Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RUK

 
Reitings 41
Reģ: 29.01.2009

sveikas! vai kada nav mācijusies Rīgas uzņēmējdarbibas koledžā?? Kādas ir atsauksmes par šo koledžu?? Vēlos mācities Pārtikas produktu pārstrādes un ražošanas tehnoloģija!

07.05.2011 14:37 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
esmu mācījusies RUK, tiesa gan - jau pasen, gadus 5 atpakaļ beidzu, tieši koledžas, nevis videnes līmenī, mārketingu/reklāmu. Nezinu, kā ar pārtikas tehnoloģiju..., bet par mārketingu/reklāmu sliktas atsauksmes nevaru sniegt :) Dažkārt bija haļava atsevišķos priekšmetos dēļ pasniedzēju attieksmes, bet tieši marketingu mācija normāli, pat stingri :)
07.05.2011 15:21 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Ņaņa - tu šobrīd vai kaut kad iepriekš esi atradusi darbu mārketinga/reklāmas specialitātē?
07.05.2011 15:25 |
 
Reitings 3074
Reģ: 15.01.2010
Es mācijos,bet grāmatvežos :)

Nu man likās,ka tehnologiem tur bija "haļava", tur toreiz mācijās visi tie,kuri nenolika matemātikas iestājeksāmenus uz grāmatvedību.

Lielākais mīnuss pašai koledžai ir šaurās,tumšās un visumā briesmīgās telpas. Bet vispār jautri 4 gadi tur tika pavadīti :D
07.05.2011 15:25 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
SsN - nosacīti. jau koledžā piestrādāju pārdošanas veicināšanas jomā (degustācijas un prezentācijas BSMS), caur jauniegūtām paziņām tiku strādāju divos projektos Hansabankas Mārketinga nodaļā (katrs apmēram 3 mēneši). Tieši pēc apsolvēšanas gan nāca piedāvājums nesaistītā ar izglītību, ko arī pieņēmu, jo negribēju laist garām stabilu piedāvājumu. pēc pus gada ar savām dullajām izdarībām iesaistījos pasākumu organizēšanas biznesā, kur jau darbojos 4 gadus, un mārketings ir labs palīgs šāda veida darbā. bet konkrēti tieši par mārketinga speciālistu neesmus strādājusi, jo pati apzināti neaizgāju pa to taciņu...
varu pateikt, ka mārketings ir viens no uzņēmējdarbības stūrakmeņiem, un tā kā pamatā mārketinga studiju programmā māca uzņēmējdarbību, un pastprināti mārketingu, darbu var atrast ļoti dažādās profesijās, var pieteikties visiem biroja darbiem utt...
mācoties mārketingu, jebkurā gadījumā var iemācīties "pārdod" sevi darba devējam, pamatojot, kādēļ tavas mārketinga zināšanas var noderēt, piemēram, strādājot par administratori. :-)
gari sanāca. :-P
07.05.2011 15:41 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Diemžēl pirmā līmeņa studiju programma ir var teikt tas pats, kas tehnikums, tā nav augstākā izglītību, tev ļoooti paveiksies ja kaut kur tiešām atradīsi darbu par pārtikas tehnologu, visdrīzāk kāds palīgs vai pārdevējs, bet parasti uzņēmumi prasa augstāko izglītību, un augstāko izglītību var iegūt mācoties LLU.
Uzskatu ka šī izglītība nav zemē metama, jo tā ir specialitāte, tā nav vispārīga izglītība, un bonus, ja mācīsies Kvalitātes vadību, ja izsitīsies karjerā iespējams iegūsi ļoti labu darbu pārtikas nozares uzņēmumos, kā redzam LV vienīgais kas ir tā ir pārtika, liellopi, cūkas un meži, labi mazs % kūdra, grants, dolomīts, bet pārtika tā ir reāla eksporta prece uz Krieviju, un tagad kodolkrīze Japānā, diemžēl nav pagaidām tendences ka būtu palielinājušies pārtikas ražotāju skaits, taču es ceru, ka mainīsies viss, jo esošajiem uzņēmumiem ir palielinājies eksports tieši, kas attiecas uz dzīvnieku eksportu un pārtikas. Dati man nav, bet redzot vispārējo situāciju, tas ir aktuāli.
Labāk mācīties par pārtikas tehnologu nevis pedagogu, atvainojos pedagogiem. :-|
07.05.2011 15:46 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
Jā, tas tiesa, ka koledžas izglītība ir specialitātes iegūšanai. Mīnuss ir tāds, ka pret to ir aizspriedumi (kā jau minēja - tehnikums :-P) , pluss ir tāds, ka var ātrāk sākt strādāt, jo ir iegūta specialitāte. Es piemēram pēc koledžas strādāju un turpināju studijas augstskolā, kurā 2,5 gadu laikā ieguvu bakalaura grādu, bet kā jau minēju, mana karjera nav balstīta uz izglītību, tā man vairāk palīdz attīstīties intelektuāli, nevis ir ļoti nozīmīga darbā. Pārtikas tehnologu jomā ir svarīgi, ko tu esi mācījies, iespējams, arī - kur. Bet daudz kas ir atkarīgs no paša studenta, viņa attieksme pret studijām. Var iznākt tups no augstskolas sola tik pat labi kā no "tehnikuma", un otrādāk. Katram pašam ir jāizdomā, kas viņam ir svarīgāks. Ātrāk iegūt specialitāti, sākt strādat zemākos amatos un turpināt studijas augstskolā vai kā... :-)
07.05.2011 16:10 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
ŅaŅa, es runāju vispārīgi par tendenci, es kaut kā neiedziļinos par studenta dotībām, talantu jo ja mēs izvēlamies attiecīgo programmu, tātad tam ir kāds būtisks iemesls, un personīgi es mācos uzņēmējos, un varu droši teikt, ka varētu mācīties arī juristos, vienkārši ejot laikam nobriesti un saproti, kas ir tuvāks, cits savu ceļu zin jau 18 gados, cits 35.
Tāpat skaidrs, ka visi tie, kas dodas mācīties par pedagogiem pagājušo gadu un šogad, es tik apbrīnoju ko viņi skolos, ja valsti "puse" pamet, plānotas skolu reformas, vēlas samazināt augstskolu skaitu. :-|
Man šķiet, ka valstī ir tāds bara instinkts, ja draudzenes iet uz pedagogiem tad man arī, ja draudzenes juristos tad es arī, neviens tā īsti nepēta to, kāda ir tendence, kādas ir ievirzes, protams nevaram skaidri zināt kas būs pēc gadiem 5, bet šobrīd ekonomikā ir atmesta par dažiem gadiem atpakaļ, un man šķiet ka ir vieglāk prognozēt, jo tas ceļš jau reiz ir iets, tikai tagad tas jādara prātīgāk, nekā tas bija pirms 2-3 gadiem kad visi ķērās pie karsta katla vāka.
07.05.2011 16:26 |
 
Reitings 41
Reģ: 29.01.2009
Vipsar ši skola ir par maksu vai budžetu? Nu es jau taisos iet uz LLU bet baila ka tur netiksu tapec mekleju citus variantus !
07.05.2011 16:35 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
Tam visam es Tev pilnīgi piekrītu.
Tur jau ir darbiņš valdībai un tiem, kas kūrē mūsu izglītības sistēmu no pašiem pamatiem. Kā arī vecākiem, kas var ievirzīt savus 18gadīgos bērnus, kam vēl nav tik liela saprašana par vipārējām tendencēm, pareizajās sliedēs, ņemot arī vēra intereses un talantus... Es biju no tiem, kam nebija nekādu īpašu interešu un talantu, jo ne skola, ne vecāki, ne pati bērns būdams tam nepievērsu uzmanību. Absolvēju vidusskolu ar labāk un teicamām sekmēm un aizgāju uz koledžu, pat īsti nezinot, kas tas mārketings par zvēru. :D Tagad es būtu darījusi pavisam citādāk, bet man vairs nespīd. Gribētos gan, lai tagadējiem jauniešiem būtu labāks pamatojums par studiju izvēli par "viegli tikt iekšā", "tapēc, ka mani draugi tur stāsies" un tml. Atcerējos, ka manā laikā, kad beidzu videni, topā bija ģeogrāfi. Skolotāji pat ieteica, ja nevar izvēlēties, kuru eksāmeni litk, lai liek ģeogrāfiju - viegli esot. Tā nu gandrīz trešdaļa vidusskolas aizgāja uz ģeogrāfiem, no kuriem labi ja viens tāds arī tagad ir! Absurds! (e)
07.05.2011 16:37 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
ingucis92, manā laikā RUK bija 100% budžeta iestāde. nezinu, kā tagad ir.
07.05.2011 16:39 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Oj, esmu no tām, kas aizgāja uz uzņēmējiem, jo domāju man ir raksturs, tur nebūs matene un ķīmija, savu izvēli nenožēloju, jo uzņēmējdarbība ir izglītība ar kuru var izbraukt daudz kur, ja pamats ir pieredze, un es to pamatu labāk veidoju uz pieredzi.
Bet tie, kas izvēlējās mārketingu, man šķiet pareiza izvēle, jo bez mārketinga mūsdienās tikpat kā neko nevar pārdot, es nerunāju par mājražošanu, tirgiem utm., tā ir cita "epopeja".
07.05.2011 16:53 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Vairs nav 100% budžets. tagad laikam kādi 600ls gadā jāmaksā, dažas budžeta vietas laikam ir ;-)
07.05.2011 16:57 |
 
Reitings 1
Reģ: 27.03.2011
Nu es pašreiz studēju RUK un man ir draudzene no tehnologiem. No viņas neko sliktu neesmu dzirdējusi neko sliktu, un pati esmu apmierināta ar pasniedzējiem un pašu skolu. Studēju komercdarbiniekos.
Labāk jau būtu, ja pati apmeklētu atvērto durvju dienas. Un tgd vairs nav 100% budžeta vietas. Komercdarbiniekos ir 15budžeta vietas, ja nemaldos pārējās ar tā ir, bet konkrēti nezinu. RUK mājaslapā ir arī aprakstīts par to cik ir jāmaksā. :-)
12.05.2011 02:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits