Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par veselību

 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Sveikas, meitenes! Vai kāda ir saskārusies ar pēkšņu kāju tirpšanu? Man jau 3 dienas nelaiž tirpumu nost un kad "braucu" ar rokas pirkstu no kāju pirkstu virziena uz augšu, jūtu tādu jocīgu tirpoņu (nē, es ikdienā tā nedaru, vienkārši iedomājos pārbaudīt, kāda sajūga pieskaroties)... sajūta it kă nejūtu savu pirkstu pieskārienu, bet tikai tirpoņu. arī pēdu kustinot sajūta ir jocīga.. sākumā pēdu līdz zināmam leņķim pacelt varu, bet sajūta tāda neizprotama.. it kā būtu smagi... Otrai kājai sajūtas absolūti citādākas- viss kā parasti. Es nesaprotu tagad vai tas pāries pats no sevis, vajag kādu smēri vai jāiet pie ārsta? Vēlos pieminēt, ka man personīgi šis neliekas pietiekami nenopietns iemesls, lai grieztos pie daktera... 😁
08.07.2021 17:41 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Kaut kas ar asinsvadiem. Var iedzert magniju un vajag dzert daudz šķidruma, bet pie ārsta arī varētu griezties.
Var arī pamēģināt aspirīnu apdomāt apavu maiņu...
08.07.2021 19:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Asinsvadi, sidrs, kaut kas tāds. Netiek viss pietiekami apasiņots. Tev nav kaut kad bijusi raksturīga mazasinība? Maz dzelzs uzņemts, liela slodze?
08.07.2021 19:02 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Es ieteiktu ar steigu vērsties pie ārsta! Lai pārbauda arteriālo spiedienu kājā. Parastu vitamīniñu trūkums ir mazākais launums, kas var būt pie šādiem simptomiem.
08.07.2021 19:29 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Šķidrumu dzeru ļoti daudz, par vitamīnu trūkumu gan neiedomājos... sen neesmu dzērusi kādu vitamīnu kompleksu. Kādreiz ik pa laikam padzēru. Man ir savulaik analīzēs bijis mazliet samazināts dzelzs līmenis, bet tas bija ļoti sen un pilnīgi nekas ārkārtējs. Ğimenes ārste ieteica ēst vairāk gaļu un bietes. To arī daru. Vienīgi man savulaik bija lielāks svars. Pēdējā pusotra gada laikā nokritušies 17 kg, bet uztura ziņā šķiet, ka uzņemu pietiekami. Svars nokritās, jo ļoti maz našķojos. Ēdu gaļu, griķus, rīsus, makaronus, kartupeļus, daudz dārzeņus. Asinsanalīzes gan neesmu nodevusi kopš 2018.gada, jo nav bijusi vajadzība. Visādi citādi jūtos labi. Par apaviem es ļoti šaubos, jo šogad jaunus apavus neesmu pirkusi, pie tam visas šīs 3 dienas esmu staigājusi dažādos apavos, jo tā bija pirmā doma. Kolēğe minēja, ka varētu būt sēdoša darba rezultāts, jo tāds tas man ir tikai pāris mēnešus. Varbūt organisms nesaprot, kas notiek. Bet nu.. tik un tā.. lai nu ko, bet neesmu dzirdējusi, ka kādam tirpst pēdas no sēdoša darba 😁
08.07.2021 19:32 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Es iesaku vērsties pie ārsta un pēc iespējas ātrāk. Var būt nospiesti nervi, bet var būt arī problēmas ar sirdi un asinsvadiem, centrālā nervu sistēma, utt. Man šādi kāja bija notirpusi, nejutu vispār, varēju ar adatu bakstīt, neko nejutu. Izrādījās nervs nospiests, smērēju smēres, speciāli vingrojumi, B vitamīnu kurss, bet mocījos ilgi, pusgads pagāja līdz kāju sāku just normāli.
08.07.2021 19:37 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kolēğe minēja, ka varētu būt sēdoša darba rezultāts, jo tāds tas man ir tikai pāris mēnešus. Varbūt organisms nesaprot, kas notiek. Bet nu.. tik un tā.. lai nu ko, bet neesmu dzirdējusi, ka kādam tirpst pēdas no sēdoša darba 😁

Sēdošs darbs nospiež asinsvadus, neveidojas normāla cirkulācija un rodas smagums kājās. Cilvēki, diemžēl, neuztver nopietni sēdoša darba problēmas. Aj, kas tad tu, es tak tikai sēžu. Bet no sēdoša darba var rasties ļoti daudz veselības problēmu: spranda, mugura, rokas, acis. Reizi stundā vajag izkustēties, kaut vai uz vietas sēžot - izstiept kājas, rokas, izlocīt galvu, acis. Ilgstoši sēžot vari "atsēdēt" mugurkaulu, nospiedīsies nervi un tirps kājas.
08.07.2021 19:41 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Man ilgu laiku bija notirpusi pēdas augšpuse(?), kādus divus mēnešus, pēc tam pārgāja. Pēdas īkšķa stūris ir visu laiku pretīgi notirpis, kad jāgriež nagi tad vispār nepatīkami skarties klāt. Tas jau man ilgu laiku, gadu noteikti.
08.07.2021 19:56 |
 
10 gadi
Reitings 903
Reģ: 03.08.2011
3 jautājumi - cik tev gadu, vai esi smēķētāja, vai lieto orālo kontracepciju?
08.07.2021 21:21 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Leonella- man ir 21, tuvāk 22 ja tas ko maina.. esmu "svētdienas" smēķētāja.. reizēm gribas uzsmēķēt, tad uzsmēķēju. Ir dienas, kad gribas, bet vairāk 5 cigaretēm dienā nenopīpēju, bet ir dienas, kad vispār nepīpēju(īpaši šajā karstumā). Tiesa gan pirms nu jau gandrīz 2 gadiem bija brīdis, kad pīpēju 3 paciņas nedēļā, jo kojās dzīvojot tiešām nebija, ko darīt un biju pīpmaņu kompānijā... nu vismaz man tas ir daudz. Alkoholu arī nu jau ļoti reti lietoju.. tikpat kā vispār nemaz, taču bija brīdis, kad lietoju alkoholu 4 dienas nedēļā. Arī koju dzīves iespaids. Nelietoju nekāda veida kontracepciju, izsargājamies ar prezervatīviem vai reizēm pārtraukto, jo tik paniski no grūtniecības nebaidāmies, lai jauktu manu dabīgo hormonālo sistēmu. Lai vai kā tas izklausītos.
08.07.2021 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 903
Reģ: 03.08.2011
Jautājumus uzdevu, jo faktoru kombinācija (vecums virs 35, smēķēšana vairāk par 15 cigaretēm dienā, OK lietošana) varētu norādīt uz augstu dziļo vēnu trombozes iespējamību. Sanāk, ka Tu šajā riska grupā neesi. Ja sajūtas turpinās, varētu domāt par polineiropātiju. Kā ar cukura līmeni, holesterīnu, ir pārbaudīts?
Jebkurā gadījumā pie ģimenes ārsta noteikti ir vērts aiziet. Stulbu jautājumu ārstam nav! Ja ir simptomi, kas traucē dzīves kvalitātei, ir jāmeklē to cēlonis un jādomā risinājumi.
Lai izdodas!
08.07.2021 22:18 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Paldies par iedrošinājumu, meitenes! Rīt jau piektdiena, bet ja pa brīvdienām nekas nemainīsies, tad jaunnedēļ griezīšos pie ğimenes ārsta.
08.07.2021 22:29 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Ieteiktu pārbaudīt mugurkaula jostas daļu, varētu būt nospiests kāds attejošais nervs. Bet jā - sāc ar ģimenes ārstu, magnētiskā rezonanse būtu jāuztaisa un visdrīzāk pie mugurkaula ķirurga.
09.07.2021 06:32 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Var būt arī blaknes no vakcinēšanās, ja tāda veikta...
09.07.2021 12:16 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Esmu ar šādu situāciju saskārusies divas reizes. Pirmo reizi pēkšņi sāka tirpt dibens, nevarēju je ilgstoši pasēdēt, ne pagulēt, ne pastaigāt. Uzreiz devos uz aptieku, izstāstīju situāciju, iedeva magniju, padzēru un pēc kādas nedēļas tirpoņa izzuda pavisam. Nesen piedzīvoju vispārīgu ķermeņa nogurumu, tai skaitā nežēlīgi tirpa roka, it īpaši naktīs, modos aiz sāpēm un neko nevarēju izdarīt. Tā kā ilgstoši jutos slikti, mocīja arī citas kaites, Gulbja laboratorijā uztaisīju vitamīnu, minerālvielu un sporta paneļa analīzes. Protams, daudzi rādītāji bija zem normas, uz savu galvu saprikos un sāku dzert vajadzīgos vitamīnus, taču tirpoņa ik pa laikam tomēr atkal parādījās. Griezos pie ārsta, kurš atbildēja, ka ar analīzēm viss ir kārtībā un nekas papildu nav jālieto. Tā trakā tirpoņa pēc neilga laika pati no sevis izzuda pavisam, bet atgriežas tad, ja veicu kādu fiziski smagāku darbu.
09.07.2021 12:44 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Pie reizes, varbūt kāda ir saskārusies ar situāciju vai zina, kādēļ ir grūti ilgstoši nostāvēt vienuviet? Kamēr kustos, eju, sēžu, viss ir kārtībā, tiklīdz ilgāk par minūti jāpastāv miera stājā, piemēram, vaikala rindā, mazgājot traukus, ķermenī sākas gurdums, retos gadījumos reibst galva, vienkārši piekūstu, gribu apsēsties, atūsties vai pastaigāt un tikai tad turpināt iesākto. Vai pamatojums varētu būt, ka vienkārši ikdienā par maz kustos, nesportoju, tādēļ tik slikti jūtos?
09.07.2021 15:14 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Elisa_M @ 09.07.2021 15:14
Pie reizes, varbūt kāda ir saskārusies ar situāciju vai zina, kādēļ ir grūti ilgstoši nostāvēt vienuviet? Kamēr kustos, eju, sēžu, viss ir kārtībā, tiklīdz ilgāk par minūti jāpastāv miera stājā, piemēram, vaikala rindā, mazgājot traukus, ķermenī sākas gurdums, retos gadījumos reibst galva, vienkārši piekūstu, gribu apsēsties, atūsties vai pastaigāt un tikai tad turpināt iesākto. Vai pamatojums varētu būt, ka vienkārši ikdienā par maz kustos, nesportoju, tādēļ tik slikti jūtos?
gurdums iestājas dēļ nepareizas stājas un vājiem vidus sekcijas muskuļiem(prese, mugura), kas arī normāli nefunkcionē, ja visu caurvij tauki. Enerģijas nav tiem, kas to netērē (ja nesporto/nestrādā) tāpat arī, ja mitohondrija nefunkcionē kā nākas, bet tas arī ar sportu, svaru, vecumu ciešā saistība.
09.07.2021 17:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits