bakalaura darba tēma.

 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009

labrīt!

mani jau kādu laiku nomoka šis jautājums, bet tagad ir pienācis laiks uz to rast atbildi. :D

kā lai izvēlas bakalaura darba tēmu?! (t)

esmu salasījusies dažādu informāciju, ka lai iegūtu augstu novērtējumu jāizvēlas rakstīt par k.ko aktuālu, bet nenodrillētu: lai pasniedzējiem interesanti lasīt, plus pašai arī jābūt dikti ieinteresētai, lai varētu saņemties lielu darbu ieguldīt.

man lielāka problēma ir tāda, ka īsti nav intereses ne par ko konkrētu. man šķiet, ka interese man rastos rakstot darbu par jebkuru tēmu - jābūt taču aizraujoši pašai izpētot kādu tēmu sīki un smalki.

domāju, ka šī problēma ir saistīta ar reālās pieredzes trūkumu - mācos uzņēmējdarbību un vadīšanu [kas nozīmē ka bakalaura darba tēma var būt saistīta ar dažādām lietām: gan ar finansēm, mārketingu, vadīšanu vai nodokļiem, utt], taču vēl neesmu strādājusi darbu un nezinu gandrīz neko par to, kā tas notiek reālajā dzīvē. nezinu kādas problēmas un kā tās tiek risinātas u.tml., jo reti kurā [visdrīzāk nevienā] uzņēmumā viss notiek kā grāmatās rakstīts.

tāpat prātoju par to, vai man ir iespēja iegūt pētījumam nepieciešamos izejas datus no uzņēmuma, kurā pati nestrādāju? vai kāds dos, pat ja būs visas izziņas par datu nepieciešamību bakalaura darba izstrādāšanai?

bet principā tas, ko vēlos no jums, ir dzirdēt jūsu pieredzi par to:

*ko jūs studējāt?

*kā izvēlējāties savu tēmu?

*kāda tā bija?

*vai, ja šobrīd būtu jāraksta vēlreiz, to mainītu?

*ja jā, tad uz ko & kāpēc?

*vai process bija mokošs vai tomēr guvāt no tā arī prieku?

un vēl visādu papildus informāciju, ko varētu sniegt, lai atvieglotu man šo procesu. :-P

17.01.2011 12:30 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Heartkiller, nu jums tur vel trakāk. :-O Man šķiet, ka tā pat var pārsteigties, bet interesanta nostāja katrā ziņā vadībai |-)
18.01.2011 20:39 |
 
Reitings 1774
Reģ: 30.01.2009
Gemini, mums tas pats bija, aplēja kā ar aukstu ūdeni! Jādomā par sesiju un tiem darbiem, bet nē, liek vēl tēmu jau iesniegt! (e) :D

Bet tas jau pagājis!

* Es studēju tūrisma vadību.
* Kad vienā lekcijā bija jātaisa grupas darbs, tad saistībā ar to tajā reizē iedomājos, ka tā varētu būt mana bakalaura tēma, toreiz gribēju rakstīt par bērniem - invalīdiem un pasaku takas izveidi, bet, tieši tādu bakalauru neizvēlējos, palika prātā tikai par cilvēkiem ar invaliditāti!
* Vides pieejamība cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem ... novadā!
* Tēmu nemainītu, pētniecībai gan pievērstos pamatīgāk
* Nebija no vieglajiem manas pašas vainas pēc, bet, vienalga guvu prieku, jo ieguvu daudz un dažādas idejas, vismaz tādā līmenī, lai ieteiktu attiecīgām pašvaldībām kaut nedaudz rīkoties (tikai neesmu vēl aizgājusi pie pašvaldības)!

Ieteiktu Tev parunāties ar uzņēmējiem, kas viņiem rada problēmas, varbūt viņi Tev var ieteikt, ko papētīt?!

Veiksmi! :)
18.01.2011 20:44 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
Magdalēna,
pastāsti sīkāk!?

Varbūt atceries kādas tēmas bija kursa biedriem?

Arī man drīz priekšā BD tēmas izvēle... Bet nav ne mazākās jausmas ko pētīt, par ko rakstīt, kas būtu inčīgs, aktuāls un noderīgs...

Varbūt kādai ir idejas saistībā ar mediju/žurnālistikas jomu?
18.01.2011 20:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits