Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Turība vs LU

 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011

Tēmas par un ap studijām jums noteikti ir dziļi apnikušas, bet gribu uzklausīt vēl citu pieredzi pirms apstiprinu savu pieteikumu studijām.

Tātad, ja jums būtu jāizvēlas kāda no zemāk minētajām programmām, kuru jūs ņemtu un kāpēc?

1. LU SZF - Komunikācijas

2. LU JF - Tiesību zinātnes

3. Turība - Uzņēmējdarbības vadība

4. Turība - Tiesību zinātnes

5. Turība - Starptautiskā komunikācija

Zinu, ka karjeras izaugsme ir atkarīga no ieguldītā darba, bet tomēr: kura programma jums šķiet perspektīvāka un ar potenciāli lielākām izredzēm veiksmīgai profesionālai darbībai starptautiskā mērogā?

LU abās vietās man ir budžets un domāju, ja sniegtu dokumentus Turībā, arī tur būtu budžetā. Esmu jau krustu šķersu pārdomājusi visus variantus, bet gribu uzklausīt skatu no malas. :-)

P.S. Iespējams smieklīgs iemesls, bet vēlmi studēt LU SZF nomāc doma, ka katru dienu būtu jāmēro ceļš ar izslavēto 15. trolejbusu (7. tramvajs arī ir opcija) un tas pavisam nesimpatizē :-D Vai tiešām ir TIK traki ar šī transporta kontingentu?

19.07.2011 01:28 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011
UP! Jo līdz rītdienai ir jāveic izvēle ;-)
19.07.2011 01:29 |
 
Reitings 218
Reģ: 08.06.2010
Šajā jomā es esmu aizspriedumu pārņemta, tādēļ Turību neizvēlētos.

Un 15.trolejbuss nav nemaz tik traks, ar tramvaju gan es nebrauktu, jo nevēlētos iet ar kājām lieku gabalu pa to rajonu, bet vēl jau tur brauc arī kaut kāds autobuss, ja nemaldos.
19.07.2011 01:35 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Es izvēlētos LU JF, ko arī pati esmu izdarījusi. :-D Juridiskā izglītība vispār ir tā, kas tev palīdzēs vienmēr. Tā ir ļoti vispusīga. Obligāti nav jākļūst par tiesnesi, notāru utt. Tāpat noderēs. :-) LU JF manā skatījumā gan ir diezgan daudz trūkumu (nesakārtoti lekciju saraksti, neliels bardaks), tomēr pasniedzēji ir ļoti labi un zinoši. Patiesībā tur strādā visa LV juristu elite. Diploms, ko iegūsi, noteikti būs prestižāks nekā Turības. ;-) Ja vēl esi budžetā, tad jau vispār! Un noturēties pēc pirmās rotācijas budžetā arī nav pārlieku sarežģīti, galvenais sistemātiski mācīties. Par komunikācijām- nu teikšu, kā domāju- tās ir pilnīgas muļķības! Noteikti neietu tur mācīties, neredzu perspektīvu.
19.07.2011 01:35 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Un LU JF ir pašā Rīgas centrā. :-D Blakus stacija, Vecrīga, dažādas kafejnīcas, veikali :-D
19.07.2011 01:36 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Diez vai te tev kāda palīdzēs izlemt. Ja nu vienīgi uzradīsies tāda, kas studējusi abās augstskolās kādu no tevis minētajām programmām. Pārējās ieteiks to universitāti, kurā mācījušās pašas. Kā saproti, šādi ieteikumi nav diez ko objektīvi.
Kā liecina mani novērojumi, 90% tiešām ir atkarīgi no studenta paša ieguldījuma. Studiju programmas nekur nav unikālas, pasniedzēji lielākoties tāpat ir vieni un tie paši ( kad es studēju BAT, mums daudzus priekšmetus pasniedza pasniedzēji, kas māca arī LU un citās augstskolās ).
19.07.2011 01:36 |
 
Reitings 163
Reģ: 17.04.2009
Viennozīmīgi LU. Ļooti daudziem ir aizspriedumi pret Turības mācību kvalitāti un es laikam būšu starp tiem... :D
Ispējams,ka attieksme, vide, utt. Turībā būs daudz foršāka, bet man tomēr gribētos domāt, ka zināšanas ir svarīgākas. ;)

Par šīm konkrētajām mācību programmām gan nezināšu teikt.
19.07.2011 01:40 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011
Subjektīvi spriedumi tie būs, bet pieredze un personīgais ieguvumus no tām, kas studējušas man ir ļoti noderīga.

Tas, ka JF ir pašā centrā man jau ļoti patīk. :-D Ar Rīgu sveša neesmu, bet ļoti nepatīk sabiedriskais transports (īpaši autobusveidīgie), tāpēc Turība pelna plusu ar vilcienu.

Visas šīs programmas ir saistošas (ja nu vienīgi Tiesības mazāk, bet tās tomēr ir specifiskākas nekā komunikācijas), tomēr nevēlos izmest 4 gadus un secināt, ka izaugsmes iespējas ir 0. Ņemot vērā faktu, ka mērķis ir startēt starptautiskā mērogā.
19.07.2011 01:46 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Es izvēlētos LU JF vai Turības Starptautisko komunikāciju. 8-)

LU JF - ja vēlies studēt tiesības, tad labāk to darīt šeit - zināšanu un arī prestiža dēļ, kam, manuprāt, šajā jomā ir diezgan liela nozīme.
Turība SK - savukārt šo jomu, manuprāt, labāk studēt Turībā - vairāk prakses un citu iespēju, šeit būs svarīgas novitātes, temps un piedāvātās iespējas.

