Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

garšīgi vīni

 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Hey!
Saprotu, ka katram sava gaume, bet kaut kā cik mēģinu sadraudzēties ar vīniem, kā nevaru tā nevaru.
Atdzesēju vīnus, ielieku ledusskapī, nostāvās, bet tāpat negaršo.
Esmu mēģinājusi baltvīnus, ļoti izteikti atsit pēc alkohola, es nesagaršoju visas tās fruity garšu notis, jo man garšo izteikti pēc alkohola.
Šodien nopirku sarkanvīnu(šādu:http://ttps://www.barbora.lv/produkti/vins-piccini-buon-governo-0-75-l-13-proc), jo saka, ka tie mazāk atsit uz alkoholu. Negaršoja. Iespējams tāpēc, ka nopirku sauso, vajadzēja laikam pussaldo vai ko tādu. Vai rieslingu pirkt.
Ar ko jūs ieteiktu iesākt? Varbūt kādu Rieslingu? Kaut ko, kas tik izteikti neatsit uz alkoholu
24.07.2021 13:23 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kāpēc sevi jāmoka, ja negaršo? Nevarēsi sevi piespiest, lai garšotu. Vienkārši nedzer vīnus. Nav tavs dzēriens un viss. Pēc dažiem gadiem, kādā ballītē malkojot vīnu, varbūt iegaršosies.
Tevis minētajam Piccini Buon Governo ir 13% alkohola.
Ja gribi turpināt mocīties un censties sevi piespiest mīlēt vīnus, tad pagaršo Gruzijas vīnus, bet skaties, kuriem alkohola stiprums ir 11%.
Un, pirms pērc vīnu, paskaties Vivino atsauksmes, tur būs aprakstītas visas garšu nianses - skābums, saldums, utt.
Vīnu nevar tā piespiest sev patikt. Ja vīns garšo, tad garšo - sauss, pussauss, salds, vai pussalds un nav svarīgi kāda zīmola vai valsts.
24.07.2021 14:24 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Piekrītu, ka nevajag mācīties dzert vīnus, ja negaršo.
Varbūt, ja aizbrauktu uz kādu vīna darītavu, iedotu nogaršot vairākus un kāds iepatiktos, zinātu savu gaumi.
Es esmu izmēģinājusi baltvīnus, sarkanvīnus. Gan sausos, gan pussaldos, pussausos utml., bet man neviens negaršoja. Nu nav mans dzēriens vīns, nepatīk, nespēju izbaudīt.
Man vispār maz kas no grādīgajiem dzērieniem garšo, varbūt tāpēc. Nav problēmu. Vienmēr ballītēs var atteikties vai iedzert vienu glāzi, tāpēc nemācos tos dzert un nespiežu sev
24.07.2021 14:38 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Carlo Rossi vīni nav dārgi un garšo lielākajai daļai ļaužu. Veikalā Bezuzcenojuma var dabūt pa kādi 4€.
24.07.2021 14:41 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Varbūt, ja aizbrauktu uz kādu vīna darītavu, iedotu nogaršot vairākus un kāds iepatiktos, zinātu savu gaumi.

Šis ir labs variants, bet es palieku pie savas nostājas, ja negaršo, tad negaršo. Nav tāda viena universāla vīna, kurš garšotu arī vīna nedzērājam. Vīns ir vīns. Man personīgi vīni garšo ļoti, dzeru tikai sausos vai pussausos gan Gruzijas, gan Itālijas, gan Āfrikas. Saldie vīni negaršo tikai dēļ tā, ka viņi ir saldi un nav manā gaumē, bet ja atdzesē ļoti aukstu, tad var arī retu reizi kādu saldo, bet pati tādus nepērku.
Ar laiku mums visiem mainās garšas kārpiņas, nav vērts sevi piespiest dzert vīnus, pēc gadiem garšas kārpiņas mainīsies un tad arī varbūt būs tavs vīnu laiks. Es ciest nevarēju zivis, kopš bērnības, nu tā ka vispār, tik ļoti negaršoja. Tagad ar tādu baudu ēdu zivju ēdienus, gan lasi, gan austeres, gan reņģes, tunci, utt.
Un, ja nepatīk alkohola esamība kā tāda, tad vai nu nevajag vispār dzert, vai izvēlēties kokteiļus: Aperol, Mohito, Pina Colada. Nu tādus vieglos kokteiļus, kur alkoholu nejūt, bet galva reibst.
24.07.2021 15:11 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Man arī vīni negaršo. Nav ko sevi mocīt.
Es reāli zinu cilvēku, kam negaršo vīns, bet tik un tā dzer, lai varētu iztēloties ka ir francūziete. :D
24.07.2021 15:39 |
 
Patīk
Reitings 1743
Reģ: 24.05.2019
Nesen te viena mēģināja piespiest sevi dzert alu, tagad vīns. Tā ir kaut kāda jauna kustība - piespiest sevi dzert alkoholu? Es būtu priecīga, ja man vīns negaršotu!
Varu ieteikt suslu, kas negaršo pēc vīna, bet skaitās vīns - Fragolino. Varbūt šis patiks.
24.07.2021 21:11 |
 
Reitings 1437
Reģ: 03.03.2020
Moselland riesling spatlese (ar zilo līniju etiķetē) nu galīgi negaršo pēc alkohola, man ļoti patīk. Rimi un Maximā prasti nav,ir Spirits&wine,Promo utt
24.07.2021 21:34 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Ja no saldajiem un vieglākiem, tad riesling kabinett vai gewurtztraminer šķirnes nāk prātā.
Skaties, lai nav augsts alkohola procents - 10/11 grādi.
24.07.2021 21:48 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Rozaa Kalifornijas Zifandelu pameegjini, laikam ap 10 eiro cena. Tad jacobs Creek balto chardonee nakts viinu (zvaigznes un meeness uz etikjetes, speciaalais nakts viins),alko autletaa ap 6 eiro, Rimiitii laikam kaadi 8.
Bet ja negarsho, tad negarsho, tad dzer kaadu Martini Asti, sidrus vai kokteiljus saldos.
25.07.2021 17:47 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Man arī vīni īsti negaršo, tā vietā izvēlos citu dzērienu, kuru malkojot nav jārauc seja, toties vienreiz aizbraucot ciemos, tiku cienāta ar vienu tīri labu vīnu, pēctam citu tik pat labu un sapratu, ka visi nemaz nav tik negaršīgi, jāuzticās arī tā pazinējiem. Nosaukumus neatceros, bet jāatzīst, ka citus vairs tik baudāmus neesmu dzērusi.
Būtu žēl tērēt naudu, eksperimentēt un pirkt vīnus par kuriem neesmu pārliecināta, ja nu negaršo. 😀
25.07.2021 19:38 |
 
Reitings 6878
Reģ: 16.02.2021
https://www.rimi.lv/e-veikals/lv/produkti/alkoholiskie-dzerieni/vins/baltvins/b-v-moselland-riesling-kabin-8-0-75l/p/140062
Neiesaku sākt ar sausajiem vīniem, negaršos. Iesācēja variants, Riesling, pussausais, ļoti zema cena, tikai 8% alkohola. Ja šāda stila vīni arī neiet pie sirds, tad iesaku vienkārši nogaidīt labākus laikus, gan kādreiz iegaršosies. :D
25.07.2021 21:34 |
 
Reitings 1391
Reģ: 26.06.2019
No vīniem vislabākie, manuprāt, ir Gruzijas vīni. Var sākt ar Askaneli, Alazani valley. Bet piekrītu, ka, ja negaršo, nav vērts sevi mocīt. Katram ir savi dzērieni.
26.07.2021 13:44 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Viens no vieglākajiem man šķiet ir Blue Nun. Tur ir dažādi, vislabāk patīk Original.
Ir arī Riesling vai White autentic ir ok
26.07.2021 15:10 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Draugam arī ne sevišķi garšo, reizēs, kad gribu kopā ar viņu iedzert vīnu, viņš vīnu jauc kopā ar sprite, ja dzer baltvīnu, un colu, ja sarkano. Garšo labi un pazūd vīna specifiskā garša, ja gribās to nosist.
05.08.2021 10:35 |
 
Reitings 50
Reģ: 11.03.2021
No saraknajiem mans favorīts ir Primitivo, sausais sarkanvīns, kam raksturīgs viegls saldums (ko parasti par sausajiem sarkanvīniem nevarētu teikt) un ļoti bagāta, augļaina garša. Ne visiem patīk, bet salīdzinoši ir ļoti atšķirīgs no citiem sarkanvīniem.
Vienīgie baltvīni, kuriem nav šīs alkoholiskā piesitiena, ir Jaunzēlandes vīni, īpaši Sauvignon Blanc. Mans favorīts: https://www.spiritsandwine.lv/lv/baltvins/villa-maria-sauvignon-blanc-2834/
05.08.2021 11:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits