Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mīlestība.

 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Kā jums liekas, vai katram dzīvē ir tikai viena vai vairākas lielās, īstās mīlestības?! Vai tomēr ir tikai viena...?
Piemēram, ja Tu kādu mīli..patiesi un no sirds un jūs neesat kopā dažādu iemeslu dēļ, ir citas attiecības vai esi viena, bet tāpat tikai viņš prātā. Lai arī cik jaukas un mīlošas būtu tagadējās attiecības...
Vai tas nozīmē, ka tā ir tā īstā, lielā dzīves mīlestība un aizmirst nebūs iespējams un iemīlēt kādu citu arī nē?!
25.02.2012 19:58 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Manuprāt, mīlestība nav no pasaku grāmatām, bet gan ikdienišķa parādība. Parasti jau cilvēks mīl mammu, tēti, labāko draudzeni, mīļoto cilvēku... Nu, tu atrodi cilvēku, kas tev simpatizē, un ar laiku tu viņu iemīli. Tiešām nedomāju, ka ir kaut kāds noteikts reižu skaits, cik daudz to var dzīves laikā izdarīt. Tas ir jautājums vai nu par maksimālismu ("man ir 20, un es savu pirmo draugu mīlu un nevienu citu nekad nemīlēšu"), vai nu arī par cilvēka iekšējiem resursiem.
30.06.2013 14:10 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Būtu skaisti, ja varētu nodzīvot 'līdz nāve mūs šķirs' ar kādu, pret ko jūti tādu pašu beznosacījuma mīlestību kā pret savu bērnu. Vienkārši par to, ka viņš ir. Arī pret vecākiem tas ir citādi- tur nereti nāk klāt arī pateicības jūtas, atbildība.
Pirms bērna, es godīgi sakot, domāju, ka vistīrāk esmu mīlējusi savu suņuku un vēl pēc padsmit gadiem modusies naktī raudot, ka viņa vairs nav.
Cilvēka prāts ir tik savāds, pēc kā vadoties vispār izvēlamies kādu mīlēt? Bet taipat laikā ir arī šī beziemesla mīlestība, kas vienkārši ir tevī, kas tevi virza uz priekšu. Pārējie mīlestības līmeņi, izpausmes, manuprāt, ir tik dažādi, ar ntajiem blakusapstākļiem un atbilžu meklējumiem. Tā, ka jā es domāju, ka viss, kas ir ārpus bērna, ir mainīgs un nepastāvīgs, pieaugot, mainoties pasaules redzējumam. Tajā brīdī, kad pie altāra dod zvērestu, cik daudzi patiesi līdz galam tam tic? Un vai arī tas ir vajadzīgs- ticēt uz visiem 100, pazaudēt, izkliedēt sevi, izkust kādā kā vaskam.
30.06.2013 13:59 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Man atkal šķiet, ka tā teorija par pirmo mīlestību ir fufelis. Pēc personīgās pieredzes - pirmā mīlestība vairāk ir iemīlēšanās, kad jaunības maksimālismā šķiet, ka tas nu ir īstais, neviens vairs nebūs tāds, utt.
Pārdzīvojot pirmo mīlestību, pēc tam jau jūtas veidojas dziļākas.



++++
30.06.2013 13:43 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Nekas nav mūžīgs un mīlestība ir tik pat pārejošas jūtas kā dusmas.


Es zinu kas ir pārejošs un tā ir mūsdienu domāšana. Arī kad visi gulēs kapos, vienmēr paliks viena parādība, kura satur šo zemi un tā būs Mīlestība. Tās droši vien nav tās jūtiņas par kurām runā tu _paris.
30.06.2013 13:43 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Oo, nē, es nepiekrītu, ka attiecību maiņa ir vieglākais ceļš. Var 50 gadus nodzīvot kopā un otrs ar savu būtību tevi vienkārši noēd, kvalitāte nav ekvivalents kvantitātei, bet to saprot tikai ar laiku. Nekas nav mūžīgs un mīlestība ir tik pat pārejošas jūtas kā dusmas.
30.06.2013 13:31 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
mīlestības pilnība ir izciestajā. ja tu vari visu izciest kas tev tiek uzdots un saglabāt mīlestību tad tajā ir pilnība. ja tu maini attiecības, tu izvēlies vieglāko ceļu.
30.06.2013 12:30 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Domāju, ka atkarīgs no cilvēka. Tie pirmie tauriņi vēderā ir spēcīgākie, un ar laiku mēs kļūstam rūdītāki, ciniskāki...

"Вчера наблюдал интересную картину..у часов Лайма стоял совсем юный парень, взволнованно сжимая лилию в руках, переминаясь с ноги на ногу. Видно что ужасно волнуется и переживает... навстречу ему пришла малюсенькая такая девочка, лет 15ти наверное. Они стояли, смотрели друг на друга, она была более взволнована чем он. Он сказал ей какую-то, явно заготовленную речь, вручил цветок и они пошли в парк гулять.
В этом была искренность и правда всей жизни. Очень трогательно.

Способны ли мы пережить этот момент, который дано пережить тому юному пареньку, еще раз? Ведь раньше были такие же.... или цинизм поглотил нас без остатка?"
30.06.2013 12:27 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
*mūsu, ne mūzu
30.06.2013 12:06 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Jasmīn,

Nu pagaidi, kas ir pilnība? Varbūt pilnība izbeidzās jau tajā mirklī, kad upurējām savas ilūzijas par pirmo un vienīgo mīlestību/attiecībām? Bet varbūt piecas dažādas attiecības ir mana dzīves pilnība, jo būs piepildījusi visas manas šķautnes? Viss, kas risinās manā mūža nogrieznī, veido dzīves pilnību un tas ir jāskatās šķērzgriezumā, nevis caur vienu konkrētu attiecības, mīlestības prizmu, kas nu ir tā patiesā pilnība. Uz topat nav reāli atbildēt, man šķiet, jo ir grūti izvērtēt, kur mīlestību varam saukt par pilnīgu un, kur tā tāda nav. Kā arī, ja pieņem, ka visam ir defekti, ko rada mūzu iluziorās domas, tad nekas, nekad nebūs perfekts, bet tas, kas to pieņem, būs ieguvis pilnību.
30.06.2013 12:05 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
nē, es nepiekasījos. tās ir kaut kādas piecas jūtas. bet ar pilnību tam gan nav sakara.
30.06.2013 11:59 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Nē, 2. mīlestība pavisam noteikti man bija spēcīgāka un skaistāka par 1.
Bet tā man katru gadu jauna mīlestība :D:D:D
30.06.2013 11:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Jasmīn, nu jā, manuprāt, tu šobrīd piekasies pie veida kā to uzrakstīju, doma ir saprotama arī tāpat. Un var būt 5 mīlestības un 5 attiecības, tu nevari izšķirt to kā cilvēks jūt mīlestību, varbūt man tās visas ir krasi atšķirīgas - tas tā, ieejot tavā piekasīgajā plaknē.
30.06.2013 11:15 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Pirmā ir pirmā un viss,viss,kas ir pirmais iesēžas atmiņā gana spilgti. Un ja kāda meitene saka,ka pirmo mīlestību nespēj aizmirst un noveļ to uz "tā jau ir tā īstā",tas nozīmē,ka pati to vien dara kā sēž 24/7 un domā par puisi un cer,ka pieklauvēs pie durvīm un teiks:"esi mana!"
30.06.2013 11:12 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
kāpēc es nevaru izveidot kaut 5 lielas mīlestības?


Kādas 5 mīlestības? Nafig 5 gabalas? Nav 5 mīlestību. ir tikai Viena. ir 5 attiecības. ir 5 cilvēki. ir 5 jebkas. bet mīlestība ir viena.
30.06.2013 11:09 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Mīlestības skaitļi ir atkarīgi no pašu personībām, ja x attīstās ar ātrumu 50km/h, bet y ar 60km/h, tad zūd saskares punkti un arī lielā mīla. Un nekas, nāks cita.
Visa pasaule ir balstīta uz mīlestības jūtām. Ja apgalvojam pēc vienas mīlestības, ka nekad vairs labāk nebūs un turpinām tā teikt arī pēc 10 gadiem - tās jau ir problēmas galvā, ar tieksmi skumt, nedzīvot tālāk.

Kopumā ticu mīlestībai, ticu lielai mīlestībai un ticu, ka tās var būt tik, cik paši vēlamies. Realitāti veidojam mēs, kāpēc es nevaru izveidot kaut 5 lielas mīlestības? Es varu savas domas suģestēt ļoti dažādi. Šobrīd es varu apgalvot, ka viss, neviens vairs nebūs tik mīlošs, bet es varu apgalvot, ka tikai tagad nāks pats labākais.
30.06.2013 10:57 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
+ mīlestība nav attiecības, tās ir jūtas, kuras vienmēr pastāv. Tev ir cilvēks ar kuru tu draudzējies, tu viņu mīli, tad pēkšņi pārstāj mīlēt. Bet pati mīlestība nemainās tevī, tava cilvēciskā rīcība mainās.

tātad atbilde uz autores jautājumu
Kā jums liekas, vai katram dzīvē ir tikai viena vai vairākas lielās, īstās mīlestības?! Vai tomēr ir tikai viena...?


pirmkārt nejauc mīlestību ar cilvēku.
otrkārt atbildot uz jautājumu - ir tikai viena mīlestība, jo kā jau pirmā savā kometārā teicu - mīlestība ir nedalāma.
30.06.2013 10:56 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Mīlestība varētu būt mirkļa un mūžības summa. Izklausās romantiski, bet nemaz nav.
30.06.2013 10:39 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Nav tādas idealizētās mīlestības kā mēs to saucam "īstā mīlestība". Mīlestība ir, cik ļoti tā ir šobrīd -tas atkarīgs no katra paša.
30.06.2013 10:35 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Bet pagaidaam ticu,ka ir viena iistaa miilestiiba- nu kad viss ir, no A-Z.


Vot šitas ir fufelis!
30.06.2013 10:32 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Man šķiet, ka mīlestība nedalās. Ja runā par attiecībām, tad vairākas reizes nevar mīlēt. Ja kādu mīli, tad pa īstam visas dzīves garumā. Mīlestība nepārtrauktu veidojas, aug. Tā nav nekāda meksikāņu seriālu uzpūsta romantika.
Kā mīlestība var rasties, ja šķiras katru gadu? Ja tu pārtrauc to procesu, tad viss atkal pajūk. Un tu sāc no jauna. Un galu galā nekā nav.
Dzīve sastāv no mācīšanās mīlēt, priekš manis tā ir smaga mācīšanās. Es mācos mīlēt savus draugus, vecākus nepārtraukti. Bet man tas nemaz tik labi neiet.
Tāpat ar romantiskām attiecībām, ja tās nav ilgstošas tad neredzu jēgu tām būt.
30.06.2013 10:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits