Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

studiju kredits??

 
Reitings 20
Reģ: 11.04.2010

tatad sobrid jau laiciigi gribas sameklet info par studiju kreditiem.

ir studiju kredits ar valsts galvojumu

un ir studiju kredits kur par galvotaju esmu es vai ari kads tuvinieks(vai jebkurs cits)

ka tas notiek?

es panemu kreditu, ir galvotajs - bet teiksim man gada maksa par studijam ir nu maximums 700, (vai vispar var dabut galvojumu neklatienes studijam? vai tas nau no svara? )

pec norunas to naudu ieskaita vai nu mana konta vai skolas,

vai man ir kas jamaksa kamer studeju?

saprotu, ka 12 menesus pec studiju beigsanas man parads jasak nomaksat. Ja stradaju valsts uznemuma tad maksa ir mazaka ( so es isti nesapratu)?

vai manas atzimes ietekme studiju kreditu atmaksu vai pieskirsanu?

un ka ir ar valsts galvojumu? tie pasi noteikumi, bet vai tiesis sis galvojums neskatijas uz labam atzimem?

kada var p0adalities? gribu sakt studet, bet tomer bail no taa varda kredits :(

teiksim kada jums bija maksa un cik maksajat menesi?

un vel bija kaut kas par to ja studiju maksa parsniedz 1000 tad atmaksas periods ir ilgaks?

jeasus, skiet pati nesaprotu ko rakstu :D

paldies meitenes :)

29.04.2011 00:43 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Varu pastāstīt nedaudz par sevi, kgan situācija savādāka.

Ņēmu studiju kredītu ar galvotāju - Ls600 par vienu semestri (man vairāk nevajadzēja) klātienē.
Pēc norunas naudu ieskaita skolas kontā (tavā kontā nekas netiek ieskaitīts).
Kamēr studēju - man ir jāmaksā procenti - kkādi Ls4 mēnesī, bet es maksāju, cik varu, lai ātrāk nomakstātu, jo netīk kredīti.
Un nē, atzīmes neietekmē neko kredīta piešķiršanā.
29.04.2011 00:58 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Var izvēlēties-vai sākt % atmaksāt uzreiz vai visu summu gadu pēc studiju beigšanas.
Par valsts darba vietu-man šķiet, ka tas vairs nav īsti aktuāli un uz to neieteiktu cerēt.
Valsts galvojumu iedot tikmēr,kamēr ir nauda (parasti pietiek vsiem, vai arī tiem,kam nepietiek, dod uz mazāku termiņu, tamdēļ jāpiesakās laicīgi).
Man gada maksa ir pāri tūkstotim gadā. Kā atdošu? Nav ne jausmas.. Katrā gadījumā, pārdomā visu 100x un tad vel. Jo tās ir nopietnas saistības, liela nauda tomēr. Un, ja vel ceri uz valsts iestādi, parēķināt var ,cik liela nauda no tās mazās algas būs jāatdod.
Ceru,ka tomēr tiksi budžetā!
29.04.2011 01:06 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Vai tik kredīta līgumā nebija punkts, ka pēc cik tur tiem gadiem, kas nostrādāti valsts iestādē attiecīgajā profesijā, kredīts tiek dzēsts? Vismaz manā līgumā tā vēl ir ierakstīts, bet tas bija pirms 3,5 gadiem.

Un kredītu neklātienei nedod. Atzīmes neietekmē, cik zinu.
29.04.2011 01:43 |
 
Reitings 192
Reģ: 17.11.2010
Valsts galvotajam studiju kredītam nepieciešams viens tavs galvotājs, studiju kredītam, ko izsniedz bankas, ja vien tev nav pašai navpastāvīgu ienākumu, būs nepieciešami pat divi galvotāji.

Studiju kredīts ir piešķirams gan klātienes, gan neklātienes studijām, Tu savā kontā nesaņemsi neko, nauda uzreiz tiks pārskaitīta augstskolas kontā.

Ja Tevi no augstskolas atskaitīs ātrāk nekā būsi pabeigusi studijas, tad arī atmaksāt nāksies agrāk, nekā ar 12. mēnesi. Ja strādāsi valsts vai pašvaldības noteiktajā amatā, kuram tiks dzēsts kredīts, tad kopumā nāksies atmaksāt mazāku summu (starp citu, nākamā kredītu dzēšanas profesiju noteikšana būs 2013. gada, šobrīd, līdzekļu trūkumu dēļ, kredīti netiek dzesti).

Atzīmes vispār nav pie lietas, un jā - ja kredīta summa pārsniedz 1000 latu, tad kredītu var atmaksāt pat līdz 10 gadiem.

29.04.2011 02:15 |
 
Reitings 192
Reģ: 17.11.2010
Atvainojos par kļūdām (s)
29.04.2011 02:21 |
 
Reitings 163
Reģ: 17.04.2009
nu, apsver kārtīgi par to kredītu. Ja plāno stāties neklātienē, tad tiešām valsts garantēto kredītu tev nedos, bet ar tiem citiem studiju kredītiem var visādi sanākt. Viena mana kursa biedrene pavilkās uz reklāmu un semestra sākumā paņēma nevis valsts garantēto, bet citu studiju kredītu. Sākumā jau viss bija OK, maksāja laikam kkādus Ls 3.50 mēnesī, bet tad banka sāka skrūvēt augšā procentu likmi, līdz jau sanāca,ka viņai mēnesī jau bija jāmaksā Ls 25.

Man pašai ir valsts garantētais kredīts ar fiksēto procentu likmi, kuru banka nedrīkst pacelt. ;-)
29.04.2011 11:43 |
 
Reitings 192
Reģ: 17.11.2010
hocolate_lady
nu nav gan tā, ka nedos studiju kredītu ar valsts galvojumu, ja studēs neklātienē! Studiju kredītu viņa varēs saņemt, bet studējošā kredītu gan ne :-)
29.04.2011 16:19 |
 
Reitings 163
Reģ: 17.04.2009
Ja? Un es atkal visu laiku domāju,ka tikai klātnieki var dabūt valsts grantēto... (t)
OK, sorry par dezinformāciju. ;-)
29.04.2011 18:14 |
 
Reitings 800
Reģ: 10.10.2010
Neklātienei piešķir kredītu, bet ne pilnā apmērā.
Kad beidz skolu, par katru valsts iestādē nostrādāto gadu atvelk x procentus no summas. Bet ,ja tu strādā vadošā amatā, tad nekā.
Par katru bērnu -30%
Ja nepabeidz skolu, ierubās lielie procenti.
Ja esi nesekmīgs cik tur tos priekšmetos, kredītu aptur, kamēr sakārto savas studijas. Pa to laiku naudu jāmaksā no savas kabatas.
Iesaku šito visu izrunāt ar bankas konsultantu.
29.04.2011 18:57 |
 
Reitings 3074
Reģ: 15.01.2010
Nu es ņēmu kredītu neklātienie,man nosedza pilnīgi visu summu,kopā 3200 eiro.

Kamēr mācos,maksāju procentus,kas no 8ls mēnesī pieauguši līdz 15Ls.

Galvotājus nevajadzēja man,jo pašai bija pietiekami ienākumi.

Atzīmes neko neietekmē.Jāatdod 10 gadu laikā.
29.04.2011 19:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits