Darba alga vs izglītība

 
Reitings 59
Reģ: 14.02.2011
Vai Jums šķiet ka 350 lati uz rokas grāmatvedim (ne galvenajam) ir normāla alga? (ir ļoti laba augstākā izglītība). Vnk esmu ļoti liela darbaholiķe un sāku domāt, ka varbūt par velti tik traki pūlos..
Vispār tagad sāk parādīties tendence ka cilvēkiem ar augstāko izglītību ir bieži vien tāda pati alga kā mazkvalificētiem strādniekiem..
26.06.2013 19:04 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Ir jau liela atškirība, vai grāmatvedis strādā ārpakalpojumu birojā vai kādā shared service center - tādi jau loģiski, ka apkalpo vismaz 5 uzņēmumus vienlaicīgi. Es katru savu darba dienu pavadu grāmatvežu kompānijās dažādos uzņēmumos un varu pateikt, ka parasti jau ne tas vieglākais ir vienā uzņēmumā savus pienākumus veikt, kur nu vēl piecos (es gan strādāju ar vidējiem un lielajiem uzņēmumiem, nevis mikroniem, kur darbs varbūt vienreiz nedēļā, jo transakcijas nav).

Par algu runājot - Tev pirmā darba pieredze? Ja jā, tad ļoti normāla alga, jo visticamāk, ka arī specializējies uz vienu lietu, piemēram, debitoriem, pamatlīdzekļiem utt., kas nu kurā uzņēmumā svarīgi. Ja strādātu jau ilgāku laiku, tad domātu, ka kaut kas nav riktīgi. Bet vispār daudzos uzņēmumos, ar kuriem sadarbojos, grāmatvežiem, arī kas tikai par 1 posteni atbild, ir normālas algas. Vienīgais - man vēl nekad pretī nav bijusi tāda jauna grāmatvede, kas nesen sākusi strādāt.
26.06.2013 22:28 |
 
Reitings 128
Reģ: 29.01.2009
Vispār tā ir normāla alga. Tā visur arī maksā un maximums ko var mēģināt izdabūt ir 400 Ls uz rokas un tas jau būs daudz! Welcome to reality...
26.06.2013 22:34 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Es neapgalvoju, ka tā ir visiem, lai to varētu saukt par muļķīgu, tieši saku, vadoties pēc sava paziņu loka, ka es nezinu nevienu tādu grāmatvedi. Noteikti ir arī tādas, kuras strādā 1 uzņēmumā un viss. Pazīstu, zinu tiešām daudzas grāmatvedes, visas strādā kā galvenās grāmatvedes kādā uzņēmumā, kur arī atrodas no rīta līdz pēcpusdienai, paralēli vai mājās kārto grāmatvedību mazākiem uzņēmumiem vai kā viena-no grāmatvedēm. Krustmāte, piemēram, ir grāmatvede 6 firmās, draudzene mamma 13.
26.06.2013 22:41 |
 
Reitings 59
Reģ: 14.02.2011
Beidzu Stockholm School of Economics in Riga. Uzskatu, ka esmu ļoti laba darbiniece un tā uzskata arī citi, tomēr algas pielikumu kaut kā kauns prasīt, lai arī zinu ka varētu atļauties - to atstāju uz viņu sirdsapziņas :D. Bet nu, jācer uz kādu paaugstinājumu nākotnē..no otrā vai trešā kārtīgā darba jau uzreiz lielu algu nevar sacerēties ar.
Un slodze ir pilna 9-18, tā ka vairāki darbi nav īsti iespējami.
Bet nomierinājāt nedaudz mani..lai gan nauda man nav galvenais, bet adekvāta samaksa gan..un īsti pieredze ar Latvijas vidējo algu privātos uzņēmumos nav, tāpēc grūti bij man spriest vai adekvāta.
26.06.2013 22:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
vari mēģināt pa kluso meklēt citu darbu, ja šis neliekas perspektīvs, tad arī uzzināsi, cik tev ir gatavi piedāvāt citi.
26.06.2013 22:47 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sunset, es varu pateikt, ka esmu redzējusi uzņēmumus, kur grāmatvedēm (parastajām, nevis galvenajām) līdz pat 1000lvl maksā neto, bet tā nav norma. Pašai ir jātiek uz augšu vai jāmeklē vienkārši labāks uzņēmums, kur vairāk rūpējas par saviem darbiniekiem. Mana pieredze rāda, ka labāk maksā tajos shared service centers - uzņēmumi pārņēmuši ārvalstu labāko praksi. Ir arī vienkārši foršu starptautisku uzņēmumu branch'i, kur labi maksā.
Pabeigtā skolā šeit maz ko ietekmēs.
26.06.2013 22:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits