Jautā speciālistam

Atbild Rīgas Dzemdību nama ārste - rezidente,
ginekoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja Karlīna Elksne

Jautājums Elīna, 27 gadi
Labdien! No kā var rasties dzemdes kakla čūla? Man ārste konstatēja čūlu, taču uztriepes analīzes bija labas. Ārste izrakstīja Solcogyn šķidrumu un pateica, lai pēc mēnešreizēm atnāku uz procedūru. Vai ārstei ir pareizs viedoklis? Cik ilgā laikā pēc procedūras sadzīst tas viss un vai vēlāk ir kādas izmaiņas, ja nodarbojies ar seksu un vai tas vēlāk neapgrūtina dzemdības?
Paldies!
Atbilde
Labdien, Elīna!

Ja Jūsu ārste pēc dzemdes kakla apskates uzskata, ka procedūra ar Solcogyn ir nepieciešama, tā noteikti arī ir. Nē, dzemdības šī procedūra neapgrūtina, jo ārstēts tiek tikai virspusējais gļotādas slānis. Ar seksu nevajadzētu nodarboties nedēļu pēc procedūras ( vai tikai ar prezervatīvu).
Tas, ka uztriepe bija bez izmaiņām, protams, ir labi, taču pastāv tādi mikroorganismi, kas nemaz parastajā uztriepē nav konstatējami- piemēram, hlamīdijas. No personīgās pieredzes varu teikt, ka bieži vien iemeslu čūlai tā arī neizdodas atrast. Taču ārstēšana tiešām dod labus rezultātus.

Labu veselību vēlot,
Karlīna Elksne
Jautājums Madara, 21 gadi
Ja maz staigaju vai man bus grutakas dzemdibas vai keizars? Un man ir loti mazs veders, esmu 7 menesi un arsti liek dzert vismaz 2 litrus diena, bet es varu tikai puslitru. Ka lai sevi piespiezu dzert vairak? Ja maz dzeru skidrumu, vai es abdraudu bernu?
Atbilde
Labdien, Madara!

To, vai Jums būs dzemdības vai ķeizargrieziens, ir tiesīgs nolemt tikai tas ārsts, kas Jūs aprūpēs, kad būsiet dzemdību nodaļā. Es noteikti neieteiktu aizrauties ar minējumiem, jo medicīnā visas situācijas bieži mainās pēdējā brīdī.
Tas, ka maz staigājat, gan nav pārāk labi. Bērniņam ir nepieciešams skābeklis, ko satur svaigs gaiss, turklāt Jums pašai pēc pastaigas noteikti ir daudz labāka sajūta kā visu dienu pavadot telpās.

Mēģiniet dažādot uzņemtos šķidrumus, ja Jums ir garlaicīgi dzert ūdeni, gatavojiet dažādas interesantas tējas, pievienojiet ūdenim augļu, ogu gabaliņus. Spiediet svaigas sulas. Tas ir būtiski, jo daļa no šķidruma, ko uzņemat, nonāk asinsritē starp māti un bērnu, un, ja šī šķidruma nebūs, arī vielu apmaiņa ar bērniņu būs novājināta.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums sabīne, 18 gadi
Sveiki!

Vēlējos lūgt palīdzību šādā jautājumā- Kā atbrīvoties no pumpiņām pie intīmās zonas uz kājām?
Paldies!
Atbilde
Labdien, Sabīne!

Pumpiņas var būt dažādu veidu, un katrai no tām ir sava veida ārstēšana. Lai pateiktu, kas tieši būtu jādara/jālieto Jums, man vajdzētu redzēt, kā tās izskatās. Dažos gadījumos diagnozes noteikšanai pat nepieciešams paņemt analīzes. Ir ļoti riskanti nozīmēt medikamenus, nezinot , kas īsti ir problēmas cēlonis.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums Mamma2013, 22 gadi
Sveicināti! Esmu māmiņa 1.6gadus vecam bērniņam, ar krūti beidzu barot kad mazajam bija nepilns mēnesis, pieniņš bija daudz bet pazuda!
Jau nedēļu ir sāpošas krūtis, vienu dienu bija tāda sajūta krūtīs, kā tad kad baroju mazo ar krūt kad pieniņš bija, bet šobrīd krūtis sāp ne visu laiku bet ik pa brīdim un mazgājoties mazliet sanāca paspiest krūtis un izdalijās balts sķidrums, burtiski pilīte kā pirmpiens, vai ta varetu but agrinas grutniecibas pazime?
Dažreiz pasāp vēdera lejasdaļa!
Mr ilga no 8.12-11.12, ar vīru milejamies 11.12, 17.12 un 22.12, mr ir regularas katru menesi ap 6-8datumiem,, vai sapošas krutis un izdalijumi no krutim varetu liecinat par grūtniecības iestāšanos?
Testu taisiju vakar, bet neuzrādijā, vai varbūt vēl ir mazs laiks lai parādītos, jo ar pirmo berniņu uzradijas tikai 5-6nedeļā!
Pie ārsta protams iešu, bet gribas zinat atrak, lai lieki sevi neuztrauktu,par kadu citu kaiti, jo ja ta ir grutnieciba, berniņš būs gaidīts!

Paldies jau iepriekš par atbildīti!
Atbilde
Labdien!

Jā, sāpošas krūtis un velkošs vēders ir vienas no pirmajām grūtniecības pazīmēm. Turklāt, ja Jums ir regulārs cikls, tad dzimumdzīve 22.12. sanāca tieši ap ovulācijas laiku. Iesaku pirms ārsta apmeklējuma aiziet uz laboratoriju un nodot hormonu beta hcg asinīs- šis izmeklējums ir precīzāks kā urīna tests.

Vēlot lielisku iznākumu,
Karlīna Elksne
Jautājums Marta, 31 gadi
Labdien! man ir pirms 2 gadiem bijis keizargrieziens un tas retas vieta ir izveidojies zem adas audos bumbulis, kas sap katreiz kad ir menestruacijas . Kad tas beidzas viss pazud un bumbulis samazinas, bet joprojam ir.
Atbilde
Labdien, Marta!

Jums vajadzētu apmeklēt ķirurgu, jo šīs sūdzības izklausās pēc saslimšanas, ko dēvē par endometriozi, bet Jums jāsaprot, ka nevaru noteikt diagnozi internetā. Tikai rūpīgi izmeklējot varam nonākt pie lielākas skaidrības. Jebkurā gadījumā- nesatraucieties, jo tā nav dzīvībai bīstama saslimšana. Pierakstieties uz vizīti pie ķirurga.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums laura, 19 gadi
sveiki. man ir 19 gadu. ar dzimumdzīvi nodarbojos kādu puss gadu. nevainības zaudēšana bija ļoti sāpīgs proces. bet par tagad pec puss gada sekss man sagādā ļoti lielas sapes. un viss lielakās sāpes ir tad, kad dzimumloceklis ieiet iekšā. tāda sajuta. kad viss pārplīsīs. ginekoloģe izrakstija no-spa, bet viņas tapat neko nedod. un vēl pec seksa un ta laikā ir ļoti liela dedzināšana kaut gan lubrikantu lietojam. ar orgasmu sasniegšanu arī iet grūti, dažkārt dabūju, bet tikai orālajā ceļā. ko darīt?
Atbilde
Labdien, Laura!

Vai esat veikusi ginekoloģisko ultrasonogrāfiju? Noteikti vajag paskatīties, vai nav kādas anatomiskas problēmas, kuru dēļ Jums rodas sāpes.

Vai esat mēģinājusi citus pretsāpju līdzekļus- piemēram, rektālās Diklofenaka svecītes?
Vārdu sakot, lai izvērtētu Jūsu situāciju, man pietrūkst informācijas. Jo šādu problēmu cēloņi ( un līdz ar to arī risinājumi) ir ļoti, ļoti dažādi- sākot no iekaisumiem un beidzot ar psihoemocionālu bloku. Līdz ar to, jāsāk ar iemesla noskaidrošanu, jo pretsāpju līdzekļus ir jēga lietot tikai īslaicīgi, līdz brīdim, kad atrisināsiet problēmas pamatu.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums Elīna, 18 gadi
Labdien!
Pirms gandrīz 2 nedēļām beidzās mēnešreizes, bet tagad atkal ir asiņošana, nav spēcīga,bet pa dienu izdalījumu ir vairāk ,uz nakti nav. Kāpēc tā ir un ko darīt ?
Paldies
Atbilde
Labdien, Elīna!

Iesaku apmeklēt savu ginekologu, jo iemesli var būt vairāki. Nevar izslēgt gan olnīcu cistu, gan iepējamu grūtniecību. Jūsu vēstulē bija par maz informācijas, lai es varētu izdarīt konkrētākus secinājumus, turklāt nepieciešams arī veikt ultrasonogrāfiju.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums Nikola, 16 gadi
Labdien, jau dažas dienas mani izkarnijumi ir sarkanā krāsā. Vai tas nevarētu būt no tā ka es jau dažas nedēlas esmu sākusi katru otro vai katru dienu dzert svaigu biešu sulu?
Atbilde
Labdien!

Jā, Nikola, tas tik tiešām visticamāk ir no biešu sulas. Varat pamēģināt kādas dienas biešu sulu nedzert, ja arī tad izkārnījumi būs izmainīti, apmeklējiet savu ģimenes ārstu.

Ar cieņu,
Karlīna Elksne
Jautājums Jelena, 28 gadi
Labdien!
Man ir dels kuram jau desmit gadi vel bija grutnieciba,bet bija spontalais.Ta pec kada laika man atklaja miomu.Izrakstija hormona preparatus man notika mikro insults.Pec tam man izgrieza miomu pilniba.Dakterite teica ka vis man kartiba. Bet es vienalga nevaru palikt stavokli.Neaisargajamies jau. cetrus gadus.Kapec ta?
Atbilde
Labdien, Jeļena!

Diemžēl, mioma nav vienīgais potenciālis neauglības iemesls- to ir ļoti daudz un dažādi, piemēram, olvadu problēmas, hormonāli traucējumi, galu galā nevar izslēgt arī sliktu vīra spermogrammu. Neauglība tik tiešām prasa visai pamatīgu izmeklēšanu, bet vienmēr jāsāk ar vīra spermogrammu- to ir vienkārši izdarīt jebkurā neauglības ārstēšanas klīnikā vai "Gulbja Laboratorijā". Ar šo rezultātu ejat pie sava ginekologa, kurš ieteiks tālāko rīcības plānu.

Vēlot izdošanos,
Karlīna Elksne
Jautājums Kristīne, 21 gadi
Labdien!
Biju pie ginekologa atklajas ka ir dzemdes kakla erozija-čūla!
Izrakstīja Hexicon svecītes!
Pec pirmas svecites nakamaja diena paradijas sarkani smerejumi vai tas ir normāli? : (
Atbilde
Labdien!

Vai šie smērējumi bija no paša medikamenta, vai arī smērējumi ir neliela asiņošana? Principā Hexicon svecītēm asiņošanu izsaukt nevajadzētu, un šādi izdalījumi nav iemesls lietošanas pārtraukšanai. Ja tā tiešām ir neliela asiņošana, tai par iemeslu visticamāk ir pati čūla. Iesaku pavērot sevi vēl dažas dienas, un, ja tiešām nostiprinās pārliecība par asiņošanu, apmeklējiet ginekologu vēlreiz.

Karlīna
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits