Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Augstas prasības

 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010

Arvien vairāk jūtu, ka manas augstās prasības dažubrīd sāk mani nomākt,piemēram, man ļoti patīk, ka visi trauki ir saskaņoti ar dzīvokļa interjeru, patīk, ka viss ir ļoti tīrs un esmu izvēlīga attiecībā uz ēdienu/pati gatavoju, tiesa/ un dzērieniem. Reizēm ir tā, ka aizejam uz bāru vai rest., bet mani tur neapmierina ēdienkarte vai dzērienkarte un vēlos doties prom...

Tāpat arī šobrīd man nepatīk vannas istabā flīzes, vēlos to remontēt/par saviem līdzekļiem, protams/, bet draugs saka, ka viņu apmierina.

Bieži esmu neapmierināta ar savu augumu, īpaši šodien, kad uzkāpu uz svariem un konstatēju, ka 2 dienu laikā +2kg :-O Man gribās, lai man ir lielāki un izteiktāki muskuļi..

Un vienmēr sevi domās kritizēju - gan savu izskatu, gan rīcību, gan darba spējas, vienmēr liekas, ka varu vairāk un labāk..lai arī sanāk labi.

Turklāt šīs prasības manī bijušas jau krietni sen..Draugam gan pret to nav nekādi iebildumi, jo es vienmēr zinu, ko gribu - neesmu raudulīga, nikna un savas vēlmes izsaku īsi, bet kodolīgi.

Kā ir ar Jums?Kā Jūs tiekat galā ar savām kaprīzēm?Vai tās Jums nesagādā problēmas sadzīvē?

03.01.2011 01:13 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
man šķiet, ka augstas prasības ir labi, jo tā var vairāk panākt. es domāju - labi, kamēr tas nav cimperlīgums nevietā.
pašai gan laikam nekādu lielo kaprīžu nav. varbūt tāpēc, ka nav iespēju īstenot.
03.01.2011 01:17 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.01.2011
Mēģini katru kaprīzi izvērtēt ar veselo saprātu, it kā paskatoties no malas, varbūt daļa atkritīs. :) bet būt prasīgai pret sevi ir labi, protams, veselīgā līmenī.
03.01.2011 01:18 |
 
Reitings 56
Reģ: 12.07.2010
Augstās prasības bojā dzīvi un viss. es piemēram ja negribu nekārtoju māju šodien, nemazgāju traukus, izdarīšu rīt. Es visu uztveru viegli, neiespingtu. Ja esmu kaut kur ārzemēs un ir unikāla iespēja saēsties visādus gardumus, kādi te nav - nebēdājot ēdu, jo muļķīgi atteities no tā, ko citur nedabūsi.
Es nekad sevi nekritizēju, uzskatu ka rīkojos tajā situācijā tā un kas par to. nekas taču nemainās, un nav jēgas sevi šaustīt.
P.S. Agrita, vienmēr perfekti sakārtota maja ir tikai filmās un glancētos žurnālos.
03.01.2011 01:23 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
Man liekas, ka Tu sevi nomoki ar tām daudzajām prasībām un noteiktību..
Vai Tev ir brīži, kad Tu vari par neko nedomāt un justies laimīga kaut par neko?
Ir jau labi, ka ir tik mērķtiecīgs.. :)
Bet priekš manis tas būtu par traku.. sajūta man būtu tāda, itkā es dzīvotu plastmasas dzīvi
03.01.2011 01:25 |
 
Reitings 308
Reģ: 01.07.2010
Iespēja īstenot kaprīzes nebūt nenozīmē, ka tās ir jāīsteno. Cenšos apzināties, ka gandrīz visas augstās prasības ir nevis manis, bet gan iespaida atstāšanas dēļ.
Es esmu ievērojusi, ka izteikta tīrība mani var nomākt - nav sajūta kā mājās, kur var relaksēties, bet gan sabiedriskā vietā.
03.01.2011 01:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es varu teikt,ka man patik ta ,ka viss ir kartigs, tirs utt,bet noteikti ne pedants,ka bija jauniba,kad biju apsesta ar tiribu un kartibu!!! |-)
Esmu sapratusi vairak un vairak,ka loti labi sadzivoju tiesi pedeja laika pat ar to ,ka viss nemaz nav tik perfekts!Man ari gribejas remontu majas utt-nesanaca...tad padomaju-tas pat laikam nav galvenais!Galvenais ir labi justies,censties visu padarit ,kas ieplanots-neparstradajoties!Ja kaut kas paliek uz ritdienu-OK!!!Piemeram, sodien man liela runasanas diena Cosmo :-P !!!Es ta gribu un ir OK!!!Velak iesu uz darbu!!! :-)
Virs kadreiz smejas-kartigi izrunajies ar meitenem?! (l)
Agrita-man liekas ,ka tev tiesam ir lielas prasibas ,ja runa par izskatu noteikti!!!Tu ,cik es saprotu, esi tiesam OK!!!Kadreiz cilveks sevi nomoca-dzenoties pec "loti perfekta" izskata uttEsmu parliecinata ,ka tavs virietis mil tevi tadu ,kada tu esi...tie kg nespele nekadu lomu!!!Viriesi skatas uz citam vertibam!!!
Mana problema ir tikai viena-diena skrien loti atri!!!Parasti daru vairakus darbus kopa-edu un runaju Cosmo utt :-D Kaut ko padaru fiziski atkal pie Cosmo-atkal kaut ko padaru atkal...Sodien svetdiena...viss tiek piedots! :-D
03.01.2011 01:30 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nu,man nav kaprīzes par to,ka mani melnie trauki nav pieskaņoti mūsu dzīvokļa paklājam.
Tāpat es jau sen esmu izbeigusi tiekšanos pēc kkāda izdomāta perfektā tēla izskatā.
Es kritizēju sevi par savu tizlumu.Tas gan.Ja uzgrūžos galda malai,tad neizbēgami nosaukšu sevi par tizleni.Tāpat kritizēju sevi un nepiedodu sev neizdošanās.Referātus,kas nav iznākuši izcili,ēdienu,kurš nav sanācis tik gards,kā man likās,ka tas būs utt.Nespēju piedot sev,ja kāds cits ir redzējis,ka man kkas nav izdevies.Es nevainoju apkārtējos,bet tikai un vienīgi sevi.
03.01.2011 01:31 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Es laikam neesmu kaprīza.Aiziet ēdienkartes dēļ (cik sapratu izskats nepatika) noteikti nevarētu.Man pat ir neerti sabiedriskajā piecelties un apsēsties vienai,jo negribu aizvainot blakussēdētāju :D
2kg..mīļā, Tev visi saka,ka Tev ir perfekts augums!!! Samierinies!!! Tas nav normāli tā uztraukties par svaru.Kad gaidīsi bērnu, ķermenis izmainīsies, kamēr būsi grūta, nekādus stieņus nevarēsi cilāt, tapēc pieņem to,ka būs arī bez sporta jāpadzīvo, bet tāpēc Tevi mazāk nemīlēs.Vai tur ir tā problēma? Tev bail,ka nemīlēs?
Par to kārtību..man arī gribētos ticēt,ka visiem mājās viss ideāli, bet pēdējā mēneša laikā pabiju pie svešiem cilvēkiem un tik tiešām-daudziem ir tālu no ideālā.Atkal atsauce uz bērnu: kad būs bērns, neko ideāli kārtīgu uzturēt nevarēs.
Atslābsti. un toch aizbrauc uz rokfestu ar esneee :-D
03.01.2011 01:35 |
 
Reitings 23
Reģ: 29.01.2009
Agrita, man tev ir jautājums, kā ir ar apkārtējiem cilvēkiem - piemēram, tavu draugu - vai arī tu uz viņu neattiecini pārāk augstas prasības - tev jāizskatās tā, tu nedrīksti pārāk daudz ēst, kāpēc tev zeķes nav saskaņotas ar kurpēm utt.? Man šķiet, ka tā ir liela perfekcionistu problēma..Atbildot par sevi, es man noteikti nav tik traki kā tev, es esmu dzīvojusi visādos apstākļos, tāpēc priecājos par to, kas man ir šobrīd un noteikti, nav nepieciešams nekāds augtākais lux. Bet augstas prasības ir labs stimuls, lai sasniegtu vairāk, ja vien tas ir normas robežās un ja vien tas nav attiecināms taviem tuvajiem.
03.01.2011 01:35 |
 
Reitings 2518
Reģ: 25.01.2010
Manuprat, tevi ir kas jamaina!
Ieteiktu aiziet pie psihaloga/psihiatra?
03.01.2011 01:36 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
aa, un cilvēkiem ir bail pakustēties perfektās mājās, zinot,ka saimniece ir apsēsta ar tīrību..
03.01.2011 01:39 |
 
Reitings 1434
Reģ: 29.01.2009
Man liekās cilvēkiem, kuri sev izvirza augstas prasības ir samērā grūti dzīvē, jo no sevis izspiež visu, prasa to labāko no citiem, bet vai tā ir dzīve? Ok, es saprotu, ka gribās, lai viss ir perfekti, saskaņoti, sakopti(nav domāts ārējais izskats). Bet ir jāzin mērs visam.

Es agrāk gibēbju, lai viss ir tieši tā, kā es to vēlos, bet kaut kadā brīdī es sapratu, ka man nežēlīgi riebjās, ka viss ir ideāli, forši, perfekti, es sapratu, ka man ir vajadzīgas emocijas, neliela radošā nekārtība, neliels haosiņš manā dzīvē.
Par savu svaru man jau sen ir daļēji vienalga, jo man ir citas lietas par ko lauzīt galvu.

03.01.2011 01:42 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
es gribētu, lai man ir augstākas prasības, jo tā var vairāk panākt dzīvē. nu, piemēram, par svaru. man ir 10 lieki kg, kurus jau sen būtu varējusi nomest, ja man būtu augstākas prasības pret sevi, pašdisciplīna, spēja pateikt "nē" saldumiem :D
augstas prasības samērīguma robežās ir pat ļoti vēlamas. jautājums, protams, kur ir tā robeža, kad tas sāk traucēt sev un citiem.
pati taču zini, ka 2 dienu laikā 2 kg ir vienkārši pilns kuņģis, ne jau uzreiz tauki uz gurniem. pēc 2 dienām svari rādīs normālo svaru.
mazliet atslābt Tev nenāktu par ļaunu :)
03.01.2011 01:44 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Not_for_sale, aizeju no rest.ne jau tāpēc, ka ēdienkartes izskats nepatīk, bet gan saturs neapmierina..
Draugam nekādus komentārus par izskatu neizsaku, jo mīlu viņu par to kāds cilvēks ir nevis dēļ apģērba.
Un grūtniecības laikā arī vingroša, tiesa, nevis ar stieņiem, bet iešu uz ūdensaerobiku grūtniecēm..un par bērnu saārdīto māju arī apzinos situāciju..
03.01.2011 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Drīkst vēl kko godīgi piebilst?Man vienmēr ir šķitis,ka tev ir viss,ko vien var vēlēties.Tāpēc nekad neesmu sapratusi,kāpēc tu vienkārši nevari atbrīvoties un ļauties dzīvei.Tev ir vīrietis,izglītība,ļoti labs augums,ļoti laba finansiālā situācija,idejas un mērķi nākotnei utt.Ar to atbrīvošanos es nedomāju tagad visu atmest un tikai plūst pa straumi,bet gan vnk nolaist tos drausmīgi augstos standartus un pasmaidīt vairāk.Kaut par to pašu augumu.Tev ir tiešām lielisks augums un es nekad neesmu varējusi saprast kāpēc tu sevi turpini tik ļoti nodzīt par katru gramu.Ne jau vnk uzturēt formā,bet tiešām nodzīt.
Un not_for_sale taisnība par tām perfektajām mājām.
03.01.2011 01:46 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.06.2010
Man augstās prasības traucē, jo man tās ir pret citiem cilvēkiem. :-/ Es tiešām pret citiem esmu ļoti prasīga, ka reizēm pāršauju pār strīpu. Ir labi būt prasīgai pret sevi, bet pret citiem gan nē. Cenšos jau kontrolēt un mainīt to.
03.01.2011 01:52 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Tā tiešām ir sevis nemīlēšana, kompleksi.
Ja mīlam sevi, esam harmonijā ar sevi, tad daži nemazgāti trauki, 2 lieki kg vai kādas citas nepilnības citu acīs nepadarīs mūs mazāk nozīmīgus. Mūs mīlēs tāpat. (l)
Man ar dažreiz gribas būt perfektai, bet tad ieslēdzu egoismu un pasaku, ka piem., šodien neapgrūtināšu sevi un nekrāsošos vai uzvilkšu pūkainu un ērtu apgjērbu, tā vietā lai kādam izpatiktu ar sexīgo tērpu un jūtos brīnišķīgi. :-)
03.01.2011 01:54 |
 
Reitings 781
Reģ: 11.02.2010
AgritaR
Tu man atgadini Brii no majsaimniecem :-D
03.01.2011 01:54 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Te meitenes mineja bernus-tiesam !!!atceros ,ak mamma atnaca un teica ,ka man nekartiga maja ,jo puisisi spelejas-cela no kluciem pili-istabas vidu...es sapratu,ka nevar palikt tada nervoza ar to majas perfekto izskatu,jo tas trauce ari cieminiem iztureties brivi-loti biezi-bail ,ka kaut kas kaut kur nenokrit,nesasmere kaut ko uttMan vel bija suns!!!
Esmu sapratusi ,ka tas perfektas majas ar perfektiem cilvekiem ,kur visi cilveki staiga ,ka uz skatuves utt ir tiesam tikai filmas-reala dzive viss ir pavisam citadi!!! :-)
03.01.2011 01:56 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Man ir tā, ka pret sevi ir augstas prasības, bet pret draugiem, tuviniekiem nav, jo viņus vērtēju kā cilvēkus, protams, ja cilvēks prasa padomu vai manu viedokli, tad esmu pilnīgi atklāta un saku ko domāju.
Pret pakalpojumu sniedzējiem, darbiniekiem gan ir - ja kaut kas neapmierina, tad uzreiz runāju un risinu situāciju.
03.01.2011 01:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits