izmisums ;(

 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009

labs vakars cosmo meičas!:)

Tātad, mācos 12 klasē.Un mana problēma ir tāda, ka nespēju izlemt, profesiju,kur mācīties tālāk.Diemžēl, nav nekādu hobiju:( šis jautājums, mani ir pamatīgi nomocījis, pilnīgi izmisums.skatos profesiju standartus, un nevienā profesijā neredzu sevi:( kā Jūs izlēmāt kur mācīties tālāk? varbūt kaut kādi ieteikumi, kas palīdzētu atrast man savu īsto profesiju? :)

02.02.2011 01:39 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nu,es vnk sajutu,kur ir mana vieta,kad intereses pēc aizbraucu uz atvērtajām durvīm.
Es biju sapoņojusi pavisam par citu profesiju,bet tomēr sapratu,ka augstāko izglītību gribu.Tad uzreiz zināju,ka mācīšos LU.Tālāk jau sāku atsijāt,kuras fakultātes mani totāli neinteresē un tad no interesējošajām jau sāku sīkāk skatīties.Mani piesaistīja tā,kurā tagad mācos.Aizbraucu uz atvērtajām durvīm un sapratu,ka tā ir atmosfēra un cilvēki,starp kādiem gribu būt.Sapratu,ka tur ir mana vieta :)
02.02.2011 02:04 |
 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
missConvenience esmu pildījusi visādus karjeras izvēles testus, bet rezultāti visās jomās, kas man patik, ir vienādā līmenī :( nav tādas jomas, kas izceltos :(
02.02.2011 02:04 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
:D:D
02.02.2011 02:05 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.04.2010
Iepriekš tiešām ne domāju, ne zināju, ko gribu. Tikai 12.kl. izdomāju, ko gribētu. Tā nu pēdējā gadā braukāju uz atvērtajām durvīm tajā augstskolā, par to profesiju interesējos, paspēju jau sasapņoties, kā es nākotnē izmācos to profesiju un kā strādāju, likās, o, kā man ir paveicies. uz videni aizgāju, jo nezināju, ko gribu pēc 9.kl., visu videni nomācījos, nezinot ko gribu, un pēdējā gadā atradu, ko gribu. Bet.. 2 dienas pirms bija jāiet pēc atestāta, parādījās paziņojums manā e-pastā un augstskolas mājaslapā, ka šogad tajā profesijā bakalauros netiks tomēr komplektēta grupa finansiālu iemeslu dēļ. Es vnk biju panikā. Man nebija nekāda otrā varianta. Teica, ka IESPēJAMS nākamgad komplektēšot grupu. Bet nav zināms 100%, un gadu negribēju gaidīt.Galvenais bija tikt budžetā, bet līmeņi bija ļoti labi, ka gandrīz visur varēju tikt. Tā nu iestājos citā augstskolā, citā profesijā. Sākumā nepatika, bet ar katru dienu iepatīkas aizvien vairāk, un nu pēc pirmā semestra esmu tā kā apmierināta. Abas saistītas ar medicīnu. Bet vēl aizvien pa retam aizdomājos par to otru profesiju. Varbūt kādreiz nākotnē arī to izmācīšos, būšu pro vairākās medicīnas sfērās. :-P
02.02.2011 02:06 |
 
Reitings 15
Reģ: 03.11.2010
Varbūt nevajag steigties un uzreiz iet studēt, ja nav pārliecības?
Aizbrauc Eiropas brīvprātīgajā darbā ;-)
02.02.2011 02:09 |
 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
jā, Eiropas brīvprātīgais ir laba doma, varbūt vajadzēs meiģināt :)
paldies, jums meitenes;)
02.02.2011 02:11 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.04.2010
Par testiem runājot, bija uz manu skolu atbraukuši pārstāvji no karjeras centra ar tiem saviem testiem, kad mācījos 9.kl. Tik gari testi, pildījām pusotru stundu, un beigās visiem smuki rezultāti bija, man visas jomas gandrīz vienādi. Tā arī bija, visi priekšmeti padevās jau skolā, bet nesaistīja īsti neviens, es nekad neiespringu uz neko, man vnk padevās gandrīz viss, ko mēģināju. Tāpēc nevarēju iedomāties, ka pēkšņi jāizvēlas kkas konkrēts un viens. To arī uzrādīja tie rezultāti. Tā sieviete no karjeras centra prasīja, kuram vajag palīdzēt un ko ieteikt, pasaucu viņu. Viņa tā skatās , skatās, pasmejas un pasaka - meitiņ, tu laikam būsi bezdarbniece. Es biju tik dusmīga, jo tik ilgi tos testus pildīju un rezultāts - bezdarbniece. (e) Viņai smieklīgi, bet es kkā paķēru ar savu pusaudža prātu pie sirds. :-D
02.02.2011 02:14 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Testi ir smieklīgi.Pēc tiem sanāca,ka es bez maz uz ķīmiķiem varētu iet un man karjera spīdoša būtu(reāli es to priekšmetu necietu un nesapratu). :D
Galvenais-šis lēmums ir jāpieņem tev.neej mācīties tur,kur tevi spiež.Piemēram,omīte grib,lai esi advokāte,bet ja tevi tas nesaista,tad neej mācīties tikai tāpēc,ka apkārtējie spiež.
Varbūt tiešām tajā brīvprātīgo darbā piesakies,ja galīgi nav ideju.Būs laiks apdomāties.Tas būs labāk,nekā tu iestāsies tur,kur tevi spiedīs stāties un nemaz nejutīsi prieku mācīties.
02.02.2011 02:18 |
 
Reitings 879
Reģ: 29.01.2009
vidusskolā man gandrīz vienīgie varianti, ko studēt bija finanses, ekonomika, pat grāmatvedība. un esmu laimīga, ka izvēlējos vismazāko ļaunumu - uzņēmējdarbību, kur man bija iespēja saprast, ka tieši visas augstāk minētās jomas ir tās, kas mani neinteresē ne par gramu. man pat nav ne jausmas, kāpēc biju izdomājusi, ka man vajag ko tādu.

tagad esmu sapratusi, ka man vajag kaut ko radošāku, ne plikus cipariņus.

lai veiksmīgi izvēlētos profesiju, vajag pavisam godīgi ieskatīties sevī, tomēr mēģināt saprast, uz kuru pusi vairāk velk.
lai arī tik minimāla, ļoti daudz man deva pieredze praksē un vēl mazliet pastrādājot ar cilvēkiem. visu savu apzinīgo mūžu es biju domājusi, ka mana vieta ir kaut kāds back-office, bet pēc tās pieredzes iegūšanas es esmu sapratusi, ka tās ir pēdējās muļķības.

pavērtē savas personības īpašības - varbūt tas kaut mazliet palīdz!

lai veicas!
02.02.2011 02:21 |
 
Reitings 1058
Reģ: 24.08.2010
es visu laiku gribēju jau no kādas 7. klases iet mācīties par reklāmas mārketingu, biju vienā uzņēmumā, kur sieviete mani ar daudz ko iepazīstināja, ar to kā tas ir realitātē un kā tas notiek Latvijā, manas ilūzijas, kā es to iedomājos sen ir pagaisušas, jo, lai pats tiktu pie reklāmas veidošanas ulalla, tie nebūs pāris gadi un iespējams pat ne 10!

Tad es apsvēru domu par sabiedriskajām attiecībām, bet ko es darītu? vnk ķekša pēc izmācītos kaut ko, kur nav matemātika un kur var sadarboties ar cilvēkiem, ņemot vērā, ka tagad visi skrien mācīties to.

Un vienu dienu es sapratu, ka negribu ŠOBRĪD nekādas universitātes, negribu stresa pilnas sesijas, negribu bimbāt aiz tā kā nespēju uzrakstīt gana apjomīgu referātu, vispār nav vēlme vēl turpmākos 4 gadus kaut ko kalt galvā, tāpēc, jāteic, iniciatore bija mamma, kura sen teica, ka nebūtu slikti apgūt profesiju, kas dzīvē var noderēt, tieši tāpēc esmu nolēmusi mācīties par kosmetoloģi, es dievinu visu, kas saistās ar skaistumu, visas maskas, masāžas, vaksācijas jau sen mājās piekopju un vispār mani tas viss ļoti interesē, zinu, ka to es tiešām klausītos un mācītos ar aizrautību! Tikai tagad atliek atrast sponsoru :-D Un, jā, tad pēc tam, kad uznāks vēlme dzīve ko mainīt un turpināt mācības augstākā līmenī, tad arī tam ķeršos klāt!

Tāpat valstī ir vajadzīgi visādi profesiju pārstāvji, nav teikts, ka visi tie, kuriem ir baklauri tagad darīs to par ko ir izmācījušies un dzīvos cepuri kuldami, zinu, ka ar to, ko es izmācīšos nopelnīt varēs varbūt ne daudz, bet var klientus gan mājās pieņemt, gan braukt pie klientiem uz mājām, gan ja paveicas atrast labā salonā darbu! Tā lūk, tagad ir mans skatījums uz dzīvi!!!
02.02.2011 02:36 |
 
Reitings 458
Reģ: 22.03.2010
Piedod, bet.. kā var labi iet ekonomika, ja nerubī/nepatīk matemātika? :-|
Pati mācos 3. kursā, mācos vsp ne tuvu to, par ko gribētu kļūt, bet vismaz ap/saistībā to, kas patīk. Izmācīšos, strādāšu, ap to vecumu jau aptuveni (ceru, ka) zināšu, ko tiešām vēlos un mācīšos otru aigstāko. Pēc vidusskolas, man liekas, reti kurais, zin, ko grib mācīties! Un visbērnišķīgāk liekas tie, kas pirmajā semestrī pamet mācības, jo ''saprata, ka nepatīk, tas, ko mācās''-bullshits! Pirmajā kursā (un iespējams, ka otrajā ar) nemāca neko interesantu, tikai ''bāž iekšā gudrības'', lai redzētu, kas var pavilkt, kas nē.
Aii, izplūdu, no offence, just my opinion.
02.02.2011 03:05 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
Meitenes, varbut kada zin kadu lapu, kur var apskatit vairak vai mazak visas profesijas? ;-)
02.02.2011 03:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
pēc 12. aizgāju mācīties eksaktās zinātnes. Vidusskolā biju teicamniece/izcilniece, savukārt universitātē pirmajos divos kursos knapi tiku cauri un nereti priecājos par atzīmēm 4,5,6.

Nereti arī uznāca domas, ka neesmu īstajā vietā, bet bija žēl iet prom, ja biju jau sākusi, kaut arī budžetā, bet tomēr dzīvošanai arī nauda aizgāja.

Paliku. Un nu jau mācos 5.gadu. Un atkal esmu teicamniece/izcilniece, strādāju labā darbā savā jomā, saņemu eiropas mērķstipendiju par labām sekmēm. Un melnais posms ir pagājis.

Ko es ar to vēlos pateikt - es arī nebiju pārliecināta par savu izvēli, tomēr klausīju kaut kādai iekšējai balsij un apkārtējiem cilvēkiem, un acīmredzot tomēr izvēlējos kaut ko ļoti saistošu.
Es Tev iesaku - meklē, runā, jautā, visu un par visu, runā ar cilvēkiem, kas varbūt ir Tavas autoritātes - tas Tev palīdzēs izlemt (man tā bija).
02.02.2011 10:56 |
 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
Pele. Matemātika iet, bet ne spīdoši. :-)
02.02.2011 11:13 |
 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
cherry_cake paldies par ieteikumu,centīšos parunāt vairāk ar līdzcilvēkiem.un tad varbūt sapratīšu, ko gribu:)
02.02.2011 11:16 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Cipresīte - visas profesijas apskatāmas Profesiju klasifikatorā
02.02.2011 12:13 |
 
10 gadi
Reitings 1323
Reģ: 29.01.2009
Man ir tā pat kā Kārumniecei. :-D
Man patīk ekonomika, bet matemātikā neiet labi. Un es arī nezinu, ko gribu studēt. Ir dažas vēlmes, bet ar to baigo naudu nopelnīt nevarēs.
02.02.2011 19:53 |
 
Reitings 92
Reģ: 29.01.2009
Lilcha savējā:) atrisinājums mums noderētu , vai ne? :)
02.02.2011 23:01 |
 
10 gadi
Reitings 1323
Reģ: 29.01.2009
Kārumniec, jā!! :-D Pat ļoti.
03.02.2011 00:16 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Eh žēl,ka man tāda ekanomika nav un nebūs,daudz kas atkrīt.
03.02.2011 00:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits