Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģimenes ārsts kā profesija

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Pēkšņi mainijušās domas un sāku apspriest domu veterinārmedicīnas vietā studēt humāno medicīnu. Ir šeit kāda,kas strādā kā ģimenes ārsts?Cik gadus mācijāties?Tie ir tie 6 gadi vai,lai kļūtu par ģimenes ārstu ir jāmācās vēl klāt?Kāda ir alga šajā profesijā strādājošajiem?
11.02.2015 14:26 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
Jā, interesanti, kādu jomu ir izvēlējusies.
14.03.2018 17:02 |
 
10 gadi
Reitings 305
Reģ: 31.10.2011
Kā veicas autorei? :-)
01.03.2018 23:16 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Paldies par viedokļiem.
VivaDiva zinu,ka vetos jautri,jau pabiju tur pirms diviem gadiem mazliet vairāk par vienu semestri. Nācās pamest,jo bija jāizdara izvēle starp studijām vai saviem suņiem. Izvēlējos paturēt suņus,sakārtot nedaudz dzīvi un sākt no jauna. Nu ir stabili ienākumi,atbalsts no drauga,auto,lai varu izbraukāt un nav jāpavada četras stundas gaidot autobusu. Nu tikai jāizlemj dzīvnieki vai cilvēki....
11.02.2015 21:56 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
uij ,pārlasījos par tām pāris stundām, bet doma paliek tāda pati.
11.02.2015 21:01 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Par ģimenes ārstiem - daži ģimenes ārsti (vismaz manējā) pelņa ļoti labi, jo var iegādāties labas drēbes, mājai lielu remontu uztaisīja un katru gadu vairākas reizes ceļo. Protams, ka tas nav tas labākais veids - viņai zāļu ražotāji maksā par to, lai izraksta pacientiem noteiktas zāles un par to viņa saņem labu procentu. Bet katrs jau grib dzīvot labi...
11.02.2015 21:01 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
es jau runāju par sev zināmo ģimenes ārstu un cik zinu, viņš nesēž uz vietas vēl pāris stundas, lai uz telefona zvaniem atbildētu.
11.02.2015 21:00 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
capraelus

Tikai neaizmirsti, ka 5 stundas kabinetā un plus pēc tam mājas vizites. Jā, ne visi ārsti to dara, bet oficiāli tas ir viņu pienākums. Plus katru dienu vēl ir jāpavada stunda kabinetā, atbildot uz telefona zvaniem.
11.02.2015 20:56 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
man liekas, ka ģimenes ārsts ir viena no pateicīgākajām ārstu profesijām.
maksā arī salīdzinoši labi, ja pacientu ir pietiekami daudz. man pazīstamam ģimenes ārstam darba stundas nemaz nav tik lielas, katru dienu laikam 5 stundas tur uz vietas jābūt. jā, ir tādi, kas arī ārpus darba laika piezvana.
bet tomēr man liekas, ka vetārstam biežāk varēti būt tādi speciālie izsaukumi, kas steidzami jāierodas uz klīniku. vienmēr jābūt sasniedzamam.
11.02.2015 20:48 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Nedaudz vispārīgi runājot par medicīnu, ko stāstīja ārsts - ir jāsaprot, ka medicīna nav nekāds komercbizness, tāpēc ir pacienti nevis klienti, un ir medicīnas aprūpe nevis pakalpojumi. Ārsti būšot vajadzīgi vienmēr un tagad pasaulē esot liels deficīts pēc ārstiem, jo daudzās attīstītajās valstīs bērni grib būt biznesmeņi utt. un pelnīt lielu naudu, tāda medicīna viņiem neinteresē.

Konkrētāk - Tev arī jāsaprot kāda esi pēc rakstura. Vienreiz lasīju, ka ārstus var ātri atšķirt pavērojot, kā viņi iet pa gaiteni - ķirurgs iet izslējies, pārliecināts un pa vidu gaitenim, savukārt internists tā nedaudz sevī ierāvies, ar dokumentu kaudzīti rokās un gar maliņu. (Protams, nevar visu uz visiem attiecināt, bet zināma taisnība ir. :) ) Ja gribi būt ģimenes ārste, tad padomā vai gribēsi rakstīt receptes, sēdēt tik vienā kabinetā ik dienas utt., galvenais atrast to kas patiešām saista. ;-)
11.02.2015 20:30 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
tieši tā un jāzin mums ir tik pat, cik cilvēku ārstiem par cilvēkiem un pat vairāk

Atljaushos nepiekrist. Varbuut veterinaaraarstiem ir vairaak jaaiemaacaas dazaadas sisteemas, un darbs var buut biistams deelj taa, ka dziivnieks iekodiis utt. Tomeer cilveekiem ir vairaak zaales, vairaak slimiibu tiek aarsteets, ir jaadomaa par blakusparaadiibaam (govs diez vai zeelosies par nelabu duushu), jaamaak lasiit vairaak testu rezultaatus, vairaak zaalju tiek dots, veel ir taada lieta kaa polifarmacija utt. Turklaat pacientus nevar iemidzinaat, ja gadiijums ir bezceriigs un veel var nonaakt tiesas priekshaa deelj vienas kljuumes. Pieljauju, ka apjoms maaciibu zinjaa vareetu buut liidziigs, bet nekaadaa zinjaa veterinaari nezina vairaak par cilveeku aarstiem, jo tachu dziivnieku un cilveeku aarsteeshana atskjiraas. Ko zina cilveeku aarsts, to biezji vien nezina dziivnieku aarsts un otraadi.
11.02.2015 20:07 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
iisteniibaa interesanti par to aizdomaaties - cilveeku aarstiem jaarstee tikai cilveeki, bet vetiem gan juurascuukas, sunji, kakji, fretkas, kaamji, putni un kas tik veel ne. Katrs dziivnieks ir tik citaadaaks, bet cilveeki jau visi peec viena maketa vairaak vai mazaak.


tieši tā :) un jāzin mums ir tik pat, cik cilvēku ārstiem par cilvēkiem un pat vairāk
11.02.2015 19:51 |
 
Reitings 388
Reģ: 13.01.2015
iisteniibaa interesanti par to aizdomaaties - cilveeku aarstiem jaarstee tikai cilveeki, bet vetiem gan juurascuukas, sunji, kakji, fretkas, kaamji, putni un kas tik veel ne. Katrs dziivnieks ir tik citaadaaks, bet cilveeki jau visi peec viena maketa vairaak vai mazaak.
11.02.2015 19:39 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Es šobrīd studēju VMF, savukārt mans brālis RSU ārstos pēdējā kursā :) ko varu teikt- nežēlīgi grūti ir abās vietās, taču noteikti vetos tas pasākums būs nedaudz ātrāks. Jau pēs 6 gadiem varēsi patstāvīgi strādāt, taču cilvēku ārstos, nuuu tas var ļoooti ieilgt. Par algām domāju nav vērts runāt, jo jebkurš cilvēks kas ir sava aroda meistars un turklāt kuram darbs ir SIRDSLIETA tas pelna nesalīdzinoši vairāk kā tāds, kurš strādā vienkārši pienākuma pēc, jo to vajag.. Mans brālis piemēram ir savā īstajā vietā, un neskatoties uz to, ka studijas ir no rīta līdz vakaram, viņš visu brīvo laiku pavadija kā brīvprātīgais, lai dibinātu kontaktus un sasniegtu virsotnes, praksējoties pie labākā plastiskā ķirurga latvijā, un beigās viņu pieņēma tur darbā, un tagad viņam būs internatūra vācijā. Par vetiem- dažreiz besos ārā, ka mums ir 4x lielākos tempos jāapgūst tas pats, kas RSU cilvēku ārstiem JO- piemērs- cilvēku ārsti mācās par galvaskausu 2 nedēļas (viss latīniskais, ierobi, bedres, šuves utt) un tad ir kontroldarbs BET vetiem ir dots 2 nedēļas lai iemācītos 4 dažādu sugu galvas kausus (gaļēdājs, cūka, zirgs, atgremotājs) tāpēc mēs esam vēl noslogotāki un mums visi pasniedzēji saka, ka mums jābūt pat grudrākiem par cilvēku ārstiem, jo mēs zinam daudz vairāk īpatnības.. Bet nu tas tā, novirzoties no tēmas. Vispār, nāc uz vetiem, būs interesanti :D es arī vidusskolas laikā vislaik domāju, vai nu veti, bet ja netikšu vetos tad drošvien par medmāsiņu vai ko tādu ietu, jo cilvēku ārsti tomēr mani nesaista, tur ir tik daudz nepatīkamā, nu cilvēki ir, atvainojiet, stulbi radījumi... es labāk ar dzīvniekiem saprotos
11.02.2015 17:20 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un Kanādā? Te tak vispār visi iet pie ģimenes ārsta... Pat ar zīdaiņiem

Ir dalja, kura pienjem arii beernus, bet diezgan neliela, vismaz manaa galaa, tie parasti straadaa walk - in kliinikaas. Piemeeram, mans gjimenes aarsts njem tikai un vieniigi pieaugushos un pusaudzjus.
11.02.2015 16:55 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Noteikti ej, mācies!
Ja galīgi nepatiks, tak vari izņemt dokumentus un iet uz vetārstiem :)
11.02.2015 16:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es gan atceros, ka no kaut kāda tur vecuma - ne zīdaiņa, bet jau skolas vecuma, gāju pie parastā ģimenes ārsta. Tāpēc jau tas saucās "ģimenes ārsts", jo ārstē visu ģimeni. Jā, zīdaiņiem ir pediatri, bet kaut kādā brīdī jau tie pāriet ģiemens ārsta apgādībā. (Man gan nav pieredzes ar so, jo mana ģimenes ārste bija arī pediatre pēc profesijas...).

Un Kanādā? Te tak vispār visi iet pie ģimenes ārsta... Pat ar zīdaiņiem.
11.02.2015 16:48 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Cik man zināms par mūsu klīniku,visi nemaz bērnus nepieņem.
11.02.2015 16:45 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
krista, ir ģimenes ārsti, kas ir arī pediatri.
11.02.2015 16:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Neons Nav gan. Ir beernu aarsti un ir pieaugusho aarsti. Arii lv bija taa, ka sasniedzot 18 gadu vecumu bija jaamaina aarsts, jo beernu aarste aarsteeja liidz 18 gadiem.
11.02.2015 16:43 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.01.2013
Neons
pediatrs ir bērnu ārsts
11.02.2015 16:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits