Gudrajām meitenēm

 
Reitings 1058
Reģ: 24.08.2010

Es te jau vairākas dienas domāju, cik vienas sūdzas, ka mēnešreizes kavējās, citas priecājās, ka to vispār nav. Zinu, ka ietekmē pareizs uzturs, svara kritumi, stress utt., bet es te sēdēju un domāju, ka man reiz kādos gados 13 bija pazudušas mēnešreizes un pusgadu, biju pamatīgi nobijusies, bet mammai toreiz neko neteicu, jo bija bail, nu nezinu kāpēc, maz gadu bija un biju dumja! Bet, protams, pēc tam atgriezās regulārs cikls un viss kārtībā. Tagad jau sen apmeklēju ginekologu regulāri, izsargājos un visādi citadi viss kārtībā.

Es vienkārši gribēju prasīt no kaut kāda veselības faktora puses, kas ir tas, kas ietekmē to mēnešreižu izzušanu? Manā gadījumā toreiz ēdu labi, pat biju mazliet kā pusaudzis apvēlusies, es tagad vienkārši tā aizdomājos, kāpēc tas tā notika? Protams, pie sevis priecājos, ka viss beidzās labi!

No tā visa secinu, ka ir ļoti svarīgi kādam uzticēties un nebaidīties no speciālista palīdzības, jo ir tik skumji lasīt, ka meitenes bieži vien neiet pie ārsta un pašas meklē alternatīvas, kas viņas izglābs, man tiešām skumji ir uz to noskatīties. Nezinu vai vecums jau tāds pienācis, vai kas cits, bet esmu sapratusi savā galviņā, cik sievietes veselība patiesi ir svarīga un cik svarīgi ir regulāri apmeklēt ārstu.

Ja kāda jautās, ko es ar šo visu gribēju pateikt vai vienkārši tukši pamuldet, tad gribu teikt, vienkārši uznāca pārdomas par veselību kā tādu!

21.02.2011 17:07 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
To vakcīnu noteikti neveikšu, tad jau labāk 4x gadā (pārspīlēju) iet pie ginekologa un taisīt analīzes.
Vakcīna ir jauna un ne tuvu paaudze nav izaugusi, lai pilnvērtīgi izvērtētu tās ietekmi un iedarbību.
21.02.2011 18:19 |
 
Reitings 1058
Reģ: 24.08.2010
Pret anatomiju man nekas na pretī, tas viss ir interesanti :-D
Es jau nemaz neteicu, ka man būs jāzina tikai skaistumkopšanas līdzekļi, es labi apzinos, ka būs jāzina visādi punkti un ta, bet ne jau gluži man arī pasniegs dzīvības glābšanu ekstrēmā situācijā!

Par stradiņiem gan neko nezinu, zinu tikai to, ka pabeidzot skolu ir Starptautisks diploms, kas sevī ietver trīs punktus! Un negrasos iet uz koledžu, bet gan kosmetikas skolu, kas atrodas asara ielā, kas notiek medicīnas skolas telpās!
21.02.2011 18:21 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Dzemdes kakla vakcīnu vairāk iesaka meitenēm, kam vēl nav bijusi dzimumdzīve. Bet pētījumu rezultātu vēl maz.

Un skrīninga diagnostika dzemdes kakla vēzim ir ļoti labi izstrādāta - regulāri apmeklējot ginekologu, ja kaut ko atrod, tad ļoti agrīnā stadija un tad pilnībā var izārstēt ;)
21.02.2011 18:24 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Radio reklāmā par dzemdes kakla vēzi esmu dzirdējusi ka aicina mātes vakcinēt savas 12 gadīgās (laikam) meitas. Tas nozīmē ka Pakalnam taisnība, ka to iesaka darīt jaunām meitenēm, kurām nav bijušas dzimumattiecības. Es pat nezinu vai pieaugušām sievietēm tādu iespēju arī piedāvā vispār?
21.02.2011 18:28 |
 
Reitings 1058
Reģ: 24.08.2010
Man šķiet, ka man arī vienreiz bija kaut kāda dārgā analīze vai apskate, jo ginekoloģe kaut ko sāka man stāstīt par to dzemdes kakla vēzi un visu to epopeju! Bet es īsti neatceros, tas jau bija pirms gada vai pat vairāk, nē noteikti vairāk :-)

Vispār man pārsvarā vienmēr sanāk iet kādas 2x gada, ir pat bijis biežāk, jo es vienmēr kaut ko izstrādāju tādu, ka dakterei nākas smieties par mani, labi, ka tas viss vienmēr beidzas labi! :-)

Nu kaut vai pagājušo vasar es pazaudēju nuvaring riņķīti :-D :-D Un nebiju to pamanījusi, un man sākās panika, ka īpašas dienas sākas ne pa tēmu, ne īstajā laikā, pe brīža es attapos, ka man vispār nav riņķīša, un alko es nelietoju, kā arī kko citu apdullinošu :-D Tā es joprojām nesaprotu, kur pazaudēju nuvaringu, kurs atrodas dziļi tevī :-D
21.02.2011 18:29 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ne pa tēmu - esat dzirdējušas pa radio reklāmu gēlam, kas atvieglo dzemdības! :D
Nekad nebūtu domājusi, ka ko tādu jau sāks tādā veidā reklamēt..
21.02.2011 18:30 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
RausīC piedāvā. Bet nu dzemdes kakla vēža cēlonis ir cilvēka papillomas vīruss, kas pārnesas galvenokārt dzimumkontaktu laikā. lai gan lielākajai daļai sieviešu tas vīruss ir, saslimst reti kura. Redz nav liekas jēgas vakcinēties, ja tie vīrusi jau sēž iekšā.
Bet ja vakcinējas pirms dzimumdzīves, tad tie vīrusi nemaz nenokļūst dzemdē.
:-)
21.02.2011 18:32 |
 
Reitings 181
Reģ: 25.10.2010
Man vispār par šitām visām "modernajām" vakcīnām ir dalītas domas, jo mamma runāja ar vienu zinošu ārsti, kura teica, ka visas gripas, dzemdes kakla vēža u.c. vakcīnas tāds komercpasākums vien esot, jo nauda uz to tiek izgāsta ļoti liela, bet ļaunuma vairāk nekā labuma. Piemēram, pirms 2 gadiem manu māsu (pusaudze) potēja pret gripu, pāris dienas pēc šīs vakcīnas viņai sāka raustīties sejas muskuļi, viņa burtiski šķobīja seju, cilāja uzacis, sākumā domājām, ka viņai tas kāds stulbs niķis uznācis, jo pat prātā nenāca, ka tas no potes. :-O Atbalstu, ka ir nepieciešamas potes pret difteriju, bērnu trieku, bet nav vajadzīgi visi "superizdomājumi", jo zāļu ražotāji jau neguļ, viņi skatās, par ko cilvēki raizējas un tad cik taisa augšā superlīdzekļus, kas no tā visa aizsargās, kaut patiesībā tas ir tikai un vienīgi bizness, kas veselībai pat nekādu reālu labumu nenes (t)
21.02.2011 18:35 |
 
Reitings 138
Reģ: 29.01.2009
Mēnešreižu izzušanu var ietekmēt dažādi iekšējie faktori. Zinu ka mammai reiz mēnešreizes nebija 6 gadus, jo bija olnīcu cistas. Vai piemēram vienai draudzenei mēnešreizes nav jau kādus 10 gadus, jo viņai ir biezas olnīcu sieniņas un lai atgūtu MR jātaisa operācija. Pārsvarā pusaudzēm, ja pazūd MR tad tas lielākoties ir saistīt ar hormoniem.
21.02.2011 18:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits