Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazie rukši

 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Nu te jau atkal es :D

Man šīsdienas broblēma: ciemos atbrauca drauga māsa ar savu 5 bērnu un vīru. Tā kā esmu izaudzinājusi jaunājo brāli un māsīcu, tad puslīdz jau zinu kā bērniem adekvāti jāuzvedas. Tad nu ierādīju viņam vietu kur var spēlēties, speciāli nopirku masīnītes un vēl atradu visas savas vecās labās lietas. Pirmais kas notika- viss tika izdemolēts! Pa tīro! Nu labi, to vēl es varu pieciest, kaut gan jau biju nedaudz nikna. Nākamais, viņš gribēja konfektes, iedevu viņam visu kasti un pateicu, lai padalās arī ar citiem. Šis jau padalījās, iemetot sejā katram konfekti un vēl kliedzot: še ņem! Manuprāt, nebija smuki.

Galu galā, kad viņi aizbrauca man palika tikai viss sadrupināts ar pārtiku un izsmērēts pa paklāju. Galvenokārt, dusma jau bija tadēļ, ka vecāki jau neko neaizrāda, it kā, ja es uzņemu ciemiņus ar mazu bērnu, tad man ar to bērneli jātiek galā vienai pašai. Draugs jau teica, lai māsa paņem to bērnu un nomierina, bet šī neklapē ne ar vienu ausi. Un kad es bērnam aizrādu, ka ta nav smuki, bērns bŗec, ka es viņu apvainojot, un vecāki skatas uz mani tā, it kā es būtu izdarījusi noziegumu pret valsti.

Tagad man vispār negribas, lai viņi brauc ciemos.Vai es bez iemesla dusmojos? Es domaju, ka ne. Bez maz vai pati aizbrauktu un viņiem to māju pademolētu. UUUh, pilnīgi tāda dusma!!!
19.07.2013 17:31 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
bija domāts piecgadīgo bērnu :D
19.07.2013 17:31 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nepatīk man tādi bērni. Jā, var runāt par bērna hiperaktivitāti, nevarēšanu nosēdēt mierā, vēl nez ko, bet tas neattaisno vecāku vienaldzību. Gan jau bērns pieradis pie visatļautības un tā, ka mammīte visu savāc. Es jau tagad savam bērnam mācu, ko drīkst, ko nē, ok, gadās, ka nokrīt zemē, vai vēl nez kas, vēl jau maziņš, nav tāda saprašana un roku veiklība, bet pati cenšos visu savākt, lai nepaliek netīrība un nekārtība.
19.07.2013 17:36 |
 
Reitings 177
Reģ: 29.01.2009
Par tādiem bērniem ir šis stāsts:
Ехали в автобусе мама с ребенком, а перед ними сидела девушка. Ребенок постоянно задевал девушку (не знаю что точно тянул за волосы и что то другое) она не выдержала повернулась и попросила маму угомонить сына. На что та ответила-Вы знаете я воспитываю ребенка по особенной методике, я никогда ничего ему не запрещаю и не ругаю его. Девушка обижено обернулась и ничего не сказала. Этот разговор услышал парень, он сидел рядом. На следующей остановке он встает подходит к мамаше вынимает изо рта жвачку клеит ее на лоб маме мальчика и говорит-Вы знаете а я тоже воспитан по этой методике. и спокойно выходит. :D
Bet, ja nopietni, tas, ka pēc bērna paliek maza nekārtība ir normāli, traki ir tas, ka vecāki necenšas audzināt savu bērnu - iemācīt, kā uzvesties ciemos. Diemžēl, Tu ar to nevari cīnīties, vnk retāk aicināt ciemos.
19.07.2013 17:40 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Es arī būtu dusmīga. Uzskatu, ka vecākiem ir jārūpējas par saviem bērniem un tas iekļauj ne tikai apģērbšanu un pabarošanu, bet arī audzināšanu kā uzvesties.
19.07.2013 17:41 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir man shad tad saskare ar vienu maaminu, kura ejot ciemos, ljauj beernam liist citu cilveeku skapiishos, lauzt visu, kas pagadaas utt. Neko, tagad gauzjaas, ka neviens vinju vairs ciemaa neaicina un es pati vinju taalaak par maajas priekshnamu un daarzu nelaizju. No vienas puses saprotu, cik gruuti vinjai bija tikt pie beerninja un taas shausmas, kam vinja gaaja paari kameer beerninjsh piedzima un taapeec vinja ir beernu izlutinaajusi bezjeegaa, bet no otras puses es miilu arii savu maajokli un nepatiik, ja to kaads demolee.
19.07.2013 17:41 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
:D Es domāju - ar 5 bērniem.
Bet, jā, mani arī tracinātu, ka vecāki bērnam neaizrāda, ja tas tik neglīti uzvedas.
19.07.2013 17:43 |
 
Reitings 368
Reģ: 13.01.2010
Patīk man bērni, bet nepatīk, ja vecāki neko neaizrāda un aiz bērna nesavāc un nepastāsta viņam- ko drīkst un ko nē. Tāpēc labāk pati braucu ciemos pie radu bērniem, kuri arī šādi uzvedas,lai nav jāuzņem savā dzīvoklī, jo pēc tam paiet visa diena kamēr tās šmuces savāc. Pie šādas uzvedības vainojami tikai un vienīgi vecāki!
19.07.2013 17:45 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Jā, ir tādi bērni, bet viņi jau ne tik ļoti pie tā ir vainīgi, cik viņu vecāki - Tavā gadījumā drauga māsa ar vīru, ka neiemāca elementāras pieklājības normas un atļauj darīt visu, ko vien bērns vēlās. Tā kā viņi ir tikai ciemiņi, es noteikti aizrādītu .. bērnam pateiktu, ka tā nav smuki un censtos ar viņu ko sarunāt, bet drauga māsai - lai tomēr pieskata savu bērnu, jo viņš atļaujas par daudz. Censtos tā bez pārmetumiem, bet nu ja apvainotos - pati vainīga, ne man pēc viņas bērna un viņas vienaldzības viss jāvāc!
19.07.2013 17:46 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii sapratu ar 5-tas man noteikti buutu par daudz!:D:DMums arii ir tagad ciemini no Hawaii-nav neko dizi kaartiigi,ka jau vairums amerikaanu...beerni arii-tad to need ,tad to uttMees ar viiru veel nosmeejaaamies-nepirkaam ar domu neko ,ko tiesi beerni eed-visaadus niekus ,neko nopietnu-iedomaajamies,ja nebuus nekaadu neveertiigu uzkodu pa starpu,varbuut saaks eest normaalu eedienu.Beernu mamma gan nosausminaajaas,ka deels nomirs badaa,jo eed tikai dazas lietas...Es atkal nosmeejos,ka vins man buutu loti labs cela biedrs uz Latviju-neestu daudz un loti leeti izmaksaatu.
Par teemu-mani arii loti kaitina ,ka mana maaja ir liidz nepaziisanai,bet es varu to iztureet-peeksni vini kaartiigi nepaliks-nav veerts bojaat nervus.Peec tam visu iztiiriisu un aamen!
19.07.2013 17:51 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Emigrante
Tu vienkārši neesi radusi pie bērniem un no tā izrietošās nekārtības, netīrības un trokšņa. Lidz zināmai robežai tas viss ir normāli. Un protams kam pašiem bērnu nav tiem tas viss liekas drausmīga antisociāla uzvedība.
19.07.2013 17:52 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Morgan le Fay, tev tiešām šis šķiet normāli, tas ir, nepārkāpjot robežu, esot ciemos? Nevis savās mājās, kur var cūkot, cik vien uzziet?

Galu galā, kad viņi aizbrauca man palika tikai viss sadrupināts ar pārtiku un izsmērēts pa paklāju.
19.07.2013 17:57 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Nu jā, bet vienkārši rodas jautajums- kas tos vecākos tāpat mācījuši vai kā?Varbūt jaunākā mode bērnu audzinašanā, kas nesakrīt ar manējo. Bet visvairāk jau tracina tie vecāki, kas bērnam atļauj tādu visatļautību. AA un vīrs jau viņai līdzīgs, to neēd, to nedzer, tas viņu aizskar, par citiem pasmieties ir ļoti labi, bet par sevi- nē, nekad! Un galvenais, ka viņi jau nav tādi vienīgie. Dudzām draudenēm ir bijuši tādi ciemiņi. Kas tā jaunakā mode tā bērnus audzināt? Es laikam esmu konservatīvās audzinašanas piekritēja kāda bija man :D
19.07.2013 18:00 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
tev tiešām šis šķiet normāli, tas ir, nepārkāpjot robežu, esot ciemos? Nevis savās mājās, kur var cūkot, cik vien uzziet?

Es jau klāt nebiju, cik vispār forumā ir iespējams objektīvi izvērtēt? :)
Piecgadnieks vēl ir samērā neveikls, prātu nodarbina 250 domas vienlaikus līdz ar to ļoti izklaidīgs un gaidīt no viņa nosvērta 12 gadnieka uzvedību ir dumji. Vajag būt reālistiem un nelolot utopiskas cerības patīk tas vai nē.
19.07.2013 18:04 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Es laikam esmu konservatīvās audzinašanas piekritēja kāda bija man


Latviešiem ir raksturīgi bērnus turēt dzelžainos grožos- nedod Dievs iepīkstēsies vai pakustēsies vai izmantos rotaļlietu ne pēc instrukcijas.
19.07.2013 18:09 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Piecgadnieks tomēr ir pietiekami liels (zinu, ko runāju, pati ikdienā saskaros ar bērniem) lai kontrolētu savu rīcību un sāktu apgūt, ko drīkst atļauties un ko nē, ja to nemāca jau bērnībā, tad arī 12 gadnieks domās ka ir a la pasaules valdnieks un uzskatīs par normu, ka citiem aiz viņa jāvāc.
19.07.2013 18:10 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Emigrante-es ,pirms cieminu atbrauksanas ,iepirkos taa vairaak,jo mees nelietojam tik daudz paartikas,dziivojot divataa.Tomeer beernu mammai viss likaas par maz -izraadaas beerni ir pieradusi tiesi pie viena zinaama siera,iipasas maizes uttEs izlikos par mirusu:D:D
Man liekas ,tas ir loti netakstiski,kritizeet otra taisiito eedienu,var pateikt -nee paldies, un viss.Es jau teicu-taa eesanas maniere ir dziives stils !Tas kas vienam liekas veertiigs,otram vienkaarsi "izleeciens"...Es nemainiisu savus eedienus tikai taapeec,ka ciemini...Ja vini eed tik iipasi,lai iepeerkas pasi...Taa arii darija-bez dusmaam un launuma!
19.07.2013 18:12 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Persephon
Taviem piecgadniekiem ēdiens nekad nenobirst, ja, un rotaļlietas lieto pēc instrukcijas? :D
19.07.2013 18:12 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Zini, es tiešām esmu priecīga, ka šie bērni zina, ka jāpaēd ir pie galda, un tad tur tās drupačas savākt ir nulle problēmu .. rotaļlietas nezinu, cik ļoti lieto vai nelieto pēc instrukcijas, bet neko nemētā, nedauza un nedemolē, pietiek vienu reizi aizrādīt, lai zinātu, ka jāspēlējas kā nākas, nevis mantas jālauž :)
19.07.2013 18:22 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Kāpēc tu neaizrādīji gan sīkajam,gan vecākiem?
19.07.2013 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es arī būtu dusmīga, jo esmu pieradusi, ka vecāki audzina savus bērnus un tie zin, kā uzvesties ciemos.
Protams, neviens bērns nav ideāls, bet šis izklausās vnk izlaists. Pieradis darīt visu, ko grib, kā grib un izturēties rupji, jo vecāki tāpat neaizrādīs.
19.07.2013 18:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits