mans šī vakara prieciņš un klapata reizē, meitenes, palīdziet :)

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man mājās ir uzradies kaķēns - kā? Nav ne jausmas! Pieklīdis, piemaldījies, nezinu .. nē, nelūgšu, vai kāda negrib paņemt pie sevis, ja neradīsies cits risinājums, iespējams, paturēšu vai vedīšu uz laukiem, bet .. ko lai ar viņu dara? Uztaisīju midziņu tualetes telpā (ir arī cita, tā kā šī tagad būs kaķēnam) noliku barību, trauciņu padzerties, smiltiņas kastītē, jo man bail atstāt viņu pa visu māju, ka kaut ko neizdara un pats nesavainojas .. nebūs tas tā .. ļoti slikti? Jo viņš diezgan mazs vēl, visur lien, lēkā .. atstāju arī gaismu, jo man šķiet, ka tumsā būs bail. Nezinu, ko lai dara, nekad nav bijis mājdzīvnieks .. var pa nakti atstāt tajā nelielajā telpā un gaisu atstāt ieslēgtu? Kas vēl man jāzina/jādara?


Jā - laikam mana muļķīgākā diskusija cosmo .. :D
08.11.2013 20:54 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
mana kaķene,kad arī bija pavisam jauna, arī ļoti mīlēja nākt un traucēt tieši tad,kad esmu pie datora :D bet nu vienmēr viņai vieta atradās klēpī :)

ja godīgi,es pat nezinu,ko lai iesaka,kā iemācīt iet uz kastīti. man laikam paveicās,jo paņēmu savējo pavisam vēl mazu, nebija iemācīta iet uz kastīti. nu es viņu paņēmu, iesēdināju kastītē un viņai uzreiz pieleca. nākošajā reizē gāja nokārtoties uz kastīti.

nezinu,varbūt ik pa laikam ieliec viņu tajā kastītē, paņem viņas ķepu un pakašā ar to smiltis (zinu,dīvaini skan,bet nu :D)
10.11.2013 02:06 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
http://www.kakiem.lv/component/content/article/45-raksti/134-k-iemct-kanu-iet-uz-kastti.html
re, palasi, tur arī pamāca tā,kā iepriekš jau minēju :)
vispār,izskatās noderīga mājaslapa :)
10.11.2013 02:09 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
amarella, paldies, tas, šķiet, tagad ir iemācīts :)

bet .. man atkal diezgan padumjš jautājums (šajā diskusijā tādi gan jau parādīsies ik pa laikam) - ja gribu, lai minčuks naktī čuč manā istabā - vai viņam naktī negribēsies uz tualeti? Jo es durvis pa nakti taisu ciet, viņš ja gribēs netiks ārā un nevarēs aiziet .. durtiņas atstāt vaļā īsti negribas, jo nedzīvoju viena un būtu tā .. neforši :D kā ir, meitenes?

un ak, jā, laikam varu ziņot - minčuks paliks dzīvoties pie manis! (l) esam viņu jau ļoti iemīļojuši, bet man jāgādā par kārtību mājās .. rīt iešu skatīties kādas mantiņas viņam, kur paskrāpēt nadziņus un tā tālāk, lai nedara blēņas mājās :D :)
10.11.2013 22:18 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
varbūt iekārto mazu stūrīti sev istabā kur viņam nokārtoties, man otrās mājās ne-rīgā ir tāda kastīte ar jumtu, nu čuru mājiņa, lai nesmird :D ehh sailgojos pēc sava kaķa, kuru tagad tik reti redzu :(
Gribas šeit Rīgā ar paņemt kaķīti, bet nav vēl sanācis :(
10.11.2013 22:24 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
nekas,labāk ir pajautāt :) nekad par sliktu nenāk.

tev ir 2 varianti:
1. liec kastīti savā istabā
2. turi vaļā durvis, var atstāt kaut nelielu spraugu, nav jābūt plaši atvērtām
kaķiem vispār ir tieksmes vienmēr tikt otrpus durvīm

es arī vienmēr guļu ar durvīm ciet, bet, kad gribēju,lai kaķis nāk pie manis,tad tajās reizēs atstāju durvis vaļā, ar pavisam nelielu spraugu

bet, cik es esmu novērojusi, tad kaķi retu reizi pa nakti iet pa savām vajadzībām. parasti, kā aizmieg, tad tik no rīta pamostas.

apsveicu! :) šo lēmumu nenožēlosi :)

tieši gribēju rakstīt par nagu asināmo, labāk radina't jau pavisam mazu, jo ja nopērk tad,kad ir paaudzies,tad viņam ne silts ne auksts :D

ar mantiņu iegādi neaizraujies, kādu bumbiņu, pelīti. vairāk ne. parasti kaķi atrod kaut ko interesantāku mājās ar ko spēlēties. manai, piemēram, ļoooti patīk tās mīkstās nagu vīlītes, ļoti lielā sajūsmā :D
10.11.2013 22:26 |
 
Reitings 419
Reģ: 21.08.2011
Zinu daudz par kaķiem un varu droši apgalvot, ka kaķēnam ir kādi 3-4 mēneši. ne vairāk :)
Bet nu skaista gan tā meitene. noteikti paturi. Tici man, kaķi ienes mājās harmoniju, dzīvīgumu un mājīgumu :) redzēsi, cik forši būs, kad kaķis mājās. Gulēs tev klēpī, murrās... aii
10.11.2013 22:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
jā, es šovakar taisīju vakariņas, un viņš visu laiku čubinājās pa kājām, skatījās visu ko daru, bet man bija ritīgi bail par to, ka uzleks uz plīts, nezinu, par to būs jādomā .. jo pagaidām viņam visss visss interesē :D :)

ak, paldies meitenes, šodien lai vēl pačuč tad savā telpiņā, pēc tam kko domāšu, bet nu bāc, tāāā negribas traucēt viņu un tagad modināt augšā :D :) laikam pēc tam būs jāatstāj durtiņas vaļā, jo čurumājiņu savā istabā kaut kā .. diez vai gribu :D
10.11.2013 22:37 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
neuztraucies, lai cik ziņkārīgs nebūtu, uz plīts neleks :) kaķi ir gudri. nu vismaz, visi,kas man ir bijuši nav neko tādu iedomājušies. :)
vienreiz apdedzināja ūsas, jo pielīda pie adventes vainaga, bet nu vairs svecēm līst klāt netaisās.

nu tev būs viens mazs un jauks asistents :)
10.11.2013 22:44 |
 
Reitings 419
Reģ: 21.08.2011
piekrītu amarella.
Kaķi ir ļoti gudri dzīvnieki. pats jau uz tās plīts neleks. viņi visu kārtīgi aposta un izokšķerē, bet nedara to muļķīgi ;D
10.11.2013 22:48 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Man kaķis vienu reizi mūžā ir uzlecis uz karstas plīts, un tik pat lielā atruma bija nost, parlaimi pediņas necieta. Kopš tās reizes vairs nav lecis.
Ar mantām tiešām nav jaaizraujas, kaķis atradīs pats ar ko paspelēties, kādu kastanīti vai lielaku ogu mammai kaķene spēlējas tikai ar dabīgām mantiņām.
11.11.2013 14:44 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
jā, es nopirku pelīti, bet izskatās, ka viņai tik pat labi patīk arī kartupeļu miziņas un konfekšu papīrīši .. vienīgi domāju par to nadziņu skrāpējamo .. negribu, lai ādas dīvānus nodriskā, bet mācas to nedarīt, arīuz galda neļaujam kāpt .. ak, jā .. vēl viņai ļoti patīk visur līst iekšā - no rīta ielīda manā somā, laikam gribēja, lai ņemu līdzi :D
11.11.2013 14:48 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Neaizmirsti par vetārsta apmeklējumu.
11.11.2013 14:53 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Persephon, jau izdomāji, kā nosauksi?
11.11.2013 14:55 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.03.2013
Man laukos kaķis arī vienu reizu uzleca uz karstas plīts. Nedaudz apdedzināja ķepiņu spilventiņus, bet vairāk gan tādus ''jokus'' neizstrādāja.
Par tām durvīm. Domāju, kad mince būs kārtīgi iemācījusies nokārtoties kastītē, tad varēsi turēt durvis ciet, jo viņa visdrīzāk prasīsies uz tualeti ( vismaz visi mani kaķi tā ir darījuši) un neļaus tev gulēt, kamēr nebūs tikusi ārā :D
11.11.2013 14:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Turpinot vetārstu tēmu .. baidos, ka vecāki negribēs, lai kaķēnam veic to operāciju .. tādēļ, ka ir pieredze no citu dzīves - kaķēns pēc tam paliek par galīgu mežoni, nedodas rokās, plosās un tā tālāk. Tā kā nezinu kā tur būs. Bet laikam bez tā arī nevar. Tas katrā ziņā nebūs mans lēmums.

Kaķītim ir pagaidu vārds, nezinu, es nedevu, bet varbūt tiks domāts cits! :)
11.11.2013 15:00 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
kaķis nav jāved tikai lai operētu,bet arī lai sapotētu,attārpotu un vienkārši profilaktiskajai apskatei
11.11.2013 15:05 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
zinot savus vecākus, viņi to noteikti nedarīs (protams, ja redzētu, ka kaķēnam kaut kas nav tā kā vajag, aizvestu) bet viņi nekad arī kaķēnus laukos nav veduši ne pie kādiem ārstiem un nekas nekad nav noticis, visi laimīgi un dzīvi .. neteiktu, ka viņi ir skopi, bet noteikti nevēlēsies tādām lietām tērēt naudu. būtu man mašīna, noteikti aizvestu, bet pati arī nevaru tagad to kaķi stiept pie kāda vetārsta, kas mājas tuvumā man noteikti nav. tā kā man par to nav teikšanas, un uz ierosinājumu, ka varbūt tomēr vajag, viņi arī neatsaucās, sakot, ka nekas tak kaķēnam bez vetārsta nenotiks un vismaz viņam ir mājās. tā kā tā kaut kā.
11.11.2013 15:11 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mēs savu kaķeni arī paņēmām no āra, mini kaķītis ar mini kakliņu. :) Izauga par resnu milzeni. :D Sākotnēji nevedām pie vetārsta, bet tomēr nācās! Jo austiņās bija tā slimība, kam daktere izrakstīja zāles, kas katru vakaru bija jāsmērē ausīs. Aplūko kaķītim austiņas no iekšpuses, vai nav aplikumu. Ja ir tad, tad noteikti jāaizved pie ārsta.
11.11.2013 15:21 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Jo parasti āra kaķīšiem ir šī problēma. Viņiem niez un nav patīkami, var aiziet arī tālāk, tad nemaz nebūs jauki.
11.11.2013 15:21 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Turklāt tās attārpošanas tabletes vai ko vai tad nevar pats nopirkt aptiekā un iedot? kaut kur kaut ko tādu lasīju, būs jāpajautā kādā zooveikalā/aptiekā

Un kā ar to operāciju? Pēc pieredzes? Iesakat, neiesakat? Vecāki saka, ka tā ir darīšana pāri dzīvniekam, bet tik pat labi, viņš taču visu laiku gribēs ārā vai ja netīšām apbērnosies, tā taču arī būs darīšana pāri dzīvniekam. Lai gan vispār vēljoprojām šķiet, ka turēšana dzīvoklī/mājā, nelaižot viņu ārā ir darīšana pāri .. ehh
11.11.2013 15:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits