Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Redzes korekcija ar lāzeru

 
Reitings 29
Reģ: 29.01.2009

Sveikas!

Ir kāda no jums veikusi redzes korekciju ar lāzeru pie dr. Lūkina vai citur?

Kādas atsauksmes?

29.04.2011 17:16 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Esmu taisījusi pie Lukina. Iesaku naudu nežēlot un to izdarīt pie mazākās izdevības. Laikam jāsaka, ka tas ir bijis mans mūža labākais "pirkums".
29.04.2011 18:32 |
 
Reitings 663
Reģ: 28.12.2009
diidija,kādi tev bija acīm mīnusi? :-)
29.04.2011 18:37 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.01.2009
Diidija - cik ilgs laiks pagājis kopš taisīji? Cik Tev bija dioptrijas?
29.04.2011 18:44 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nesen biju uz konsultāciju. sākumā baidījos par to, vai man vispār šādu operāciju varēs veikt, jo dioptrijas man ir -8 abām acīm. izrādijās, ka man tā operācijas iespējamība ir uz jautājuma zīmes, un ne jau dioptriju dēļ, bet tāpēc, ka radzene ir ļoti plāna. iespējams, tas tāpēc, ka ikdienā nēsāju kontaktlēcas, ko bieži neizņemu arī pa naktīm. ja plāno iet uz konsultāciju, tad iesaka 2 nedēļas nelikt kontaktlēcas nelikt vispār, lai varētu noteikt radzenes biezumu. tās operācijas ir 2 veidu - kad radzeni atgriež vaļā ar nazīti, kas ir iespējams, ja redzene ir biezāka, un izmaksā tas lētāk. ja radzene ir plāna, tad griež vaļā ar lāzeru un tas ir dārgāk. "lētā" operācija izmaksātu ap 900 ls, "dārgā" ap 1200
29.04.2011 18:52 |
 
Reitings 1020
Reģ: 29.01.2009
Dorota, jo lielāki mīnusi, jo plānāka radzene, lidz ar to riskantāk veikt šo operāciju.
man arī ir liela tuvredzība, tādēļ oprācija ir mans sapnis. jāsagaida 22 gadi, kad ir visieteicamākais vecums un ap kuru notbilizejas redze, un jāiet operēties :)
29.04.2011 18:57 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
Pirms pieciem gadiem pie dr.Lūkina biju. Super! Iesaku visiem un es nesaprotu tos cilvēkus, kuri varētu šo operāciju taisīt, bet netaisa. Man bija -10!!! Tagad redzu labi un izskatos vēl labāk, un varu darīt visas tās lietas, ko nevarēju, jo ne sūda neredzēju un kruķi (brilles) traucēja.
29.04.2011 20:36 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
es labāk gribu mākslīgo lēcu, kuru ieliek zem radzenes. zinu vienu cilvēku, kam ar lāzeru sabojāja redzi, pārdedzināja un tagad neredz.
29.04.2011 20:49 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
pakaln, vai tad tā lēca bija "mūžīga"?
29.04.2011 21:24 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
es tā sapratu, ka mūžīga, bet nekur neatrodu sīkāku informāciju, tikai 1 x redzēju raidījumā "Ŗažots Latvijā".
jo es domāju, ka man arī lāzers nederētu, jo pārāk reti lēcas ņemu ārā, radzene droši vien jau plāna.
29.04.2011 21:26 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
lūkina klīnikā, starp citu, konsultācija maksā 5 ls. ja ir interese, tiešām iesaku aiziet, jo var uzzināt daudzas lietas par savām acīm. pirku kuponu kopaletak pa 1 ls un sākumā domāju, ka no manis centīsies ātrāk vaļā tikt, bet tieši otrādi - dakteri ļoti atsaucīgi un atmosfēra tāda patīkama. piemēram es uzzināju, ka mani mīnusi nav tik lieli, kā man sastāstīja "dakteris" optikā, kur pēdējoreiz pārbaudījos. tad arī var noskaidrot, vai vispār operāciju var veikt.
29.04.2011 21:30 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
par ievietojamām lēcām, man likās, ka viņas kādus 10 gadus der, bet neesmu pārliecināta, ka neesmu to no pirksta izzīdusi :D varbūt kādai labāk zināms :)
29.04.2011 21:31 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
man ir -3,5 bet sajūta tāda, ka vispār neredzu.
29.04.2011 21:36 |
 
Reitings 54
Reģ: 29.01.2009
Es arī par šo redzes korekciju agrāk domāju un pat apsvēru to veikt, jo mīnusi ir samērā lieli, taču jau vairāki acu ārsti (tiešām ārsti, nevis optometristi) ir teikuši kategorisku nē. Galvenokārt tāpēc, ka tā redzes korekcija jau neārstē pašu vainu - tuvredzību. Tā ir kosmētiska operācija. Ar fizikas likumu palīdzību vienkārši izdara tā, lai cilvēks redz labāk, taču pati problēma jau paliek. Otrkārt, tās operācijas ir samērā jaunas un vēl nevar droši pateikt, kāds ir rezultāts tālākā nākotnē.. ar kādiem trim dakteriem jau esmu par to runājusi un tie pretargumenti mani pārleicināja labāk turpināt dzīvot ar brillēm un lēcām.
30.04.2011 11:14 |
 
10 gadi
Reitings 1022
Reģ: 29.01.2009
Man tāds pats viedoklis kā ely.
Plus nav pētījumi vai pēc 15-30-40 gadiem cilvēks nav bezmaz akls.
Jauna tehnoloģija tā ir.
30.04.2011 13:45 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
Tad jau mobilos telefonus arī nevar izmantot, jo jauna tehnoloģija un nav pētījumu, kas notiek ar lietotāju pēc 40 gadiem:D Kāda velna pēc lai cilvēks pēc operācijas gadu gaitā paliktu akls? Tiek noslīpēta radzene, līdz ar to arī problēma tiek atrisināta (Iepriekš te viena rakstīja, ka problēma netiekot atrisināta, kādas muļķības!). Redzes traucējumus izraisa radzenes nepareizs izliekums, kas tiek likvidēts operācijas gaitā. Neesiet taču tik aizspriedumainas, šī operācija neizmērāmi izmaina cilvēka dzīves kvalitāti!
30.04.2011 14:15 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Es agrāk domāju uztaisīt to operāciju, bet paskatījos youtube video un man pārgribējās.
Tur varbūt nebija tā operācija, bet izskatījās baisi. Tur vnk acis vaļā un kaut ko līdzīgu skropstu atliecējam uzliek un tad darbojas ar lāzeri , noņem tur kaut ko.. aii bēe!!
Sakiet, tur taču viss notiek bez anestēzijas? (t) :-/
30.04.2011 14:20 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Es agrāk domāju uztaisīt to operāciju, bet paskatījos youtube video un man pārgribējās.
Tur varbūt nebija tā operācija, bet izskatījās baisi. Tur vnk acis vaļā un kaut ko līdzīgu skropstu atliecējam uzliek un tad darbojas ar lāzeri , noņem tur kaut ko.. aii bēe!!
Sakiet, tur taču viss notiek bez anestēzijas? (t) :-/
30.04.2011 14:20 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
Ir, ir tā pati - ar plakstiņu vaļā turētāju un acs taisīšanu vaļā:) Anestēzija ir vietējā - iepilina acī pilienus, lai nejūt, ka griež, bet cilvēks ir pie samaņas un viņam jāfokusē acs vienā punktā, lai negrozās. Traki, bet tas ir tā vērts, goda vārds! Nav nemaz ilga tā operācija, pie tam to parasti taisa agri no rīta, lai cilvēks nebūtu īsti pamodies (jo naktī tak ir nervozējis un maz gulējis), iedod vēl nomierinošu kaut ko, nez, baldriāņus kaut kādus:D Ja vajag, iedod arī mammai, kas līdzi atnākusi:D Tad cilvēks tādā kā pustransā noguļas uz galda, dara visu, ko dakteris saka, pacieš to operāciju ar īpatnēju baiļu, cerību un laimes sajaukumu, tad operācija ātri vien beidzas, cilvēku pieceļ sēdus un vsjo - visu var redzēt. Skatiens gan vēl ir aizmiglots un prāts arī, tad aizved mājās un liek gulēt. No tā pārdzīvojuma aizmieg arī uzreiz, vakarā pamostas, atver acis un ir laimīgs, jo visu redz:) Tad pirmās 3 dienas vispār neko nevar darīt, lai saudzētu acis, pēc nedēļas jau laikam varēja acu ēnas sākt lietot, pēc divām nedēļām tušu utt, un pēc mēneša tik jāskatās, lai neietu uz boksa treniņiem:D
30.04.2011 14:29 |
 
Reitings 18
Reģ: 28.04.2011
Varu tikai pateikt ka ir tā vērts. 20.augustā taisīju pie Lūkina, bija tīri spontāni, jo tad bija vasaras atlaide, un fiksi pieteicos uz pārbaudi, -7 dioptrijas, vēl astigmātisms ar -6 bet radzene bieza bieza, ka šo operāciju pat 3reiz varētu veikt. Visi bija ļoti laipni un visu labi izskaidroja. Vienīgais acīmredzot tīklenē bija kaut kāda problēma, norīkoja uz vēlvienu kabinetu, kur sapilināja acis lai zīlītes ir cik lielas vien iespējams, un mocīja mani gandrīz stundu.. spīdina spožu gaismu acīs un ar zaļu lāzeri kas šauj acī lāpa bojājumus, un visu laiku tikai neiecietīgā balsī lika man sēdēt un nekustēties, un acis neraustīt utt. un pēc tam vēl stulbi pajautāja, vai man tiešām saulenes nav līdzi.. kad es cilvēks bez brillēm pusakls. nu tā daļa nemaz nepatika. Otra daļa. Iedod izdzert nelielu devu Nortusīna, jūs nomierināt nedaudz, aizved uz istabiņu, kur noliekat brilles un sagatavojaties, plus māsiņa iepilina anestēziju acīs. uzliek cepurīti matiem un ved uz operāciju zāli. nogulda uz galda, un abas acis pa vienai apstrādā. protams tas gaišais lāzers ir nedaudz nepatīkams, plus vēl tas kā tur visu griež un ko tik ne.. bet tas ātri beidzas, ap minūti katrai acij procedūras :D un tad acis turot pamatā ciet tevi aizved atpakaļ uz istabu. 2 stundas ir jāpaguļ, tad iet pie ārsta kas pārbauda redzi. nav viegli, jo kad anestēzija iziet tad sāka šausmīgi kost un nepatīkami justies, bet nu ko padarīsi, un acis dikti jūtīgas vēl. pēc daktera apskates, jūs nodod savācējam, jo paši mājās nevarat doties, mani savāca mamma un ar mašīnu aizveda mājās, visu laiku turēju acis ciet gandrīz, jo teica ka 6 h jābūt ciet. un galvenais atcerēties neberzēt, vislabāk visu laiku saulesbrilles acīm priekšā, nelīst pie putekļiem un dūmiem, uzmanīties no nelabām sitācijām. Pie lūkina acu apkope pēc tam ir par brīvu, man gan nav sanācis tikt uz pēcoperācijas vizītēm, jo nedzīvoju LV pietiekoši. Bet jūtos tā it kā dzīve no jauna sākusies. tie kas ko tādu nav piedzīvojuši nevar to saprast.
30.04.2011 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 1022
Reģ: 29.01.2009
essnee,
Lai parāda man kādu pētījumu, kurā ir analizēti pēdējo 10-15-20 gadu ilgstošās pacientu grupas.
Tad sāksim arī diskusijas ir labi vai nav.

Iespējams tagad Tev ir ideāla redze, bet pēc gadiem kas? - Tu to nezini. Un ir daudzi pacienti, kuriem ir komplikācijas un sarežģījumi.
30.04.2011 15:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits