Darbs, mocības?

 
Reitings 60
Reģ: 28.04.2021
Vēlos parunāt par darba tēmu, man šovakar ir ūber sakāpušas sajūtas un gribu šeit parunājoties novelt savu akmeni no sirds, tāpēc lūgums nerakstīt pārmetumus, jo tas ir vismazākais, ko gribētos dzirdēt.
Nu jau kā mēnesis pagājis un saprotu, ka vai nu drīz aiziešu no savas darba vietas vai ieslīgšu dziļā bēdu ielejā, ja tur palikšu. Darbs ir tiešā veidā saistīts ar cilvēkiem. 'Nesezonālajos' mēnešos nebija par ko sūdzēties, tagad kā nāk siltais laiks, paliek ļoti neizturami, katru dienu pēdējā mēneša laikā dodos ar sakostiem zobiem, nepatiku un nevēlēšanos (strādāju tur mazāk kā gadu). Miegs palicis slikts, jo negribot visas emocijas, stresu un sliktās sajūtas pēc darba atnesu mājās un nespēju aizmigt stundām, daudz murgoju. Es šo situāciju varētu klāstīt ļooti gari, bet centīšos pēc iespējas kodolīgāk, bet zinu, ka tāpat nesanāks.
Kāpēc ir radusies lielā nepatika?, jo parādoties cilvēku daudzumam, arī darba apjoms ir 5x lielāks (tas vēl sīkums), bet pateicoties šim pirmajam faktam, esmu sapratusi, ka man ļoti nepatīk stresaina darba vide, kur naudu/ēdienu/atbildes u.c kolēģi pasniedz tik ātri, itkā pie ķermeņa būtu taimeris, kuram tikšķētu pēdējās sekundes, viss notiek kiš miš. Cerams noraksturoju saprotami, ko ar to domāju. Es neciešu stresu, jo ja stresoju arī es pati, tas uz manu organismu atstāj dziļas pēdas, ar kurām cīnīties ir grūti un kas man jau ir paspējis radīt, šķiet, neatgriezeniskas sekas. Neciešu cilvēku slikto atgriezenisko enerģiju, kas tieši pēdējā laikā tā krīt acīs, parādoties šim lielākajam cilvēku daudzumam. Vispār liekas, kad aiziešu no šo darbu (centīšos to izdarīt pie kuru katru iespēju), tuvāko laiku ienīdīšu katru pretimnācēju un viņa skatienu. Neciešu to, ka man nav sava privātā telpa, kad pat aizejot uz wc man ir jāatskaitas, jo ja ne, tad dabūšu klausīties, kur esmu bijusi, kāpēc nepasaku. Neciešu, ka pat savu vienīgo maltīti man ir jāuzspēj apēst cik vien ātri varu un tai pat laikā pēc sekundes mani var pasaukt atpakaļ, jo saradušies daudz cilvēki. Nu katrā ziņā absolūti nekāda privātuma. Visbeidzot, man no sirds nepatīk, kad darbā ir iekšējās aprunāšanās (zinu, tas ir neizbēgami), (mēs tur neesam milzīgs kolektīvs, +/- viens desmits) bet jau vairākas reizes ir bijušas nepatīkamas situācijas, kuras liekas ļoti cūciskas un tas vnk nodzen jebkādu vēlmi censties. Darbā esmu centīga, viskārtīgākā no visiem kolēģiem, pilnīgi visu un jebko, ko daru, daru ar tīru sirdsapziņu un labām domām, bet neesmu izcila, esmu nedaudz aizmāršīga, reizēm arī aizmirstulīte etc, bet tas viss manos uzskatos ir normāli, jo katrai ir savi mīnusi, šie ir manējie. Kā arī, omu pazemina tas, ka galīgi tur nejūtos novērtēta, visu laiku tiek doti mājieni par to, ka nav labi. Sāku saprast, ka tur pie vainas varētu būt mana atšķirīgā domāšana, skats un vispārīgi uzskati, kuri man tādi bijuši visu mūžu, taču nonākot šeit, komandas darbā (komandas darbs nav man) saprotu, ka vai nu maximāli jāpielāgojas vai arī šeit nav mana vieta. Esmu palikusi pie otro variantu jebkurā gadijumā.
Es šeit nonācu tāpēc, ka no iepriekšējās darba vietas mani atlaida covida sākšanās dēļ, jo biju vēl uz pārbaudes laika. Iepriekšējais darbs man ļoti patika, bet alga bija diezgan nožēlojama.. Šeit alga ir apmierinoša, protams, tagad kad vasara tuvojas, stundas arvien vairāk, alga lielāka. Šajā darbā nesezonā stundas bija labi ja 100, bet lieku uzsvaru uz to, ka man ar to pietika, nevienā brīdī nejutos nenormāli pārstrādājusies (kaut arī viegli nav bijis nevienu brīdi) un viss bija līmenī, arī algas ziņā, savukārt sezonā stundas gandrīz uz pusi vairāk, uzreiz sāku just, ka darbs man sāk palikt pretīgs, neeju ar prieku, vispār negribu tur atrasties, jo vienkārši par daudz. Tas tiešām ir tāds darbs, kur ja vienā brīdī sāk palikt par daudz, tad sākas kapitāla izdegšana (protams, ne tiem, kam svarīgākais ir nauda un ir gatavi rauties no vietas bez gandrīz jebkādas apstājas).