Taču neesmu studējusi nevienā no šiem, tāpēc mans viedoklis ir tiešām pilnīgi no malas.
19.07.2011 01:49 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Turībā ir budžets? :-O
19.07.2011 01:51 |
 
Reitings 1441
Reģ: 09.04.2011
no drošiem avotiem esmu dzirdējusi par turību tādas lietas - visa apkalpošana un tādas lietas ļoti labas, visi laipni, bet tas, kā tev pasniedz zināšanas - švaki, viņu vienkārši nav, nav atbilstoši vērtējumam. un nav taču jēgas no labiem cipariem un kaut kādiem diplomiem, ja tu pats tikpat kā neko nesaproti.
iesaku izvēli izdarīt starp LU un turību atmest vispār.. māsa gribēja no sākuma turībā stāties, bet pēc dzirdētajiem viedokļiem no dažādiem cilvēkiem, kur 90 % bija tas, ko rakstīju es šeit, viņa saprata, ka turību vispār ir jāatmet ;)
19.07.2011 01:53 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.02.2010
Esmu studējusi abās, bet tas bija ļooooti sen. Turībā bakalaurus uzņēmējos, pēc tam LU maģistros Ekonomistos.
Zinu, ko par Turību runā, bet viss ir atkarīgs no tā, cik pats vēlies mācīties. Ja slinkosi un gribēsi pa vieglo izbraukt cauri, tad nebūs arī nekādu zināšanu. Es mācījos un man patika.
Visvairāk Turībā man patika pasniedzēju personīgā attieksme. Viņi vairāk vai mazāk zināja visus savus studentus. Sākot studēt LU, mani tas bezpersoniskums mazliet šokēja.
Manuprāt, Turībā ir arī labāks nodrošinājums ar macību materiāliem, laba bibliotēka, datorklases.
Un, protams, kojas turpat blakus. Tad bija neremontētas, bet cik zinu, tagad esot izremontētas. Tā mēs tur dzīvojām savā pasaulītē.
Par LU gan man nav baigi pozitīvo atmiņu, bet varbūt tas tāpēc, ka mācījos maģistros un vakarniekos. Tur tā dzīve mazliet savādāka kā bakalauriem dieniniekiem.
19.07.2011 01:56 |
 
Reitings 218
Reģ: 08.06.2010
Manuprāt, JF nav tā labākā izvēle, ja ir vēlme saistīt nākotni ar darbu ārzemēs, jo mācības jau tiek balstītas uz LR likumdošanu, protams, ir kaut kādi starptautiskie priekšmeti (ja tos tā var saukt), bet nezinu, vai ar to pietiek darba devējiem ārzemēs.
19.07.2011 01:56 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011
Turībā ir budžets. Ja nemaldos 35 vietas uz visām bakalaura programmām.

Man pašai tuvāka ir ekonomika un finanses nekā tiesības, bet, no vienas puses skatoties, nav jēga studēt uzņēmējdarbību, jo savu biznesu pagaidām veidot nevēlos.

Bet zinu, ka ar savu diplomu vēlos savu karjeru veidot ārzemēs. Principā pamatdoma ir: kādu profesjiju iegūt šeit, lai varētu strādāt labā darbā LV UN ārzemēs.
19.07.2011 02:02 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Turību noteikti ne.
no šiem variantiem JF laikam visjēdzīgākā būtu.
19.07.2011 02:02 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Man vienmēr interesanti liekas, ka gandrīz visi, kas nopeļ Turību, paši tur mācījušies nav. Kā tajā teicienā - kņigu ņečetal, no mņeņije imeju.

Man studiju laikā neviens nepiedāvāja nevienu atzīmi nopirkt, lekciju neapmeklēšanu neattaisnoja, no eksāmeniem neatbrīvoja un vēl diplomdarba aizstāvēšanā riktīgi paņēma priekšā. Vot šaize, laikam man vienīgajai tur tā neveicās.
Ak jā, lai nebūtu komentāri, ka aizstāvu skolu, kurā pati mācījos, BAT nav vienīgā augstskola, kuru esmu beigusi. Ir ar ko salīdzināt. Un nekādas dižās atšķirības nav.
19.07.2011 02:02 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
man ari bija izvele starp LU un Turibu. (modernas valodas vs reklamists)Tomer izvelejos LU, jo labakas atsauksmes un valodas mani interese vairak! :-)
19.07.2011 02:07 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Ir iespēja pievērsties starptautiskajām tiesībām.
19.07.2011 02:11 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011
Nikolette, teiciens kā naglai uz galvas. Es personīgi neesmu domājusi iet vieglāko ceļu un esmu radusi pati sevi motivēt, lai paņemtu no piedāvātās informācijas devas sev nepieciešamo.

Principā vēlētos nodarboties ar projektu vadību, sava veida starptautisku komunikāciju ar devu ekonomikas. Tāpēc domāju, kura programma to piedāvā kvalitatīvāk.
19.07.2011 02:13 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.07.2011
Elīza, es laikam esmu palaidusi garām tādu prgrammu. Kur tu viņu manīji?
19.07.2011 02:15 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
JF maģistros varēsi izvēlēties starptautiskās attiecības jeb tiesības. Respektīvi, ja vēlies strādāt ārpus LV, vari mācīties starptautiskās tiesības.
19.07.2011 02:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)