Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazie rukši

 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Nu te jau atkal es :D

Man šīsdienas broblēma: ciemos atbrauca drauga māsa ar savu 5 bērnu un vīru. Tā kā esmu izaudzinājusi jaunājo brāli un māsīcu, tad puslīdz jau zinu kā bērniem adekvāti jāuzvedas. Tad nu ierādīju viņam vietu kur var spēlēties, speciāli nopirku masīnītes un vēl atradu visas savas vecās labās lietas. Pirmais kas notika- viss tika izdemolēts! Pa tīro! Nu labi, to vēl es varu pieciest, kaut gan jau biju nedaudz nikna. Nākamais, viņš gribēja konfektes, iedevu viņam visu kasti un pateicu, lai padalās arī ar citiem. Šis jau padalījās, iemetot sejā katram konfekti un vēl kliedzot: še ņem! Manuprāt, nebija smuki.

Galu galā, kad viņi aizbrauca man palika tikai viss sadrupināts ar pārtiku un izsmērēts pa paklāju. Galvenokārt, dusma jau bija tadēļ, ka vecāki jau neko neaizrāda, it kā, ja es uzņemu ciemiņus ar mazu bērnu, tad man ar to bērneli jātiek galā vienai pašai. Draugs jau teica, lai māsa paņem to bērnu un nomierina, bet šī neklapē ne ar vienu ausi. Un kad es bērnam aizrādu, ka ta nav smuki, bērns bŗec, ka es viņu apvainojot, un vecāki skatas uz mani tā, it kā es būtu izdarījusi noziegumu pret valsti.

Tagad man vispār negribas, lai viņi brauc ciemos.Vai es bez iemesla dusmojos? Es domaju, ka ne. Bez maz vai pati aizbrauktu un viņiem to māju pademolētu. UUUh, pilnīgi tāda dusma!!!
19.07.2013 17:31 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Kā mani smīdina šādas uzvelkošās vistiņas


Kā redzams Tev vecāki iemācījuši nedrupināt cepumiņus un neizmētāt rotaļlietas, bet neko svarīgāku dzīvē nav iemācījuši, kā piemēram aizstāvēt savu viedokli ar argumentiem nevis nozākāt otru pusi. I feel sorry for you. Lai veicas turpmāk ēst cepumiņus nenobirdinot. :) :) :)
20.07.2013 18:37 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
Un tā muļķīgā fragmentu citēšana un atbildēšana uz katru frāzi... :D Kā mani smīdina šādas uzvelkošās vistiņas. :D
20.07.2013 18:26 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
Morgan le Fay, tu esi nervoza un stulba (vismaz šajā jautājumā). Ir skaidrs, ka tu nesaproti, ko tev vēlas pateikt. Miers ar tevi. ;)
20.07.2013 18:24 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Pēc Morganas izmisīgajiem komentāriem redzams, ka ir saņēmusi kritiku par savu eņģelīti, kas sirdī tomēr aizķēries.


Patiesiba nekad neesmu sanemusi sada veida kritiku, bet gan jau ka kadreiz sanemsu, kurs berns nekad nav ziepes satradajis? Un tas noteikti mani nesatrauks, pilnigi normala paradiba laiku pa laikam. Bez tam sabiedribas kritika mani nebiede. Es neuzskatu, ka berna audzinasana nozime pakartosanos nervozam sabiedribas vecenem kuram besi viss kas vien var besit, lai vinas pasas sev iebesi.

Te jau neiet runa par bērna nobriedumu un citu ūdeni, ko tu pilnīgi nevajadzīgi un neinteresanti lej.
Bet par vecāku attieksmi un cieņu pret cilvēkiem, pie kuriem esi atnācis ciemos.


Ka tad nav? Vai tad bernu uzvedibai vecumam nav nozimes? Tev liekas, ka vecakiem ir kadas burvu spejas par bernu un pasakot "Ne", berns laipni atsauksies? :D Tie ieteikumi, aizradit vecakie, lai aizrada vispar ir smiekligi. :D Jums nav ienacis prata, ka sikais iespejams mates aizradijumus vispar ignore un ja aizrada tad sariko vel lielaku tradiridi un tapec mate neko nesaka? Var jau blaut cik tas ir nepareizi un ka berniem ir vecaki jaklausa, bet no sakumu lai pasi pacensas panakt berna klausibu un tikt gala ar sica boikotiem. :D To vajag macet un tukspaurites nereti savu atvasu boikotus, nikus un citas neplausibas apkaro ar visnepareizakajak metodem tadejadi braucot vel dzilaka gravi.

tomēr vēlos piebilst, ka ir bērni, kas savos piecos gados jau zin un māk, kā uzvesties - māk nokārtot mantas aiz sevis, māk uzvesties pie galda,


Tavi piecgadnieki cepumus un kukas edot nekad neko nenbirdina? Nobirst gabals kukas, nostrada merfija likums, sicis nepamana un izsmere ar kaju vai roku un paklajs netirs. Es seit neredzu vandalismu. Rotallietu izsvaidisanu par ko sudzas autore ir vispar izsmiekls, ka tad ar tam masinam var speleties ja tas neizkustina no vietas? :D Rotallietas savakt jau nu ir mazakais.

Ludzu konkreti, kurai sashutushajai coskomietei ir pasai savs berns vismaz 5 gadi vecs. Ludzu, pastastiet, jums siciem saja vecuma edot roka nekad nemisejas un nekas neaiziet garam merkim? Un ka jusus mazie spelejas, 1x1m liela placiti un robezas neparkapj? Es daudz bernus esmu redzejusi, bet tadus flegamas man nav nacies sastap.

Katram sava pieredze un tu vari par savu taisnību te cīnīties ar putām uz lūpām, bet meitenes tāpat paliks pie sava viedokļa.


Tev ari bernam vismaz 5 gadi, ja? :D
20.07.2013 18:18 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Morgan le Fay,
Ieej vēsā dušā, atpūties un iedzer ko garšigu vai apēd ko saldu. Paliks vieglāk.
Katram sava pieredze un tu vari par savu taisnību te cīnīties ar putām uz lūpām, bet meitenes tāpat paliks pie sava viedokļa.
20.07.2013 17:58 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Morgan le Fay, es cienu tavu degsmi attiecībā uz šo jautājumu, tomēr vēlos piebilst, ka ir bērni, kas savos piecos gados jau zin un māk, kā uzvesties - māk nokārtot mantas aiz sevis, māk uzvesties pie galda, un to visu nepavada mātes-histēriķes pātaga, bet gan normāli vecāki, kas māk savam bērnam paskaidrot lietas būtību, kāpēc tā ir jādara. Piecos gados bērni nav nemaz tik neveikli, lai izsvaidītu mantas un arī kūku mutē var dabūt bez problēmām. Sīkums par drupačām. Tava vaina ir tikai tajā, ka tu centies ieskaidrot meitenēm lietas, kas iet caur tavu pieredzi, bet man ir pavisam cita pieredze un piemēri, ar kuriem tavus pieņēmumus varētu atspēkot, tāpēc neesi nu, lūdzu, tik kategoriska.
20.07.2013 17:39 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
Pēc Morganas izmisīgajiem komentāriem redzams, ka ir saņēmusi kritiku par savu eņģelīti, kas sirdī tomēr aizķēries.

Te jau neiet runa par bērna nobriedumu un citu ūdeni, ko tu pilnīgi nevajadzīgi un neinteresanti lej.
Bet par vecāku attieksmi un cieņu pret cilvēkiem, pie kuriem esi atnācis ciemos. Būs vecāki, kas ieraugot, ka bērns drupina cepumus uz paklāja vai dīvāna, tūlīt to novērsīs, būs tādi, kas iedos vēl kādu cepumiņu. Tas arī viss. Un vienmēr būs arī tādas vistu mātītes, kas kareivīgi aizstāvēs savu zelta olu pat tad, kad viņa būs acīmredzami vainīga un uzvedīsies nepieņemami. Piemēram, Jaunjelgavas varoņa māte, ja atminaties.
20.07.2013 17:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nerea-es gribeeju mineet interesantu noveerojumu.Puisiitis -tikai 3g ,mammas klaatbuutnee uzvedaas tiesaam sausmiigi,es taa arii nesapratu iemeslu,kaapeec vins tik traki "izraadiijaas".Naakosaa reizee ar teeti bija pilniigi normaals.Atceros,ka mamma vinam visu laiku aizraadiija...Teetim tas pat nebija jaadara,jo beerns bija pilniigi "normaals".
20.07.2013 16:55 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bērni atdarina pieaugušos. Galvenā loma ir tā paša dzimuma vecākam. Attiecīgi mums pašiem ir labi jāuzvedas :)
20.07.2013 16:47 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Kāpēc ir tik svarīgi censties atspekot pilnīgi jebkuru apgalvojumu, kas sliecas atbalstīt stingru audzināšanu?
Dreset bērnu vai nē - ir atkarīgs no ģimenes kultūras. Bērns, kuru vecāki dresē, kaut arī paši ir tādi-nekādi (nāk no darba mājās, nokrīt pie televizora un samet traukus izlietnē, lai mazgātu tikai nākamajā pēcpusdienā un dzīvo vispārējā rutīnā) būs tieši tāds pats kā vecāki, tikai viņš savus posta darbus darīs pa kluso- tā, lai nepieķer.


Tu ari jauc viena putra visu ko vien var jaukt.
Pirmkart, ko nozime stingra audzinasana? Izdarit konkretas darbibas konkreta laika, piemeram, no rita pieceloties iet uz vannas izstabu nomazgat rokas, iztirit zobus. Tu gaidisi, ka 3-4gadnieks bez vecaku atgadinuja to izdaris? Un ja ne tad bus tiksanas ar dakteri berzinu? Novakt aiz sevis pusdienu galdu. Gaidis, ka 5gadnieks bez vecaku atgadinajuma to izdaris? Lielakajai dala bernu sadas prasibas uzstadit ir gauzam dumji. 6-7 gadigs berns var izdarit konkretas lietas bez vecaku atgadinaju un ari ne vienmer.
Nezinu kapec cilvekiem ir tik gruti saprast dzives realitati, uz ko ir realistiski tiekties un ceret un uz ko ne. Neviens tacu nelolo utopiskas ceribas, ka no Saulkrastiem uz Rigu var aizbraukt 30 minutes? :D Kapec tad no berniem gaida to, kam psihologiska un fiziska attistiba nav nobriedusi?
20.07.2013 16:25 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Interesanti, ka vislaba zina ka bernus audzinat un ko berniem pieklajas darit un ko ne, tas kuram to vispar nav un labakaja gadijuma ir pieskatijusas bralus/masas vai tml. :D Citiem vardiem sakot, ir vismazaka nojega par berna psihologisko un fizisko briedumu atbilstosi kam ir vai nav verts lolot ceribas uz konkretu berna uzvedbu, toties kritizet ojjjjj ka mak! Tas ir apmeram tas pats kas kritizet vestures gramatu nezinot vesturi a la "man tadas gramatas bez bilditem nepatik- garlaicigi". :D Nu ja tev ta gramata liekas garlaiciga, sac ar pamatskolai domatu gramatu ar isiem teikumiem, bez svesvardiem un daudzam bilditem vai ari nelasi savam prata spejam neatbilstosu gramatu. Attiecigi, ja tev nav saprasanas kadu uzvedibu no berna konkretaja vecuma ir verts gaidit un kadu nav, un nervi netur sadrupinatus cepumus, tad nenem pie sevis ciemos bernus.
Nesaku, ka konkreta mamma ir nevainojama sava audzinasanas prekse, bet saprotiet bernu uzvedibu vien procentus vienu vai divus nosaka vecaku norades ko drikst un ko nedrikst. Berna raksturu un uzvedibu pamata nosaka vecaku uzvediba, raksturs un attiecibas ar citiem cilvekiem. Ja mamma ir atvainojos "psiha", ari sicis bus, piedodiet "psihs" un mest citiem seja konfektes bus norma. Savukart sadrupinati cepumi, izsmereta kuka un "izdemolets rotallietu placis" ir berna neveikliba+zinkariba, atbilstosi vecumam, faktoru ko teju visi ignore- noteikta uzvediba konkreta vecuma. Tiesi to pasu es redzu LV uz ielam. Lietaina diena, iet mamma ar nepilnus divus gadus vecu berninu, gerbtu kombi, uz veikalu, bernins iet neveikli un paklup. Mamma nemas bernu pilna rikle strostet kad nu sis iemacisies beidzot staigat. What's the point? Gaidit, ka nepilnus divus gadus vecs berns staigas ka 4gadnieks smuki pie rocinas? Tapat lamat bernu un biedet ar policiju par zagsanu, kad bernam kada svesa manta paradijusies 3-4 gadu vecuma tikai liecina par vecaku intelekta trukumu. Ir lietas ko berns konkreta vecuma vienkarsi neapjaus un nesaprot, piemeram, zagsana, melosana. Ir lietas kursas nak ar intelekta pieaugumu un kamer nav attiecigais intelekta limenis, sodit bernu, draudet utml. ir traumesana nevis audzinasana.
Sabiedriba nervozas vecenes, ir apbrinojami idiotiski pargudra par to ka berniem pieklajas un nepieklas uzvesties un uzskata berns ir, piedodiet, suns ko vajag dreset.
20.07.2013 16:10 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Morgan le fay, nu kas Tev sāp? Kāpēc ir tik svarīgi censties atspekot pilnīgi jebkuru apgalvojumu, kas sliecas atbalstīt stingru audzināšanu?
Dreset bērnu vai nē - ir atkarīgs no ģimenes kultūras. Bērns, kuru vecāki dresē, kaut arī paši ir tādi-nekādi (nāk no darba mājās, nokrīt pie televizora un samet traukus izlietnē, lai mazgātu tikai nākamajā pēcpusdienā un dzīvo vispārējā rutīnā) būs tieši tāds pats kā vecāki, tikai viņš savus posta darbus darīs pa kluso- tā, lai nepieķer. Un ja pieķers, tad centīsies izlocīties melojot. Vecāki, kas interesējas par dažādām lietām, ceļo (nevajag franciju, var aizbraukt arī uz Ventas rumbu un Rundāles pili), izskaidro bērnam lietu būtību, liek saprast, kas labu atsķir no slikta, var to bērnu arī lutināt un izlaist. Visdrīzāk tas bērns sūdus taisīs tiešām tikai aiz nezināšanas, ka tas nav labi.
Autores piedzīvotajā situācijā tā noteikti ir vecāku vaina, jo piecgadīgs sīkais tiešām jau nu ir gana saprātīga būtne un tajā ģimenītē ne mātei, ne tēvam pār bērnu nav ne cik autoritātes. Turklāt ne tikai vecākiem jābūt autoritāriem pār bērnu, bet bērnam jāciena savi vecāki un apkārtējā vide. Ko darīt? Nākošreiz aicinot radiņus ciemos, ierosiniet, lai viņi atstāj sīko kādai auklitei vai vecmāmiņai uz vienu vakaru, jo vēlaties pieaugušo pasēdēšanu, pēc kuras nav paklājs jānes uz ķīmisko trīšanu.
20.07.2013 15:49 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Labaak ljauno latvieshu dresuura, nekaa visatljautiiba :D
20.07.2013 15:22 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Gan jau negribās kašķēties ar citiem, tāpēc grūti pateikt pašiem vecākiem,lai savalda savu bērneli, vai ne? Es nezinu kā es pateiktu, bet kaut kā mēģinātu likt saprast,ka vai nu lai brauc ciemos bez bērna, vai arī pieskata,lai viņš neatsāj cūku kūti aiz sevis.
Bieži vien vecāki saki - bet tas taču ir tikai bērns.
Bet arī bērns atstāj bardaku.
Man reiz ciemiņu meita sekciju nomālēja ar nagu lakām, kamēr mēs virtuvē sēdējām.
20.07.2013 14:10 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
Antonello :D
20.07.2013 14:04 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
_Paris, nesatraucies, ārzemju latvietes sadzemdēs vislabākos, visgudrākos, vispaklausīgākos bērnus, vietējām dumjajām bauru latvietēm uz to nav nekādu cerību:D Es vispār pat nespēju iedomāties, kā Tu varējii iedomāties, ka latvieši kaut ko sakarīgu kādreiz mēdz izdarīt:D Tas taču kaut kāds nonsenss, iedomāties, ka ārzemēs viss nav foršiņāk!!!
20.07.2013 13:59 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Un, jā, pēc dažiem komentāriem izriet, ka tādi taču ir VISI un kā tie latvieši vispār vēl dzīvi, ja tādi lohi saaudzināti


Latviesu jau praktiski vairs nav, LV palikusi tikai nedaudz vairak par 2 milj. iedzivotaju no kuriem labs procents ir krievi. Cik latviesu vispar ir palikusi? Tie kuri ir arzemes nereti ir saprecejusies ar citam tautibam, Latvija esosie latviesi par demografiju daudz nerupejas un ta nu mes izskitam un izmirstam. 2012 gadu jau demografi nodeveja par "liktenigo" gadu Latvija.
20.07.2013 12:56 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
njaa muusdienaas ta laikam ir norma domaat :vins tachu ir mazins taapeec visu var .Un nekaadaa gadiijumaa nedriikst vinjam aizraadiit .Nu nav tas normaali ! No turienes arii rodas sausmiigie beernelji kuri kriit zemee un blauj ja kkas nav peec vinju praata .
20.07.2013 09:50 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Nu ko lai saka ...neaudzinaats beerns pagadiijies .Es ar buutu dusmiiga man taadi nu ljoti nepatiik .
20.07.2013 09:40 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Labāk izbaudi, ka bērns ir bijis bērns arī ciemojoties pie Tevis, nevis sēdējis rokas klēpī un juties sasodīti slikti jo jātēlo pieaudzis cilvēks,kuram "ļoti interesē" tas par ko runā vecāki.

Autorei jāpriecajas, ka svešs sīcis izārda viņas māju un izbauda bērnibu :-D lai bauda savās mājās vai spēļu laukumā.
Man nekad bērnība nav ienācis prātā, aizejot ciemos ložņāt pa skapīšiem, somām vai pàrkràmet plauktus. Man bija mācīts, ka nedrīkst. Tas nenozīmē, ka neesmu izbaudījusi bērnibu. Tā, ka daudz ir atkarīgs no audzināšanas.
Tām kam bērnu nav, nepriecāsies par svešiem bērniem. Jo viņas nezin kā tas ir. Un tur nav ko nosodīt.
Kkur nesen lasīju, ka tās sievietes kurām nav pašām savu bērnu, svešus bērnus nevar ciest. Kkāda daļa taisnības tur ir. ( neiet runa par visām. Vienmēr jau pastāv izņēmumi)
20.07.2013 09:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits