Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķi - cūkas

 
Reitings 15
Reģ: 13.07.2015
Cilvēki, palīdziet. Vairs nezinām ko iesākt, ir aizgājis par tālu. Esam gaidībās, vasaras beigās būs mazais. Mums ir divi kaķi - runči. Viens sterilizēts otrs ne. Abi satiek labi, tiek mīlēti, lutināti un čubināti un ēd labāko ēdienu. Bet viņi ir pilnīgi cūkas, čurā visās malās kur pagadās, lamināts ir sabojāts, viss smird, nespējam vairs iztīrīt. Esam mēģinājuši visādus veidus kā to labot lai vairs to nedara. Nekā. Čības, drēbes, kāds uz krēsla atstāts dvielis. Uz galda atstāts dvielis. Apmīzīs jebko. Regulāri mazgājam grīdu ar hloru, tīram māju bet nav vairs jēgas. Virtuves grīda katru rītu pludo no čurām. Sākam apsvērt domu vienu vest prom, uz laukiem, jo viņam ļoti patīk ārā. Bet tur ir daudz citi kaķi kuri diezvai pieņems dzīvokļa kaķi un agrāk vai vēlāk viņu kāds apēdīs. Bet es nespēju sadzīvot ar domu atteikties no viena un tā vnk aizvest viņu prom. Es to sev nekad nepiedotu. Ir tik traki ka baidos, ka kāds neuzprasās ciemos, tad atkal jāmeklē attaisnojums kādēļ nevar, jāmelo ka neesam mājās utt. Lūdzu, iesakiet ko darīt, ko darītu jūs. Ko reāli šādā situācijā darīt, nevis ko vajadzēja darīt. Jo es zinu, ka vest mājās otru kaķi bija vājprāts, nekad mūžā vairs to nepieļautu, bet kas izdarīts izdarīts.
08.06.2021 08:53 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Iesaku kastrēt arī otru kaķi. Par čurāšanu iesaku konsultēties ar veterinārstu - vetaptiekās ir dažādi līdzekļi, kas atvaira kaķus no čurāšanas tajās vietās.
Esmu lietojusi spreju, kad kaķis skrāpēja dīvānu un tapetes- palīdzēja un tagad skrāpē tikai un vienīgi savu nagu asināmo.
Tomēr, ja nekas nepalīdz un tūlīt klāt būs maziņais- domājiet par savu komfortu un varbūt tiešām kaķiem labāk būs laukos ar nosacījumu, ka par viņiem rūpējas, nekā visi stresā un kaķi pa virsu. (Bet pirms vešanas to otru runci arī noteikti vajag kastrēt, lai laukos nedzimtu kaudzēm kaķēnu).
08.06.2021 09:13 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Kastrē arī otru kaķi. Un painteresējies par kaķu psiholoģiju kaut nedaudz. Kaķi nokārtojas, kur pagadās divos variantos - kad iezīmē teritoriju vai izrāda savu nepatiku. Kaķis tev nevar pienākt klāt un pateikt - ei, man nepatīk manas smiltiņas vai hei, man ir stress. Nokārtošanās tev redzamās vietās ir viens no veidiem, kā paziņot par nepatiku pret kaut ko.
Katram ir savs pods?
Bet būtu jāsāk saprašanu, ka kaķi nav cūkas un problēma ir tajā, ka saimnieks neprot tiem pielāgot attiecigu vidi. Domā.
08.06.2021 09:43 |
 
Reitings 683
Reģ: 23.03.2020
Otru kaķi noteikti vajadzētu kastrēt un abus parādīt veterinārstam, jo mums bija gadījums, kad kaķis čurāja kurpēs un beigās izrādījās, ka viņam bija veselības problēmas.
Vēl ieteiktu paskatīties internetā raidījumu-My Cat from Hell, varbūt ir kaut kas līdzīgs Jūsu gadījumam, varbūt abi kaķi nevar sadzīvot utt.
08.06.2021 10:00 |
 
Reitings 77
Reģ: 30.06.2020
1)katram savu kastīti.
2)pirkt cita veida smiltis, ja šobrīd jau abiem ir katram sava kaste
3)kastrēt abus
4) vai čurā abi pa stūriem abi? Ja tikai viens, jāved pie veta uz pilno asins ainu, visdrīzāk ir veselības problēmas, par kurām cenšās pateikt
5) saprast, kurā momentā tas sākās? Kas tajā brīdī tika izmainīts kaķu dzīvē?
08.06.2021 10:01 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
Nepiekrītu shakti, ka vaina vienmēr ir saimniekā, nevis kaķa raksturā vai veselības stāvoklī, protams, ar izņēmumiem. Mums arī kaķis dzīvoja vienā dzīvesvietā un bija laimīgs, un uzvedās kā nākas, bet pārvedot uz citu dzīvesvietu sākās jautrības - bija nemierīgs, nejauks, čurāja kur nevajag, domājām, ka mēs kaut ko nedarām kā vajag. Pirkām mantiņas visu laiku, spēlējāmies ar viņu, devām dārgu pārtiku, bet situācija neuzlabojās. Pēc 4 gadiem ilgas meklēšanas noskaidrojās, ka kaķim ir alerģija no jaunās dzīves vietas. Tagad dodam zāles pret alerģiju, jo dzīvesvietu šobrīd neplānojam mainīt, bet kaķis jūtas daudz labāk. Savukārt marthaa gadījumā abi kaķi uzvedas kā nevajag, līdz ar to, jāmeklē vaina dzīves apstākļos nevis veselības stāvoklī. Iespējams, viņiem trūkst uzmanības vai nav sava teritorija. Kaķiem ļoti patīk, ka ir kāda telpa, kurā cilvēki uzturas mazāk, un tad viņš tur viens var atpūsties no visiem. Proti, varbūt dzīves vieta ir par šauru. Bet neuzskatu, ka tā ir saimnieka vaina, bet saimnieks var pacensties izdabāt savam mīlulim.
08.06.2021 10:12 |
 
Reitings 44
Reģ: 30.03.2020
Es arī pievienojos tam, ka jāuztaisa analīzes minkam,tā tiešām bieži ir kā pirmā pazīme kādai problēmai.
Mums gan ir kaķis, kurš tā vienkārši dara, ir kastrēts, analīzes ideālas, bet čurā blakus kastītei visu laiku.
Ir vērts arī pamēģināt savādāka veida kasti, piemēram, lielāku, iespējams, ka nepatīk cik liela ir tagadējā, tāpat var nolikt citā vietā, varbūt, nepatīk, ka pārāk redzama utt.
Tāpat arī pamēģiniet nomainīt smiltis.
08.06.2021 10:20 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Mums arī kaķis dzīvoja vienā dzīvesvietā un bija laimīgs, un uzvedās kā nākas, bet pārvedot uz citu dzīvesvietu sākās jautrības

Tas to arī nozīmē - tā ir saimnieka vaina, ka ir kaķim radīts stress sakarā ar dzīvesvietas maiņu. Tam nav sakara ar raksturu.
08.06.2021 10:58 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Un arī alerģijai nav sakara ar raksturu.
08.06.2021 10:59 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
sāc ar to, ka kastrē arī otru runci obligāti. Jau minētais ieteikums apmeklēt vetārstu arī, bet ja ar veselību viss ok viņiem, tad vēl būtu labi katram sava kastīte kur nokārtoties, jo man draudzenei arī čurāja viens lur pagadās, bet kā uzlika katram savu kastīti, tā viss ok. Kastes stāv arī atsevišķās vietās, vienam tualetē, otram koridorā.
08.06.2021 12:20 |
 
Reitings 67
Reģ: 12.03.2015
Mans kaķītis sāka čurāt pa stūriem uz grīdas, jo bija problēmas ar urīnceļiem. Tā viņiem ir, kad kastīte asociējas ar sāpīgu čurāšanu. Pārbaudi kaķu veselību!
08.06.2021 13:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4928
Reģ: 03.11.2012
1. Pārbaudīt abu kaķu veselību
2.Kastrēt otru kaķi
3.Pārdomāt, kad sākās čurāšana, vai abi kaķi viens ar otru satiek, arī par kaķu wc piekrītu kā jau te rakstīja utt.
Vai kaķu uzvedības maiņa nesākās brīdī, kad palikāt stāvoklī?
Kaķi ļoti jūt, ka ir gaidāmas pārmaiņas un bieži cenšas tādos veidos parādīt savu satraukumu.
08.06.2021 13:24 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
Labi shakti, paliec pie sava, es palikšu pie sava! Labāk ļauj izteikties tiem, kuriem pašiem ir kaķi! Tas tāpat kā bezbērnu mātes spriež kā pareizi audzināt bērnus :D Lūdzu izlasi ko es rakstīju, proti, neminēju tikai raksturu, bet arī veselības problēmas. Tādēļ necitē no mana teksta vienu vārdu! Un atceramies, ka kaķis nav suns, t.i. kaķi ir ar savu raksturu, arī greizsirdīgi utt. Tā arī bieži ir viena no problēmām, ka parādoties jaunam mājdzīvniekam vai bērnam ģimenē, kaķis var mainīt attieksmi. Bet vieglāk jau visā ir vainot saimnieku, arī pie alerģijas! ;-)
08.06.2021 13:25 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Visdrīzāk tavi kaķi nevar sadalīt wc. Bet tā kā neesi minējusi kādi kaķiem ir apstākļi mājās teritoriālie, tad grūti teikt.
Bet ja problēma sākusies tad, kad atvests otrs kaķis, tad švaki vai pie vainas ir veselības problēmas.
Mana kaķene sāka nokārtoties nevēlamās vietās pēc tā, kad vienu reizi ar varu nācās apsmērēt tai smaganas ar smēri un apmeklēt vetārstu. Problēmu atrisināja pretstresa tabletes.
Bet kaķene tai laikā palika maksimāli mīļa, tadeļ izslēdzu nokārtošanos kā “atriebību”. Izrādās mincei vienkārši bija stress, tik vien. Bet jūsu variantā, pieļauju, ka problēma tomēr būs teritorijā vai podā.
08.06.2021 14:01 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Pirmkārt, kāpēc viens kaķis nav kastrēts? Vispār nesaprotu, kā cilvēki var mājās turēt nekastrētus runčus, pat ja čurā kastē, urīns smird daudz spēcīgāk. Tad jautājums - cik mājās ir kastes, būtu jābūt kaķu skaits +1. Ar kādu barību kaķi tiek baroti? Ja tā ir lielveikala barība, tad liela iespēja, ka ir urīnceļu problēmas, kristāli, jebkurā gadījumā ieteiktu urīna analīzi, lai izslēgtu veselības problēmas. Kā izpaužās tā alerģija? Ļoti iespējams tā ir nevis alerģija, bet stress. Kādas zāles lietojat alerģijai?
09.06.2021 08:15 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Mans kaķis nav kastrēts. Jau 8 gadi viņam. Tiesa, man ir tikai viens runcis. Un problēmu pārsvarā nav bijis! Vienu brīdi sāka čurāt pa stūriem, kaut kā periodiski mēneša laikā reiz pa reizei pieķēru(bet gāja arī uz tualeti, vienkārši citreiz stūrī :D) un tad nezinu, pēkšņi sāka iet tikai uz tualeti un tagad arī bez problēmām nokārtojas tualetē. Problēmu ar to, ka naktī celtu nav. Neceļ un guļ līdz rītam(ja vien bļodiņā ir ielikts ēdiens)
Bet jā, varbūt jāsamaina smiltis tualetē. Manam kaķim nepatīk, piemēram, tās baltās granulu, viņš tajās negāja, kad vienu brīdi nopirku. Tāpēc tagad pērku parastās ar bērnu pūdera smaržu, tās viņam labi aiziet :D
Bet vispār - aizved pie vetārsta
09.06.2021 08:37 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
RedBull @ 09.06.2021 08:37
Mans kaķis nav kastrēts. Jau 8 gadi viņam. Tiesa, man ir tikai viens runcis. Un problēmu pārsvarā nav bijis! Vienu brīdi sāka čurāt pa stūriem, kaut kā periodiski mēneša laikā reiz pa reizei pieķēru(bet gāja arī uz tualeti, vienkārši citreiz stūrī :D) un tad nezinu, pēkšņi sāka iet tikai uz tualeti un tagad arī bez problēmām nokārtojas tualetē. Problēmu ar to, ka naktī celtu nav. Neceļ un guļ līdz rītam(ja vien bļodiņā ir ielikts ēdiens)
Bet jā, varbūt jāsamaina smiltis tualetē. Manam kaķim nepatīk, piemēram, tās baltās granulu, viņš tajās negāja, kad vienu brīdi nopirku. Tāpēc tagad pērku parastās ar bērnu pūdera smaržu, tās viņam labi aiziet :D
Bet vispār - aizved pie vetārsta

Papildinot, atcerējos, ka mēdzu likt citrona mizas pa stūriem un viņam nepatika smaka, negāja... bet, ja mīž pa visu māju, tad gan nezinu ko darīt
Pārbaudīt runci pie vetārsta
09.06.2021 08:39 |
 
Reitings 27746
Reģ: 11.02.2015
Obligāti kastrēt otru kaķi. Čurāšana nevietā var būt meģinājums "dalīt teritoriju". Pat ja savā starpā kaķi kopumā ir draudzīgi, tas var būt vienkārši dabas dzinulis. Kastrētiem kaķiem aptuveni mēneša laikā hormonālā līmenī šis "iezīmēšanas dzinulis" samazinās un pazūd.
Otrkārt - kāda ir tā labā barība? Vai netiek dota lielveikalu sausā barība, piemēram, whiskas, friskies utt? Barība, kurā ir krāsainie graudiņi, satur liekas ķīmiskas vielas. Tās ļoti ātri var izraisīt urīnceļu problēmas/iekaisumus. Šādas veselības problēmas kaķis visbiežāk arī cenšas saimniekam parādīt, nokārtojoties ārpus kastes.
Treškārt, vai kaķi ir attārpoti? Arī iekšējie parazīti var radīt diskomfortu un sajūtu kaķim, ka, nokārtojoties kastītē, sajūtas nav labas, tāpēc kārtojas ārpus tās.
Ceturtkārt - smiltiņas. Katram noteikti vajag savu wc kasti, jāseko līdzi, lai smiltiņas regulāri ir tīras. Ir tādi kaķi-princīši, kuriem pietiek, ja kastē vienreiz jau ir iečurāts, tad otrreiz vairs tajā neies. Var arī nebūt tik jutīgi minči, bet tāpat kastei jābūt pietiekoši tīrai.
Bet 99,9% lieku uz pirmo iemeslu. Vai otro.
09.06.2021 09:14 |
 
Reitings 27746
Reģ: 11.02.2015
Pie pirmā punkta vēl piebilde - kastrētais kaķis (ja patiešām ārpus kastes čurā abi, nevis tikai viens no viņiem), iespējams, kastē neiet tādēļ, ka tur priekšā ir nekastrētā runča čura - jau pieminētajā hormonu līmenī tā viņu "atbaida", ar to tiek it kā pateikts, ka "šī ir mana teritorija, nelien te". Kastrētais pačurā ārpus. Uz to savukārt nekastrētais "atbild" ar to pašu. Apburtais loks.
09.06.2021 09:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!