Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es ticu Dievam, bet uz baznīcu eju reti. Es nezinu kā ir pareizi lūgt Dievu un vai vispār ir tāds pareizi un nepareizi, bet es parasti domās vienkārši ar Viņu parunājos, izstāstu visu, kas uz sirds un noteikti pateicos par visu labo.
Tikai nedaudz absurdi liekas, ka tieši ticīgie ir tie, kuri uzbrūk neticīgajiem mēģinot tos pārliecināt par pretējo.

Man gan liekas, ka ir tieši otrādi, parasti tieši ateisti visagresīvāk mēģina pārliecināt visus, ka Dieva nav un, ka tie, kas tic, ir naivi un stulbi. Kaut vai palasi šo pašu diskusiju. Bet piekrītu, ka tas ir nepareizi - par visām varēm censties uzspiest savu (vienīgo pareizo) viedokli. Un tas attiecas gan uz tiem, kas mēģina pārliecināt, ka Dievs ir, gan uz tiem ar pretēju viedokli. Jo, ja pārāk kategoriski tiek uzspiesti savi uzskati, tad loģiski, ka tas izraisa vislielāko pretestību. Tāpēc neatbalstu tos pārlieku lielos Dieva sludinātājus, tieši tāpat kā tos, kas nespēj pieņemt, ka cilvēks drīkst ticēt Dievam. Tādos vispār nav jēga klausīties.
05.03.2014 12:18 |
 
Reitings 173
Reģ: 20.02.2014
Es neticu Dievam, nenosodu tos cilvēkus kas iet svētdienās uz baznīcu un mājas lūdzas, bet ļoti nepatīk tie kas saka ka visu dzīvi 'atdod' Dievam, kāda jēga? Vēljovairāk nepatīk sektas..
05.03.2014 15:42 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Fighter Kas tad ir tie avoti pēc kuriem tu izdari savus secinājumus? Coyote fly? :D
yeah baby you are the smartest person in the world :D
Vai arī tev nav savu secinājumu?
05.03.2014 15:54 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2014
Un te nu es sapratu , ka Dievs tiešām eksistē un palīdz, kad tiešām tu esi izmisumā, nekad nebiju domājusi, ka tāda laime palaimēsies. :)
05.03.2014 17:05 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
LO, es noprotu, ka Tu esi kristiete? Kā Tu izvēlējies savu ticību un kāda ir Tava attieksme pret citām ticībām un politeismu? Tu šeit aktīvi aizstāvi ticību, tāpēc jautāju tieši Tev, bet ja kādai citai arī ir ko teikt, priecāšos par viedokļiem :)
05.03.2014 22:16 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
LO, es tevi cilvēk nesaprotu. Tak jau sen teicu, ka katrs dzīvo kā māk. Ko tu cepies vēl? Tev savi uzskati, man savi, tak dzīvo tālāk. Un visuvarenā gudriniece, lai arī cik ilgi jau dzīvoju Rīgā Coyote Fly neapmeklēju, tev par lielu vilšanos. Man liekas, ka tu te gudrāko cilvēku gribi tēlot. Savi secinājumi un uzskati man dabiski ir, bet tu tos tpt iespējams nesapratīsi, jo tālāk par savu zināšanu apvāršņiem nemaz negribi redzēt kā man te izskatās. Bet nu atvaino, ja kļūdos. Aij tu man jau kuro vakaru piepildi ar smiekliem. Bet nu takš reiz liecies mierā un dzīvo savu dzīvi.:D
05.03.2014 22:47 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Samaara Es tev šeit neko konkrētu nevarēšu atbildēt. Varu vēl vienīgi tēmas sakarā piebilst, ka reliģija manā skatījumā tiek nepelnīti noniecināta. Pie tam no cilvēkiem, kuriem nav sava konkrēta viedokļa.
06.03.2014 02:40 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Un es to vērtēju no filozofijas viedokļa, nevis ticības.
06.03.2014 02:43 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Neizlasīju visu diskusiju, bet to ko piefiksēju... Dievs nav nekāds brīnumdaris ar burvju nūjiņu, kurš pēc Tava lūguma hops, visu izdarīs kā vēlies. Protams, viņš dara brīnums - sniedz atbildes uz lūgšanām, bet ne vienmēr tas notiek tajā pašā brīdī. Tas, ko izlasīju (arī ko autore minēja), cauri spiedās egoisms - lai viss notiek kā ES vēlos, lai atbild MANAS lūgšanas. modelis aptuveni tāds, ka Dievam ir jāgriežas ap mani, nevis otrādāk.. Ja tici, tad Dievam ir jābūt dzīves centrā. Tas nav viegli. Dzīvojot pēc tāda modeļa nākas iet cauri arī ciešanām, bet vienalga ir jābūt par tām pateicīgam..
06.03.2014 08:31 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Šis ir primitīvs piemērs. Lūk, tieši tikpat primitīva atbilde.
To māca vēsturē un filozofijā.

Man šķiet, Tu vienkārši nepareizi noformulēji savu sākotnējo jautājumu "Kā var neticēt tam, kas "nepastāv"?" Tas nekas, kam negadās.

kā var apgalvot t.i. pasniegt kā absolūtu patiesību, ka kaut kas nepastāv, bez pierādījuma?!

Bet "neticēšana" nav vienādojama ar 100%-tīgu faktu par kaut kā nepastāvēšanu.

Bet kā var apgalvot, ka tas pastāv, bez jebkāda pierādījuma?
Pie tam - ne tikai, ka pastāv, bet arī apgalvot, ko tas uzskata par labu un ko - par sliktu?
Man šķiet, lielākā daļa kaut cik inteliģentu ateistu ar "dieva nav" vienkārši īsākā veidā apgalvo "iespējamība, ka dievs būtu, ir tik niecīga, ka to tikpat labi nav vērts ņemt vērā".

Vispār jau gandrīz ne par ko nevar būt drošs. Arī par to, kas esi Tu pats, cik pareizi vai nepareizi uztver apkārtējo utt.
Taču tāpēc vien, ja kāds Tev pateiktu "Tu esi bārdains, 73 gadus vecs vecis vārdā Konstantīns", neatbildētu "es tam neticu". Tu atbildētu "tā nav", lai gan teorētiski būtu iespējams, ka kādas neparastas un ļoti komplicētas multiplas personības dēļ 73gadīgais Konstantīns jūtas kā pavisam cits cilvēks.

Tāpat arī par dievu. Jā, kaut kāda iespējamība, ka dievs būtu, pastāv. Taču tā ir tik maza, ka to diez vai vērts pieminēt.

Par to, kā radies ļaunums Bībelē droši vien jālasa, neesmu lasījusi, nemāku teikt. Cilvēki tika radīti ar brīvu izvēli - var darīt ko grib. Vai tik tas par ko tu runā - perfekti cilvēki, perfekta pasaule - nav paradīze?
Vienalga, kā to sauc. Pretruna paliek. Ja dievs zin visu, spēj visu, un ir viscaur "labs", kādēļ viņš pasauli/cilvēkus radīja tādus, ka notiek tik daudz "sliktu" lietu? Jā, ar brīvu izvēli. Bet, ja cilvēks pēc brīvas izvēles rīkojas "slikti", tātad viņš nav perfekti "labs". Tātad dievs nav visu radījis "labu". Kaut kur viņam smagi misējies.
No kurienes citurienes būtu nācis sliktais, ja ne no paša dieva, ja reiz dievs esot radījis visu? Un kā visu zinošs spējis paredzēt, kas no tā sanāks. Un kā visu varošs spējis jebkurā brīdī to izmainīt.
(Svarīga piezīme - es šeit neatspoguļoju savu personīgo viedokli par labo un slikto/ļauno, bet gan norādu uz nesakritībām daudzu ticīgo uzskatos).

Esmu pārliecināta ateiste un neviens nekad nespēs mani pārliecināt par to, ka Dievs eksistē
Nu, muļķīgi gan, ka tā. Es esmu ateiste. Bet, ja kāds man dotu gana labus pierādījumus dieva eksistencei, tad es sāktu ticēt.
Apgalvot, ka nekas nespētu mainīt Tavu viedokli, ir apgalvot, ka arī nekādi pierādījumi Tev nav svarīgi, ja tie neatbilst tam, kam gribi ticēt. Tas ir stulbi.

citas prasa, lai parāda Dievu. Bet vai kāda ir savām acīm redzējusi nāvi, mīlestību, bailes, sāpes?
Ja ar nāvi Tu nedomā skeletiņu melnā paltrakā ar izkapti pār plecu, tad - to var tīri labi diagnosticēt pēc dažādiem rādītājiem.
Mīlestība, bailes, sāpes - varbūt viduslaikos tās šķita brīnumainas lietas. Mūsdienās, ja ir kaut pati elementārākā sajēga par nerviem, tad vajadzētu saprast, ka mēs šīs lietas jūtam pavisam fiziski, varam noteikt, atpazīt un izmērīt to intensitāti.
06.03.2014 17:00 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
"Vienalga, kā to sauc. Pretruna paliek. Ja dievs zin visu, spēj visu, un ir viscaur "labs", kādēļ viņš pasauli/cilvēkus radīja tādus, ka notiek tik daudz "sliktu" lietu? Jā, ar brīvu izvēli. Bet, ja cilvēks pēc brīvas izvēles rīkojas "slikti", tātad viņš nav perfekti "labs". Tātad dievs nav visu radījis "labu". Kaut kur viņam smagi misējies.
No kurienes citurienes būtu nācis sliktais, ja ne no paša dieva, ja reiz dievs esot radījis visu? Un kā visu zinošs spējis paredzēt, kas no tā sanāks. Un kā visu varošs spējis jebkurā brīdī to izmainīt.
(Svarīga piezīme - es šeit neatspoguļoju savu personīgo viedokli par labo un slikto/ļauno, bet gan norādu uz nesakritībām daudzu ticīgo uzskatos)."

Tieši tāpēc jau ir šī dzīve,lai mēs izdarītu izvēli. Par labu velnam vai tomēr Dievam. Šīs nav īstās mājās,šis ir "pārbaudījums" ,ja tā var teikt,precīzāk,izvēle. Vai tad Dievs būtu tik labs,ja viņš mums nedotu brīvu izvēli? Viņš deva. Varbūt,ka citiem patīk grēkot,un vai būtu pareizi viņus piespiest? Un tā kā DIEVS IR LABS,VARENS,GUDRS,ŽĒLĪGS viņš dod tev iespēju,ja tu šo dāvanu nepieņem,tad tu neesi aicināta viņa mājās. Tur nebūs ļaunuma,nebūs ciešanu,tur būs tas labais!!!
Kāpēc Dievs pašā sākumā neradīja tikai labos cilvēkus?
Vai cilvēks var būt perfekts? Ir jau teikts,ka jaunā derība ir tieši tāpēc,ka cilvēki nespēja būt perfekti. Kāpēc nespēja? Velns mudina uz slikto. Gan jau,ka pēc šīs dzīves,kaut kad velns tiks iznīcināts, ļaunuma nebūs.

Es ceru,ka atbildēju..
06.03.2014 17:42 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Zaptesburka, īstenībā tas ir smags jautājums,es tev ieteiktu parunāt ar kādu mācītāju. Jo es neesmu tik gudra,un bail aizšaut greizi ar atbildi...
06.03.2014 17:45 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Neatbildēji vis. Eh, there we go again...
cilvēki nespēja būt perfekti
Tātad dievs cilvēkus radīja ar trūkumiem un vājībām. Kāpēc, ja viņš ir visuvarens, viņš cilvēkus radīja nepilnīgus??? Kā visuvarens taču viņš varēja radīt ideālus.
Velns mudina uz slikto
Kāpēc dievs radīja velnu?
06.03.2014 17:47 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Visam ir jābūt balansā. Magnētam ir divi poli, joni var būt lādēti negatīvi vai pozitīvi. Mums ir diena un nakts, plēsēji un medījumi, dzimšana un nāve, alkatība un altruisms.
Pat Zvaigžņu karos viņiem ir Dark side of the Force. Man vispār patīk šī Lukasa interpretācija par Dievišķo enerģiju, par Dievu nevis kā būtni, vai tēlu, kas mūs radīja un būtu jāpielūdz, bet gan visu, kas veido mūs un pasauli mums apkārt.
Interesanti ir arī ar pārdzimšanu. Pastāv vielu nezūdamības likums un neatkarīgi no tā, vai mūs aprok, sadedzina vai pārmet pār kuģa bortu, šīs kustīgās daļiņas veidos jaunus elementus, priekšmetus un dzīvas būtnes. Tā ir mūsu miesa, kas pārdzimst, nevis dvēsele.
06.03.2014 17:57 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Varbūt tāpēc,ka viņš gribēja, lai mēs paši izdarām izvēli? Lai cenšamies? Cilvēks ir radīts Dieva līdzībā, mums ir dots prāts,domāšana,lai paši varam izlemt,kas gribam būt. Man šķiet,ka viss ir izdomāts perfekti,es nezinu nevienu,kas būtu izdomājis ģeniālāk. Dievs neuzspiež,viņš dod brīvību. Vai tad,ja mīl,tad uzspiež?

Dievs rādīja eņģeli,kas sacēlās pret viņu.
06.03.2014 18:01 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Ir cilvēki Kuriem nav Dieva. Ir cilvēki Kuriem ir Dievs.
06.03.2014 18:02 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Uz jautājumu kāpēc viņš mūs rādīja,es nespēju atbildēt. Varbūt gribēja draudzēties. Jā tieši tā. ;) Vai mēs spētu visu laiku būt vieni,bez draugiem?
06.03.2014 18:05 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
man riebjas tas vārds ''dievs''. Nekāda dieva nav. Mani tās jēlās sarunas kaitina. Pati esmu bijusi sektā, redzu, ka tur tiek izmantoti cilvēki ar vājumiem, ar garīgām un fiziskām nepilnībām, tādi, kas nespēj pastāvēt ar domu, ka viņi rada visu sev apkārt.
Visu to esmu pieredzējusi. Un saku, ka dieva nav. Ir Māte Daba mums apkārt un izvēles, ko ik dienu izdaram, mērķi, kurus sev nospraužam un domas, kuras domājam. Dievs jau arī saka, ka ja nogalina kādu citu, vnk jāaiziet uz baznīcu izsūdzēt grēkus. :d tad nu katrs maniaks un slepkava var doties vieglu sirdi uz baznīcu pēc katra nozieguma! Un bībelē ir pārāk daudz tādu lietu, kurām tur nevajadzētu būtu un kuras katrs var iztulkot pēc sava prāta.

Ja būtu dievs, tad tagad pasaulē NEbūtu tik daudz pazudušu bērnu, kas ik dienas pazūd, tiek noslepkavoti, atdoti orgāniem utml.
06.03.2014 18:08 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Dievs rādīja eņģeli,kas sacēlās pret viņu.

OK. Kāpēc? Viņš taču varēja šo enģeli radīt tādu, kas nesaceltos.
viņš gribēja, lai mēs paši izdarām izvēli

Kādā veidā tas atbild uz jautājumu, kāpēc viņš cilvēkus neradīja "labus"?

Un tomēr "zinātāji" baumo, ka pēc nāves viņš daļu cilvēces sodīs ar briesmīgām mocībām ellē... Tā līdzīga brīvība un neuzspiešana kā "dari, ko lieku, vai izšķaidīšu tavas smadzenes". Nu, tikai dieva gadījumā sods par nepakļaušanos ilgst mūžīgi.
06.03.2014 18:11 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Tfu, pēdējā rindkopa kā atbilde uz
Dievs neuzspiež,viņš dod brīvību.
06.03.2014 18:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits