Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kontaktlēcas

 
Reitings 21
Reģ: 07.03.2011

Līdz šim man ir bijušas brilles, kuras liku tikai pēc vajadzības (skatoties TV, teātrī u.c) - lai nebūtu jāsažmiedz acis. Bet par cik ikdienā ar brillēm staigāt nevēlos tad nu vēlos iet uz konsultāciju un iegādāties lēcas. Un par cik mana redze nav tik `spoža` kā gribētos, vēlos iegādāties kontaktlēcas uz ilgāku periodu (t.i. tās lēcas kas ir pus gadu nēsājamas). Un protams nevēlos pirkt tos lētos krāmus, bet tiešām kvalitatīvas lēcas.

Nu tad vēlējos zināt kā ir ar tām lēcām (plusi, mīnusi)?!

Vēl gribētos pirkt tās lēcas kas ir ar toni, un kāds lēcu tonis varētu piestāvēt tumšmatei(melnmatei), pēc jūsu domām?

:)

10.03.2011 05:02 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Es nēsāju lēcas nu jau kādus 7 gadus. Silti neiesaku tev pirkt lēcas uz pusgadu, domāju, ka nožēlosi. Visi acu ārsti iesaka mēneša lēcas un ir pret pat par 3mēnešu lēcām.
Lēcu plusi - ka jūties kā vesels cilvēks, nav jākomplekso par kkādiem stikliem uz sejas.. nu vismaz es nejūtos komfortabli, jo neliekas, ka kādas brilles man piestāvētu (tikai saulenes :-P ). Mīnusi - bieži vien acis ir sausas, dehidratētas, ir diskomforta.. pat līdz galvas sāpēm, tāpēc vienmēr, atnākot mājās, cenšos tās ņemt ārā. Manas favorītes- baush & lomb pure vision, daudz labākas par lētākajām baush & lomb lēcām. Ar šīm it kā varot gulēt pa naktīm, pat neizņemot ārā līdz 15 diennaktīm, bet acu ārste gan ieteica negulēt ar lēcām, ja negribi riskēt iegūt iekaisumu acīs.. un to nu gan es galīgi nemaz negribu. It kā lēcas nevar likt arī, ja esi saaukstējusies, bet es esmu vienmēr likusi un viss ok. ( nu varbūt, ja guli bezsamaņā gultā ar augstu t^, tad arī nav nepieciešams likt lēcas, var ar brillēm iztikt) :-P
Un silti iesaku pirkt kontaktlēcas internetā - pirku pēdējoreiz manaslecas.lv - esmu sajūsmā! :-)
10.03.2011 07:54 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Personīgi es nejūtu - no lecu valkāšanas, bet tie mēdzbūt, kā te jau minēja iepriekšējā rakstītāja.
Attiecībā uz pusgada lēcām: cik šādas lēcas piemērotas tev, skatīsies optometrists. Taču tādas parasti neiesaka jo:
1) valkājot šādas lēcas pie acs tiek mazāk skābekļa, jo tās ir izgatavotas no cieta materiāla.
2) ir lielāks risks, ka vesela pusgada laikā tu uz tās lēcas vari ienest kaut kādu acs infekciju.
3) mēneša lēcas ir vienkārši lābāks variants :)
Attiecībā par tonētām lēcām t
as arī neiesaka ikdienas valkāšana, acs tomēr ļoti smalka struktūra :)
10.03.2011 10:30 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
es arī tos mīnusus īsti jutusi neesmu, tikai tad, ja acī jau ir kaut kas iekritis, bet to nevar just, taču, kā ieliek lēcu, tā uzreiz grauž - tas gan ir kaitinoši. Lēcas nēsāju jau kādus gadus 6-7, jūtos ļoti komfortabli, nezinātāji nemaz nezin, ka man pasliktināta redze, vienmēr nobrīnās :-D

man pašai būtu bail likt tās uz tik ilgu periodu, kad piešaujas, tad pāris sekunžu darbs 1x dienā izņemt un ielikt, nekas sarežģīts.

Tev jau vispirms jānoskaidro, no kādiem toņiem Tu vari izvēlēties, es 1-2x gadā pastaigāju arī ar tonētajām mēneša lēcām, man parasti tikai kādas 5 krāsas piedāvā, no kurām visvairāk ok ir tāda tumši, tumši zila, vienīgais dažreiz, tumšākā apgaismojumā pārāk tumša izskatās (man arī īstā acu krāsa ir vairāk tumša nekā gaiša, kas to efektu vēl vairāk pastiprina).
10.03.2011 10:44 |
 
Reitings 80
Reģ: 20.10.2009
Nemaz nevar pats izvēlēties, kādu toni vēlies?
10.03.2011 12:16 |
 
Reitings 21
Reģ: 07.03.2011
Iemesls, kapēc grbu lēcas uz ilgāku periodu, ir tapēc ka dzīvoju/mācos ārzemēs un apmēram ik pa 5 mēnešiem dodos uz lv... Tapēc interesējos par tām, kuras ilgāk kalpo... :)
10.03.2011 13:41 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
ja esi aarzemees,jo labaak,es arii dziivoju aarzemees,un tikai tur peerku leecas,latvijaa tak ir dikti daargi,manupraat.
un kraasainaas ir stulbas. -jo tev visi vislaik rasiis,oo-taa ir tava iistaa acu kraas? un tev naaksies teikt-nee,nee..taa sir leecas. man taa likaas tik stulba sajuuta,ka peec 3 dienaam aizgaaju un nopirku normaalas-caurspiidiigaas.

miinusi ir taadi,ka...-nezinu miinusus. bet plusi ir tas,ka tas ir viseertaakais un man vispiemeerotaakais veids kaa 'nesazhmiegt' acis. :)
10.03.2011 13:58 |
 
Reitings 37
Reģ: 29.01.2009
Tille - bet ir jau arī tādas krāsainās, kuras izskatās kā dabīgās :)

laivaikas - Iesaku tad vienkārši nopirkt vairākus komplektus ar mēneša lēcām, lai pietiek tam pusgadam.
Jo arī - kur ir garantija, ka tajā pusgada laikā nepazaudēsi to lēcu? Un tad gaidīsi pusgadu, kamēr dabūsi jaunas?
:)

Labāk tiešām vai nu mēneša, vai vismaz uz 3 mēnešiem.
Būs mazāks arī infekciju risks.
10.03.2011 14:06 |
 
Reitings 1774
Reģ: 30.01.2009
Ak lēcu tēma tieši man ar panesusies! Tiesa, pašai nevajag!

Draugs nesen nomainīja brilles uz lēcām, viņa noteikums bija, lai katru dienu nav jāņem ārā, gribēja uz trīs mēnešiem, bet tās esot jāņem ārā, tāpēc ārste ieteica mēneša lēcas! (Protams, daktere teica, ka vismaz reizi nedēļā ir jāizņem)

Brālis pirmo reizi paņēma ārā neņemamās, bet, nākamajā reizē tomēr izvēlējās katru vakaru izņemamās. Vinš ir apmierināts. Kā būs ar draugu, to rādīs laiks, bet pats arī laimīgs, jo viņam, lai arī piestāvēja, pašam totāli besī lēcas!

Tikko draugs pateica savai mammai, ka nopircis lēcas, šī jau uzreiz klupa virsū, ka lēcas nevajag, tās bojājot radzeni utt., bļin, man jau dusma parāva pārākā, neesmu vēl dzirdējusi un redzējusi gadījumu, ka kādam patiešām ir palicis sliktāk un man apkārt ir daudz līdzcilvēku! Viņai mūžīgi nekas nav labi. Jau lika draugam internetā info meklēt, cik tas slikti! (A kad es pie viņas kā pie aptiekāres nuvaring pērku, nevienu vārdu nesaka, ka tas tak svešļermenis tur lejā, kas ir pilns ar hormoniem! :D) [Tas tā, atkāpei]

Bet, vislabākais variants, saraksti uz papīra, lai neaizmirstas visu, ko Tu vēlies no lēcām, krāsu, nēsāšanas ilgumu, ko Tu noteikti nevēlies un labs acu ārsts Tev sniegs super konsultāciju! :)
10.03.2011 14:09 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
nu jaa..protams,ka man arii taads bija-izskatijaas jau dabiigas,bet ja nu tu redzi,ka acis ir juuras zilas,tad diezgan logjiski,ka rodas shaads jautaajums.
varbuut vaina ir manii,bet mani tas iedzina kompleksos,un es uzreiz izmetu vinjas. jo man pashai ir zilas acis,un nav vajadziigs mainiit vai uzlabot kraasu.
bet ,manupraat,GC ir optikas salons,tur bija daudzi tonji,cik atceros..
10.03.2011 14:12 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
laivaikas, bet kur tu redzi problēmu iegādāties lēcas dzīvesvietā ārzemēs vai tepat lv, es, piemēram, nopērku iepakojumu pusgadam un varu urbināt degunu, nekādas problēmas :-D
10.03.2011 14:26 |
 
Reitings 517
Reģ: 29.01.2009
Ārprāts, cik mūuuuuuļķīgi izmest krāsainās lēcas tikai tādēļ, ka citi prasa 'vai tās tev ir lēcas'. Vnk nav vārd :D :D :D
Man tāpat visu laiku prasa, kaut nēsāju tikai krāsainās un katru mēnesi citu krāsu. Ir tēma par ko sākt runāt, ir komplimenti, ir kuriozi, tā ka man tikai pozitīvas emocijas :) Pāris reizes pasaku arī,ka tā ir īstā acu krāsa. Var piefiksēt, cik veidos var pajautāt par tavu acu krāsu, piem:
A tu nēsā īstās acis?
Nu tās tev ieliktās acis?
A īsto acu krāsu tu kādreiz ieliec atpakaļ?
utttt
:D :D
10.03.2011 14:38 |
 
Reitings 21
Reģ: 07.03.2011
Jā, jums laikam taisnība būs par tām viena mēneša lēcām, jo šodien tieši parunāju šeit (ārzemēs) ar vienu meiteni un viņa man arī ieteica, ka labāk nopirkt vairākas tās viena mēneša un tik mainīt, jo viņai bijusi pieredze ar to..
šeit nevēlos pirkt, jo sanāk daudz reiz dārgāk kā Latvijā un pie tam pa priekšu vēlos aiziet pie acu ārsta(latvijā) uz konsultāciju lai noteiktu kuras man būtu vispiemērotākās pirms es kaut ko pirktu...
Un par to toni - es jau nevēlos likt kaut kādas jūras zilās, ja man pašai ir gaiši brūna acu krāsa - vēlējos tikai mazliet izteiksmīgāku toni... :)

Meitenes...pēc pieredzes-> kura kontaktlēcu firma(brends) ir bijusi jums visuzticīgākā un nav pievīlusi??
10.03.2011 16:36 |
 
Reitings 517
Reģ: 29.01.2009
Focus softcolors
http://www.manaslecas.lv/lv/shop/lenses/colour/19

Ļoti ērtas, bet tām nav brūnā toņa. Ir tikai zils, zaļš un zilganzaļš
10.03.2011 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
man no lēcām vislabāk patīk -
http://www.linzmarket.lv/product/air-optix-night-and-day/#m

var pat vairākas dienas neizņemt, ideāli ja piemeram brauc uz kādu pasākumu, kur jāpaliek pa nakti! :-)
10.03.2011 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
tās tikai nav krāsainās! :-|
10.03.2011 16:41 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Es neieteiktu pusgada lēcas arī šāda iemesla dēļ - viņas var kaut vai deformēties laika gaitā, vai ieplīst, un tad būs žēl iztērētās naudas.

Pati kad no brillēm pārgāju uz lēcām gāju uz Henson centru, un esmu ļoti apmierināta
10.03.2011 16:51 |
 
Reitings 10
Reģ: 17.09.2010
Oho, nu gan vērienīga diskusija :)
Jāsaka, ka ieraudzīju šeit daudzus kļūdainus stereotipus... Viennozīmīgi - mēneša kontaktlēcas ir daudz labākas par 6 un 3 mēnešu lēcām! :-) Kāpēc? Es varu nosaukt vismaz 5 iemeslus!
Meitenes, ja Jums ir interese, ar prieku palīdzēšu Jums, jo kontaktlēcas ir mana profesija ;-) Es strādāju www.linzmarket.lv (daudzas no Jums noteikti zina šo veikalu) Tā kā droši rakstiet uz [email protected] vai zvaniet 27880267, palīdzēšu visām meitenēm, kurām rūp redze ;-)
11.03.2011 17:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits