Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik ātri- tiesības.

 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Cik ātri nolikāt tiesības un kas šajā procesā iums likās grūtākais? ✌
30.05.2021 23:38 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Var to izdarit 2 mēnešos stabili. Agrāk varēja vienā. Sarežģitākais/viltīgākais ir braukšanas eksāmens.
30.05.2021 23:54 |
 
Reitings 43
Reģ: 08.07.2014
Atkarīgs no tā vai ir iepriekšējā pieredze un kur liec. Es braukšanas ņēmu Rīgā, eksāmenu liku Jēkabpilī, nemaz nemēģinot Rīgā.
Un!!! Atkarīgs no instruktora, man trāpījās tāds, kurš vilka garumā. Aizgāju pie cita - pateica, ka sen jau esmu gatava. :D
4 mēneši. Pa vidu dēļ covid bija pauze.
30.05.2021 23:56 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Noliku 5 mēnešu laikā ar trešo reizi. Starpība starp visiem eksāmeniem bija vismaz 2 nedēļas.
Visgrūtākais bija sevis noskaņošana ka es varu!Vajadzēja rast pārliecību sevī , es biju jauna, visu sāku no nulles, nebija tā doma - ka varu, jo visu laiku likās, ka nu es jau nu tiešām nenolikšu un nebūšu braucēja! Bet tagad katru dienu braucu un uzskatu, ka labi vadu mašīnu!
31.05.2021 08:48 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tagad grūtākais ir tikt uz braukšanas nodarbībām.
31.05.2021 10:46 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Noliku nedaudz mazāk kā 3 mēnešos. Iepriekš biju tikai laukumā iemācījusies uzsākt, pilnīgi nekādas pieredzes braukšanā pa ielām man nebija.
Grūtākais man bija figūrās garāža - aptuveni 50% mēģinājumu nesanāca iebraukt viņā. 😀😀
Emocionāli grūtākais noteikti bija dažas pēdējās dienas prims braukšanas eksāmena un pats eksāmens, jo bija ļoti lielas šaubas - nolikšu vai nē. Un ja nenolikšu, vai izdosies saņemties un mēģināt vēl. Labi, ka izdevās ar pirmo nolikt.
31.05.2021 10:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man tagad iet uz beigām mācības, pēc kādas nedēļas vai divām varēšu likt skolas braukšanas eksāmenu.
Jūnija beigās būs 3 mēneši kopš atsāku mācības. (Pirms tam pāris nedēļas pabraucu septembrī, bet pārtraucu, to īsti neskaitu klāt)
Man personīgi vis grūtāk ir vienkārši atcerēties visu, gan nočekot zīmes un joslas, gan atcerēties pēc līkuma palaist gājēju. Ja vienā manevrā sanāk vairākas tādas lietas kopā, tad man ir pagrūti noorientēties, bet paliek labāk, kad pārliecinošāk kontrolē mašīnu.
Galvenais ir visu iemācīties precīzi, kā laicīgi sagatavoties krustojumam, kam galvenokārt pievērst uzmanību, lai esi gatava nogriesties līkumā utt. Pirmais instruktors man to neiemācīja, tāpēc sākumā gāja grūti. Tagadējais visu labi izstāstīja, un progress uzreiz ir straujāks.
Unn stresainam cilvēkam būs grūtāk, stress nepalīdz. Tiem, kas visu uztver mierīgāk arī iet vieglāk nodarbībās.
31.05.2021 12:30 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Tiesības noliku ļoti ātri, bet tas bija gadus +/- 10 atpakaļ, tad bija citādi noteikumi gan autoskolās, gan CSDD. Skolā bija tikai teorijas tests, braukšanas eksāmens skolā nebija jāliek, teoriju paralēli ar braukšanu uzsāku uzreiz. CSDD teoriju noliku ar pirmo reizi, braukšanas eksāmenu noliku ar pirmo reizi. Braukšanas nodarbības man vajadzēja tikai obligātās, papildus neko nebraucu, manā laikā tās bija 14 akadēmiskās nodarbības, tagad tās laikam ir 20 obligātās nodarbības nodarbības.
Tiesības divu mēnešu laikā tagad ir grūti dabūt, viss atkarīgs no skolas mācību grafika. Ir skolas kurās teorijas apmācības piedāvā paātrinātā divu nedēļu kursā, ir kur teorijas apmācības ilgst piecas nedēļas un ilgāk. Tagad uz braukšanas apmācību nevar vienlaikus iet uzsākot teoriju, jānoklausās noteikts moduļu skaits. Kā arī, uz CSDD braukšanas eksāmeniem ir rinda mēnesi uz priekšu, ja izkrīti braukšanas eksāmenā, lai pieteiktos uz atkārtoto eksāmenu, būs jāgaida atkal lielā rindā.
Tiem, kuri plāno kārtot autovadītāja apliecību, iesaku no sākuma iekrāt un atlikt vismaz EUR 1000.00, un atvēlēt šo naudu tikai autovadītāja apliecībai, lai nesanāk pārrāvums mācībās dēļ naudas trūkuma. Jo intensīvāk brauksi, jo ātrāk tiksi pie tiesībām. Ar instruktoriem arī nevelciet garumā, pie instruktoriem arī parasti ir rindas divas nedēļas uz priekšu, tāpēc iekrājiet naudu, pierakstieties uz vismaz trim nodarbībām nedēļā uz priekšu.
31.05.2021 15:23 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.05.2021
Tiesības nokārtoju +\- 7 mēnešu laikā. Nekad iepriekš nebiju braukusi. CSDD eksāmenu nokārtoju ar pirmo reizi.
Visgrūtākais man likās atrast labu braukšanas instruktoru. Tiklīdz atradu, viss sāka kļūt pavisam viegli. 😊
31.05.2021 22:06 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
sāku teoriju novembra beigās, tiesības dabūju marta vidū, braukšanas eksāmenu ar otro reizi noliku. Grūti pateikt, kas bija sarežģītākais. itkā nekas tāds briesmīgs nelikās, kaut iepriekš vispār nebiju pie stūres sēdusies.
01.06.2021 13:30 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Forele123 @ 01.06.2021 13:30
sāku teoriju novembra beigās, tiesības dabūju marta vidū, braukšanas eksāmenu ar otro reizi noliku. Grūti pateikt, kas bija sarežģītākais. itkā nekas tāds briesmīgs nelikās, kaut iepriekš vispār nebiju pie stūres sēdusies.

Šogad?
01.06.2021 13:48 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Varbūt varat pateikt cik +/- jums izmaksāja viss?
01.06.2021 22:34 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
viiiiinoga @ 01.06.2021 22:34
Varbūt varat pateikt cik +/- jums izmaksāja viss?

Šis ir viens no "liekākajiem un nevajadzīgākajiem" jautājumiem ko uzdot par autovadītāja apliecības iegūšanu.
Katrā skolā ir atšķirīgas maksas par teoriju un braukšanu, t.sk., par pirmo palīdzību, utt.
Kādam tiesības izmaksās EUR 1000.00, kādam EUR 2000.00. Viss ļoti atkarīgs no tā cik daudz prakstiskās braukšanas tev būs nepieciešamas, kādam pietiks ar obligātajām 20 braukšanām, kādam vajadzēs 40 un vairāk. Kāds nokārtos visus eksāmenus ar pirmo, kāds ar piekto reizi.
Autovadītāja apliecības iegūšanas izmaksas nevar salīdzināt un ņemt kā piemēru starp citiem cilvēkiem.
01.06.2021 23:00 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
Šogad?

Nop, pirms trīs gadiem. Aizmirsu to piebilst jaam.
01.06.2021 23:52 |
 
Reitings 39
Reģ: 02.05.2020
Tagad visu aizkavē kovids. Ir jāgaida uz pirmo palīdzību ilgi. Nu gandrīz mēnesi, citviet mazliet ātrāk var tikt. Ir nežēlīgas rindas pie instruktoriem, jo tikko atļāva visiem braukt. Uz eksāmeniem arī ir lielākas rindas. Pus otrs mēnesis.
Cenas ir cēlušās gan pirmajai palīdzībai, gan braukšanām.
Tātad viss atkarīgs no tavām finansēm un no tā cik ātri tu visu sarunā. Pieņemsim sarunā ar instruktoru uzreiz 3 braukšanas nedēļā.
Teorija notiek attālināti, to uzskatu par plusu. Nav nekur jābrauc un iespējams visu kārtīgi iemācīties
Šobrīd pati mācos un ceru , ka ar tiesībām nebūs aizķeršanās kovid dēļ.
02.06.2021 01:58 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Es uzsāku teoriju septembrī, baltās tiesības bija izņemtas vasaras sākumā, tāpēc tobrīd veselības pārbaužu izdevumi atkrita. Ar braukšanām nesteidzos, jo man tikai novembrī palika 18, bet lēnu garu sāku braukt jau oktobrī, kad bija bijušas tās obligātās teorijas.. jo pagadījās iespēja tikt pie viena no labākajiem instruktoriem, kuram visgarākās rindas. Pie skolas braukšanas eksāmena tiku jau janvāra beigās vai februāra sākumā, jo labi atceros, ka 14. februārī pirmo reizi mēğināju likt CSDD, bet biju nu pārāk uztraukusies... kāja trīcēja tā, ka nu nezinu... un nenoliku 😁 tiesa gan... kad biju jau aptuveni pusē, mans instruktors kā tikai kādam atkrita braukšana, zvanīja man un piedāvāja braukšanu, līdz ar to sanāca pa retam pat 3 braukšanas nedēļā. Man bija tā, ka instruktors pateica pēc vienas braukšanas "šādi mēs vēl ilgi brauksim", bet nākamreiz jautāja, kas mani samainījis, jo nebija pie kā piesieties 😁 visas braukšanas līdz eksāmenam es nepieļāvu nevienu kļūdiņu, tāpēc viņš domāja, ka jokoju, kad zvanīju un teicu- nenoliku. Bet nu neko... 21.februārī gan beidzot noliku 😎 ja par izmaksām. Nu rupji rēķinot ar 1 000 ir jārēķinās, jo manuprāt arī braukšanu cenas katru gadu pieaug. Man tiesības apmaksāja vecāki un mamma parēķināja, ka ar visiem eksāmeniem un pirmo palīdzību izgāja tuvu 900. Man bija 2 braukšanas vairāk nekā obligātās. Noliku 2018.gadā. bet manuprāt tās izmaksas ir ļoti indviduālas- arī visās autoskolās nav vienāda teorijas kursa cena.
02.06.2021 07:07 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man šķiet, ka obligātas sanāk 10 nodarbības. Jo ir noteikts, ka jāizbrauc 20 x 45 min, bet viena nosarbība ir 1h 30min. Man tāpat sanāks vismaz 20, domāju, ka reti kādam pietiek ar to minimālo obligāto skaitu.
Par izmaksām, nedomāju, ka galīgi muļķīgs jautājums, ar kaut ko jau ir jārēķinās iesākot. Viena nodarbība pie instruktora lielajās autoskolās ir aptuveni 30-43 eur, ja nemaldos. Labākie protams dārgākie, es sākumā iesāku pie viena no lētā gala, un tā bija kļūda.
1000 varētu būt tas cipars, ko jāiekrāj jā, un tad jāskatās vai vajag ko pielikt. Teorijai itkā daudzās skolās ik pa laikam ir atlaides, bet reāli tas par ko tērēsies nauda ir braukšana.
Lai nu ko citi teiktu, Rīgā manuprāt ir daudz dārgāk. Manas draudzenes ir braukušas Talsos, Jelgavā, un iztēreja ap 600. (Un nebija “dzimušas braucējas” :D)
Rīgā vairāk situācijas un krustojumus jāiemācās, līdz ar to jābrauc vairāk.
02.06.2021 08:27 |
 
Reitings 105
Reģ: 12.02.2017
Nebūšu tas pozitīvais variants - aptuveni 11 mēneši. Nu man gan bija mēneša pauze, bet tad tāpat 10. Ilgi liku skolas eksāmenus, bet CSDD ar pirmo. Un naudā tas bija ap 2000. Bet dārgāk diezvai. Tā jau ilgi braucu. :D
03.06.2021 01:31 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Iespraukšos ar papildjautājumu - vai ir jēga likt tiesības, ja pēc to iegūšanas uzreiz nebrauc ar auto, bet paiet piem. gads vai divi. Nebūs tā, ka jau aizmirstās šis tas?
03.06.2021 11:46 |
 
Reitings 50
Reģ: 23.05.2016
Ja cilvēks strādā , diez vai viņš varēs to izdarīt 2 mēnešos. Teorijas apmācība parasti ir vienu mēnesi . Braukšanas apmācības arī prasa laiku ,un nevienmēr instruktors varēs pieņemt tevi darba dienu vakaros ( ja tu strādā ) .
Es sāku teoriju maija sākumā. Un braukšanu jūnija beigās. Novembra sākumā noliku tiesības. Gāju uz braukšanām tikai savās brīvdienās no darba. Visgrūtākais likās tas ,kuram pirmajam jābrauc T veida krustojumos :D
03.06.2021 14:50 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
keegan @ 03.06.2021 11:46
Iespraukšos ar papildjautājumu - vai ir jēga likt tiesības, ja pēc to iegūšanas uzreiz nebrauc ar auto, bet paiet piem. gads vai divi. Nebūs tā, ka jau aizmirstās šis tas?

Manuprāt, gada vai divu pauze bez iepriekšējas pieredzes tiešām ir ļoti, ļoti ilgi- daudz kas aizmirsīsies.
Protams, var nokārtot tiesības un tad, kad vajadzēs braukt, paņemt dažas braukšanas nodarbības un atsvaidzināt zināšanas.
Man pēc tiesību nokārtošanas pagāja pusgads līdz sava auto iegūšanai - bija mazliet grūtības atcerēties pilnīgi visus noteikumus, taču viss nāk ar laiku un faktisko laiku pie stūres. Nu jau vairāk kā gads riņķī, kopš tiesības kabatā un tagad varu teikt, ka man nav bail braukt pa Rīgas centru, besī protams, bet bail nav.
Pati kārtoju tiesības gandrīz pusotru gadu ar lieliem caurumiem pa vidu. Braukšanas nodarbības gāja nereāli ilgi un smagi, jo instruktoram bieži bija aizņemti laiki, pašai arī divi darbi un vēl studijas pa vidu. Braukšanas bija tikai sastrēgumu stundās - 8:00 vai 17:00, tā ka tas arī nenāca par labu sēdēt korķos pusi no apmācību laika :D
03.06.2021 14:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits