vienkārši kompāniju sastādīt:-D bet es taču tā nevaru ēst un dzert, bet viņa lai skatās, un es zinu, ka viņa to izmanto. Es esmu ļoti laba un neskopa, bet tas jau paliek par traku, kādu laiku ar viņu nekur neesmu gājusi, jo vienkārši jau zajebal, nu kur var būt tik stulba:-D
Pati vislaik ņaud, ka ļoti vēlētos mani satikt, bļāviens, lai atkal varētu parīt uz mana rēķina?:-D uhh, es jau te aizrāvos, bet vismaz nolaidu tvaiku(l)
17.03.2015 16:52 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Zilace - varbūt kādreiz uzprasies ciemos pie viņas, ja viņa vēlas tevi satikt. Varbūt tu neko nedabūsi ēst, bet vismaz tēja/kafija būs un tev nebūs par viņu jāmaksā :D
17.03.2015 16:55 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Viņai samesties pa piemēram 5 eiro ir par daudz un aptuveni sajūta, ka jāspiespiež

A, priekš kam jāpiespiež? Lai pati no sevis nopērk dāvanu 5 euro vērtībā. Tad varbūt sapratīs.
17.03.2015 16:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Daavana taapeec ir daavana, ka taa ir daavana. Nesaprotu kaa var atljauties kaadam paarmest cik vinjsh teeree daavanai. Guess soma un Nike apvai nav raadiitaajs, ka cilveekam ir nauda; cik ir naacies dziivee redzeet tad tieshi cilvekiem kam mazaak brendi redzami ir reaala nauda kabataa.

Nekad dziivee neesmu skaistiijusi kaadaa vertiibaa man daavanas daavina, ko uzdaavina par to priecajos. Friendship is not for peaches.
17.03.2015 17:02 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
hmm, es ar "vienu tādu" draudzeni izbeidzu attiecības. Īstenībās, tād nomira dabīgā nāvē, jo es beidzu ar šo cilvēku komunicēt.
Ja jātiekās, tad viņa vienmēt izvēlēsies kādu barčiku/pasēdētavu centrā ar alkoholu, bet nauda viņai būs tikai vienai glāzei, otru ,
loģiski, izmaksāšu es, jo man jau nav žēl... šitas turpinājās daudz un dikti, ka man vienkārši apnika.. pa veikaliem vazāties ar mani negrib, bet bezmaksas alkoholu grib :D ņemot
vērā, ka tajā laikā naudas ziņā bijām vienādas, es biju bezd.pabalstā +mani bija iekrājumi, viņa vienkārši slaistoja. Tagad saprotu, ka man ar tādām "
draudzenēm" nav pa ceļam.
17.03.2015 17:04 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Manuprāt, sveces ir laba dāvana - man patīk dedzināt sveces kad visa istaba ir ar aromatisko sveču aromātu

Tu tad esi viens no retajiem cilvēkiem, kuriem patīk sveces dāvanā saņemt. Man tā liekas briesmīga dāvana un, ja man ko tādu dāvina, neesmu priecīga, bet pieklājības pēc neizrādu to, protams.


Prieks, ka kādam sveces liekas noderīgas - man vispār nepatīk sveces dedzināt, izņēmums ir ziemassvētki un dzimšanas dienas kūkas. Pārējā laikā es tam neredzu jēgu un pret aromātiskajām svecēm man ir alerģija. Mājās vesels plaukts pilns ar svecēm, kuras lietoju tikai vasarā, ārā, lai aizbaidītu odus. Bet nu, izskatās, ka man pietiks vēl turpmākajiem 10 gadiem. Es arī nekad neizrādu, ka nepatīk.
17.03.2015 17:07 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Ne, nav. Vismaz nespeju iedomaties. Lai nu ka katru reizi ir ar naudam, skopumu neesmu jutusi un pati neesmu skopa. Starp citu, man loti patik izmaksat , ja skaidri zinu, ka otram cilvekam naudas ir mazak vai paslaik ir grutak. Jo es labi zinu, ka tas ir. Un ne, negaidu par to neko preti materiala veida un lidz nakamajai reizei es noteikti esmu aizmirsusi, kurs pagajusaja reize maksaja. :-D
Ari davanam naudu tik loti neskaitu. Protams, neaizejot galejibas.
Ooo, es pazistu neskaitamas meitenes , kuras ir loti labi gerbtas un sominas ir gan no Chanel, gan Hermes , bet kabata vairak par 200eur nav. :-D
17.03.2015 17:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vai nav vienalga cik taa daavana maksaa? Ko tu zini par vinjas finansiaalo staavokli? Varbuut vinja maajai/mashiinai kraaj un taapeec negrib noteereet visu naudu daavanaas draugiem. Draudzene nevar atljauties baaraa nopirkt vairaak par vienu kokteili un tev pashai maksaat negribaas? Nopeerkat viina pudeli un ejat viena pie otras ciemos.
17.03.2015 17:20 |
 
Reitings 195
Reģ: 22.01.2015
o jā, man likās, ka es tāda vienīgā.

es nekad neesmu taupījusi uz dāvanām. tām nav obligāti jābūt dārgām, bet noteikti - kvalitatīvām, noderīgām un skaistām. arī pasēdēšana ar draudzeni (labāko.. vai nu jau bijušo labāko, jo pirms pāris mēnešiem man tas apnika) kafejnīcā vai vienkārši šampanieša iedzeršana pie manis nebija nekas liels, bet katru reizi jāizmaksā bija man, jāpērk viss bija man, bet, ja ar viņu metāmies vienai dāvanai, vienmēr pa kluso piemetu vairāk un neteicu cenu viņai (parasti dāvanu pirku es), jo viņa vienmēr teica, ka vairāk par 5 eur vai latiem nedos..
17.03.2015 17:23 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Man bija kursa biedrene, kas, savukārt, vienmēr "aizmirsa mājās maku" vai arī "aizmirsa izņemt skaidru naudu, ko atdot", kad kopīgi gājām izklaidēties vai pie kāda braucot pirkām cienastu.

Reiz viņa man pajautāja, lai aizdodu skolas kafejnīcā latu, jo "nebija izņemta skaidrā nauda" atkal, bet neatdeva. Es neesmu sīkumaina, tādēļ neprasīju atpakaļ. Tad vienreiz palūdzu aizdot man un jau pēc pusstundas atgriežoties auditorijā, viņa momentā bija klāt un atgādināja, ka man jāatdot nauda esot. :D
17.03.2015 17:24 |
 
Reitings 56
Reģ: 26.02.2015
man nav saprotama taa veelme vienmeer pirkt daargaako,tjip labaako.Nemaksaa labaakais un kaarotaakais tik lielu summu. Ja arii cena ir augsta,tad lai nopelna pati un peerk pati. Neesmu kapeiku skaitiitaaja,bet reaali tracina cilveeki,kas uzskata,ka jaadaavina baigi grandiozaas daavanas. oook 5eur tiesham nav taa nauda,bet,ja man liktu samesties pa 15eur,tad gan es sashkobiitu giimi. Liidz 10eur samesties ir ok.
Ja kaada grib daavaat ko baigi daargu,lai tad pati arii peerk un daavina,nevis lec augstaak paar savu peecpusi,sakot,ka vajag samesties. es labu daavanu arii par eur10-15 varu atrast un pati uzdaavinaat no sevis.(t)
17.03.2015 17:25 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ja ar viņu metāmies vienai dāvanai, vienmēr pa kluso piemetu vairāk un neteicu cenu viņai (parasti dāvanu pirku es), jo viņa vienmēr teica, ka vairāk par 5 eur vai latiem nedos..

Kaapeec tad nevareejaat pirkt daavanas atseviskji vai samesties taadai, kura ir vinjai pa kabatai? Es personiigi arii nenoteereetu pusalgu daavanaas, pat ja naaktos radu beerniem un draugiem tik pa mazai shokolaadei aiznest.
17.03.2015 17:27 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
nav tādas :D
17.03.2015 17:28 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
jo "nebija izņemta skaidrā nauda"

Man arī gandrīz nekad nav skaidra nauda. Kursa biedrenei dažreiz palūdzu, lai aizdod, kad gribu nopirkt skolas aparātā kafiju, bet vienmēr gan arī atdodu. Tā kā tas, ka nav skaidra nauda, nav nekāds brīnums.
17.03.2015 17:28 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
"aizmirsa izņemt skaidru naudu, ko atdot", kad kopīgi gājām izklaidēties vai pie kāda braucot pirkām cienastu.


Aaa, un tādos gadījumos es parasti maksāju ar karti un pārējie atdod skaidrā savu daļu. Tā kā vari ieteikt nākošajā reizē tā rīkoties. ;)
17.03.2015 17:29 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Tur jau tā lieta, ka viņa pēc tam nelikās ne zinis, pat, ja ir bijušas situācijas, kad tai, kura maksā par visām, pārējām pēc tam bija jāatdod 10 Ls (un viņa ir bijusi izklaides ierosinātāja). Bet atnāk pēc tam uz skolu ar jaunu mēteli, kuru paņēmusi uz parāda vai jau plāno nākamos lielos tēriņus.
17.03.2015 17:34 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012


Šim būtībā var piekrist. Galvenais, lai dāvana ir gribēta, nevis kārtēja svece cilvēkam, kas tās dedzina Ziemassvētkos vai nevar ciest kā sugu (piemēram, es). Tāpēc jau tie ir mūsu draugi, jo mēs +/- zinām, kas viņiem patīk, kas nē.
Kā jau minēju - dārgas dāvanas nedāvinu (ja esmu viena, tad apmēram 20 EUR robežās), ja kopā, tad šī summa būs lielāka. Parasti cilvēkam paprasām, kas viņam nepieciešams, dažreiz nosauc dažādus variantus un tad var izvēlēties.

Bet vispār skopi cilvēki apkārt nav. Cita lieta, ja finansiāla situācija spiež un neļauj tērēt tik daudz, cik vēlētos. Bet draugu būšana jau paredz to, ka Tu pieņem savus draugus tādus, kādi tie ir un nekad neprasīsi vairāk, nekā tie spēj dot. Es arī esmu izmaksājusi vienai draudzenei kokčikus klubā un neko neatprasīju, jo zināju, ka viņai ar naudu grūtāk. Bet es zinu, ka mani draudzene neizmantoja un negaidīja nākamo haļavno kokčiku.
17.03.2015 17:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits