Tas jau nu ir par traku!

 
Reitings 216
Reģ: 16.09.2010

Sveikas. Es te ar savu sūdzam stūrīti.

Visiem zināms, ka dzīvojot un strādājot LV ir jāsastopas ar krievvalodīgajiem. Bet nu šis jau ir par traku..

http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319454

08.02.2011 23:45 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Piparene, tas ir pilnīgi normāli. Liels solis pretī situācijai, lai mums, runājot latviešu valodā, pretī neieplestos acis ar "ja po latišski ņe poņimaju". Kamdēļ lai cilvēks mācītos runāt latviešu valodā, ja viņam visu iemāca krieviski? Mājās ar viņu runā krieviski, uz ielas - krieviski, TV, radio, internets ... viss pieejams krieviski. Pat darbā prasa krievu valodu. Priekš kam latviešu mācīties?
Nu, tad nevajag, čīkstēt un pīkstēt, ka neviens ar mani latviski nerunā. Paši jau arī radam šādus apstākļus.

Man pat viena no labākajām draudzenēm ir krieviete. Dzīvo ar mammu, kura ne vārda latviski nesaprot. Bet viņa izcili runā latviešu valodā. Un zini kam viņa saka paldies? Tam, ka tika sūtīta latviešu skolā, nevis krievu. Un tā ir ar visiem.
Mums augstskolā bija 2 meitenes, kuras pabeigušas krievu skolas. Viņas jau pēc 2 mēnešiem bija spiestas pamest studijas, jo nespēja izsekot līdzi vielai, kas tika mācīta latviešu valodā.

No mazotnes valodu iemācīt ir daudz vieglāk. Un tas viss notiks pakāpeniski. Sākot ar pirmo klasīti. Tā ka - es neredzu nekādus šķēršļus.

Bet ne par to ir runa. Runa ir par valsts finansētu izglītību latviešu valodā. Kāpēc mums ir jāfinansē skolas, kas sagatavo krievvalodīgos? Kāpēc?
Ir taču latvijā arī lietuviešu un citu tautību skolas, bet tās tiek finansētas no attiecīgajām valstīm. Kur ir problēmas? Problēmu nav.

Dažreiz jāpaskatās tālāk par savu degungalu un problēmas jācērt saknē, nevis jābubina par sekām. ;-)
10.02.2011 20:14 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Ir liela starpība starp krievu valodu kā valsts otru visplašāk izmantoto valodu, jo šeit ir daudz krievvalodīgo, vai krievu valodu, kas nepieciešama darba veikšanai!!! Tādēļ man kaut kā sāk šķist, ka šī saruna jau bij ievirzījusies citā gultnē...
10.02.2011 21:58 |
 
Reitings 14
Reģ: 26.04.2016
Buxiic pilnībā tev piekrtu. Bet zini, ir pagājis jau diezgan ilgs laiks, kopš šīs diskusijas sākuma un situācija vietām ir tikai pasliktinājusies. Es teiksim īsti krievu valodu nemāku un stulba situācija, kad pašpārvaldē man rokā tulks jāmeklē.
15.01.2021 00:44 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2020
Es skolā nemācijos Krievu valodu, bet gan vācu. Bet tas man nav dzīvē liedzis ikdienā iemācīties Krievu valodu. Dzīve devusi iespējas mācītīties Krievu valodu dzīvē nevis caur mācību grāmatām. Minēšu, ka visi vecāki ir Latvieši.
Plus, ja neapmierina darbs tad var meklēt darbu kur nepieprasa svešvalodas, bet principā bez krievuvalodas tagad neizsprukt nekur pat ja esi patriots. :)
15.01.2021 09:14 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.06.2020
Minēšu, ka tā Vācu valoda man vispār nekur nav noderējusi un esmu to aizmirsusi, bet Krievu valoda ir pārsvarā visur. :)
15.01.2021 09:15 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Lai gan diskusija ir salīdzinoši "veca", šī tēma ir aktuāla vēl joprojām! Jā, skolā mācījos angļu, krievu valodu, taču viņu ikdienā neizmantoju un nu jau vairs nepārvaldu pat sarunvalodas līmenī. Manā pilsētā lielākoties visi runā latviešu valodā, svešvalodīgie tikai tik, cik tūristi. Bet tāpēc, ka neprotu svešvalodas, es nekur nestrādāju? Nē, esmu atradusi jomu, kurā bez tās pārvaldīšanas lieliski var iztikt. Protams, šis mīnuss manā dzīvē daudz ko ietekmējis un saprotu, ka, ja nāksies, būs jāmācās (kaut strādājot par viesmīli, pārdevēju).
15.01.2021 11:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits