Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suns dzīvoklī- sadzīve

 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Sveikas!
Esmu apstiprināta gaidītāju rindā uz savu sapņu suni, suņuks plānojas uz augustu/septembri.
Padalieties, kāds ir jūsu ritms ar suni, kurš dzīvo dzīvoklī. Cik X ejat ārā, cik ilgi paliek viens, vai ņemat līdzi visur kur var paņemt? Cik liels dzīvoklis un suns, ķā arī kā izmainījās ikdiena līdz ar suņa ienākšanu ģimenē :)
Manā gadījumā sunim būtu jābūt 2x nedēļā vienam uz 7h, pārējā laikā kāds būtu mājās. Esam super gatavi un ļoti gaidam, bet uztraukums, kā būs ar visu .
05.05.2021 18:27 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Kas par šķirni?
05.05.2021 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
Ejam ārā 3x dienā - no rīta, pēc darba, un paša vakarā. (Brīvdienās biežāk, vai arī kādā garākā pastaigā)
Sākumā, kad bija pavisam maziņš, atstājam uz 5 min, tad uz 20 min, tad uz stundu, utt, tagad jau paliek viens 8h mājās, un kā atgriežos no darba, tā siksniņa ap kaklu un uzreiz ārā.
Visu dienu guļ, vai grauž savas mantiņas :)
Un jā, ņemu visur līdzi, kur vien var paņemt :)))
05.05.2021 19:30 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Bjork @ 05.05.2021 18:31
Kas par šķirni?
zeltainais retrīvers 💜
05.05.2021 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
Un jā, mums rīta pastaiga ir apmēram 15 min, pa dienu apmēram 30-40min, un paša vakarā uz kādām 20-30min
05.05.2021 19:31 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Kale @ 05.05.2021 19:31
Un jā, mums rīta pastaiga ir apmēram 15 min, pa dienu apmēram 30-40min, un paša vakarā uz kādām 20-30min
paldies par pieredzi :) kādas šķirnes sunītis tev ir?
05.05.2021 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
aptumsums1231 @ 05.05.2021 19:37
paldies par pieredzi :) kādas šķirnes sunītis tev ir?

Man franču buldogs. Viens. Bet gribu vēl un vēl un vēl 😃🙈
05.05.2021 19:38 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Žēl,ka sunim būs jādzīvo dzīvoklī, nepārmetu, bet žēl. Noteikti ieteiktu iet ārā cik vien bieži vari, vismaz tā darīju es, braucām uz mežu, uz jūru, uz parkiem, staigāt,skriet, spēlēties. No rītiem obligāti kārtīga gara pastaiga, pusdienas laikā pastaiga un vakarā arī vismaz stundu staigājām, citreiz vēl pirms pašas gulētiešanas izgāju ārā. Suņiem, kurus tur dzīvoklī vajadzētu vairāk izbraucienus uz garajām pastaigām, mežu, jūru, cilvēkus blakus. Mans suns ļoti skuma,kad neviena nebija, tāpēc centāmies vispār nekur neatstāt.
Diemžēl šobrīd ir zināmi cilvēki kuriem suns jau desmit gadus dzīvo dzīvoklī, iziet no rīta un vakarā uz 10min ar suni un viss, tālak par vienu apli ap māju suns nezin, 8h dienā ir viens, lūdzu neesi šāda tipa saimnieks, lūdzu,lūdzu.
05.05.2021 19:47 |
 
Reitings 912
Reģ: 07.06.2011
Es arī uzskatu,ka dzīvoklis ir domāts tikai mazu šķirņu suņiem.Lielajiem vajag tos apgriezienus,izskrieties pēc iespējas vairāk,kad grib,nevis,kad saimniekam ir iespēja.
05.05.2021 19:52 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
blacke @ 05.05.2021 19:47
Žēl,ka sunim būs jādzīvo dzīvoklī, nepārmetu, bet žēl. Noteikti ieteiktu iet ārā cik vien bieži vari, vismaz tā darīju es, braucām uz mežu, uz jūru, uz parkiem, staigāt,skriet, spēlēties. No rītiem obligāti kārtīga gara pastaiga, pusdienas laikā pastaiga un vakarā arī vismaz stundu staigājām, citreiz vēl pirms pašas gulētiešanas izgāju ārā. Suņiem, kurus tur dzīvoklī vajadzētu vairāk izbraucienus uz garajām pastaigām, mežu, jūru, cilvēkus blakus. Mans suns ļoti skuma,kad neviena nebija, tāpēc centāmies vispār nekur neatstāt.
Diemžēl šobrīd ir zināmi cilvēki kuriem suns jau desmit gadus dzīvo dzīvoklī, iziet no rīta un vakarā uz 10min ar suni un viss, tālak par vienu apli ap māju suns nezin, 8h dienā ir viens, lūdzu neesi šāda tipa saimnieks, lūdzu,lūdzu.
5 no 7 nedēļas dienām esmu visu laiku mājās, tāpat jau pavadu daudz laiku pa āru, tīkšana istabā un 5'minūte no rīta un vakarā noteikti nebūs. Atlikušās 2 dienas būs viens uz 7-8h kamēr draugs darbā.
Visapkārt redzus daudzus liela izmēra suņus dzīvoklī, nav tā, ka izskatas nelaimīgi, ja ar tiem nodarbojas. Tajā pat laikā zinu taksi dzīvoklī, kura tiešām tiek 10min no rīta un vakarā- ap māju un atpakaļ. Un nabags raujas kā traks. Tas ir skumji.
Vēl gan nezinu, nav pieredze, bet tāpēc vien neuzskatu, ka dzīvoklī tikai mazs suns der. Arī tam vajag cilvēku un pastaigas :)
05.05.2021 20:02 |
 
Patīk
Reitings 1733
Reģ: 24.05.2019
Man pašai ir suns privātmājā, un es nererdzu starpību, dzīvoklis vai māja, jo tas suns tāpat pagalmā viens pats neskraidīs un nespēlēsies, vai darīs blēņas. Sunim vajag saimnieka uzmanību. Cik ļoti daudz vajag fiziskas aktivitātes atkarīgs no šķirnes, bet pat dīvānsuņiem, kas nokārtojas uz paladziņa, vajag nelielas pastaigas (bet sliktā laikā nē 😄) . Dzīvoklī var turēt pat haskiju, ja viņš dabū izskraidīties savus 20 km, vai kāda ir viņa norma, dienā. Labs suns=noguris suns 😄
Gandrīz jebkura šķirne var izturēt līdz 8 h bez nokārtošanās, bet jāņem vērā, ka kucēniem tas pacietības mērs ir daudz mazāks. Suni vajag radināt pie palikšanas vienam, tāpat kā vajag viņu socializēt, radināt pie pavadas un visa kā cita. Daudzi suņi pieskaņojas saimnieka dzīvesveidam, bet jāņem vērā šķirnes pamatvajadzības un vai varēs tās nodrošināt.
05.05.2021 20:06 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Motherofdragons @ 05.05.2021 20:06
Man pašai ir suns privātmājā, un es nererdzu starpību, dzīvoklis vai māja, jo tas suns tāpat pagalmā viens pats neskraidīs un nespēlēsies, vai darīs blēņas. Sunim vajag saimnieka uzmanību. Cik ļoti daudz vajag fiziskas aktivitātes atkarīgs no šķirnes, bet pat dīvānsuņiem, kas nokārtojas uz paladziņa, vajag nelielas pastaigas (bet sliktā laikā nē ?) . Dzīvoklī var turēt pat haskiju, ja viņš dabū izskraidīties savus 20 km, vai kāda ir viņa norma, dienā. Labs suns=noguris suns ?
Gandrīz jebkura šķirne var izturēt līdz 8 h bez nokārtošanās, bet jāņem vērā, ka kucēniem tas pacietības mērs ir daudz mazāks. Suni vajag radināt pie palikšanas vienam, tāpat kā vajag viņu socializēt, radināt pie pavadas un visa kā cita. Daudzi suņi pieskaņojas saimnieka dzīvesveidam, bet jāņem vērā šķirnes pamatvajadzības un vai varēs tās nodrošināt.

