Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesas sēžu sekretāre

 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
Hey!
Tā kā studēju tiesību zinātni, gribētos iekrāt arī kādu pieredzi. Kā sakās - jāsāk no mazumiņa. Domāju, ka varētu pastrādāt par tiesas sekretāri....
Vai kāda var padalities ar pieredzi? Lasot vecās diskusijas, saskaros ar negatīvām atsauksmēm - jāstrādā virsstundas, galva kūp, nogurums, alga maza utml.
Ticu, ka noteiki ir kaut kas mainījies un varbūt kādai ir svaigāka pieredze? :)
varat pastāstīt īsumā kā notiek tiesas sēžu protokolēšana(neba ņem un vārda vārdā ar roku pieraksta katru vārdu sekretars? :D)? Vai stājoties darbiņā ir kāds zināšanu tests jākārto(jo vienā diskusijā, neatceros vai šaja portālā, bet pavīdēja, ka kādai bija jākārto kaut kāds tests...) Kā vispār notiek atlases process un kam gatavoties?
Ir dzirdēts, ka labāk iet uz administratīvajām tiešām, jo tur vieglāk nekā vispārīgajās(kas skata visa veida jautājumus - krimināllietas, civillietas)
Interesē viss par un ap, jo plānoju pieteikties😬
11.05.2021 21:16 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Alga šim amatam ir izsmiekls! No 700-900€ bruto, pirms nodokļiem!
11.05.2021 21:45 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
C00L Dzipsy @ 11.05.2021 21:45
Alga šim amatam ir izsmiekls! No 700-900€ bruto, pirms nodokļiem!

Alga, ne alga, bet pieredzi vajag. :D
Nav man paziņu, kas strādātu juridiskajās profesijās, lai paņemtu par blatu darbā.
Ir variants pameklēt advokātu birojos kādu darbiņu(lai gan sevi advokatūrā neredzu), pieredzei... bet tur pieļauju, ka bez pieredzes būs vēl grūtāk tikt kā tiesā par sekretāri
11.05.2021 22:07 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Alga šim amatam ir izsmiekls! No 700-900€ bruto, pirms nodokļiem!

Nu visi jau nevar pelnīt miljonus, īpaši šajā laikā, kad jāpriecājas, ka vispār darbu var atrast un tikt pie kādiem nebūt ienākumiem.
Kad es strādāju par tiesas sēžu sekretāri, tieši tā arī bija -
jāstrādā virsstundas, galva kūp, nogurums, alga maza
Stājoties darbā, bija jākārto latviešu valodas tests, bet ir dzirdēts, ka citiem tā nav bijis, laikam kā kurā tiesā. Tiesas sēžu protokolēšana notiek sēdi ierakstot un tad veidojot protokolu no audio ieraksta.
Teikšu godīgi - nebiju sajūsmā par šo darbu, it nemaz. Nostrādāju pāris mēnešus un devos prom+man pagadījās strādāt kopā ar ļoti riebīgu tiesneša palīgu, kas visu nepatiku tikai saasināja.
11.05.2021 22:09 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Mūsdienās ir audioprotokoli, sekretārei jāpieraksta tikai atsevišķas lietas.
Alga nav liela, taču nekādu dižo kvalifikāciju tas darbs arī neprasa.
Pieredzi krāt labāk ir tiesneša palīdzes amatā. Taču, lai kļūtu par palīdzi, de facto vispirms ir jāapgūst sekretāres darbs.
Vispārējās tiesās arī ir specializācija- ir krimināllietu un civillietu tiesneši.
11.05.2021 22:11 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
law7 @ 11.05.2021 22:11
Mūsdienās ir audioprotokoli, sekretārei jāpieraksta tikai atsevišķas lietas.
Alga nav liela, taču nekādu dižo kvalifikāciju tas darbs arī neprasa.
Pieredzi krāt labāk ir tiesneša palīdzes amatā. Taču, lai kļūtu par palīdzi, de facto vispirms ir jāapgūst sekretāres darbs.
Vispārējās tiesās arī ir specializācija- ir krimināllietu un civillietu tiesneši.

Nu jà, piekrītu par specializāciju, bet administratīvajās lietās ir dzirdēts, ka mazāk darba. :)
11.05.2021 22:43 |
 
Reitings 296
Reģ: 15.09.2015
Nostrādāju 2 gadus atpakaļ, 2 mēnešus. Pie centraltirgus. Alga ao 430eur. Darbs lidz 5,bet sedeju pēc darba laika. Nekad muza vairs.
11.05.2021 23:17 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Protokolēšana noticēs TIS sistēmā. Klausies uz sēdes audioierakstu un sistēmā atzīme laiku un sēdes gaitu.
Alga tiešām maza un darbs ir apjomīgs. Tas gan neprasa padziļinātas zināšanas vai izpratni konkrētajā jomā.
11.05.2021 23:24 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Notiek*
11.05.2021 23:26 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Meitenex @ 11.05.2021 22:43

Nu jà, piekrītu par specializāciju, bet administratīvajās lietās ir dzirdēts, ka mazāk darba. :)

To ir grūti salīdzināt, jo parasti nebūs sekretāres, kuras ir strādājušas gan parastajās, gan administratīvajās tiesās.
Es jau arī šobrīd neesmu sekretāre, taču man ir gana daudz darīšanu tiesās, redzu, kā tās meitenes strādā, un daudz zinu par tiesu darbu.
Starp citu, tas daudzām meitenēm ir pirmais darbs tieslietu sistēmā. Arī daudzas tiesneses kādreiz ir bijušas sekretāres :) Tādēļ iesaku pastrādāt, tad sapratīsi sistēmu. Kad strādāsi, varbūt pamainīsi specializāciju, varbūt kļūsi par tiesneša palīdzi. Taču vismaz zināsi no iekšienes, kas ir tieslietu sistēma, kas tevi tajā interesē, vai neinteresē.
12.05.2021 07:44 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
law7 @ 12.05.2021 07:44

To ir grūti salīdzināt, jo parasti nebūs sekretāres, kuras ir strādājušas gan parastajās, gan administratīvajās tiesās.
Es jau arī šobrīd neesmu sekretāre, taču man ir gana daudz darīšanu tiesās, redzu, kā tās meitenes strādā, un daudz zinu par tiesu darbu.
Starp citu, tas daudzām meitenēm ir pirmais darbs tieslietu sistēmā. Arī daudzas tiesneses kādreiz ir bijušas sekretāres :) Tādēļ iesaku pastrādāt, tad sapratīsi sistēmu. Kad strādāsi, varbūt pamainīsi specializāciju, varbūt kļūsi par tiesneša palīdzi. Taču vismaz zināsi no iekšienes, kas ir tieslietu sistēma, kas tevi tajā interesē, vai neinteresē.

Paldies! :)
Vienīgais, kas mani biedē - kā savienošu ar studijām? Esmu PLK studente, esmu budžetā, kavēt visu un ielaist negribās...
Labi, tagad jūniju-augustu mierīgi pastrādātu, jūnijā pāris eksāmeni un viss. Bet septembrī, oktobrī, kad atsāksies studijas un būs jābūt semināros, lekcijās....
12.05.2021 08:34 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Es arī ieteiktu pastrādāt. Zinu, ka man māsīca sāka no tiesas sēžu sekretāres, tagad ir tiesneša palīdze. Tā ka tā ir laba iespēja veidot karjeru tiesā :)
Advokātu birojos būs grūtāk tikt....var mēģināt, bet tiesas sēžu sekretāte varētu būt sasniedzamāks darbs tev pagaidām.
Nepatiks - aiziesi. :)
12.05.2021 08:45 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Ar studijām dienas nodaļā nesavienosi, jo tas ir normāls pilna laika darbs. Piemēram, PLK maģistri mēdz notikt vakaros.
Ar advokātu birojiem arī nav tikt vienkārši. Labi biroji medī talantīgus jauniešus, nevis kuru katru, bet nereti maksā diezgan mazu naudu pat tiem, kuri vairs nav studenti. Tajos labākajos birojos gan ir cerības uz izaugsmi ilgtermiņā. Tad ir netik labi biroji, kur advokāts ir tas, kurš piesaista klientus, klientu plūsma ir, ik pa laikam meklē kādu jaunieti. Tur nereti arī jauniešiem ar maģistra diplomu nākas rukāt ļoti garas stundas par ne visai lielu samaksu, turklāt, darbs pamatīgi atšķiras no solītā ne uz to labāko pusi. Nereti valsts sektora piedāvājumi jauniešiem ar maģistra grādu pamatīgi izkonkurē šādu advokātu biroju darba piedāvājumus.
12.05.2021 09:16 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
law7 @ 12.05.2021 09:16
Ar studijām dienas nodaļā nesavienosi, jo tas ir normāls pilna laika darbs. Piemēram, PLK maģistri mēdz notikt vakaros.
Ar advokātu birojiem arī nav tikt vienkārši. Labi biroji medī talantīgus jauniešus, nevis kuru katru, bet nereti maksā diezgan mazu naudu pat tiem, kuri vairs nav studenti. Tajos labākajos birojos gan ir cerības uz izaugsmi ilgtermiņā. Tad ir netik labi biroji, kur advokāts ir tas, kurš piesaista klientus, klientu plūsma ir, ik pa laikam meklē kādu jaunieti. Tur nereti arī jauniešiem ar maģistra diplomu nākas rukāt ļoti garas stundas par ne visai lielu samaksu, turklāt, darbs pamatīgi atšķiras no solītā ne uz to labāko pusi. Nereti valsts sektora piedāvājumi jauniešiem ar maģistra grādu pamatīgi izkonkurē šādu advokātu biroju darba piedāvājumus.

Paldies!
Es patiesībā ilgtermiņā neredzu sevi advokātu birojos utml., ja izdotos atrast darbu - strādātu pieredzes dēļ un jo labāk ar bakalaura studijām savienot.
Mani interesē administratīvās tiesības, administratīvais process, konstitucionālās t., starptautiskās nedaudz arī. Gribētu strādāt par tiesnesi(tālā nākotnē) kāda administratīvajā tiesā vai arī otrs variants kur sevi redzu - valsts sektorā par juristi, teiksim kādā valsts pārvaldes iestādē.
Varbūt arī par notāri..bet tās jomas un jautājumi ne pārāk
12.05.2021 11:07 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Tās ir labas zināšanas, ko šāds darbs var iedot. Neviens nekļūst par labu juristu, neejot cauri pirmajiem soļiem. Tas ir viens no saturīgākajiem pamata darbiem. Tiesa gan, jāpiekrīt iepriekš sacītajam, neaizsēdies amatā un virzies uz palīga amatu.
12.05.2021 11:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!