Dzīvokļa izīrēšana. Kādi padomi?

 
Reitings 5
Reģ: 06.05.2021
Sveikas meitenes,
Rakstu šeit, jo neesmu diez ko pieredzējusi dzīvokļa izīrēšanas lietās un tā nu ir sanācis, ka man kā bērnam ir jāpārņem savas mātes dzīvoklis un līdz ar to nāk dažādas klapatas ar ko jāsaprot kā tikt galā.
Lieta tāda, ka mana māte izvācas no dzīvokļa Rīgā un pārvācas pie manis uz ārzemēm.
Man ir sekojošie jautājumi:
1)Ar ko vispār jāsāk, lai izīrētu dzīvokli?
2)Vai jūs algojāt vai gājāt uz kādu aģentūru, kas jums palīdzēja sastādīt līgumu ar topošo īrnieku, un, vai viņi nāca izvērtēt dzīvokļa stāvokli un noteica aptuveno īres maksu?
3)Kā kontrolēt īrnieku no attāluma, ja es esmu ārzemēs (t.i. lai veic visus maksājumus laicīgi, skaitītāju atskaites, negadījumi dzīvoklī (ūdens noplūdē, problēmas ar apkuri vai tml.)?
Esmu droša, ka neesmu minējusi visus jautājumus šeit, tāpēc esmu atvērta jūsu padomiem un ieteikumiem 🙏🏼
06.05.2021 21:15 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Ar smaidu lasu naivos ieteikumus!:)
Skarbā tiesiskā realitāte ir tāda, ka īrnieks var pārstāt maksāt, pied*rst dzīvokli un gadiem dzīvot tajā bez maksas. Savukārt šāda bezkauņas iztiesāšana no dzīvokļa var prasīt gadus, kuru laikā īpašniekam īrnieka vietā jāmaksā visi komunālie! Un arī tad, kad uzvarēta tiesa var izrādīties, ka īrniekam nekas nepieder un ienākumu līmenis neatļauj no viņa kaut ko piedzīt. Ko šādā situācijā apdrošināt?
Var jau būt, ka jaunais likums darbosies daudz efektīvāk. Cerams! Bet vispirms par to jāpārliecinās praksē!
10.05.2021 18:59 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Šaubos vai posta autores dzīvokļa vērtība pārsniedz EUR 50'000.00

Nu tieši tā, tad jau vēl mazāk ir vērts likt bankā uz %. Ceru, ka tu saproti, ka noguldot bankā naudu uz %, banka tavu naudu neieliek seifā, bet gan iegulda to tālāk savām interesēm. Pēc gada, banka tavu ieguldīto naudu ir kā minimums trīskāršojusi, bet tev atmet drupačas, pat ne drupačas, bet gan drupačas no drupačām. Manuprāt, ir daudz labāki ieguldījumi, kur gadā vismaz 10% var dabūt. Un es te nerunāju par to, ka banka var bankrotēt, bet gan par to, ka ieguldijums pret izmaksātajiem procentiem ir vnk smieklīgs, ka to pat tu nejustu, ka kaut kas ir nācis klāt. Uzskatu, ka šinī situācijā, ja negrib riskēt naudu kaut kur ieguldīt, tad dzīvokla izīrēšana ir labākais variants.
11.05.2021 11:39 |
 
Reitings 163
Reģ: 26.08.2015
Vislabāk izīrēt draugiem. Pretējā gadījumā var gadīties kā tai sievietei Jūrmalā. Vismaz miljons eiro vērta māja. Izīrēja, bet īrnieks neko nemaksāja, projām arī negāja. Vēl bez tabu bija sižets.
Kad viņa izmeta viņu ar varu, tas pasauca policiju un policija lika atļaut atgriezties īpašumā, jo viņam ir īres līgums. Plus, tas īrnieks vēl izīrēja daļu no mājas bookingā un labi ar to nopelnīja.
Kamēr tiks cauri tiesām paies vairāki gadi. Arī tas, ka līgums ir Zemesgrāmatā neko nepalīdzēs, jo vajadzīgs tiesas lēmums.
12.05.2021 14:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits