Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ūdens filtrēšanas krūzes

 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Hey! Esmu dzimusi pilsētā, kur uzstādīti ūdens attīrīšanas filtri un ūdens no krāna ir pilnīgi droši lietojams uzturā. Pārvācoties uz kojām Jelgavā ūdeni pirku pudelēs, jo tā bija daudz ērtāk nekā staigāt uz virtuvi pakaļ :D pat neiedomājos, ka ūdens no krāna varētu nebūt dzerams. Nu jau vairāk nekā gadu dzīvoju kopā ar draugu un pērkam ūdeni 5 L bačokos, jo šeit it kā ūdens nav netīrs, taču cik saprotu pa taisno no krāna neskaitās arī drošs lietošanai uzturā. Arī visi kaimiņi staigā apkārt ar bačokiem. Varētu būt, ka līdzīgi kā Rīgā. Šodien ir kārtējā diena, kad mājās it kā neko nevajag, bet ūdens izdzēries neticami ātri. Nu neko.. novārīšu katliņā, taču man vārīts ūdens laikam īsti negaršo. :D Šajos laikos īsti forši nav iet uz veikalu tikai tāpēc, ka beidzies ūdens. Pāris reizes tā esmu aizgājusi un protams, ka atnāku ne tikai ar ūdeni, bet ļoti daudz nevajadzīgiem našķiem. Aizdomājos par tām krūkām ar ūdens filtriem. Varbūt kāda lieto un var padalīties pieredzē? Vai tad ja nolemju par labu šādai krūkai labāk pirkt dārgāku vai funkcijas veic līdzīgi?
03.05.2021 18:29 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
Man vajag arī šo ūdensfiltrkrūzi!!! Redzeju rimi, viena bija pa 12 euro laikam, otra pa 17 euro, nav ne jausmas vai dārgāka ir labaka.
Zinātājas, iesakiet!
03.05.2021 20:56 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kaut kāda nesaprotama izpratne par ūdeni jums. Visās pilsētās, kurs tiek nodrošināts ūdens no krāniem viņš atbilst jebkuriem sanitārajiem noteikumiem un ir drošs ikdienas lietošanai. Reizēm pat krāna ūdens ir drošāks ikdienas lietošanai nekā ūdens pudelēs nopērkamais. 😑
03.05.2021 23:28 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ak jā, izmantojot tos "maģiskos" filtrus, ūdens ķimiskais sastāvs daudz neatšķirsies no parastā krāna ūdens. 😁 Tas ir tikai mārketings!
03.05.2021 23:29 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.11.2016
Lietojam ar draugu ūdens krūzi ar filtru, esam apmierināti!
Dzīvojam Rīgā, bet ūdens no krāna nu tiešām neož pēc dzerama (smaka līdzīga pelējumam), kaut arī draugs nejūt to smaku vai vienkārši negrib just. 😁 Ar filtru pavisam cits ūdens!
03.05.2021 23:45 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
BlueMeg @ 03.05.2021 23:45
Lietojam ar draugu ūdens krūzi ar filtru, esam apmierināti!
Dzīvojam Rīgā, bet ūdens no krāna nu tiešām neož pēc dzerama (smaka līdzīga pelējumam), kaut arī draugs nejūt to smaku vai vienkārši negrib just. ? Ar filtru pavisam cits ūdens!

Jūsu gadījumā vainīgas trubas daudzdzīvokļu mājā. Ja sen nav bijusi apkope un trubas vecas, tad arī ūdens var nākt ārā ar rūsu un citiem sūdiem.
03.05.2021 23:53 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Pilnigi piekrītu Cool Dzips viedoklim. Ūdens pilsētās tiek nodrošināts lieliskā stāvoklī. Var atšķirties garša, atkarībā no attīrīšanas metodes. Bet ja udenim ir dīvaina smaka, garša, noteikti jāsazinās ar pašvaldību, bet visticamāk ūdens kvalitāti maina trubu stavoklis mājās
03.05.2021 23:58 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.11.2016
C00L Dzipsy @ 03.05.2021 23:53

Jūsu gadījumā vainīgas trubas daudzdzīvokļu mājā. Ja sen nav bijusi apkope un trubas vecas, tad arī ūdens var nākt ārā ar rūsu un citiem sūdiem.

Nu skaidrs! Tāpēc man pašai neticējās, kā var tik nekvalitatīvs ūdens nākt.
04.05.2021 00:14 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Cool Dips... nu.. Mana paziņa, kura dzīvo tepat, pāris mājas tālāk no manis, vidusskolā bija veikusi kaut kādus mērījumus ūdens kvalitātei dažādos Jelgavas dzīvojamajos "rajonos" un atzina, ka mūsu ielā ūdeni nevārītu labāk uzturā nelietot, lai gan pēc izskata ir tīrs, dzidrs, nav nekādas īpašas smakas. Tev taisnība, es neko daudz par ūdens kvalitāti nezinu, BET. Ja reiz tikai es esmu tā dīvainīte un caca, kura tic, ka mağiskas krūkas spēj attīrīt ūdeni un baidās dzert to ūdeni no krāna, tad saki, lūdzu, kādēļ kaimiņi pērk ūdeni pudelēs? Arī inteliğentie un visuzinošie kā Tu, arī pensionāri. Vai tiešām pieļauj domu, ka 70 gados citu darīt nav ko kā nest no veikala 5L bačokus ar ūdeni, ja krānā ūdenim ir izcila kvalitāte un tas ir droši lietojams uzturā?
04.05.2021 00:34 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Nu nav tie visu krānu ūdeņi dzerami. Nav svarīgi problēma ir trubās vai ūdens kvalitātē , fakts ir viens, meitene jautā atsauksmi par noteikto krūku.
Man vienmēr licies , ka šīs krūkas nepalīdz, bet tas ir tikai tādēļ, jo pati neesmu ne reizi lietojusi.
04.05.2021 00:42 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Latvijā ir liela problēma ar pārvaldību tieši šāda ziņā - pašvaldības nodrošina ūdens kvalitāti, bet sabiedrība lielākoties to nesaņem to tāda kvalitātē, jo mājās trubu tehniskais stāvoklis ir atkarīgs no mājās apsaimniekotāja.
04.05.2021 00:43 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Paldies Tev, Redrose. ❤ un meitenes.. es vispār nekad neesmu naidīga un es arī nemīlu diskutēt par tēmām, kurās neorientējos. Dažādie viedokļi liek man salikt kopā, ka, ja reiz krūkas ir mārketinga triks, tad nav nozīmes vai tā maksās 10 vai 30 eiro, un, ja es tādu nopirkšu, es to ūdeni beidzot varēšu iedzert. Šobrīd nezinu vai psiholoğiski vai no visas informācijas, kas ir manā galvā, bet pat ja stāstīsiet, ka visur ūdens ir drošs lietošanai... nu nespēju es šeit to pa taisno no krāna dzert, lai gan kā jau minēju ir dzidrs un bez nepatīkamām smakām.. drīzāk teiktu, ka dzerot liekas tāds.. hlorains? Man pat mati no Jelgavas ūdens taukojas ātrāk nekā tad, ja ar to pašu šampūnu izmazgāju matus pie vecākiem. 😁 tātad vaina nav trubās. Palasot par tām krūkām.. tieši no hlora tās attīra.
04.05.2021 01:04 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Nu, ūdeni no krāna Latvijā tiešām var dzert, bet mēs paši nedzeram. Arī lietojam filtrkrūzi. Manuprāt, tā nauda vispār nav nekāda lielā priekš tāda pirkuma un noteikti atmaksājas ļoooti ātri, ja salīdzina ar to visu bačoku staipīšanu. Mums te krāna ūdens ir diezgan rūsains, flīzes, duškabīne utt ātri vien paliek orandžš un arī smaka/garša ir jūtami nepatīkama. Filtrkrūze to visu likvidē. Filtriņš jānomaina reizi pāris mēnešos un problēma atrisināta.
10.05.2021 09:53 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Gribēju piedāvāt vnk uzstādīt atsevišķu filtru virtuvē dzeramajam ūdenim - ar atsevišķu nelielu krānu, mums tāds ir, ļoti ētri; bet izmantojam arī filtrkrūzes. Pašiem savs ūdens, dziļurbums, filtri, bet es psiholoģiski nevaru pa taisno no krāna dzert :) Putni pēc dzīvošanas Rīgā laikam.
Pēdējā filtrkrūze, laikam Britas, ir no Rimi, ar nelielu displeju krūzes vākā, kas atgādina par to, ka jāmaina filtrs, ļoti patīk. Man šķiet, šāda:
https://www.rimi.lv/e-veikals/lv/produkti/majai-darzam-un-atputai/virtuvei/udens-filtra-kruzes-un-piederumi-/filtr-kruze-brita-marella-2-4l-balta/p/7183911
10.05.2021 11:50 |
 
Reitings 2
Reģ: 03.06.2021
Ūdens Rīgā tiešām ir labs vairumā rajonu - jautājums drīzāk, kādā stadijā ir mājas ūdensvadi. Tie lielākajai daļai veco māju ir katastrofālā stāvoklī.
Mans pēdējais atklājums ir ūdens filtra krūze no Es Mīlu Kafiju https://www.esmilukafiju.lv/collections/udens-filtra-kanna
Ne tikai attīra ūdeni no piemaisījumiem, bet pievieno magniju, kas padara ūdeni "garšīgu". Ieteica arī lietot kafijas aparātā, ko reāli arī daru. Uzlabo kafijas garšu un neaizkaļķo aparātu :))
P.S. - es vispār nesaprotu, kā var pirkt plasmasa pudeles un ražot tādus atkritumus.
03.06.2021 10:37 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Nepiekrītu, dzīvoju Rīgā un ūdeni no krāna nekad nedzeru. Nav tīrs.
03.06.2021 10:48 |
 
Reitings 159
Reģ: 26.08.2015
sla @ 03.06.2021 10:48
Nepiekrītu, dzīvoju Rīgā un ūdeni no krāna nekad nedzeru. Nav tīrs.

Kā var zināt vai ūdens nav tīrs? Drīzāk nav garšīgs, bet ir tīrs, sevišķi Rīgā. Jelgavā arī vajadzētu būt visam kārtībā.
Man privātmājā lielākas problēmas, taisos taisīt ūdens analīzes, lai uzliktu kādus filtrus. Esmu atradusi, ka ir arī šādi aparāti - https://www.waterfilters.lv/filtri-birojiem/. Pievieno ūdens caurulei un aparāts attīra ūdeni. Par cenām nezinu.
03.06.2021 13:05 |
 
Reitings 159
Reģ: 26.08.2015
+ Man radiem arī ir privātmāja, kur uzstādīta ļoti moderna ūdens attīrīšanas sistēma ar n-tajiem filtriem un bunduļiem. Ja gribētu viņi varētu no krāna minerālūdeni dzert, jo var sajaukt kādu gribu. Tāpat pērk avota ūdeni no veikala. Tā kā daudziem tā ūdens pirkšana vairāk modes/ieraduma lieta nekā reāla vajadzība.
03.06.2021 13:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!