Paldies par viedokli! Pilnīgi piekrītu :)
07.05.2021 07:45 |
 
Reitings 2022
Reģ: 21.02.2015
Es nezinu, kas jums par darbiem, ka tikai 8 h esat prom no mājas. Es izeju apmēram 8:00 un atpakaļ nevaru fiziski ātrāk būt par kādiem 18.00. Ja vēl jāiebrauc veikalā, tad vēl vēlāk sanāk būt atpakaļ. Tās ir 10 h kā minimums, ieskaitot ceļu un visu pārējo
07.05.2021 08:31 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
No vienas puses uzskatu, ka dzīvoklī tomer labāk turēt mazāku suņuku, bet no otras puses, tiešām, kāda starpība vai māja vai dzīvoklis. Kaimiņiem 3-istabu dzīvoklī dzīvojas dobermanis un nekāda vaina. Saimnieki ļoti aktīvi ar suni iet ārā un tt. Un nejau liela izmēra suns visu laiku lakstīs pa dzīvokli. Darīs to pašu ko privātmājā. Tajā pašā laikā, radiniekiem ir suns privātmājā un viņš nemaz viens ārā tā neskraida. Izskrien kādu rinķi un viss, ilgak ir ārā tikai tad kad saimnieki pa dārzu ņemas. Bet tā gulšņā pa māju.
Par to laiku cik suns ilgi pavada viens arī nesatrauktos ja sunci pieradina vienatnei un ja diskusijas autore 5 dienas nedeļā ir majas tad vispār nekadu problēmu. Vienigi suncis var sākumā apjukt kapec tā strauji kads visu laiku ir un pekšņi nav. Bet pieradīs. Tad jau sanāk, ka visi kam mājās ir suņi nevar stradāt 8-10h darbu. Šaubos ka cilvēki kas dzīvo privātmājā, suni atstāj skraidām pa pagalmu 8h bez pieskatīšanas, suns arī mājā nosēž tās 8h tapat kā to darītu suns dzīvoklī.
07.05.2021 08:52 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Mums arī ir suns, dzīvo dzīvoklī. Pēc izmēra skaitās vidēja auguma. Un neko- citas dienas viņš pats vienkārši atsakās iet ārā staigāties vairāk par savu dabisko vajadzību nokārtošanu. Un var lūgties, aicināt, bārties, bet staigāt varu es iet pati :D
Citreiz ar lielāko prieku nostaigā pat 15 kilometrus vienā piegājienā.
Kad nestrādājām attālināti, bieži palika viens mājās arī 12 stundas, dažas reizes ir bijis viens pats pat 24 stundas (bija 24h dežūra darbā draugam) un viss bija ok.
Suns, kad saimnieku nav, parasti hibernē- lielākoties snauž.
Laba ideja ir arī, kad vēl maziņš kucēns, atstāt kādu novērošanas kameru dzīvoklī. Kaimiņienei ir mazs bīgls un tad viņai bija mierīga sirds par to, ko viņš dara, viņai esot projām.
07.05.2021 09:22 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Ā, un ejam ārā vismaz 3x dienā, biežāk gan cenšamies, lai tās ir 4x (pa 15-20min), un viena no tām ir garāka, aptuveni stunda. Reizi dienā arī kārtīgi izmētājam bumbiņu ar viņu, lai sirsniņa strādā (un ļauj arī man strādāt :D ) Brīvdienās izkustamies nedaudz vairāk :)
Ņemam līdzi praktiski visur, izņemot veikalus, vai, ja zinam, ka viņam tad būs kaut kur vienam jāsēž mašīnā.
07.05.2021 09:24 |
 
Reitings 22
Reģ: 03.03.2012
Es arī esmu sākusi apsvērt sunīša iegādi. Dzīvoju dzīvoklī, vēlos nelielu sunīti, ko izbraucienos max varētu ņemt līdzi. Bet tā kā līdz šim dzīvoklī neviens mājdzīvnieks nav bijis, ir daži jautājumi par jūs pieredzi:)
Kur jūsu mīlulis guļ? Ar jums vai sev ierīkotā guļvietā?
Vai jums arī dzīvoklī ir ierīkota kāda tualete sunītim? Ja nu neesat mājās vai izbraukumā un dzīvnieciņš ir atstāts viens.
Kā, pērkot šķirnes sunīti, neļauties sevi apčakarēt?? Kā zināt, ka dzīvnieks tiešām ir vakcinēts, attārpots un vecāki ir šķirnes?
:)
07.05.2021 09:35 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Bordo @ 07.05.2021 08:31
Es nezinu, kas jums par darbiem, ka tikai 8 h esat prom no mājas. Es izeju apmēram 8:00 un atpakaļ nevaru fiziski ātrāk būt par kādiem 18.00. Ja vēl jāiebrauc veikalā, tad vēl vēlāk sanāk būt atpakaļ. Tās ir 10 h kā minimums, ieskaitot ceļu un visu pārējo

Daugam ir klasisks 7-8h darba laiks ( nav noteikts-kad visu sadara var doties), es strādāju 24h dežūras 2x nedēļā
07.05.2021 14:14 |
 
Reitings 40
Reģ: 24.11.2020
Krista23 @ 07.05.2021 09:35
Es arī esmu sākusi apsvērt sunīša iegādi. Dzīvoju dzīvoklī, vēlos nelielu sunīti, ko izbraucienos max varētu ņemt līdzi. Bet tā kā līdz šim dzīvoklī neviens mājdzīvnieks nav bijis, ir daži jautājumi par jūs pieredzi:)
Kur jūsu mīlulis guļ? Ar jums vai sev ierīkotā guļvietā?
Vai jums arī dzīvoklī ir ierīkota kāda tualete sunītim? Ja nu neesat mājās vai izbraukumā un dzīvnieciņš ir atstāts viens.
Kā, pērkot šķirnes sunīti, neļauties sevi apčakarēt?? Kā zināt, ka dzīvnieks tiešām ir vakcinēts, attārpots un vecāki ir šķirnes?
:)

Par to šķirni- esmu super daudz izpētījusi attiecīgo klubu un ciltsrakstus. Arī ar kluba vadītāju/suņa saimnieci esam visu izrunājušas. Būs uz rokas gan analīzes, gan locītavu, acu pārbaužu rezultāti , visas potes utt
Laikam jau kaut kādā ziņā tam visam vienkārši jāuzticas 😄
07.05.2021 14:16 |
 
Reitings 85
Reģ: 09.02.2015
Vidēja izmēra suns (džeks rassels)
3 pastaigas dienā, 30 min - 1h. Cenšamies lai maksimāli ir noguris jo daudz stundas esam prom (stabili 10 h )
Brīvdienās daudz staigājam. Arī darbadienās cenšamies aizlist garajā pastaigās - uz mežu, jūru u.t.t
Daudz laika paņem, bet ir tā vērts. Bet noteikti vajag kārtīgu slodzi - nostaidzināt. Žēl to kuri visu dienu mājās vieni un saimnieks izved max uz 10 min pastaigās.
Lai veicas :)
07.05.2021 14:34 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Krista23 @ 07.05.2021 09:35
Es arī esmu sākusi apsvērt sunīša iegādi. Dzīvoju dzīvoklī, vēlos nelielu sunīti, ko izbraucienos max varētu ņemt līdzi. Bet tā kā līdz šim dzīvoklī neviens mājdzīvnieks nav bijis, ir daži jautājumi par jūs pieredzi:)
Kur jūsu mīlulis guļ? Ar jums vai sev ierīkotā guļvietā?
Vai jums arī dzīvoklī ir ierīkota kāda tualete sunītim? Ja nu neesat mājās vai izbraukumā un dzīvnieciņš ir atstāts viens.
Kā, pērkot šķirnes sunīti, neļauties sevi apčakarēt?? Kā zināt, ka dzīvnieks tiešām ir vakcinēts, attārpots un vecāki ir šķirnes?
:)

Mūsu mīluļi- gan suns, gan kaķis, guļ ar mums gultā. Tas mums vienkārši ir pašsaprotams, jo viņi traki daudz vietas neaizņem un tad esam tāda mīļa ģimenīte :D Protams, ja tas nepatīk, var sunim ierīkot atsevišķu guļvietu vai nopirkt speciālu gultiņu.
Kucēna vecumā ļoti laba doma ir saklāt tos speciālos higiēnas paklājiņus mājā, kamēr viņi vēl nav iemācījušies paciesties un parādīt, ka viņiem vajag.
Sākumā, kad kucēns ir mazs, ļoti laba ideja ir iegādāties būri, ko turēt mājās, līdz kucēns izaug un kļūst prātīgāks. Būris ir labs suņiem, jo tā var būt viņu "drošā saliņa", kur viņus neaiztiks.
Vēlāk noder arī disciplinēšanai (saprot, ka čība sagrauzta, sūdi savārīti un jāiet būrī tusēt :D )
Par to žurnālā "Astes" ir ļoti labs raksts, ja vēlaties, varu nofotografēt un ielikt te palasīšanai.
Daudz, daudz vērtīgas informācijas ir FB grupā- suņu mīļi . Papildus, ja interesē konkrēta šķirne, piemēram, franču buldogs, arī viņiem ir savas atsevišķas FB grupas, kur apspriesties, konsultēties utt. Ir arī FB grupa -pajautā veterinārstam.
07.05.2021 14:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits