Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studēt/nestudēt!

 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, nevaru izlemt, vai šogad stāties k.kur mācīties, vai pēc vidusskolas paņemt brīvu gadiņu.

Pietam īsti nezinu, ko izvēlēties... ;/

Padalaties, ko Jūs studējat? Un kā ir?

It'kā gribās studēt mārkentingu,ekonomiku, bet tas tāds nopietns darbs, bet labi apmaksāts. :)

06.06.2011 19:38 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
es noteikti ieteiktu iet studēt (ja ir iespēja), jo pēc tam būs grūtāk saņemties (zinu, ka ir tādi cilvēki, kuriem nav grūti, bet spriežu pēc sevis :D )
es videni pabeidzu pirms 5 gadiem un uzreiz gāju mācīties jurisprudenci LU :) tagad ļoti priecājos par to, ka ne pēc videnes, nedz arī pēc bakalaura nepaņēmu brīvus gadus, bet gāju uzreiz mācīties tālāk :)
06.06.2011 19:42 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
bieži vien, ja paņem gadu brīvu, tad pēc tam vairs negribas iet studēt, tāpēc domāju, ka vajag uzreiz.
es studēju Latvijā, bet, ja būtu dota otra iespēja, tad noteikti dotos uz ārzemēm mācīties un strādāt, piemēram, Dānijā.

bet lai nu kā, vajag studēt to ,kas interesē. :-)
06.06.2011 19:44 |
 
Reitings 3074
Reģ: 15.01.2010
Izlem pati.

Es biju pēc koledžas nolēmusi uzreiz nemācīties tālāk,jo nezināju ko gribu. Un vecākiem nauda nebira no gaisa,lai apmaksātu man augstskolu. Bet toreizējā drauga mamma tikai lika iet mācīties,jo es redz nesaņemšos pēc tam un papīru vajag uzreiz un ko tik vēl ne. Pat ieteica,kur lai mācos-nu un aizgāju arī.. Un dotajā brīdī man ir kredīts bankā un nepabeigta augstskola,jo tā skola ir sūdīga un izvēlētā profesija man galīgi nepatīk.Pabeigt tagad arī nevaru,jo nav man tāda nauda,ko tagad samaksāt uzreiz.

Tēpēc iesaku 7x nomērīt pirms griezt. Ja nezini skaidri ko gribi,tad labāk pastrādā un atrodi savu aicinājumu.
06.06.2011 19:48 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
studēt :)
06.06.2011 19:48 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Carmela, kas par skolu?
06.06.2011 19:53 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
"It'kā gribās studēt mārkentingu,ekonomiku, bet tas tāds nopietns darbs, bet labi apmaksāts"
Un kur ir kas nenopietns pēc tavām domām?

Un tas, ka izmācīsies mārketingu vai ekonomiku nenozīmē, ka pēc tam iegūsi labu apmaksātu darbu. N-tie beidzēji strādā kur nu kurais un bieži vien nemaz ne tik labi apmaksātos darbos.

Bet ja pa tēmu- izlem pati. Pati vien zināsi, vai gadu izlaizot pēc tam spēsi/gribēsi kaut kur stāties un studēt. Es iestājos uzreiz, nenoželoju.
06.06.2011 19:54 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Iesaku labāk iet studēt, jo tomēr cilvēkam ar izglītību ir vairāk darba un karjeras iespēju nekā cilvēkam bez tās. Pati paņēmu pat vairākus gadiņus brīvus no mācībām un strādāju. Tagad to nožēloju, jo nav man tā diploma kabatā, kas lielākajai daļai ir. Darba intervijās ar tādiem sēdēt nav diezin cik patīkami (t) . Kaut gan, kas zin kā būtu bijis , ja ņemtu augstkolu tūlīt pēc vidusskolas. Varbūt tā arī iesāktu un nepabeigtu. Ja tiešām galīgi nemaz nezini, ko darīt, un kas būtu labāk tev pašai, varbūt arī labāk nemācīties un pagaidīt, kamēr tās domas kļūs skaidrākas. Tikpat labi tās var arī neķļūt skaidrākas, jo ir cilvēki, kuri saprot, ko vēlās no dzīves, tieši darot, bet labāk iesaku studēt, jo kādu gan dižo darbiņu tu varētu dabūt tūlīt pēc vidusskolas? Pārdevēja? Oficiante? Apkopēja? Tā kā domā...
Katrā gadījumā, lai veicas ;-)
06.06.2011 20:02 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Piekrītu arī Joselyn, ka arī izmācoties ne vienmēr tiksi pie labi apmaksāta darba, bet izglītība un zināšanas ir bonuss cilvēkam. Jā, un nav mācību vai lietu, kur tevi negaidītu nopietns darbs, ja vēlies būt labs speciālists kādā jomā.
06.06.2011 20:05 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
es pabeidzu vidusskolu pirms 2 gadiem.neaizgaaju maaciities,ok,iestaajos,tiku budhzteaa,bet tik un taa izdomaaju,ka negribu maaciities pagaidaam,jo iisti nezinaaju,ko gribu maaciities.
tad nu izleemu,ka braukshu prom un straadaashu par aukliiti,dziivoshu gjimenee,dabuushu kabatas naudu,iemaaciishos kaadu valodu,iepaziishu jaunu kultuuru un labaak pati sevi.

ir pagaajushi 2 gadi...un arii shovasar es nestaashos,jo es neveelos dziivot latvijaa pagaidaam,un tur,kur es dziivoju tagad,es nevaru studeet augstskolaa,es nemaaku valsts valodu-taapeec 1 gadu veltiishu tikai valodas apguvei un tad redzees..(un straadaashu arii par aukliiti)..

es nesaku,ka ir viens pareizais leemums,tev pashai jaaizlemj.es vnk dalos ar savu pieredzi.
lai veicas,
06.06.2011 20:05 |
 
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
joselyn, jo zinu, man māsa studēja mārkentingu un strādā pirmo gadu, un krīzi vispār neizjūt, pelna mēnesī sākot ar 1,500 Ls. Un pie kā viņa strādā - ir mūsu ģimenes pazīstamie, bet nopietni ir jāstrādā!
Piem, dizaineri, aktieri, horeogrāfi u.c. -> vairāk, tāds nenopietns darbs, aktīvs un interesants. :p tas bija domāts pēc manām domām.
06.06.2011 20:20 |
 
Reitings 79
Reģ: 29.01.2009
studēt, jo studijās (it īpaši LV) vienalga neiemācīsies neko lietderīgu darbam, toties iegūsi jaunas zināšanas, jaunu pieredzi, draugus. var pabraukāt pa pasauli/iziet praksi ārzemju uzņēmumos apmaiņas programmās. un darbadevējs uzlūko tevi citādāk nevis kā cilvēku, kuram slinkums bija iet mācīties ;-)
07.06.2011 00:39 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
nūūū aktieru darbs ir ļoti grūts, varbūt, ka tikai no malas liekas interesanti un visi tāda veida cilvēkus uztver kā klaunus, kas izklaidē citus (l) bet tas ir smags darbs, turklāt slikti apmaksāts
07.06.2011 00:42 |
 
Reitings 18
Reģ: 06.11.2009
Ja nezini, ko izvēlēties, labāk pameklē pieredzi ārzemēs vai pastrādā. Varbūt apmeklē kādus kursus vai programmu uz gadu. Un pamēģini pastrādāt. Tas varētu ļaut saprast pāris lietas par dzīvi.
07.06.2011 00:42 |
 
Reitings 883
Reģ: 01.09.2010
ja neesi paarliecinaata, ko veelies studeet- neej maaciities.. aiziesi keksiisha peec, veelaak sapratiisi, ka nepatiik, pametiisi un naudinja veejaa..
veel jau ir laiks izdomaat, kas tev liekas tuvaaks un ko vispaar dziivee gribeetos dariit..
pati esmu gribeejusi maarketingu studeet, bet neesmu paarliecinaata vai tas ir man...
07.06.2011 00:52 |
 
Reitings 879
Reģ: 29.01.2009
es aizgāju mācīties uzreiz un neapsvēru variantu, ka varētu izlaist gadu, bet neuzskatu, ka tas būtu arī kas ļauns - uzreiz nemācīties.
ir jau visādas lietas, ko darīt, lai saprastu, ko vēlies, kā jau meitenes šeit iepriekš minēja.
šogad beidzu uzņēmējdarbības organizāciju - pagrūti spriest - nav tā, ka tas būtu kaut kas ļoti mans, bet nav arī tā, ka galīgi nepatīk.
nuu jā, mārketings, ekonomika, labi apmaksāti darbi, JA tu esi zvaigzne šajā jomā vai arī ja tev paveicas.. tas tā - mans viedoklis, ņemot vērā, cik milzīga konurence pašlaik šajā jomā.
07.06.2011 01:04 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
ej mācīties tikai tad kad skaidri zini ko gribi,ja svārsties vai vel domā tad neej.labāk apdomājies un tad.bet mācīties vajag! :-)
07.06.2011 01:05 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
aktiera darbs ir viens no smagākajiem. emocionāli smagākajiem, ko varu tagad iedomāties (oke, neskaitot armijniekus, kas misijās brauc, vai ārstus)
07.06.2011 01:53 |
 
Reitings 858
Reģ: 08.05.2011
Šodie jau 10x reizi pārliecinājos, lai cik stipri vecāki grib, es nekur šogad studēt negrasos iet! Man ir pieriebies skatīties uz mātes neseju, dīkt naudu un atskaitīties par katru čeku viņas draugam, peiriebusies tā situāicija, kurā es emsu, nu i nafig! Gribu iet strādat, nomaksāt kaut kādu mašīnu krītā uz gadu vai diviem, daudz maz sakārtot dzīvi, atd arī studēšu! Neredzu jēgu ņēmt studiju kredītu vēl 4 gadus dzīvot kā bomzim mātei, kurai nav darba uz kakla, lai tikai būtu ķeksis un tas papīrs, ka ir augstākā!!! Uzskatu, ka paspēšu to izdarīt!
07.06.2011 01:57 |
 
Reitings 120
Reģ: 29.01.2009
Es pēc vidusskolas gāju studēt uzreiz, iestājos PRistos. Tajā laikā vēl īsti neviens nezināja, kas tas ir! Šobrīd strādāju PR un mārketinga sfērā, varu teikt, ka konkurence ir milzīga - ja pēc studijām pats neizglītosies, ātri zaudēsi iemaņas un Tavā vietā strādās cits. Jebkurā gadījumā - ja tiec budžetā, tad var jau notiekti arī studēt, ja nē - var pastrādāt, uzkrāt darba pieredzi un tad izlemt, ko Tu īsti dzīvē vēlies sasniegt.
07.06.2011 13:06 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
nav vērts skriet mācīties tikai tādēļ,ka visi tā dara. tas jau Tev pašai labāk jāzina! :-)

es pēc vidusskolas gadu padzīvoju ārzemēs, mācījos koledžā un tagad braukšu uz LV atpakaļ un stāšos augstskolā.. vairāk esmu sapratusi, ko dzīvē gribu ;-)
07.06.2011 15:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!