Ar šo darbu ir tā. Sākumā, protams, ļoti priecājos, ka tiku strādāt, jo meklēju darbu pus gadu, viss bija ok līdz šim laikam. Sāku just, ka vasaru šeit neizvilkšu. Uz lapiņas rakstiski sakārtoju plusus un mīnusus, gan jau rezultātu noprotiet. Vienīgais, kas mani šeit pagaidām notur ir tas, ka nostrādājot vasaru, man būs vismaz bezdarbnieki, tad arī neziņa, vai tagad aizejot, atradīšu citu, normālu darbu un kaut cik normālu samaksu, jo neesmu Rīgā.
Visā kopsavilkumā tālāk nākotnē šis darbs pavisam noteikti būs bijusi laba pieredze tam, lai saprastu, kas ir tas, kur es negribētu atrasties un darīt. Man patīk mierīga vide, kaut vai lai darbs ir ar cilvēkiem, bet tāds, kur es varu strādāt individuāli, nevis vēl kopā ar kādu, bezmazvai uz pusēm dalot darbus. Es piederu pie brīvdomātāju tipa cilvēkiem, netēmēju uz augstāko izglītību, skolā nebiju teicamniece, nekad nav bijuši nosprausti tādi mērķi, uz kuriem tiektos pāri līķiem, pa dzīvi ļauju sev plūst, ko vēlos, uz to eju bez liekas domāšanas. Mana patiesā daba ir tāda ļoti viegla, bez stresa, joku un sarkasma pilna, vienkārša. "Sapņu" dzīve man ir okeāna piepilsētiņā, kur saule ir otrās mājas, es mācu cilvēkiem sērfot, mani bērni karstā dienā pārdod saldējumu uz piemājas ieliņas un draugs savukārt dara savu darbus.
Ar otru cilvēku pa prom došanās līniju galīgi nesaskan, tāpēc cenšos savākties un mierināt sevi, ka šeitpat nav tik slikti, bet sirdī jūtu, ka labi arī nav, visu mūžu mani nav pametusi sajūta, ka esmu radusies nepareizajā vietā, ja tā vispār drīkst teikt. Esmu džunglis, manai pilnajai laimei vajag karstumu, sauli un ūdeni, cilvēku smieklus, laimīgas sejas. Mani šeit tā lēni beidz nost viss, sākot ar laikapstākļiem, pelēkajām mājām, drūmajiem cilvēkiem (par kādu esmu palikusi arī es), beidzot ar darbu, kur strādā tikai tāpēc, ka ienāk kaut cik normāla nauda.
Cik daudzi Jūsuprāt, un no Jums, strādā darbu, kas patīk, kurā apmierina alga, darba uzdevumi, kolēģi, vieta, darba laiks, grafiks utt? Pieņemu, ka lielāka daļa šeit strādā papīra darbu, datora darbu, mediķi u.c? Ir kāds, kurš strādā vietā, kas ir saistīta ar kautko ekstrēmu vai vienkārši kautko sportisku? Piemēram, sporta kompleksi, veikpari, ziemā kalni?
Es gribu ticēt, ka šajā forumā arī ir kāds, kurš būtu līdzīgā situācijā kā es, tādās kā dzīves krustcelēs, kur nevari savākties un tāpēc gribas pazust uz kādu laiku prom no visiem un visa.
Teikšu arī vēlreiz, lūdzu, ja nav nekā sakarīga ko pateikt, un gribas tikai iepirst ar savu negatīvo komentāru, tad nu neraksti vispār neko, jo pati apzinos, cik šis viss var izklausīties samaisīti un varbūt pat kādā brīdī pretstatā ar nākamo teikumu, bet rakstīju to, ko domāju un kā nu domāju, tā domāju. Tāpat jau nebija viegli tā izklāties uz paplātes ar savu sāpi, zinot cik daudzi lasīs un katram par to būs savas domas.
Kā arī šādi rakstot jau patiesībā baigi grūti, jo ir tik daudz dažādu nianšu, lai saprastu katru gadijumu līdz galam, bet to visu ir neiespējami izklāstīt un varbūt arī nevajag.
Paldies par uzklausīšanu!
01.05.2021 02:11 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
sla @ 04.05.2021 16:34

UBI būs Latvijā ne vairāk kā 500€. Ar tādu naudu ko var vispār atļauties? Ja ir ģimene, mašīna, maksa par studijām, rēķini utt.

UBI mērķim būtu jābūt spēt nodrošināt to, lai tu spētu izdzīvot un būtu iespēja izsisties no sliktas dzīves situācijas, ne nodrošināt ekstras. Un pašsaprotami, ka katrs ģimenes loceklis saņemtu UBI, auto ir ektra, ne dzīves nepieciešamība, tāpat kā maksas studijas un rēķini par dārgu dzīvesvietu. Ja gribi viso to, work for it.
04.05.2021 16:54 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
UBI būs Latvijā ne vairāk kā 500€. Ar tādu naudu ko var vispār atļauties?

Bet ko tieši tu gribi? Latvijā ir entās profesijas, kur gadiem - dekādēm - ir speciālistu trūkums. Visi sēdēsim rokas klēpī salikuši, jo neviens darbs nav mana Holivudas seriālos redzētā sapņu profesija, un sūdzēsimies, ka valsts par nekā nedarīšanu atmet tikai 500eur? Lol. Manuprāt, arī tos 500eur nevajag nevienam dot. Cilvēkiem vajadzētu atcerēties, ka pastāv tāda lieta kā lauki un lauksaimniecība, ne tikai papīru stumdīšana ofisos.
04.05.2021 16:53 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Nu principā mes dzīvojam labāk nekā jebkad, un neviens neliedz iet macities vai strādāt, un vispār es ar saviem 400 eur daudz ko sapērku veikalā, nemirstu badā un arī ieleju gazi un benzinu mašīnā un nomaksāju arī visadus nekustamo nodokļus u. t. t. Pati Latvijas valsts daudz iegulda izglītībai un veselībai. Galvenais izveleties kaut cik pieprasitu profesiju, nevis ej uz augstkolu lai macitos filozofiju, kamēr elektriķis savā teķī jau macoties jau tiek maksāts.
04.05.2021 16:47 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
neizvēligais @ 04.05.2021 15:42
Latvija ir tada kāda ir valsts, bet es domāju ka daudzus darbus tiks automatizēts nākamo 10 gadu laikā, īpaši pardeveji un šoferi un tur samērā daudz cilvēku strādā, tāpēc es saku ka vajaga UBI ieviest, es biju iemetis(kur parakstīties par eiropas iniacatīvu) un ja kāds saka ka nevajaga, tiem paši pec kāda laika mirs no bada, darba vakances paliek mazāk no 2000.gada un arī prasibas vakancēs ir pieaugusi. Un jā man kaimiņos dzīvo moldavietes, viņas nedz macijas nedz arī strādā, bernus tur dažus piedzemtejusas, laiakm izstiek no invalidates un bernu naudas, dzīvo laikam pagasta māja, un ārpusē viņam home 3 satelita šķīvis, kurš ari maksa manskiet zem 30 eur mēnesī. Pats es izstieku no apgadnieka zaudejuma pensijas un tehnikuma sripendija, mācos programesanu tehnikuma ja labi 3h dienā man sanāk vairak naudas mēnesi nekā manai mammai kura ir šuvēja.Domaju arī kaut kur šovasar iestaties lai man paliktu pabalsts. Un es vispār domāju ka stradasana vispār ir overated. Daudz ko var nopelnīt kaut kados pabalstos, ubagosana vai twitchā, satura rādīšanā, īpaši ja tu saņem minimālo algu .

UBI būs Latvijā ne vairāk kā 500€. Ar tādu naudu ko var vispār atļauties? Ja ir ģimene, mašīna, maksa par studijām, rēķini utt.
04.05.2021 16:34 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Un man tās moldavietem nav nekādu dārzu, un arī mes domājam nestadatit kartupeļus, jo sanak tas pats vai pat letak noprikt dazuus maisu kartupelus nekā maksāt traktoristsm par darbu, un vēl tas ir smags darbs
04.05.2021 15:46 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Latvija ir tada kāda ir valsts, bet es domāju ka daudzus darbus tiks automatizēts nākamo 10 gadu laikā, īpaši pardeveji un šoferi un tur samērā daudz cilvēku strādā, tāpēc es saku ka vajaga UBI ieviest, es biju iemetis(kur parakstīties par eiropas iniacatīvu) un ja kāds saka ka nevajaga, tiem paši pec kāda laika mirs no bada, darba vakances paliek mazāk no 2000.gada un arī prasibas vakancēs ir pieaugusi. Un jā man kaimiņos dzīvo moldavietes, viņas nedz macijas nedz arī strādā, bernus tur dažus piedzemtejusas, laiakm izstiek no invalidates un bernu naudas, dzīvo laikam pagasta māja, un ārpusē viņam home 3 satelita šķīvis, kurš ari maksa manskiet zem 30 eur mēnesī. Pats es izstieku no apgadnieka zaudejuma pensijas un tehnikuma sripendija, mācos programesanu tehnikuma ja labi 3h dienā man sanāk vairak naudas mēnesi nekā manai mammai kura ir šuvēja.Domaju arī kaut kur šovasar iestaties lai man paliktu pabalsts. Un es vispār domāju ka stradasana vispār ir overated. Daudz ko var nopelnīt kaut kados pabalstos, ubagosana vai twitchā, satura rādīšanā, īpaši ja tu saņem minimālo algu .
04.05.2021 15:42 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Par atalgojumiem un čīkstošajiem uzņēmējiem runājot, mūsējie čikst tieši tāpat kā čikstēja rietumeiropieši. Atšķirība tik tā, ka pie viņiem brauc mūsu bāleliņu, pie mums savukārt cilvēki vairāk uz austrumiem.
Un, godīgi runājot, dažas tās smādētās algas ir pat diezgan labas, ņemot vērā dzīvošanas izmaksas un visu pārējo. Pilsētas preilenēm, protams, tas nederēs. Vai tiem, kas grib saņemt vidussmēra programmētāja algu, stādot kartupeļus.
04.05.2021 15:25 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Man jau šķiet, ka tas, ko mēdz saukt par vidusmēra ģimeni ir krietni virs tā, kas cilvēkam tiešām ir nepieciešams.
Jo godīgi runājot, es nezinu nevienu, kas tiešām reāli mirtu badā. Varbūt skan ciniski, bet arī maksimā var nopirkt normālu ēdienu un arī humpalās var pienācīgi apģērbties.
04.05.2021 15:19 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Vidusmēra ģimene ne Latvijā, ne kādā citā valstī, nepārtiek no ''tikai organiskiem produktiem'' :D Ja nu vienīgi, kā te iepriekš rakstīja, viņiem ir savs dārzs un pārējo ēdienu pērk no citiem lauksaimniekiem, bet tad līdz 400 eur mēnesī toč neuzvilks. Man šķiet tu jauc vidusmēra ģimeni ar vidusmēra hipsteru.
04.05.2021 13:58 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
lan4iks2020 @ 04.05.2021 13:22
400 eiro par ēdienu? ko jūs ēdat? Un sava dārza arī nav. Tik daudz apēd izlepuši pilsētas sliņķi. Laukos par 400e algu jānomaksā rēķini, jāpaēd un vēl jāiekrāj nebaltai dienai, tā ir liela nauda.

400 eur kvalitatīvi, organiski produkti, bez fast food un restorānu pasūtījumiem. Nejau pilsētas slinķi, bet valsts lielie nodokļi, neadekvātās cenas veikalos. ;) Es nekur nebiju redzējusi tik dārgus produktus kā LV veikalos.
04.05.2021 13:41 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
sla @ 04.05.2021 13:11

Tie cūkas, kas atstāj pēc sevis mēslus, palielina darba slodzi cilvēkiem, kas strādā pa minimālo. Tas arī parāda viņu attieksmi pret mazākatalgotiem.
Man ļoti patika tik tok video, kur bija ieteikums noņemt netīro veļu pirms došanās prom, un visus papīrīšus u.c atkritumus izsviest miskastē. Ja visiem cilvēkiem būtu tāda cieņa pret citu darbu, pat par dabu, jo daudzi arī piemēslo apkārtni, tad mazākatalgotajiem būtu mierīgāk un vieglāk. Tāpēc man ļoti patīk Japānas kultūra, kur ir iemācīts šķirot atkritumus, svešs cilvēks pacels sveša papīru no zemes un izmetīs, un vispār ļoti kulturāla attieksme pret apkārtējiem. Nav tā kā šeit, ka te pat uzkāps uz kājas un neatvainosies.
Un jā, minimālai algai ir jābūt, lai cilvēks var samaksāt rēķinus, paēst un parūpēties par bērnu, jo ir taču daudz vientuļo vecāku, bet ja alga smieklīga (LV), tad ļoti bēdīgi. 400€ vidusmēra ģimenei ir tikai izmaksas par ēdienu produktiem.
400 eiro par ēdienu? ko jūs ēdat? Un sava dārza arī nav. Tik daudz apēd izlepuši pilsētas sliņķi. Laukos par 400e algu jānomaksā rēķini, jāpaēd un vēl jāiekrāj nebaltai dienai, tā ir liela nauda.
04.05.2021 13:22 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Miaa @ 03.05.2021 23:05
Pilnībā piekrītu visam Loreen uzrakstītajam, īpaši šim:
Mani nereti šokē un pārsteidz tas, cik bieži šāda tipa diskusijās pavīd teksti no sērijas "vajadzēja macīties", "bija jāklausa mamma un skolotāja, un jāmācās" utt.. Tādos brīžos es vienkārši nesaprotu vai tie, kuri ko tādu raksta, izliekas par stulbiem vai tādi patiešām ir, jo mani tiešām interesē kas notiktu, ja visi izmācītos un sēdētu labi atalgotos, augstos amatos. Kas pēc tādiem podus berztu? Kas grīdas slaucītu? Kas 5:00 no rīta šķūrētu sniegu? Kas kafejnīcā pienestu ēdienu? Kas viesnīcās klātu gultas? Kas mazgātu palagus? Esmu savulaik strādājusi gan par apkopēju, gan viesmīli, gan istabeni un varu teikt tā - dažs labs pat iedomāties nespēj kādu cūcību pēc sevis atstāj tie turīgie, augstos amatos sēdošie. Tikai tāpēc, ka cilvēks strādā ne tik "krutā" darbā, tas nenozīmē, ka viņš ir pelnījis saņemt nožēlojamu algu, kura nav cilvēka cienīga. Nomētājiet mani ar akmeņiem, bet man pat gribas teikt, ka visi šo profesiju pārstāvji par to smago darbu, kuru dara ikdienā, būtu pelnījuši lielāku atalgojumu kā daži labi augstos amatos sēdošie, kuri nereti atsevišķās dzīves situācijās sevi pierāda kā pilnīgi nekompetentus sava amata pārstāvjus, kuriem algu laikam maksā par skaistām acīm.

Tie cūkas, kas atstāj pēc sevis mēslus, palielina darba slodzi cilvēkiem, kas strādā pa minimālo. Tas arī parāda viņu attieksmi pret mazākatalgotiem.
Man ļoti patika tik tok video, kur bija ieteikums noņemt netīro veļu pirms došanās prom, un visus papīrīšus u.c atkritumus izsviest miskastē. Ja visiem cilvēkiem būtu tāda cieņa pret citu darbu, pat par dabu, jo daudzi arī piemēslo apkārtni, tad mazākatalgotajiem būtu mierīgāk un vieglāk. Tāpēc man ļoti patīk Japānas kultūra, kur ir iemācīts šķirot atkritumus, svešs cilvēks pacels sveša papīru no zemes un izmetīs, un vispār ļoti kulturāla attieksme pret apkārtējiem. Nav tā kā šeit, ka te pat uzkāps uz kājas un neatvainosies.
Un jā, minimālai algai ir jābūt, lai cilvēks var samaksāt rēķinus, paēst un parūpēties par bērnu, jo ir taču daudz vientuļo vecāku, bet ja alga smieklīga (LV), tad ļoti bēdīgi. 400€ vidusmēra ģimenei ir tikai izmaksas par ēdienu produktiem.
04.05.2021 13:11 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
Miaa @ 03.05.2021 23:05
Pilnībā piekrītu visam Loreen uzrakstītajam, īpaši šim:
Mani nereti šokē un pārsteidz tas, cik bieži šāda tipa diskusijās pavīd teksti no sērijas "vajadzēja macīties", "bija jāklausa mamma un skolotāja, un jāmācās" utt.. Tādos brīžos es vienkārši nesaprotu vai tie, kuri ko tādu raksta, izliekas par stulbiem vai tādi patiešām ir, jo mani tiešām interesē kas notiktu, ja visi izmācītos un sēdētu labi atalgotos, augstos amatos. Kas pēc tādiem podus berztu? Kas grīdas slaucītu? Kas 5:00 no rīta šķūrētu sniegu? Kas kafejnīcā pienestu ēdienu? Kas viesnīcās klātu gultas? Kas mazgātu palagus? Esmu savulaik strādājusi gan par apkopēju, gan viesmīli, gan istabeni un varu teikt tā - dažs labs pat iedomāties nespēj kādu cūcību pēc sevis atstāj tie turīgie, augstos amatos sēdošie. Tikai tāpēc, ka cilvēks strādā ne tik "krutā" darbā, tas nenozīmē, ka viņš ir pelnījis saņemt nožēlojamu algu, kura nav cilvēka cienīga. Nomētājiet mani ar akmeņiem, bet man pat gribas teikt, ka visi šo profesiju pārstāvji par to smago darbu, kuru dara ikdienā, būtu pelnījuši lielāku atalgojumu kā daži labi augstos amatos sēdošie, kuri nereti atsevišķās dzīves situācijās sevi pierāda kā pilnīgi nekompetentus sava amata pārstāvjus, kuriem algu laikam maksā par skaistām acīm.
Ja visiem maksās lielas algas, kurš tad gribēs sevi spīdzināt matemātikas stundās? Kā tad pārliecināsi pusaudžus būt labiem skolēniem, studentiem? Ja meitas dabuj 3 kontroldarbā, uzreiz atgādinu par iespēju visu dzīvi pelnīt minimumu un izraut zobus 35 gados, jo nespēs atļauties salabot! Tā, lūk.
04.05.2021 12:37 |
 
Reitings 265
Reģ: 04.05.2021
Runājot par darbu - es tevi saprotu.
Esmu strādājusi ēdināšanas uzńēmumā ... 1.darba vietā 3 gadus..noturējos tikai lai CV bùtu pietiekami ilgs laiks redzams.. gāji briesmīgi (" KURŠI "nav ko slēpt, vadība un Kursītis reti riebìgi cilvēki) maksāja smieklu naudu, bet taakaa biju jaunu un tas bija mans 1.darbs ,piecietu visu. Briesmīgaakais laiks ever, bet tas norudija raksturu.
2. Darba vietā arī grūti bija ,protams, jo ,lielākoties visur ir sievieśu kolektīvs ( un mēs zinam.ko tas nozīmē - drāma drāmas galā) bet maksāja pat ļoti labi, nemot vera ka darba laiks bija standarta 8h dienaa ,un darbs nebeidzās 10vakarrā ( darba vietu neminēšu) sanaca aiziet dēl covidkrīzes.. sakrita viss tā...
Bet ,esmu izmacijusies un nu attīstu savu biznesu, kurā pats vari bùt priekšnieks sev.
04.05.2021 12:20 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Ja tevi interesē, kas notiek tad, ja visi izmācās un sēž augstos amatos, tad paskaties uz Rietumeiropu. Ko varēja, to automatizēja, ko nevarēja, nu ne velti mums, no trūcīgākām valstīm, tur ir zelta bedre.

Zelta bedre tā tiešām ir tikai mums - vietējiem tā ir smiekla nauda. Ja nebūtu imigrantu, lētāk būtu dažādus produktus outsourcout vai arī mehanizēties tālāk. Ar imigrantiem lētāk ir maksāt imigrantiem. Protams, tas arī vietējiem nosit algas lejā.
04.05.2021 11:20 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
Tikai pēc tam priekšniekiem nevajag sūdzēties, ka nav darba spēks un nav, kas strādā. Latvija jau ir novērojama tendence, ka ieved viesstrādniekus no Ukrainas, Baltkrievijas un citām valstīm. Laiks maksāt cienījamu attalgojumu, bet nevis pie RīgaTV24 studija činkstēt kā nav darba rokas un neviens negrib nākt strādāt. Un runājot par augstāko izglītību - daudzas programmas ir bezjēdzīgas un nevajadzīgas, kuras pabeidzot tu pat nevari atrast darbu. Tagad ekonomistu un juristu pārprodukcija ir tik liela kā tā daļa varēja izmācīties par ķīmiķiem, mežziņiem, inženieriem un citām cienīgam profesijam, kur mums tieši pietrūkst gudri un labi speciālisti. Nākotne vienmēr būs vajadzīgi elektriķi, santehniķi, celtnieki bez, kuriem mūsu ikdiena nav iedomājama. Tas pats santehniķis nopeln ļoti lielu un labu naudu, piemēram, stundas laika nomainīt mazu trubu ieplīsušu, kur pil ūdens viņš nopelna 60 eiro. Lieliski, ne ? Pat nav vajadzīga augstāka izglītība. Augstākā izglītība ne vienmēr ir rādītājs uz labu dzīvi, jo pabeidzot bezjēdzīgu programmu nav jābrīnas kā jāiet strādāt parastos darbus un pēc tam sūdzas kā nevar atrast sava joma amatu. :)
04.05.2021 10:40 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Miaa @ 03.05.2021 23:56

Tas ir tikai mans viedoklis, kuru man ir tiesības izteikt, nevajag tā sacepties. Acīmredzot, to, ko ar savu komentāru centos pateikt, tā arī nesaprati. Labi, lai nu paliek. Netaisos autores diskusiju pārvērst par vietu kašķiem.

Tā vietā, lai kašķētos var diskutēt. Un ja šķiet, ka kāds cits nesaprata tava komentāra pamatdomu, tad ir vērts to pārfrāzēt mazliet savādāk. Un spēt apsvērt arī sev netīkamu viedokli par skādi nenāk.
Ja tevi interesē, kas notiek tad, ja visi izmācās un sēž augstos amatos, tad paskaties uz Rietumeiropu. Ko varēja, to automatizēja, ko nevarēja, nu ne velti mums, no trūcīgākām valstīm, tur ir zelta bedre. Un pirms bijām mēs, bija kolonijas. Katrā ziņā šī problēma gaisā nekarāsies. Cilvēki samērā labi risina problēmas, ja ir spiediens.
Par darba reālo ieguldījumu un atalgojumu runājot - ielikteņi un slikti darba darītāji būs visos slāņos. Lieta tik tāda, ka augsti atalgots darbs bieži vien ietver arī zināmus riskus, kur, ja nepaveicas, cilvēkam no malas liekas, ka nekas nav ticis darīts. Vai arī darbs ir pietiekami abstrakts un līdz ar to tā patiesā jēga cilvēkam no malas ir grūti nojaušama. Ar parastākiem darbiem ir mazliet savādāk. Tur lielākoties uzreiz skaidri redzams, ka kāds nedara savu lietu tā kā vajag.
Par cūcību runāt - šeit grēko cilvēki neatkarīgi no sociālā slāņa.
Par "cienījamu atalgojumu" runājot. Tas atalgojums bieži vien ir attiecīgās valsts minimālais. Jā, tā kā pati valsts ir labākā stāvoklī, tik tiešām ar šo naudiņu var mēģināt izdzīvot. Bet arī augsti un kvalificēti amati tur saņem un turpinās saņemt vairāk. Un dzīvos jūtami labāk.
04.05.2021 10:15 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
C00L Dzipsy @ 03.05.2021 23:20

Nu jau tu te jauc sūdus ar bezē torti kopā. Protams, ka tie kuri ir izskoloti un strādā augsti apmaksātos darbos, ir pelnījuši labi apmaksātu atalgojumu. Tas kā viņi uzvedas, ir atkarīgs no vecāku audzināšanas. Arī es esmu ieguvusi vairākas izglītības, strādāju labi apmaksātu darbu un saņemu ļoti augstu atalgojumu, bet viesnīcās un restorānos neuzvedos kā tevis pieminētās personas. Un jā, tie kuri strādā apskalpojošā sfērā kā viesmīļi, istabenes, utt., nekad nebūs pelnījuši tādu atlagojumu kā es, jo es ikdienā turpinu ieguldīt savā izglītība, darba pieredzē, kamēr viņi turpina darīt monotonu darbu. Ja tev tas neliekas taisnīgi, tavas problēmas, bet neviens neliedz šiem viesmīļiem un istabenēm izmantot savas smadzenes un ieguldīt naudu savā izglītībā un nākotnē.

Tas ir tikai mans viedoklis, kuru man ir tiesības izteikt, nevajag tā sacepties. Acīmredzot, to, ko ar savu komentāru centos pateikt, tā arī nesaprati. Labi, lai nu paliek. Netaisos autores diskusiju pārvērst par vietu kašķiem.
03.05.2021 23:56 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.11.2016
Kā man viss šis liekas pazīstams un jau izjusts uz savas ādas! Pat nepatīkami atcerēties to laiku, kad strādāju tādā darba vietā, uz kuru gāju ar stresu un paniku. (Evolution gaming, ja kādai interesē)
Tas uztraukums par to, ka vari sajaukt kaut ko, vari nokavēt, pieļaut kļūdu. Tas viss atspēlējas uz algu, ko veido arī bonuss. Un, protams, arī pašpārliecinātība zūd ar to, ja visu laiku kaut ko neizdari tā, kā nākas.
Bija tiešām ļoti saspringts tas periods, ko tur nostrādāju (labi, ja tas bija tikai mēnesis, vēlāk mani atlaida, par ko es itin nemaz nebiju apbēdināta 😁).
03.05.2021 23:33 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Miaa @ 03.05.2021 23:05
Pilnībā piekrītu visam Loreen uzrakstītajam, īpaši šim:
Mani nereti šokē un pārsteidz tas, cik bieži šāda tipa diskusijās pavīd teksti no sērijas "vajadzēja macīties", "bija jāklausa mamma un skolotāja, un jāmācās" utt.. Tādos brīžos es vienkārši nesaprotu vai tie, kuri ko tādu raksta, izliekas par stulbiem vai tādi patiešām ir, jo mani tiešām interesē kas notiktu, ja visi izmācītos un sēdētu labi atalgotos, augstos amatos. Kas pēc tādiem podus berztu? Kas grīdas slaucītu? Kas 5:00 no rīta šķūrētu sniegu? Kas kafejnīcā pienestu ēdienu? Kas viesnīcās klātu gultas? Kas mazgātu palagus? Esmu savulaik strādājusi gan par apkopēju, gan viesmīli, gan istabeni un varu teikt tā - dažs labs pat iedomāties nespēj kādu cūcību pēc sevis atstāj tie turīgie, augstos amatos sēdošie. Tikai tāpēc, ka cilvēks strādā ne tik "krutā" darbā, tas nenozīmē, ka viņš ir pelnījis saņemt nožēlojamu algu, kura nav cilvēka cienīga. Nomētājiet mani ar akmeņiem, bet man pat gribas teikt, ka visi šo profesiju pārstāvji par to smago darbu, kuru dara ikdienā, būtu pelnījuši lielāku atalgojumu kā daži labi augstos amatos sēdošie, kuri nereti atsevišķās dzīves situācijās sevi pierāda kā pilnīgi nekompetentus sava amata pārstāvjus, kuriem algu laikam maksā par skaistām acīm.

Nu jau tu te jauc sūdus ar bezē torti kopā. Protams, ka tie kuri ir izskoloti un strādā augsti apmaksātos darbos, ir pelnījuši labi apmaksātu atalgojumu. Tas kā viņi uzvedas, ir atkarīgs no vecāku audzināšanas. Arī es esmu ieguvusi vairākas izglītības, strādāju labi apmaksātu darbu un saņemu ļoti augstu atalgojumu, bet viesnīcās un restorānos neuzvedos kā tevis pieminētās personas. Un jā, tie kuri strādā apskalpojošā sfērā kā viesmīļi, istabenes, utt., nekad nebūs pelnījuši tādu atlagojumu kā es, jo es ikdienā turpinu ieguldīt savā izglītība, darba pieredzē, kamēr viņi turpina darīt monotonu darbu. Ja tev tas neliekas taisnīgi, tavas problēmas, bet neviens neliedz šiem viesmīļiem un istabenēm izmantot savas smadzenes un ieguldīt naudu savā izglītībā un nākotnē.
03.05.2021 23:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits