Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Menstruālās piltuves

 
Reitings 5
Reģ: 04.04.2021
Čau!
Pēdējā laikā ar vien vairāk nākas aizdomāties par ekoloģiskāku dzīvesveidu un atkritumu samazināšanas iespējām manā dzīvē. Arī higiēna no tā neatpaliek un kādu laiku esmu arī sapratusi, ka lietot paketes vienkārši "nav mans" - nereti uzlīmējas ne tā, aktīvi kustoties sagriežas ar visu apakšveļu un principā viss ir slikti.
Jau kādu laiku ir padomā iegādāties menstruālo piltuvi, tāpēc vēlējos dzirdēt kādu viedokli no kāda, kam ir pieredze - vai ir vērts pirkt par tādu naudu; vai ir ērti lietot; kādas varētu būt grūtības vai arī ir gadījies kāds neveiksmes stāsts, kad tomēr šis produkts pieviļ?
Esmu diezgan meklējusi informāciju internetā un izskatījusi youtube videkrātuvi par šo tēmu, bet nepietiek 😅
23.07.2021 20:53 |
 
Reitings 1412
Reģ: 03.03.2020
Lietoju 2 gadus un biju sajūsmā,nenormāli ērti un forši,ielikšanā un izņemšanā biju piešāvusies,likās,ka labākais pirkums manā dzīvē. Un tad dabūju kaut kādu infekciju,visdrīzāk no tā,ka arī kārtīgi mazgājot rokas pirms ielikšanas/izņemšanas, aiz nagiem tomēr paliek baktērijas. Mājas apstākļos varbūt ir iespējams visu kārtîgi nodezinficēt,bet ārpus mājas,ne tik labi. Sevišķi,ja ir pieaudzētie nagi,tas ir super liels risks agri vai vēlu dabūt infekciju. Diemžēl nācās izmest un tagad esmu super ne ekoloģiska un lietoju tikai tamponus ar aplikātoru,lai pirksti nav pat tuvumā tai vietai.
23.07.2021 21:00 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Bija ,bet neilgi lietoju.
Grūti bija izņemt ārā. Nevaru iedomāties sabiedriskajās vietās, vai arī darbā ar tādu iet, jo daudz kur var aizslēgt, tikai WC kabīnītes durvis neviss arī visu telpu ,kur ir izlietne.
Var iznākt neērtas situācijas. Mazgā netīru piltuvi un ienāk istabā cilvēks.
Noteikti arī pirms , pēc ielikšanas jāmazgā rokas.
Peldoties gan ir priekšrocība piltuvēm.
23.07.2021 21:09 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Vislabākais eco variants ir auduma paketes, mājās ērti, nomaina uz jaunu un izmazgā, izžāvē. Ārpus mājas nebūtu tik ērti, tad būtu jāieliek netīro maisiņā un jāgaida dienas beigas.
Vēl esmu redzējusi period underwear, neesmu mēģinājusi, bet itkā saka, ka apakšbikses var vilkt bez paketes vai tampona.
Piltuves nekad nelietošu, jo nehigiēniski un čābīgi. Un ne visām der bāzt sevī kaut ko iekšā, es piemēram, nekad neesmu lietojusi tamponus. Vairāk balstos uz to, ka daba devusi, ka menstruālajām asinīm jāiztek laukā laicīgi, un stūķēt kaut ko iekšā nav visai labi, ir lielāks infekcijas risks.
23.07.2021 21:24 |
 
Reitings 127
Reģ: 19.11.2018
Nevaru iedomāties lietot kautko tādu.
23.07.2021 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Man ķermeņa fizioloģija neļauj lietot piltuvi un drasēt apkārt tāpēc piltuvi lietoju uz nakti. Izcils variants. Man ir arī tās period panties gan no Thinx, gan vietējais ražojums-Steelace. Steelace ir derīgas arī smagajām dienām, Thinx vairāk pēdējai dienai vai kā back up. Arī mazgājamās paketes no MeLuna pasūtīju jau pirms gadiem 5, kalpo joprojām. Vienreizējās higiēnas preces neesmu pirkusi kādus 5 gadus. Vienīgais, ka sākumā sanāks ieguldīt, lai pietiek ~5 dienām.
23.07.2021 23:13 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Esmu mēģinājusi lietot, bet tā arī nesanāca iemācīties viņu ielikt, nekad man viņa neatvērās un visu laiku teceja garam. Izmēģinaju entos variantus un vairākas piltuves. Arī, kad mainīju, vienmēr gāju dušā, man nav ne jausmas kā citām sanāk pa tīro visu nomainīt 😀
Atmetu ar roku, jo man arī nepatika mocīties ar ielikšanu, bieži dabuju mikro plīsumu, kuru pēc tam jutu.
23.07.2021 23:25 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Nē, nē un vēlreiz nē!
Nēērti sabiedriskās vietās mazgāt, mainīt, tīrīt.
Ļoti bieži var dabūt infekciju, jo sanāk tiešā saskare ar rokām un vagīnu (kaut arī cītīgi nomazgāsi rokas, aiz nagiem var palikt baktērijas un viņas ātri pārnesīsies uz tavu vagīnu).
Ir jālieto arī parastie ikdienas biksīšu ieliktnīši drošībai, jo var būt noplūdes dēļ kustībām, utt.
23.07.2021 23:55 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Pasūtīju aliexpress 2 veidus. Pirmo nesanāca ielikt tā, lai smuki atveras. Otrs ar gredzenu galā patīk daudz labāk. Tomēr dažas reizes no 100 neizdodas ielikt tik labi un tomēr kaut kas mēdz smerēties. Lietotu tikai piltuvi, ja. Izdotos ielikt vienmēr labi. Pārsvarā visur wc ir arī izlietne tā kā tas faktors problēmas nesagādā. Un tajās reizēs kad sanāk apmeklēt Wc, kur nav izlietne - atstāju piltuvi.
24.07.2021 00:16 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Tagad domā nopirkt tās mēnešreižu biksītes. Un tad kombinācija tās + piltuve, lai nav jāuztraucas, ka kas smērējas
24.07.2021 00:17 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Lasu un domāju vai es tāds izņēmums, kam viss labi ar piltuvi. Nu jau būs 4 gadi kā lietoju praktiski tikai to, biksīšu ieliktnīšus gan kad ir ap to dienu, kad jābūt lietoju, jo nejūtu kad man mēnešreizes atnāk, tā teikt lai nesasmērētu apakšveļu, bet jebkurā gadījumā plānos ieliktnīšus lietoju visai regulāri līdz ar to atšķirības tur nav...
Nezinu par publiskajām toaletēm - pa cik piltuvi var ievietot uz 12h parasti tajās dienās izrēķinu, ka sanāk ielikt un izņemt mājās (pirms/pēc darba vai ikdienas gaitām), nav jau tik sarežģīti.
Mikro plīsumi vai infekcijas no piltuves nav bijuši, jā reizēm ja ir mazliet stresiņš ir grūtāk uzreiz ielikt tā lai pašai būtu ērti bet mazliet relaksēt muskuļus un problēmu nav.
Laikam šis arī ir produkts kurš der tikai tām kurām der un neder citām, bet iesaku pamēģināt, jo manuprāt ir tā vērts.
Par mīnusu var it kā uzskatīt nepieciešamību nodezinficēt/novārīt piltuvi, un lubrikanta turēšanu pa rokai kad tā jāmaina, bet man personīgi šie ir vienīgie mīnusi ko varu iedomāties...
P. S. Man vienīgi pašā sākumā, kad sāku lietot gadījās reizes, kad bija noplūdes vai tāpēc ka aizmirsu laicīgi izņemt un nomainīt vai tāpēc ka nezināju kā pareizi ir jāielik un jāpārvauda vai ir atvēries korekti.
24.07.2021 09:24 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Es arī lietoju vairākus gadus, neko sliktu nevaru teikt, drīzāk - esmu sajūsmā. Vismaz man, no tamponiem bija smagnēja, grūta sajūta vagīnā, tad piltuvi es vispār nejūtu. Vienīgi, vienmēr lietoju ieliknīšus un pirmajās dienās papildus paketes, jo man ir spēcīga asiņošana un šad tad var pārpildīties. Kas ir svarīgi - lai wc ir izlietne, lai var izliet un izmazgāt, par cik man gan darbā, gan mājās ir, tad pilnīgi nekādu problēmu vai diskomfortu nav bijis. Ja zinu, ka pēc darba iešu uz teātri, tad vnk ielieku tamponu.
24.07.2021 10:17 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Lietoju piltuvi jau vairākus gadus, uzskatu to par pašu labāko izvēli, ja ir vieglas mēnešreizes. Vispār nejūt, nekādu noplūžu (nelietoju pat ieliktnīšus, ja ieliek pareizi, nekas netecēs), daudz ērtāki par tamponiem sajūtu un nomaiņas biežuma ziņā. Paketes sajūtu ziņā ir visbriesmīgākais, kas vispār var būt 😬
Vienīgais mīnuss tiešām ir nomaiņas netīrība, parasti to daru mājās, jo ir blakus izlietne vai vienkārši dušā. Ja ir spēcīgas mēnešreizes un prasās mainīt biežāk kā, piemēram, 12h, darbā/skolā/ciemos var būt ne tik patīkami un vispār pieejami.
Nekādu infekciju vai mistisku mikroplīsumu nav bijis, bet jāsaka gan, ka tiešām rūpīgi mazgāju gan piltuvi, gan rokas.
Ielikt un izņemt nav bijis problēmu, ielikšanai lietoju vienu veidu jau kopš paša sākuma, liekas diezgan vienkārši.
24.07.2021 10:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits