Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bakalaura darba tēma.

 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009

labrīt!

mani jau kādu laiku nomoka šis jautājums, bet tagad ir pienācis laiks uz to rast atbildi. :D

kā lai izvēlas bakalaura darba tēmu?! (t)

esmu salasījusies dažādu informāciju, ka lai iegūtu augstu novērtējumu jāizvēlas rakstīt par k.ko aktuālu, bet nenodrillētu: lai pasniedzējiem interesanti lasīt, plus pašai arī jābūt dikti ieinteresētai, lai varētu saņemties lielu darbu ieguldīt.

man lielāka problēma ir tāda, ka īsti nav intereses ne par ko konkrētu. man šķiet, ka interese man rastos rakstot darbu par jebkuru tēmu - jābūt taču aizraujoši pašai izpētot kādu tēmu sīki un smalki.

domāju, ka šī problēma ir saistīta ar reālās pieredzes trūkumu - mācos uzņēmējdarbību un vadīšanu [kas nozīmē ka bakalaura darba tēma var būt saistīta ar dažādām lietām: gan ar finansēm, mārketingu, vadīšanu vai nodokļiem, utt], taču vēl neesmu strādājusi darbu un nezinu gandrīz neko par to, kā tas notiek reālajā dzīvē. nezinu kādas problēmas un kā tās tiek risinātas u.tml., jo reti kurā [visdrīzāk nevienā] uzņēmumā viss notiek kā grāmatās rakstīts.

tāpat prātoju par to, vai man ir iespēja iegūt pētījumam nepieciešamos izejas datus no uzņēmuma, kurā pati nestrādāju? vai kāds dos, pat ja būs visas izziņas par datu nepieciešamību bakalaura darba izstrādāšanai?

bet principā tas, ko vēlos no jums, ir dzirdēt jūsu pieredzi par to:

*ko jūs studējāt?

*kā izvēlējāties savu tēmu?

*kāda tā bija?

*vai, ja šobrīd būtu jāraksta vēlreiz, to mainītu?

*ja jā, tad uz ko & kāpēc?

*vai process bija mokošs vai tomēr guvāt no tā arī prieku?

un vēl visādu papildus informāciju, ko varētu sniegt, lai atvieglotu man šo procesu. :-P

17.01.2011 12:30 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
uh, cik gari sanāca.
bet ceru, ka dalīsieties savā pieredzē. (l)
17.01.2011 12:31 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
Labs rīts!

Esmu pašlaik tieši tādā pašā situācijā kā Tu. Esmu izvēlējusies bakalaura tēmu, BET domāju, ka es to mainīšu.

Studēju pedagoģiju, līdz ar to tēmai ir jābūt ar to saistītai, kā jau minēji Tu, arī es neesmu strādājusi skolā utt., lai zinātu, kas būtu tik ļoti interesants. Protams, ir bijusi ar to visu saskare, bet ne tik dziļa, lai par to rakstītu bakalaura darbu.

Un pats rakstīšanas process škiet, ka nebūs nekas mokošs, tikai jāpiespiež sevi sākt kko darīt, kas pašlaik man neizdodas :-D
17.01.2011 12:36 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Pedagoģijai jau vismaz tas fakts, ka Tu esi bijusi gan skolēns, gan students un vari no sava skatu punkta izanalizēt, kas būtu jāuzlabo mūsdienu jaunatnes apmācīsanai, kā lai uzlabo viņu koncentrēšaqnos utt.
17.01.2011 12:57 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
Protams, pedagoģija nav tas grūtākais temats, bet man tieši tēmai ir jābūt saistītam ar tiem diviem priekšmetiem, kas būs mana specialitāte (e)

Katrā ziņā esmu laimīga, ka ar savu diplomu varēšu strādāt arī ar pieaugušajiem, ne tikai skolā, vismaz kāds glābiņš :-D
17.01.2011 13:09 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
knīpa, tad jau labi, ka tā ;-)
17.01.2011 13:14 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
ēūūū, nu lūdzu stāstiet. (t) :-D
17.01.2011 13:19 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Studēju:
*studēju RTU IEF transporta un loģistikas organizāciju ( kkā tā apmēram)
*diezgan viegli man gāja ar to izvēli, neatceros, kā;
* Transporta sistēmas efektivitātes uzlabošana pārvadājumu uzņēmumā ( apmēram tā);
* gan jau, ka nemainītu;
*-
*prieku nekādu lielo jau neguvu, bet neatceros arī kā baigās mocības. Bet nedomāju, ka ir daudz cilvēku, kas baigi priecīgi par 60 lpp. rakstīšanu, tā vienmēr būs piespiešanās.
17.01.2011 13:41 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
paldies, Piparene. :-)

varbūt vēl kādai ir augstākā izglītība?

[tas tāds it kā provocējošais jautājums, lai sapurinātu atbildēt :D]
17.01.2011 14:45 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.01.2009
Studēju reklāmas un sabiedrisko attiecību menedžmentu...
Un jā, arī es nevaru izdomāt kādu tēmu izvēlēties bakalaura darbam..
man pat nav 3 kursa darbu (parādiņi :) )
Tas viss ir tik mokoši un tā nospiež sirsniņu ..vnk kad sāku par to domāt sabojājas garstāvoklis
17.01.2011 14:51 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Studēju žurnālistiku, tēmu izvēlējos no jau piedāvātajām, salīdzināju divus medijus, nezinu, tagad iespējams daudz ko darītu savādāk.
17.01.2011 14:55 |
 
10 gadi
Reitings 4676
Reģ: 29.01.2009
jautājums - tev prakse nebija? par kādu tu uzņēmumu taisies rakstīt?
Es tgd rakstu bakalaura darbu uzņēmējdarbībā, esmu izgājusi praksi un strādājusi vienā nelielā uzņēmumā un par viņu arī rakstīšu. Tēmu palīdzēja noformulēt pasniedzēja balstoties uz uzņēmuma reālo problēmu! :)
17.01.2011 15:02 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
man ir akadēmiskā studiju programma, kas nozīmē, ka prakse nav.

un vēl mums tā sistēma tāda, ka jāizdomā tēmu varianti, ar kuriem jāiet pie atbildīgās pasniedzējas [kura manā gadījumā vāji runā latviski un nav atsaucīga], kas nozīmē variantiem atbilstošu pasniedzēju ar kuru arī tiek izvēlēta īstā un vienīgā tēma darbam.

kas nozīmē, ka principā pie tēmas veidošanas man īsti palīdzība nebūs. :-|
17.01.2011 15:26 |
 
Reitings 104
Reģ: 29.01.2009
*studēju uzņēmējdarbības vadību
*mums iedeva iespējamo tēmu sarakstu un tad pamainot mazliet nonācu pie savējās
*rakstīju par krājumu vadību ( manuprāt šī tēma ir visai plaša uz var piemeklēt viskaut ko, ko rakstīt, pie tam es noteikti neapskatīju visu)
*nav ne jausmas
*
*laikam gluži kā Piparenei - par mokošu nenosauktu, bet gluži sajūsmas spiedzienus ar neizdvesu sēžoties pie datora ;)
17.01.2011 15:31 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
- Tiesību zinātni
- Kaut kā toreiz ienāca prātā doma, ka tēma varbūt interesanta... :D
- Atbildība par terorismu
- Mainītu gan.
- Uz ko - nezinu, neesmu par to domājusi. Bija maz materiālu - jo Latvijā jau to terorisma gadījumu tikpat kā nav. Un man pārsvārā bija jāraksta tieši par LV, jo rakstīju krimināltiesībās, nevis starptautiskajās...
- Bija diezgan mokoši, pastāvīgs stress (t) Bet nu šā vai tā - diplomu dabūju (l)

Es Tavā vietā pakonsultētos ar pasniedzēju - izvēlies dažas tēmas, par kurām, iespējams, gribētu rakstīt un parādi sarakstu pasniedzējam - lai viņš novērtē, kura ir aktuālāka, un - ļoti svarīgi - vai būs pietiekoši daudz materiālu šajā jomā ;-)
17.01.2011 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
uj, nebiju izlasījusi Tavu pēdējo komentāru :)

Bet varbūt Tu vari aiziet pie kādas citas - sakarīgas pasniedzējas - vienkārši pakonsultēties? Gan jau, ka neatteiks :)
17.01.2011 15:38 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
*Vēsturi
*Balstoties uz savu interesi par ārpolitiku,stratēģiju un 2.PK izvēlējos tāmu.1.kursā un 2.kursā bija kursa darbi jāraksta.Tie bija saistīti ar tēmu,ko vēlāk noformulējām kā bakalaura tēmu.Es vispār sākumā aizgāju ar vienu ideju,bet pasniedzējs ieteica mazliet pagrozīt,pamainīt.
*Molotova-Ribentropa pakts un LV ārpolitiskā stratēģija (1939.g.augusts - 1940.g jūnijs)
*Nemainītu.Man bija superīgs darba vadītājs un vispār ieinteresēja tēma vēl vairāk.
*----
*Mokošs tas bija tikai beigās,kad vajadzēja visus sīkumus slīpēt utt.Principā,man bija prieks rakstīt.Tāpēc,ka interesēja tēma un vadītājs arī bija labs.

Izdomā tu arī tos vairākos variantus un dodies pie pasniedzēja.Normāli tā arī viss notiktu-viņš paskatītos,palabotu,ieteiktu kko un beigās palīdzētu tikt līdz tēmas nosaukumam.Var arī izvēlēties vismaz aptuvenu tēmu(piemēram,mārketings)un tad ej pie vadītāja un saki,ka gribi kko par to rakstīt,bet nezini ko...nu kkā tā.
17.01.2011 16:13 |
 
Reitings 21
Reģ: 03.01.2011
Es studēju jurisprudenci. Gan bakalaura darbu, gan maģistra darbu izvēlējos jomā, kurā strādāju un saskatīju problēmu, līdz ar ko pašai bija interesanti pētīt un tas arī pēcāk palīdzēja darbā. Manuprāt, lai darbs nebūtu mokošs, jāizvēlas tēma, kura izraisa jautājumus, tad arī ir iekāriens meklēt kaut ko un pētīt, jo, ja tēmu pārzini uz 100%, tad parasti nekas labs tur nesanāk. Nav dzinuļa
17.01.2011 16:15 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
par zpd varu pastāstīt.
tas man tā spilgti iespiedies atmiņā.

paņēmu diezgan nodrillētu tēmu. uztaisīju pēc visiem standartiem, dabūju 8. īpaši ar nemocījos, bet nebija ar galīgi copy-paste. neuzskatīju, ka vajadzētu rauties uz pusēm, lai pa balli augstāku atzīmi dabūtu toreiz.
augstkolā es tev tomēr ieteiktu tā nopietnāk šai lietai pievērsties.ne tā kā es(reāli pa nedēļu uztaisīju).
18.01.2011 20:19 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Man gan vel tālu, BET es gandrīz novēlos no krēsla novēlos, kad mums pēc 3 mēnešus studijām lika jau tad izdomāt bakalaura tēmu.
Pat 1 semestris nebioja aizvadīts un jau tēmu liek izvēlēties :-D :-D
18.01.2011 20:25 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Gemini,gadās.Mums šogad(1.kurss,1.sem.)tikai bija līdz gada beigām jāpiesaka maģistra tēma.Taču,tajā pašā laikā,lai nokārtotu vienu A daļas lekciju bija jāiesniedz pilns maģistra darba avotu apskats.mazliet nereāli,ņemot vērā,ka mums tikai šajā semestrī tēma jāizdomā.Kāds vēl avotu apskats,ja darbs pat nav sācis tapt.Bet nē-vot vajag vienam gnīdīgam pasniedzējam.
18.01.2011 20:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits