Vīrietis- vecāki

 
Reitings 13
Reģ: 03.02.2014
Sveikas!

Varbūt kādai ir pieredze situācijā, kad tavi vacāki atsakās pieņemt tavu otro pusi?
Tiek analizēta katra frāze, katrs izteiciens, katrs žests.
Rodas iespaids, ka viņš tiek palikts zem milzu lupas un visu laiku uzmanīts.
Visu laiku tiek uzsvērts, ka viņš nav pieteikami labs.

Šobrīd tas ir aizgājis tik tālu, ka pēc kārtējiem pārmetumiem, draugs atsakās ar maniem vecākiem runāt, un pie tiem doties.

Kopā esam jau gadiem.

Varbūt kādai ir kādi ieteikumi, ko darīt?
03.02.2014 11:55 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lūk.. tā tiešām IR kļūda no puiša puses. Ja vecākiem jau tā ir sensibli attiecībā pret viņu, tad nav ko ''raustīt tīģeri aiz ūsām''.


Vecāki var runāt, ko grib, bet viņam jāklusē... loģiski, ka negribēsies braukt ciemos pie šādiem cilvēkiem.

Bet par finansiālo pusi.. manuprāt, tas ir diezgan smags psiholoģisks slogs puisim, ja sieviete pelna vairāk


Stereotips, un nekas vairāk.
03.02.2014 12:34 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vecāki vienmēr redz labāk, protams, ar izņēmumiem, bet parasti vecāku intuīcija bērnu labā ir pareiza.


Man gan ir citādāka pieredze - no sākuma puisis nepatika, bija līdzīga situācija ar pelnīšanu nedaudz mazāk, bet tagad sievastēvs lepojas, kad vien var, cik viņam labs znots, jo, kad kaut ko vajag palīdzēt, vienmēr atbalsta ģimeni.
03.02.2014 12:37 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vajag vecākiem likt saprast ka tā ir tava izvēle un tava dzīve, vajag pateikt lai respektē tavu draugu kaut dēļ tevi, jo daļēji nerespektējot tavu draugu viņi arī nerespektē tavi un tavu izvēli.
03.02.2014 12:56 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja neceļ klausuli, nezvani. Iespējams, ka pēc kāda laika paši pazvanīs.
03.02.2014 13:02 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.02.2014
Tur jau tā lieta, ka vienmēr mans draugs ir palīdzējis maniem vecākiem.
Protams, nenoliegšu, ka lielu lomu spēlē arī tas, ka mans draugs ir diezgan tiešs. Ja kaut kam nepiekritīs, tad tā arī pateiks, nevis kaut ko aplinkus runās. Ja uzskatīs, ka otrs rīkojas nepareizi, un viņš zinās, ka tā nedrīkst darīt, tad noteikti pateiks savu viedokli, ja to prasīs, kaut arī tas ne vienmēr sakritīs ar otra cilvēka viedokli.

Bet vienalga, es tomēr uzskatu, ka tas nedrīkst būt par iemeslu, jo katrs mēs esam tāds kāds esam. Es arī esmu diezgan tieša un vienmēr pasaku, ko domāju, bet tas taču nenozīmē, ka tāpēc mans viedoklis ir nepareizāks, kā tam, kurš kaut ko teiks aplinkus un caur puķēm.

Protams, ir jāievēro, arī smalkjūtība un nevar "spļaut" ārā visu ko domā. Un mēs abi šajā ziņā, robežas neesam pārkāpuši.


Vienīgā problēma šobrīd ir tajā, ka gan vecāki, gan mans draugs paliek pie sava, ka viņi ne pie kā nav vainīgi un iecirtīgi paliek pie sava.

Kaut arī, tajā joku lietā viņi abi ar tēti ir diezgan līdzīgi. Gan vienam, gan arī otram citreiz nāk ārā tādi joki, ka tu nezini, smieties, vai raudāt. Un sanāk, ka par tiem apvainoties esot muļķīgi.


Draugs saka, ka viņam pie maniem vecākiem vairs nav ko meklēt, bet vecāki dusmojas, ka viņš tā ir pateicis, un ka vairāk nebrauks. Vecāki uzskata, to kā bērnišķīgu rīcību, ka esot izdevīgi apvainoties.

Bet, es esmu pa vidu! Un protams, ka man svarīgas ir abas puses un es nevaru nostāties nevienā no tām.


Tiešām domājat, ka man šajā situācijā vajadzētu iepauzēt un gaidīt, kad viss nostāsies savās vietās?
Tikai nezinu, kas notiks, kad pienāks nākamā reize doties pie vecākiem? Braukt vienai? Draugs nebrauks 100%, bet man to nāksies paskaidrot vecākiem.

Vai varbūt nebraukt arī pašai? Tikai baidos, ka tad man pārmetīs, ka es arī nebraucu!
03.02.2014 13:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es nespētu atsvešināties no ģimenes..
No vienas puses.. draugu izolēt no ģimenes būtu nervus saaudzējošāk.. no citas puses.. pavisam zudīs cerība, ka viņš ar laiku tiktu pieņemts.
Patiesībā smaga situācija.
03.02.2014 13:10 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Tevi vecākiem pašai jāpaskaidro, ka viņu izrādītā necieņa pret draugu arī ir necieņa pret tevi. Kaut kādos lielajos svētkos es vnk iebrauktu un apsveiktu vecākus, bet īsti ilgāk neuzkavētos sākumā.
Iesaku viņiem nezvanīties tagad, jo viņi tieši gaida, kad tu padosies. Gan paši pēc tam piezvanīs, kad redzēs, ka tu nezvani vairāk. Un viņi varēs teikt cik grib, ka esmu apvārdota. Ja viņi censtos vēl vairāk mani apvainot, tad mazāk kontaktētos ar viņiem. Un, manuprāt, ja nav īpaši labas atiecības, tad katras otrās brīvdienas braukt pie vecākiem ir par biežu. Ja retāk tevi redzēs, vairāk gribēs tevi redzēt. Bet draugu par katrām varītēm nevilktu līdzi. Padomā, kā pati justos tādās reizēs.
03.02.2014 13:12 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es vecākiem tā arī noprasītu - kas jums nepatīk manā draugā? nosauciet konkrētas lietas!!
Ja viņi sāk runāt par naudu, tad pasaki, ka tā nav, ka tu viņu uzturi, bet tev tas nav viņiem jāpierāda. Tā ir jūsu dzīve, un, ja arī jums kaut kas nesanāks, tad tā būs tava problēma. Neviens neliek taviem vecākiem jūs uzturēt. Pasaki, ka tu viņu aizrādījumus esi ņēmusi vērā, bet tā ir tava dzīve un ka tu to dzīvosi šādi. Ja viņi grib ar tevi uzturēt attiecības, satikties - tu to arī vēlēsies - bet bez savstarpējiem apvainojumiem. Savādāk - nekas nesanāks.
03.02.2014 13:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja kaut kam nepiekritīs, tad tā arī pateiks, nevis kaut ko aplinkus runās. Ja uzskatīs, ka otrs rīkojas nepareizi, un viņš zinās, ka tā nedrīkst darīt, tad noteikti pateiks savu viedokli, ja to prasīs, kaut arī tas ne vienmēr sakritīs ar otra cilvēka viedokli.


Es lepotos, ka mans vīrietis nav "uz mutes kritis" un nemēģina līst vecākiem *...*. Paprasi vecākiem, vai viņi labāk gribētu, lai tu tiecies ar lupatu bez sava viedokļa.

Vecāki uzskata, to kā bērnišķīgu rīcību, ka esot izdevīgi apvainoties.


Un viņi paši uzvedas kā pieaugušie? Vari viņiem prasīt ,lai rāda paraugu, kā jau vecākiem (pats vārds ietver faktu, ka viņi ir vecāki, tādēļ teorētiski vajadzētu būt arī gudrākiem).

Draugs nebrauks 100%, bet man to nāksies paskaidrot vecākiem.

Vai varbūt nebraukt arī pašai? Tikai baidos, ka tad man pārmetīs, ka es arī nebraucu!


To arī pasaki, ka viņu attieksme ir nepatīkama un līdz ar to tāda ir arī viņu klātbūtne.
03.02.2014 13:27 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.02.2014
Sany

Tu jau tā lieta, ka es teicu, ka finansiālās lietas ir mūsu pašu darīšana, bet viņi tomēr uzskata, ka es tikai izliekos un ka viņi jau visu labāk redzot!
Visu laiku tiek pārmests, ka mans draugs naudu iegulda, tur kur nevajag un, ka es esot nabadzīte,kura ciešot!

Es jau esmu teikusi, ka tā ir mūsu darīšana, kā mēs dzīvojam un kur ko tērejam, jo galu galā neviens no mums naudu nenodzer un nenospēlē.
Bet nē, tiek atbildēts, ka viņi man vēl tikai to labāko un viņi visu redz labāk!
03.02.2014 13:29 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Vienu un to pašu teikumu dažādi cilvēki izlasīs dažādi, vienu un to pašu domu var izteikt dažādi. Ir tā vai nav?

Es zinu ko nozīmē tiešs un tas reizēm ir pilnīgi lieki! Šagā gadijumā nav jāmīl vienam otru , bet kaut vai aiz cieņas to reizīti, kad ir ciemos vajadzētu padomāt ko runā, tad arī vecāki zobus negriezīs. A Tu nestāsti visu ko zini abām pusēm, pati esi vainīga, ka viss tik tālu nonācis.

Viena pagala nedeg!
03.02.2014 13:34 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Dažādas dzēlīgas piezīmes. Visu laiku.

Es draugam ieteiktu mutīti paturēt, bet vecākiem pateiktu, ka tā nav viņu daļa un lai nebāžas tur, kur vinēim neprasa. Karoče es nepieļuautu, nekādu bakstīšanu no vecāku puses, un nepieļautu arī to,ka draugs sprēgātu vecākiem acīs.
Tātad reāli - tavs draugs pats ir izpelnījies šādu attieksmi.
Bet viena lieta arī man nav skaidra - kā tad vecāki zina, cik draugs pelna, ja vien pati to neesi pateikusi vai draugs?
Kāda velna pēc vecākiem tas ir jāzina?
03.02.2014 13:34 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Šagā šajā
03.02.2014 13:35 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
pagala pagale
03.02.2014 13:36 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Carybel - bet tad atbildi viņiem ar to pašu vēlreiz. Pasaki, ka tu zini, ka viņi tev vēl labāko, bet ne jau tu ar viņiem kopā dzīvosi un bērnus taisīsi un vīru tev arī neaizstās. Pasaki, ka, ja arī tu kļūdīsies, tad tu būsi laimīga par to, ka biji laimīga kopā ar viņu.
Man arī nebija viegli kādam tuvam cilvēkam (ne vecākiem) iestāstīt, ka mans draugs nav tāds, par kādu viņu uzskata tikai šis cilvēks. Es vnk tā arī pateicu, ka mūsu saruna beigsies, ja vairāk nav citu tematu kā tikai mans draugs, un ka mēs varam arī par citām lietām runāt, jo esmu sen jau visu izlēmusi. No sākuma tas cilvēks uzmeta lūpu, bet es teicu, lai neapvainojas, bet tā ir mana dzīve, esmu ņēmusi vērā teikto, bet es vēlos darīt tā un viss. Viņiem ir jāizlemj tikai tas, vai to pieņemt vai nē. Un, ka savu viedokli viņi ir izteikuši un, ka to var neatkārtot vairāk, jo es to tāpat no galvas zinu. Ja grib normāli sarunāties ar tevi, tad var runāt pat jeb ko, izņemot tavu draugu. Ja sāksies atkal aprunāšanas un viss pārējais, saruna vnk izbeigsies.
Tā es pakaroju dažas reizes. Kamēr nepateicu visu līdz galam un tieši, ka būs vai nu - vai nu, ātrāk tas nebeidzās.
Katram, protams, ir savi ieroči kā runāt, bet es pateicu šādi. Bija pēc tam vēl tādas neveiklas sarunas, bet kā es atgādināju savu teikto, tagad jau sen neesmu dzirdējusi nevienu pārmetumu.
03.02.2014 13:39 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Tikai nezinu, kas notiks, kad pienāks nākamā reize doties pie vecākiem? Braukt vienai? Draugs nebrauks 100%, bet man to nāksies paskaidrot vecākiem.

Jā, brauc viena. Nu ja tavi vecāki nav muļķi, tad tā arī pasaki, ka viņu attiekmse ir pretīga un tāpēc arī nebrauc draugs. Ja es būtu šādā situācijā, es jau nu nevilktu speciāli draugu uz turieni, kur viņu necieš un kur pats arī nemāk uzvesties.
03.02.2014 13:39 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ā un, jā, lai izvairītos no visādiem konfilktiem, kur kāds ir ne to pateicis, pateiktu, ka tādi joki nav pieņemami un viss. Vispār, ja mani vecāki krietni būtu aizvainojuši manu draugu, es nevērtu drauga muti ciet. Bet neļautu arī draugam braukt augumā vecākiem par kādu neizdevušos joku. Bet nu ir jāredz situācija no malas. Varbūt vnk viņiem kādu laiku netikties savā starpā.
03.02.2014 13:41 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
A kas tur tāds ir - nevari pateikt vecākiem, ka vnk atbrauci viena,jo viņi ar tavu draugu nekādi nespēj saprasties, un ka tu nevēlies konfliktus? Tev bail vecākiem pateikt normālas lietas? Varbūt uzreiz nesteidz skriet ciemos, bet ļauj viņiem visu apdomāt, sev un draugam. Saliec visu pa plauktiņiem un izdomā, kā runāt ar vecākiem un kā runāt tomēr ar draugu.
03.02.2014 13:43 |
 
Reitings 13
Reģ: 03.02.2014
Bet viena lieta arī man nav skaidra - kā tad vecāki zina, cik draugs pelna, ja vien pati to neesi pateikusi vai draugs?
Kāda velna pēc vecākiem tas ir jāzina?


Vecāki to zin, tādēļ, ka mūsu ģimenē, tādas lietas tiek pārrunātas. Tāpat, kā līdz šim tika pārrunāti kādi lieli lēmumi.
Uzskatu, ka ir normāli prasīt padomu un apspriest kādus būtiskus lēmumus arī ar vecākiem, jo viņi vēlas būt informēti. Protams, viņi nezina, cik tieši viņš pelna, bet zina tikai aptuveni.

Es saprotu, ka pati protams, arī esmu kaut kur pie vainas, jo acīmredzot, arī vecākiem nedrīkst neko stāstīt un neko sīkumos pārrunāt, bet šobrīd laikam tam vairs nav nekādas jēgas.
03.02.2014 13:49 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Vecāki to zin, tādēļ, ka mūsu ģimenē, tādas lietas tiek pārrunātas. Tāpat, kā līdz šim tika pārrunāti kādi lieli lēmumi.
Uzskatu, ka ir normāli prasīt padomu un apspriest kādus būtiskus lēmumus arī ar vecākiem, jo viņi vēlas būt informēti. Protams, viņi nezina, cik tieši viņš pelna, bet zina tikai aptuveni.

hmm.arī mūsu ģimenē tiek apspriestas nopietnas lietas, bet drauga algas apmēru nezina pat mani vecāki un viņiem tas nav jāzina. Kā redzi, tas,ka tavi vecāki to zina - situāciju neuzlabo un nevienam tas par labu nenāk. Vrb mācība priekšdienām.
Tomēr tā nav tava alga, bet tava drauga alga. Nedomāju,ka viņš jūtas baigi labi tagad, kad tavi senči zina, cik viņš pelna.
03.02.2014 13:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits