Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bf vs mf

 
Reitings 9
Reģ: 14.04.2009

sveiki! drīz jau būs jāizšķirās, kur mācīties.. ilgi esmu bijusi pārdomu procesā ko un kā, bet nu šobrīd esmu nonākusi līdz 2 gala variantiem - vai nu LU bioloģijas fakultāte vai LU vai RSU medicīna.

ko jūs ieteiktu?

un vai ir kāda, kas mācās/mācījusies LU BF? kādas atsauksmes?

19.06.2011 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Nezinu gan neko par nevienu no fakultātēm, bet, manuprāt, medicīna un bioloģija jau tomēr atšķiras, tā kā vēl padomā, uz kuru pusi tomēr vairāk velk. :-)
.
Vēl, piemēram, vari pietikties uz visām minētajām un skatīties, kur tiksi budžetā. ;-)
19.06.2011 14:03 |
 
Reitings 268
Reģ: 16.09.2009
Ir tāds baigais triks, klausies.
Paņem monētu, viena monētas puse RSU, otra- LU. Met monētu. Ja nepatīk atbilde, kas nokrīt, tad pagriez monētu uz otru pusi. :-D Man vienmēr strādā. Liekas, ka nevaru izvēlēties, bet kaut kur pie sevis jau zinu atbildi.
Nu skaties, kas tevi vairāk interesē. Neņem vērā nekādus savus apsvērumus par tālākām karjeras iespējām un atalgojumu. Pliki to, kas tevi vairāk interesē. Labam profesionālim vienmēr ir darbs un atalgojums.
19.06.2011 14:50 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Pašai arī bija šāda veida izvēle 2 gadus atpakaļ(beigās jau mana izvēle svārstījās starp kaut ko humanitāru un stradiņiem, jo LU nomainīju pēdējā brīdī prioritātes.. :D)
Jā, katrā ziņā izvēlējos RSU, bet tādēļ tagad nelieku Tev darīt to pašu. Es esmu apmeirināta ar savu izvēli, nezinu, vai justos laimīga biologos.
Mana draudzene RSU vietā izvēlējās biologus. Arī izskatās apmierināta. Tur pēc pirmā kursa var izvēlēties, vai tālāk mācīsies "zaļo" bioloģiju(daba, dzīvnieki, augi, etc) vai balto(vairāk darbs laboratorijās)
Nu lūk, un tā kā es vēlējos darbu ar cilvēkiem un mani īpaši nesaista tās dabas padarīšanas(viņiem ir vasaras prakses Kolkā, daudz kas jāpēta, putniņi, kociņi..)un mūžīgā tupēšana 4ās sienās(mušījot baltās žurciņas :D), tad loģisks variants- RSU.
Bet ir kam tas viss(BF) tieši patīk un es neko nesaku.
RSU toties ir nenormālie apjomi, pāris negulētas naktis, interesanti un "interesanti" pasniedzēji, izcili grupas biedri, no trešā gada BEIDZOT(:D)reāla prakse..

Nu tā. Baigi gari laikam sanāca, un nezinu cik sakarīgi, diezgan tā uz ātru roku rakstīju. :D
19.06.2011 15:14 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Tev arī jāpadomā par perspektīvām. Kur tu varēsi strādāt pēc BF un pēc MF?
Vai tu tiešam varēsi izturēt pirmos 2 gadus RSU, jo tur jāmācās ka trakām (īpašī ja tev nav labas atmiņas).
Atrod draugos LU BF domubiedrus un RSU domubiedrus un pajauta, ko viņi dara - lai padomātu, kas tieši tev piesaista.
19.06.2011 15:27 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
pirms 5 gadiem tiku budžetā abās Tevis pieminētajās vietās :-P
Izvēli izdarīju par labu RSU MF un būšu daktere. Tik atceries - mūžizglītība :-)
Man bija labi panākumi bioloģijas olimpiādēs valsts līmenī, tāpēc arī iekļuvu budžetā - bet...nespēju sevi iedomāties brienam pa purviem, pētot sūnas, hidras vai gredzenojot putnus. Romantiski bezgala, bet...roku uz sirds liekot, esmu pragmatiska :-D
Zinu, ka varēju kļūt par "balto biologu", bet nolēmu "rakt dziļāk".
Būs grūti, taču studiju gadus atcerēšos kā trakākos un bezbailīgākos piedzīvojumus (l)
19.06.2011 15:31 |
 
Reitings 431
Reģ: 29.01.2009
kur biologi pēc absolvēšanas var strādāt?
19.06.2011 15:40 |
 
Reitings 268
Reģ: 16.09.2009
Penelope - viss, kā jau parasti, no paša atkarīgs. Man mamma ir biologs un tagad ministrijā strādā.
Krustmāte arī biologs, bet dara kaut ko ar bioloģiju saistītāku. Viņa ar kaut kādu firmu braukā pa pasauli apkārt un kaut kādus aprakstus profesionāļiem taisa(slikts kontakts ar viņu, plašāk nezinu).
19.06.2011 15:55 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.01.2009
Es pabeidzu biologus bakalauru un tagad mācos maģistros uzturzinātni! :-D
Nu biologos viegli mācīties un var apvienot ar darbu un arī ir pietiekami brīvā laika. Taču, ja RSU, tad ļoti būs jānododas mācībām, kas patiešām ir grūtas. Biologiem pasniedzēji daudzi ir piekāpīgi, nav arī jāmaksā, ja jāiet kāds eksāmens pārlabot. Nu un pēc tam ir daudz iespēju, kur var iet mācīties maģistros.
19.06.2011 16:44 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
varbūt kāda studē ekonomistos un vēlas par to pastāstīt?
19.06.2011 17:04 |
 
Reitings 10
Reģ: 17.02.2010
Vai mācoties bioloģijas fakultātē ļoti tiek "spiests" uz ķīmiju, fiziku un matemātiku? Ļoti patīk daba, bet eksaktā puse ir pilnīgi tumša bilde :-/
19.06.2011 17:53 |
 
Reitings 268
Reģ: 16.09.2009
Uz fiziku un matemātiku mazāk, bet ķīmija un bioloģija ir gan jāzina. Vismaz tā man mamma sacīja. :-D
19.06.2011 21:09 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.01.2009
Es mācos RSU MF un nekad neesmu nožēlojusi savu izvēli. (bija doma par FIzMatiem LU, bet es pat neiesniedzu dokumentus).

RSU MF bija lieliski grupas biedri, tā ir cita pasaule, jau 1.kursa 1.septembrī tevi pasniedzēji sauc par kolēģi, baltais halāts ir tavs formas tērps uz visām nodarbībām. Tagad jau it kā būs citādāka programma kā man bija, bet es domāju, ka tāpat forši. Un kas RSU ir medicīnas tradīcijas.

Bet es nenoliek LU, cik zinu tur arī ir ok medicīna un bioloģija jau nu pavisam.

Zinu, ka LU obligāti vajag MF mācīties, ja tiek tur kaut vai maksas nevis RSU MF maksas, jo summa, kas jāmaksā RSU ir astranomiska (>3000 gadā)

Nu un man arī daudzi bijušie klasesbiedri mācās LU BF un viņām patīk, jo ir forši un interesanti.

Tā kā mans ieteikums - pamēģini visu un klausi sirdij!!!
19.06.2011 21:24 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Mācos BF, īstenībā tie ir aizspriedumi par biologiem, ka brien pa mežu un ķer putnus :-D BF ir 5 virzieni, kur specializējas 2. mācību gadā. Mikrobiologi strādā farmācijas firmās, zāļu ražotavās (piem, OlainFarm, Grindex, OSI), pārtikas uzņēmumos, piem, Aldarī, kontrolē ražošanas procesus. Fiziologi ir tuvāki ārstiem, pēta cilvēka dzīvības procesus, arī veselības centros, laboratorijās, farmācijā. Hidrobiologi un ekologi vairāk sastopami ministrijās, valsts pārvaldēs, aģentūrās, piem, Meteroloģijas, Vides,
dienestā, daudz darbiņu ir ES projektos. Ir arī zoologi un botāniķi.
Ķīmija ir gan 1.kursa 1. semestrī, gan 2. kursā bioķimijas veidā. Fizika ir 1semestri un augstākā matemātika arī. Papildus lekcijām šiem priekšmetiem klāt nāk arī laboratorijas darbi. :-)
20.06.2011 00:20 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
jesss, beidzot par manu tēmu, nebūs pašai jāveido diskusija :-P
es vairāk sliecos uz LU bioloģijas fakultāti, taču es neesmu necik pārliecināta par to, ka tas viss mani tādā līmenī interesē.. jā, man patīk biologija, bet 3 gadus padziļināti mācīties, tas man liek šaubīties :-|
___
Elsa - augstākā matemātika? joptvai, vari pateikt sīkāk, kas tur īsti ietilpst, nu tieši kādas lietas?
20.06.2011 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Pasniedzējs ir jauks onkulis vectéva gados :-D semestrī ir 7 mājas kontroldarbi, par tiem ir atzīme ( var pildīt pats, var konsultācijas ar pasniedzēja palīdzību, bet var arī sameklēt labu matemātikas draugu). Ja kd atzīmes ir 7 un augstāk, tad eksāmens ir 1 piemēra risināšana, ja zemāk - tad ļooti slikti, jo tiek prasīta gan teorija, gan daudz kā cita nevajadzīga. Analītiskā geometrija, integrāļi, diferenciāļi, atvasinājumi un citas lietas. Ja neslinko, var diezgan labi izbraukt.
1. gadā ir vispārīga bioloģija un tad specializējas, piemēram, baltajiem- laboratoriju biologiem- nav zoo un botānika sīki jāzina.
20.06.2011 00:39 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.04.2009
milzīgs paldies jums, dāmas! (: kaut kādu vēl papildus vielu pārdomām jūs man radījāt.
20.06.2011 03:06 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Elsa - paldies, ka padalījies :-) ja godīgi, esmu šausmās tagad, jo matemātika nekad nav bijusi man stiprā puse.. tad jau redzēšu kādi līmeņi eksāmenos, tad arī izšķiršos par to vai stāties biologos 8-)
20.06.2011 03:12 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.04.2009
un, murrr, es domāju, ka no augstākās matemātikas nevajag baidīties, manuprāt, tas skan biedējošāk nekā ir (esmu mācījusies), ņemot vērā, ka tas tikai vienu pusgadu, tam jau nebūtu jābūt nosakošajam faktoram par to, vai iet vai neiet uz bioloģiju. (:
20.06.2011 13:10 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
nu taisnība vien ir, pusgadu matemātiku izmocīt jau varētu 8-) es jau vairāk uztraucos arī par to vai tikšu budžetā, bet man nav ne jausmas kāds būs matemātikas līmenis eksāmenā, sajūta, ka diezgan slikti..
21.06.2011 01:51 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
es tieši vēlētos augstāko matemātiku mācīties! kaut kas tāds ekonomistos ir? zinu, ka ir statistika, ekonometrija... bet tas nav tas pats, tomēr. :-D
21.06.2011 02:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits