Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Datorbrilles

 
Reitings 60
Reģ: 28.04.2021
Čau!
Kāda no šo forumu ir iegādājusies un lieto datora aizsargbrilles?
Varbūt te ir arī kāds acu ārsts 😀 Tās tiešām aizsargā acis no zilo gaismu un ir jēga iegādāties?
Par šo sāku aizdomāties, kad pēdējā laikā pēc ilgākas telefona lietošanas atlaižu acis no ekrāna un pirmās sekundes viss tāds neskaidrs, tad pāriet un redze atkal pilnīgi normāla. Šajās dienās viss ir ļoti datorizēts, kad pat negribot sanāk daudz laika pavadīt pie ekrāniem, par acīm kautkā gribas parūpēties, jo slogs mazāks nepaliks, ja vienīgi neapņemšos noslēgties no sakariem.
Ja izlemtu iegādāties, tas būtu dēļ telefona, datora, televizora un darba datorekrāna lietošanas, bet gribu saprast, vai tas ir kautkas, kas tik tiešām darītu acīm labu, kautko mainītu uz labo pusi?
Paldies!
28.04.2021 10:52 |
 
Reitings 1652
Reģ: 11.04.2015
ir dzirdētas daudz labas atsauksmes un arī sliktas atsauksmes, bet ļoti jāņem vērā firma, kura pārdod datorbrilles.
piemēram man nederēja. ikdienā lietoju kontaktlēcas un ar datorbrillēm man sāpēja galva, acīm bija par smagu.
mana kļūda - nebiju iepriekš saskaņojusi ar acu ārstu.
iesaku iepriekš aiziet pie ārsta un izrunāt piemērotāko.
28.04.2021 11:19 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Es lietoju datorbrilles, it kā nekādas baigās atsķīrības nejūtu, bet slikta sajūta nav.
Man acu ārste, kas strādā arī starptautiski, teica, ka nevajag pirkt, jo tas ir tikai reklāmas triks, ka mūsdienu ekrāni tik tālu tāpat nelaiž zilo gaismu, lai tas ietekmētu acis.
Viņas viedoklis - tas esot tikai mārketinga gājiens un noteikti lieks pirkums.
28.04.2021 11:43 |
 
Reitings 799
Reģ: 09.12.2019
Ar acu ārsti par šo runāju. Viņa teica, ka tas lielākoties esot mārketings un klīniski pārbaudījumi nav veikti. Viņa ieteica labāk paregulēt monitora iestatījumus, tādā veidā pielāgojot spilgtumu, kontrastu krāsu utt. Arī biju ieinteresēta, bet pēc acu ārsta konsultācijas izlēmu neiegādāties. Kā arī alternatīva šādām brillēm ir iegādāties speciālu plēvīti ekrānam, gadījumā, ja tomēr vēlās šo papildu "aizsardzību".
28.04.2021 11:46 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Draugs bieži pat visu diennakti pavada skatoties telefona un datora ekrānā, tādēļ mudināju viņu iegādāties šāda veida brilles, tieši no roopert.lv, pats ikdienā lieto kontaktlēcas. Pēc nedēļas, divām izbrāķēja, ka, pirmkārt, nekāda labuma, otrkārt, šķiet, ka attēls ir jokains, miglains. Tā kā acis, tik ilgu laiku regulāri pavadot pie monitoriem, sāp un gurst, meklē citas firmas brilles, lasa atsauksmes, jo tic, ka kādas no tām var palīdzēt nedaudz pasaudzēt redzi. Es gan ilgstoši viņas nemēģināju, bet, kad uzlieku, arī nekādu atšķirību nejūtu.
28.04.2021 12:18 |
 
Reitings 53
Reģ: 05.08.2020
Es strādāju biroja darbu un man darba dienu beigās ļoti sāpēja galva. Pēc darba mašīnai pie strūres īsti nevarēju pabraukt, jo likās, ka visas ceļa zīmes miglojās. Izdomāju aiziet pie acu aŗsta, jo likās, ka redze sabojāta, bet izrādījās, ka redzei viss ir pilnīgā kārtībā. ārsts ieteica brilles pret zilo gaismu, izlēmu pamēģināt un tas bija ļoti labs lēmums. Jau kādus 3 gadus pie datora (reizēm arī vakaros pie TV) sēžu ar brillēm, galva vispār nesāp un acis nenogurst. Un brillēm man nav nekādi mīnusi vai plusi, jo redze ir ļoti laba.
Tākā nav tas mārketinga triks un pētījumi arī ir. Gan par to, ka bojā redzi, gan par to, ka iemigt no zilās gaismas ir grūti. Tikai tas viss protams individuāli.
28.04.2021 12:45 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Man ir, noderīgs pirkums. Jūtami noņem nost spožo gaismu, arī ikdienā strādājot ar papīriem noņem balto lapas toni nost un ir vieglāk palasīt. Es jūtu atšķirību, datora ekrānam ir spilgtums/zilums kas iet cauri un acīs kož un ko nevar ar iestatījumiem noregulēt, īpaši ja nav jaunākās paaudzes monitori darbā/mājās.
28.04.2021 13:30 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Shonderer, Sparkle, kādas brilles Jums ir?
28.04.2021 14:37 |
 
Reitings 53
Reģ: 05.08.2020
Elisa_M @ 28.04.2021 14:37
Shonderer, Sparkle, kādas brilles Jums ir?

Nezinu kā sauc lēcas, kas ir ietvaros. Iesaku aiziet uz kādu optikas salonu, tur atradīs piemērotāko. ;)
28.04.2021 15:25 |
 
Reitings 60
Reģ: 28.04.2021
Tām, kam ir, caur brillēm tas redzējums nav tāds savāds vai arī tomēr kautkas pamainas, kad uzliec brilles? Es pati vispār nekad nekāda veida brilles vai kontaktlēcas neesmu nēsājusi, tik vai nu saulenes vai kautko dekoratīvu, bet ir gadijušās tādas, caur kurām skatījums ir savādāks un tās nav bijušas optiskās tālumam, tuvumam. Tāpēc jūtu, ka man būtu ļoti svarīgi, lai redzējums caur tām nemainītos (nerunāju par kāsu). Drošvien jau pirmstam aiziešu pie acuārsta un ja iegādāšos, tad to darīšu uz vietas.
Sākumā tieši iedomājos, vai tas nav 'fufelis', lai cilvēki kārtējo reizi grūstu naudu nevajadzīgajā. Šeit pēc komentāriem baigi saprast nevar, viedokļi dalas
28.04.2021 16:20 |
 
Patīk
Reitings 1747
Reģ: 24.05.2019
Man ir no fielmann datorbrilles pa 55 eur, viņas ir ar +0.4, kaut kādiem filtriem, padara attēlu skaidrāku un dzeltenāku. Ļoti noder, kad laptopā/planšetē/telefonā jāstrādā ar sīku druku. Galva sāp mazāk, acis ir relaksētākas. Ja jūti, ka jasasprindzina acis strādājot, tad noteikti iesaku šīs.
28.04.2021 16:45 |
 
Reitings 33
Reģ: 03.03.2021
Man ir datorbrilles no blinkely, un man ļoti patīk! Ikdienā sanāk daudz strādāt pie datora un, lietojot datorbrilles, galva un acis tiešām sāp mazāk.
28.04.2021 17:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits