Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba alga vs izglītība

 
Reitings 59
Reģ: 14.02.2011
Vai Jums šķiet ka 350 lati uz rokas grāmatvedim (ne galvenajam) ir normāla alga? (ir ļoti laba augstākā izglītība). Vnk esmu ļoti liela darbaholiķe un sāku domāt, ka varbūt par velti tik traki pūlos..
Vispār tagad sāk parādīties tendence ka cilvēkiem ar augstāko izglītību ir bieži vien tāda pati alga kā mazkvalificētiem strādniekiem..
26.06.2013 19:04 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Manuprāt, mazpilsētā - jā. Mana mamma saņem mazāk. Bet Rīgā gan tā-tā.. Bet nu es domāju, ka grāmatvedim jebkurā gadījumā ir "jāpūlas", tas nav tas vieglākais darbs.
26.06.2013 19:09 |
 
Reitings 57
Reģ: 23.06.2013
"Ļoti laba augstākā izglītība" nenozīmē, ka arī darbinieks savā jomā ir ļoti labs. Sākumam šis ir pat ļoti labs atalgojums. Protams, ja gada laikā alga netiktu paaugstināta un es justu, ka esmu izdarījusi it visu, lai tas notiktu, droši vien mēģinātu par to sūdzēties. Tomēr nedomāju, ka tam, kam ir labs diploms kabatā jāmaksā vairāk par to, kurš konkrētajā uzņēmumā iestrādājies kaut nav tik "kvalificēts".
26.06.2013 19:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Welcome to the reality :D ko lai saka, Latvijā tāda ''tendence'' jau kādu laiku ir. vienīgā atšķirība - strādājot ''kvalificētā'' darbā par smieklīgu algu, ar laiku var izsisties, nekvalificētā darbā cilvēkam bez izglītības karjeras iespējas ir ļoti ierobežotas, lai neteiktu vairāk.
ja tev ir grāmatveža pieredze, varbūt var vēl pakaulēties... es tieši pēdējā laikā novēroju tendenci, ka maksā tik, cik uzdrošinās paprasīt.
26.06.2013 19:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ir taadi darbi, kurus neviens iisti negrib dariit, jo neskaitaas paaraak prestizji straadaat melno darbu. Taapeec arii tie, kuri maak to savu melno darbu dariit izcili, sanjem vairaak kaa viduveejs klerks, jo ir ieguldiijushi vairaak puules un ir patieshaam neaizstaajami.
26.06.2013 19:16 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Manuprāt, normāli, ja nu vienīgi tas nav vienīgais ienākumu avots, kaut gan nezinu pilnīgi nevienu grāmatvedi, kura strādātu mazāk kā 5 uzņēmumos vienlaicīgi.
26.06.2013 19:19 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Tie mazkvalificētie darbinieki ar lielajām algām pārsvarā raujas 10-12h/dienā un strādā kārtīgi.
Ja nav "ļoti labas augstākās izglītības", tas nenozīmē to,ka cilvēks neko nemāk darīt, arī fizisku darbu ir jāprot darīt, tas izsūc cilvēku tik pat ļoti, cik intensīva domāšana, ja ne pat vairāk.
Tā kā nevajag noniecināt visus mazkvalificētā darba darītājus kā zemākus par sevi. Viņi arī ir pelnījuši normālu algu.
26.06.2013 19:29 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Hm, tāda "tendence" ir bijusi vienmēr. Un kas skaitās mazkvalificēts darbinieks? Varbūt kaut kādu sapakošanu vai darbu pie kases Maximā (nekādu uzbraucienu tiem, kas šādu darbu strādā, tiešām) es sauktu par mazkvalificētu darbinieku, bet ir gana daudz veikalu, kur no tā paša pārdevēja-konsultanta prasa tik daudz, ka tiešām skaidrs, ka gluži katrs to nevarētu veikt. :) Viss pārējais, arī dažāda veida fiziskie darbi mēdz prasīt specifiskas zināšanas. Vārdu sakot, piekrītu cruel.
Nedomāju, ka Latvijā, kur augstāko iegūst tik daudzi un tā ir ļoti pieejama, jo pat šķietami labajās augstskolās (ja par tādu esamību varam runāt) par naudu var mācīties teju katrs vajadzētu apraudāt to faktu, ka tagad tev ar diplomu kabatā tik maz maksā. Tā nu tas ir un būs vēl ilgu laiku.
26.06.2013 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
luk, skumji, patiesiba. izglitibas vertiba kriitaas, bet pashi jau pie taa vainigi - izglitiba nenosaka, vai cilveks ir labs sava nozare.
izglitiba dod privilegjiju paprasit lielaku algu,bet tas ari praktiski viss. ja doma, ka japelna vairak, tad jaruna ar vadibu, gramatvedis jau zinas, vai uznjemums var atljauties maksat lielaku algu :D
26.06.2013 19:53 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
izglītības vērtība krītas, jo tagad mums visi ir bakalauri un maģistri :) līdzīgi ir ar inflāciju.


labā uzņēmumā tomēr izglītībai 99% gadījumu būs nozīme (1% ir talantīgu cilvēku, kas bez izglītības ir pietiekami zinoši).
26.06.2013 19:58 |
 
Reitings 740
Reģ: 10.01.2013
sunset Ja nav noslēpums, kur mācijies?
26.06.2013 19:59 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
lancaster, taisniba, taisniba. bet visiem jau gribas lai pelnit un ar papiru kabata, tikai tas papirs visai biezhi neatmaksajas un daudzas jomas taa izglitiba ir apshaubama. bet ko tagad darit? izglitibas reforma jau nebtu slikta, bet es nebrinitos, ka ar gadiem iespeja macities tikai izcilniekiem novestu pie sabiedribas slaanjoshanas un 'melnaas ' profesijas atkal tiktu uzskatitas par zemako un sliktako darbu, jo nebutu nepiecieshama augstaka izglitiba..
26.06.2013 20:03 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Izglītība diemžēl vēl nav labas algas garants. Man jau šķiet, ka vienmēr vajadzētu padomāt, kā ar savu konkrēto izglītību visvairāk nopelnīt, kaut ko piehaltūrēt klāt utt.
26.06.2013 20:07 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Lancaster vispaar jau atkaraajaas no amata. Ir dazi, kurus var apguut tikai un vieniigi straadaajot kaa piemeeram, jumtu liceejs, stiklotaajs. Tur nav noziimes diplomam, bet gan cik labu darbu paveic. Arii to pashu var attiecinaat uz amatniekiem un kaudziiti pashnodarbinaato.
26.06.2013 20:08 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Winterra,
ja cilvēks tiešām grib iegūt zināšanas un visu laiku pilnveidoties, tad normāls darba devējs vēl darba intervijas laikā to novērtēs. problēma ir tajā, ka bieži jaunieši dabū to savu bakalauru vai maģistru (turklāt nemaz īsti nepastrādājot savā profesijā) un domā: "es tagad esmu lielais speciālists!". Reti kurš ir gatavs savu izglītību turpināt arī tālāk pašmācības celā, universitātē tikai ieliek tam pamatus.

loģiski, ka, ja izglītība būs prieciņš izredzētajiem ar naudu, tad tās vērtība vēl vairāk kritīsies.
26.06.2013 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
lancaster, man butu tij interesanti ar tevi parunaties dzive par sho temu! :D gan reiz kaadu dienu.
26.06.2013 20:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
a cilvēks tiešām grib iegūt zināšanas un visu laiku pilnveidoties, tad normāls darba devējs vēl darba intervijas laikā to novērtēs. problēma ir tajā, ka bieži jaunieši dabū to savu bakalauru vai maģistru (turklāt nemaz īsti nepastrādājot savā profesijā) un domā: "es tagad esmu lielais speciālists!". Reti kurš ir gatavs savu izglītību turpināt arī tālāk pašmācības celā, universitātē tikai ieliek tam pamatus.

+1. Gandriiz visaas sfeeraas iet viss uz priekshu un mainaas. Ja neseko liidz, tad var gadiities, ka peec gadiem 10 vairs nevari straadaat savaa profesijaa jo nekaa nesaproti.
26.06.2013 20:12 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Winterra,
gan jau :D

tepat vien esmu ;)
26.06.2013 20:47 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Mani samulsināja Avārijas teikums, ka grāmatveži strādā vismaz 5 uzņēmumos, es atkal nevienu tādu nepazīstu.
26.06.2013 20:51 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, normāli, ja nu vienīgi tas nav vienīgais ienākumu avots, kaut gan nezinu pilnīgi nevienu grāmatvedi, kura strādātu mazāk kā 5 uzņēmumos vienlaicīgi.


Tas, ka tu nezini tādu, kurš strādā ne mazāk kā 5 uzņēmumos vienlaicīgi, nenozīmē, ka tādi ir visi.
Pati ikdienā ļoti daudz saskaros ar šis profesijas pārstāvjiem, un Tavs apgalvojums ir vairāk nekā muļķīgs!

Autorei- konkretizē, kas ir tā tava labā izglītība- skola utt. Kopumā, visu izšķir prakse. Ja neesi iepriekš nekur strādājusi par grāmatvedi, tad 350ls ir ok. Ja ir pieredze, tad kopumā tomēr ir augstākas algas (mazliet, bet tomēr)
26.06.2013 21:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Jā, par grāmatvežiem un vismaz 5 uzņēmumiem lika man pasmaidīt. Bet anyway:

problēma ir tajā, ka bieži jaunieši dabū to savu bakalauru vai maģistru (turklāt nemaz īsti nepastrādājot savā profesijā) un domā: "es tagad esmu lielais speciālists!". Reti kurš ir gatavs savu izglītību turpināt arī tālāk pašmācības celā, universitātē tikai ieliek tam pamatus.


Jā, jāpiekrīt, ka tādi arī ir, bet manuprāt, tā ir tikai aisberga virspuse, jo noteicošais taču būs darba devējs un uzņēmuma atvēlētais budžets. Tik bieža aizbildināšanās ar krīzi un līdz ar to it kā mazās algas attaisnojums arī spēlē savu lomu, it īpaši, ja DD negrib maksāt daudz, tāpēc arī nostādina fakta priekšā - strādā par XXX summu jeb tinies prom, atradīsim citu. Un šī summa tiks piedāvāta gan kvalificētam (ar papīru un zināšanām), gan arī mazāk kvalificētam (papīrs un a lā man ir bakalaurs/maģistrs diplomu, bet prātiņā vējš svilpo) darbiniekam, jo darbaspēka netrūkst, rindā stāv, jo taču KRĪZE (un vēl 10 un 1n iemesls).
26.06.2013 22:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits