Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kur ir mana vieta?

 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009

Ilgstoši vāros savā sulā par tēmu "vai man ir īstā profesija".

Pirms vairākiem gadiem ieguvu bakalauru ekonomikā. Īsti nemaz nenožēloju, jo par ko izmācījos, par to strādāju un par darbu visādā ziņā nesūdzos.

Protams ir viens BET- iet mācīties ekonomiku bija bara instinkts, jo tajos dullajos 18 domas šaustījās pa labi un pa kreisi un saprast ko dzīvē gribi, bija gaužām grūti.

Bērnībā ļoti patikās iztēloties sevi kādā tēlā, vecāki cilvēki visi kā viens teica, ka bērns esot īsts mākslinieks.. skolas gados līdz pat vidusskolai piedalījos skolas lugās, spēlēju arī daudzas galvenas lomas. Man tas viss patikās. Gribēju iet uz aktieriem, bet sabijos, kaut kā iedomājos, ka netikšu galā ar iestājpārbaudījumiem.. turklāt es, meitene no laukiem, ko es viena pate uz Rīgu? Sabijos, nonācu bara instinktā un ekonomikā!

Šodien savos 27 gados netieku ar sevi skaidrībā. Ar vien izteiktak, ar katru nodzīvoto gadu uzmācās domas par to, ko neizdarīju.. par to, ka vajadzēja mēģināt un saistīt dzīvi ar to, kas tik ļoti patīk. Bailes pat iedomāties, kas ar mani notiksies, kad pienāks 30 gadnieces krīze, ja līdz tam laikam atradīšos šadā pašā skatu punktā :D

Pati domāju, ka šo savu dilemmu izdotos pievarēt, ja vienkārši pieteiktos studijām, bet atakal ir viens BET- man ir mazs 3gadnieks, kurš, protams, prasa uzmanību. :) Zinu, zinu, ka, ja ko ļoti grib, visu var apvienot, visu var izdarīt, turklāt palīgi atrastos :)

Tikai studijas nāktos apvienot ar pamatdarbu, jo tikai studēt vien atļauties nevaru. Bet vai tad par aktieri var izmācīties neklātienē?

Atsaucās kāda un pastāstiet par šo teātra nozari ko tuvāk, par skolām, par mācībām utt. :)

Un atsaucās kāda, kura arī ir savas dzīves pārdomās :)

Protams, ieteikumi- vienmēr laipni! ;)

22.02.2011 02:26 |
 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009
Es te tā padomāju un iedomājos, ka varbūt mani jau pāragri ir piemeklējusi 30 gadnieces krīze :D
22.02.2011 02:40 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Savus sapņus īstenot nekad nav par vēlu. Un Tev jau vēl visa dzīve priekšā :) Bērniņam nevajadzētu kļūt par apgrūtinājumu, pati saki, ka būtu palīgi, bet.. Lai arī neesmu mācījusies aktieros, domāju, ka tur nav vakara nodaļas, un, nemaz nerunājot par to, ka tur IR sarežģīti tikt iekšā un ne katru gadu ir uzņemšana, mācības, manuprāt, ir intensīvas, un tās diez vai izdosies apvienot ar pilna laika darbu. Nākamais - Tavs gan pluss, gan mīnuss, ir vecums. Padomā - kad beigsi aktierus, Tev būs jau 30, un tikai debitēsi teātrī, kamēr citi tajā vecumā jau ieguvuši gadiem ilgu pieredzi. Tomēr Tavā labā būs tas, ka Tev būs dzīves pieredze, kā nav zaļajiem gurķiem. Manuprāt, ja gribi tā pa nopietno domāt par aktieriem, tas nevar būt kā blakuslieta vai "otra augstākā izglītība". Ja nevari/negribi tam pievērsties TIK nopietni, nav vērts un diez vai arī izdosies pašai tam veltīt tik daudz laika un spēka. Vai Tavā pilsētā nav kāds amatierteātris? Tie ir forši! Tur parasti pieņem cilvēkus, ja izrāda patiesu iniciatīvu un interesi, turklāt - tur spēlē pieaugušie un arī jaunieši, vismaz manā pilsētā ir fanatastiska amatierteātra studija, brīnišķīga režisote, kas tiešām daudz iemāca, izrādes regulāri un - labas! Braukā arī pa festivāliem. Varbūt tā ir iespēja piepildīt sapni, krasi neizmainot savu ikdienu? :) Veiksmi Tev!
22.02.2011 02:56 |
 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009
Medutinjs, paldies! ;)
Par to arī esmu domājusi, tikai manā pilsētā tāds teātis vairāk ir bērniem.. par pieaugušajiem neko neesmu dzirdējusi!
uiijj, kā gribās kaut ko radošu dzīvē, nevis tikai tos ciparus un papīrus vien!
Eh, varētu laimēt loterijā un iet studēt uz pilnu klapi! :D Tas nekas, ka man jau gadi, priekš sevis.. un vispār, mazums, moš man reāls talants, uzreiz dabūšu darbu :D
Bet vispār, es jau sākusi sapņot ar acīm vaļā :D
22.02.2011 03:04 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Vajag mazliet pie zemes pievilkt? :D Aktieri pelna maz, tagad reti, kurš dabū štata vietu. Piepelnās, ierunājot reklāmas un vadot pasākumus - tā arī aiziet viss brīvais laiks. Varbūt sāc apmeklēt kādas nodarbības - rotu gatavošana, dramaturģijas kursi? Nevajag jau uzreiz pēc "Oskara" uz Holivudu :D
22.02.2011 03:13 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Happy-man tiesam patika lasit ka tu visu uzrakstiji-bet tadas lielas dramas!!!
Ta ir loti biezi,ka mes macamies kaut ko ,un pec tam ,sapnojam par kaut ko citu,varbut piemerotaku sev?!!!!
Es doamju ,ka tu noteikti varetu atsakt studijas -tie 30 gadi nav nekas liels!!!Mana puse cilveki maina profesijas vel lielaka vecuma...macas, kamer lien galva!!!Noteikti nelaid garam ,jo butu zel ,ka tu velak nozelosi,ka palaidi garam izdevibu darit kaut ko ,ko loti velejies!!!Lai izdodas! :-)
22.02.2011 03:17 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
27 gadi taču nav nekāds vecums! :-)
22.02.2011 03:22 |
 
Reitings 8
Reģ: 11.12.2010
Brauc pie manis uz Los Andzhelosu, maaciisimies aktiermaakslu kopaa, te nekad maaciities nav par veelu!
22.02.2011 03:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man prieks ,ka es pareizi pateicu par musu galu!!!!Nekad nav velu macities!!!
Es dzivoju tuvak Sanfrancisko!!! :-)
22.02.2011 04:02 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Happy, būšu atklāta- aktieros LKA tikt praktiski nav izredžu un diemžēl vecums ir viens no noteicošajiem faktoriem. Ja vien neesi ārkārtīgi talantīga un Tev neizdodas žūriju iestājpārbaudījumu laikā pārliecināt, ka esi īsts atradums! Turklāt nav īstas skaidrības, kad būs nākamā uzņemšana. Jāstudē 4 gadi, studijas aktieros nav iespējams apvienot ar darbu, jo jāmācās nereti 6 dienas nedēļā no rīta līdz vakaram. Turklāt, konkurss ir liels, aktieros neuzņem visus pēc kārtas, parasti iestājas līdz 20 cilvēkiem. Kopā pretendē ap 150-200.

Es Tev ieteiktu sekot sapnim, bet tikai nedaudz piezemētākā līmenī- iestājies kādos aktierkursos vai amatierteātrī! To varēsi gan apvienot ar darbu, gan mazo trīsgadnieku :-) Katrā gadījumā, man prieks, ka esi pārdomās, ka nestāvi uz vietas un vēlies attīstīties! Tas ir tikai apsveicami! Lai veicas :-)
22.02.2011 04:09 |
 
Reitings 22
Reģ: 29.01.2009
Man 25...un tieshi sobriid arii esmu paardomaas, liekas, ka visu laiku esmu gaajusi nepareizu celju un viss ko daru nav TAS ko es gribeetu dariit, taadeelj shoruden esmu apnjeemusies kaut ko mainiit uz labo pusi un ieshu maaciities to ko veelos... Gribeetos kaadreiz straadaat ar prieku!
Liekas arii gadi un vecums beidzot sapraatiigs, kad gribas maaciities, attiistiit sevi un zinu ko veelos, liidz shim bija daudz dazjaadu domu, meegjinaajumu, bet galu galaa saprotu, ka ne, nee...nav mans, taa nu esmu tur kur esmu... (t)
Es ar shausmaam esmu sapratusi cik man jau ir gadi un kaa tie lido, ka manaa vecumaa jau daudziem ir nez kas, bet man.....tikai idejas kaa maajas! :D
Bet ja jau maaciities un saakt dariit nekad nav par veelu, tad jau viss ir diezgan pozitiivi! :)
22.02.2011 04:56 |
 
Reitings 8
Reģ: 11.12.2010
Jaa, Emmanuelle ,te viss ir savaadaak nekaa Latvijaa (l) Cilveeki uz dziivi noraugaas daudz briivaak un pozitiivaak!
22.02.2011 05:15 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
wiseheart, nevēlies izīrēt istabiņu? (t) :-D
22.02.2011 10:53 |
 
Reitings 2087
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā jāpiekrīt iepriekš minētajam, ka sapnim ir jāļaujas, tikai izvēlies tādus kursus, studijas, ko varēsi apvienot ar pamatdarbu. Man pašai bija ļoti līdzīga situācija pēc 2 gadu studēšanas būvniekos, kad reāli sapratu, ka tā nekad nav bijusi mana izvēle+skaistie laiki būvniecībā pamazām beidzās, toreiz aizvien biežāk atcerējos par teātri. Un tad kādā jaukā dienā mani arī uzmeklēja cilvēks, kurš piedāvāja apgūt aktiermeistarību un spēlēt, bez tam man pašai finansiāli tas būtu tikai +, kādas divas nedēļas nevarēju izvēlēties, tad salūzu, ieklausījos apkārtējos, kas bija kategoriski pret, tā nu nožēloju izdarīto...bet Tev iesaku sekot savam sapnim:)
22.02.2011 11:28 |
 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009
wiseheart, paldies par superīgo piedāvājumu! (l)

Es jau atkal iztēlojos, cik forši būtu aizbraukt un mesties iekšā piedzīvojumos! :D

Bet nu, pagaidām sākšu ar nelieliem piedzīvojumu meklējumiem tepat :D

Un, ja jau tur nekad nekas nav par vēlu, tad, kad mazais 3gadnieks paaugsies, tad braukšu pie Tevis! ;)
22.02.2011 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009
Medutinjs, tas bija labi teikts par to "Oskaru" un Holivudu! :D :D :D
Njāa... varbūt nav slikti, ka tomēr tik lieli mērķi, varbūt, ka kripatiņu no tā kādreiz var sasniegt :D
22.02.2011 13:04 |
 
10 gadi
Reitings 32
Reģ: 19.08.2009
Medutinjs, tas bija labi teikts par to "Oskaru" un Holivudu! :D :D :D
Njāa... varbūt nav slikti, ka tomēr tik lieli mērķi, varbūt, ka kripatiņu no tā kādreiz var sasniegt :D
22.02.2011 13:04 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
pati raksiji un pati atbildeji.
veiksi!
22.02.2011 17:06 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
pati raksiji un pati atbildeji.
veiksi!
22.02.2011 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Šajā sakarā man ļoti patika intervija februāra ''Santā'' ar aktieri Ģirtu Liuziniku.Viņš arī mācījās pavisam citas lietas,strādāja citā sfērā,bet vēlāk gāja un iestājās aktieros(kaut gan nebija viņam tad vairs 18 vai 19 gadi).
Par vēlu ir tikai tad,kad tu guli zārkā.
22.02.2011 17:14 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.01.2009
Bez Latvijas kultūras akadēmijas jau ir vēl arī Kultūras koledža. Varbūt tur var atrast kaut ko interesantu ko mācīties?
22.02.2011 18:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!