Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pirmā reize pie GYN

 
Reitings 7
Reģ: 25.04.2021
Sveikas...
griežos pie jums ar ļoti, ļoti neērtu jautājjmu. Tā kā man ir paniskas bailes no visa veida ārstiem, savos 28 gados nekad neesmu bijusi arī pie sieviešu ārsta. Vai lūdzu, varat pastāstīt (kaut vai privāti vēstulē), kā notiek pieteikšanās, kā jāsagatavojas utt? Vai vnk jāpiezvana un jāpiesakās ar vārdu, uzvàrdu, vai tur būs kkā jàreģistrējas? (Nu, jāizveido tàda kā grāmatiņa pie ģimenes ārstiem?). Vai jāierodas norunātajā laikā un tur jāsēž un izsauc, kad jāiet iekšā kabinetā? Vai GYN nenosodīs, ka tik vēlu sāku interesēties par sieviešu dabas jautājjmiem? Nekad nav īsti bijušas nekādas problēmas (tfu, tfu, tfu), arī tagad nav, bet kaut kā sirdsapziņa saka, ka būtu sevi jāpārvar.
Paldies jau iepriekš, man kā tādam mazam bērnam ļoti vajag iedrošinājumu un uzzināt visu a-z, lai saņemos to izdarīt...
25.04.2021 15:17 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.04.2021
Un cik tagad vispār aptuveni maksā vizîte pie ārsta privātpraksē?
25.04.2021 15:19 |
 
Reitings 77
Reģ: 30.06.2020
Tieši tā pat, kā pie jebkura cita ārsta! Vai pie citiem arī nekad neesi bijusi?
25.04.2021 15:52 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.04.2021
Lasīt nemāki? :) Rakstu, ka paniskas bailes, tātad ļoti, ļoooooti reti! Ja nav, ko pateikt, var iztikt arī bez stulbām piezīmēm.
25.04.2021 16:14 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Jāzvana uz klīniku un jāpierakstās, cenu par vizīti arī vari pajautāt, ja info neatrodi mājas lapā. Jāierodas noteiktajā laikā un no sākuma jādodas uz reģistratūru ar personas apliecinošu dokumentu, pēc tam pateiks uz kurieni jāiet un būs jāsēž pie kabineta un jāsagaida, kad pasauks iekšā.
25.04.2021 16:28 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Es parasti maksāju 4,70€. Piezvanu uz reģistratūru , piesakos pie savas dakteres un viss. Zvanot uz reģistratūru vari obligāti nesaukt noteiktu ginekoloģi, vienkārši saki , ka velies pierakstīties pie jeb kādas ginekoloģes un viņi pierakstīs pie tās kura ātrāk pieņem.
25.04.2021 17:45 |
 
Reitings 204
Reģ: 10.08.2020
Nezinu kā Rīgā, bet reģionos vieni un tie paši ginekologi ir gan valsts apmaksāti (tātad ap 4 EUR par vizīti), gan citās dienās viņi ir privātklīnikās, kur par vizīti prasa 30 EUR. Tā kā pie ginekologa nav vajadzīgs nosūtījums vai sūdzības, lai ginekologa vizīte būtu valsts apmaksāta, neredzu jēgu doties citā nedēļas dienā pie tā paša ārsta par 30 EUR.
25.04.2021 18:19 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Neviens ārsts man nekad iepriekš nav prasījis, kad pēdējo reizi pie ārsta biju. :) Vienīgie, kas to prasa, ir higiēnisti.
Tā kā gan jau arī Tev to neprasīs, viņiem pa lielam vienalga, atceries, ka Tu esi viena no 100 pacientēm nedēļas laikā, ārstes ir redzējušas VISU, viņas pārsteigt ir praktiski neiespējami, un tāpēc tiešām nevajag uztraukties par to, ko viņa prasīs vai teiks. Ieiesi kabinetā, paprasīs, vai ir kādas sūdzības, kāds ir cikls, tad paaicinās uz blakus telpu vai aizslietni, tur nost no ārsta varēsi noģērbt apakšgalu un tad apsēsties uz krēsla. Ārste ātri visu apskatīs tur lejā, iespējams paņems ar vates kociņu uztriepi profilaktiskos nolūkos, un tad tas arī viss. Varēsi kāpt nost un apģērbties atpakaļ.
Starpc citu, daudzas pie ginekologa iet ar svārkiem (garākiem un brivakiem), lai justies ērtāk un nebutu bez nekāda apakšējā apģērba uz krēsla jāsēž.
25.04.2021 19:05 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
Ieteiktu tev pirms apskates ārstei pateikt, ka esi šeit pirmo reizi, esi uztraukusies, jo ir bailes. Jebkura ārste, kura zinās, ka tu esi pirmo reizi, vienalga cik veca, attieksme būs savādāka, iejūtīgāka. Arī saudzīgāka, lai neradītu traumu priekšdienām.
25.04.2021 20:00 |
 
Reitings 88
Reģ: 27.01.2014
Es pirmo reizi pie gin arī biju tikai 25 gados, man šķiet. Pateicu ārstei,.ka.man pirmā reize, ka man uztraukums, bet viņa bija ļoti jauka un pretimnākoša. Es eju privārpraksē, man parasti vizīte + pārbaude ir ap 80 eiro, ja vēl kādas papildus analīzes, tad ap 100-140. Bet man to sedz apdrošināšana. Bet ļoti patīk attieksme un rūpība, ir tā vērts tai cenai
25.04.2021 21:14 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Ieteiktu sākumā arī palasīt atsauksmes vai tepat pajautāt padomus par ārsta izvēli, jo ir svarīgi atrast saprotošu, iejūtīgu ginekologu, īpaši, ja tā ir pirmā reize kad dosies pie šī ārsta.
Pati eju dzimtajā mazpilsētā pie valsts apmaksāta ginekologa, pēdējoreiz samaksāju 8eur (vizīte + analīzes). Ja nav analīzes, tad lētāk. Tiešām neatceros kā bija, kad devos pie ginekologa pirmoreiz, jo tas bija 18 gadu vecumā. Tagad eju reizi gadā. Pie ārsta pierakstos caur portālu piearsta.lv vai arī zvanu māsiņai un veicu pierakstu pie savas ginekoloģes. Konkrētajā dienā un laikā eju, apsēžos un gaidu, kad ārsts izsauks. Sākumā vienmēr seko jautājumi par ciklu, pēdējo reizi, kad bijušas mentruācijas, vaicā par sūdzībām, ja tādas ir un manā gadījumā par hormonālo kontracepciju, kuru lietoju. Pēc tam standarta izmeklējumi apakšdaļai un krūtīm. Jau vairāk kā 10 gadus apmeklēju vienu un to pašu ginekoloģi un esmu ļoti apmierināta, jo vienmēr esmu saņēmusi tikai to labāko, sirsnīgāko attieksmi.
Pirmajā reizē gan ieteiktu pateikt, ka šī ir pirmā vizīte pie ginekologa, lai ārsts ir par to lietas kursā. Man šķiet, ka ir ļoti svarīgi atrast labu, saprotošu, iejūtīgu ginekologu, jo bieži esmu dzirdējusi, ka sievietes saka, ka paniski baidās iet pie ginekologa, savukārt es nekad neesmu izjutusi tādas bailes no šī ārsta un domāju, ka tas lielā mērā ir ārsta nopelns, jo, ja būs foršs ārsts, arī bailes pašas no sevis izzudīs.
26.04.2021 00:07 |
 
Reitings 64
Reģ: 07.05.2020
Man pirmā konsultācija pie ginekologa bija kādu laiku pēc vidusskolas absolvēšanas. Biju uztraukusies, bet neko neminēju, ka esmu pirmo reizi. Jautāja aptuveni šādus jautājumus - kāds cikls? Vai dzimumdzīve ir? Cik regulāri dzimumdzīve? Vai sāpīgas mēnešreizes? Cik stipras, vai regulāras sāpes? Cik gados sākās mēnešreizes?
Es eju uz valsts apmaksāto, kas ir ~ 4,50€, + pārbaudīja sonogrāfijā manas olšūnas, dzemdi utml., kas maksā 30€. Vilku brīvus, samērā garus (līdz celim) svārkus, lai justos ērtāk. Man tikai pašā pirmajā reizē pārbaudīja arī krūtis. Ja Tev nav nopietnāku sūdzību, tevi ilgi tur nepaturēs (manai māsīcai ir veselības problēmas saistītas ar vēderu, bet viņai ir sūdzības,problēmas arī ginekoloģijas jautājumos, ko ginekoloģe nevar atrisināt - pārāk sarežģīts un rets gadījums. Viņa parasti ir ilgi salīdzinoši ar mani.)
26.04.2021 01:26 |
 
Reitings 103
Reģ: 07.04.2021
Neticu,ka 28 gadu vecuma ne reizi neesi bijusi ne pie viena arsta.
26.04.2021 03:27 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.04.2021
Ko īsti nozīmē “valsts apmaksāts”? Saprotu, ka pašai jānosedz tikai daļa maksas, kā tas nebūtu privātklīnikā. Vai šie “valsts apmaksātie” parasti ir klīnikās, t.i., slimnīcās, un tur vienkārši jāpiesakās? Jo skatos, k dakterei, uz kuru tēmēju, ir gan sava privàtprakse, gan viņa pieņem arī slimnīcā.
26.04.2021 10:27 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Ieteiktu kaut par pirmo vizīti samaksāt no savas naudiņas, ja esi apdrošināta vēl labāk. Visi šie sieviešu dakteri ir ļoti satraucoši, kaut tā pirmā vai pēdējā reize ir. Svarīgi,ka ārste ir zinoša un spēj atbildēt uz jautājumiem un nerādīt sievietei lieku stresu.
26.04.2021 17:24 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ņemot vērā, ka pirmā reize, noteikti veiks arī ginekoloģisko usg (vismaz tas būtu tikai loģiski), tāpēc cena var mainīties. Agrāk kad gāju pie gin, tad viņai uz vietas kabinetā nebija šī usg aparāta un tā bija vēl atsevišķa vizīte, (varbūt tagad jau citi laiki) bet tagad eju uz privātpraksi tur ir viss uzreiz pieejams. Ārst uzdos, protams, jautājumus par līdzšinējo veselību pa sieviešu līniju, prasīs kad bija pēdējās mr, cik ilgs cikls, par seksuālajām attiecībām, vai ir partneris, izsargāšanos utt. Iespējams, ka vēlēsies veikt kādas analīzes, jo līdz 28 gadiem jau jābūt bijušai pārbaudei uz dzemdes kakla vēzi (tas ir ko apmaksā valsts), varbūt vēl ko. Visur gan nav šī kārtība vienāda, bet tas ir no manas pieredzes. :)
26.04.2021 17:53 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Un vēl ļoti iespējams, ka krūtis iztaustīs.
26.04.2021 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Bet galvenais neuztraucies. Ja ir kompetents ārsts, tad absolūti neko Tev nepārmetīs. Apmeklējums nav sāpīgs un pēc tam ar mierīgu sirdi varēsi dzīvot, zinot, ka esi sevi pārbaudījusi :)
26.04.2021 17:56 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Meitenes jau visu te apstāstija.
Vienīgais ko varu ieteikt, uzvikt kādu garāku kreklu, džemperi augšiņā. Es vismaz tā jutos ērtāk, nebija gluži ar pliku dupsi jāiet līdz apskates krēslam. 😄 Tas tāds iz dzīves padoms
26.04.2021 20:28 |
 
Reitings 64
Reģ: 07.05.2020
Jautataja @ 26.04.2021 10:27
Ko īsti nozīmē “valsts apmaksāts”? Saprotu, ka pašai jānosedz tikai daļa maksas, kā tas nebūtu privātklīnikā. Vai šie “valsts apmaksātie” parasti ir klīnikās, t.i., slimnīcās, un tur vienkārši jāpiesakās? Jo skatos, k dakterei, uz kuru tēmēju, ir gan sava privàtprakse, gan viņa pieņem arī slimnīcā.

Jā, Tu pareizi saprati. Valsts apmaksāta konsultācija visbiežāk ir slimnīcās, poliklīnikās. Par konsultāciju jāmaksā bišķi virs 4€. Viens un tas pats ārsts var pieņemt gan valsts apmaksātos pacientus, gan par pilnu cenu (pilnā cena gan nav visur vienāda). Šāds princips attiecas arī uz dermatologiem, acu ārstiem utt. Daudzàs vietās ir iespējams e-pieraksts, kur Tu pati redzi - kādi ārsti strādā konkrētajā vietā (vārds, uzvārds), ārsta brīvos laikus un vai konsultacija būs par pilno cenu / valsts apmaksātais. Tādā veidā Tu pati vari mierīgāk, vai Tu tiksi konkrētajā datumā, paskatīties internetā atsauces, ārsta pieredzi utml. par konkrēto ginekologu. :) Un tas nav sāpīgi būt uz krēsla, kad ir usg,mēģini būt atslābusi.
26.04.2021 23:33 |
 
Reitings 49
Reģ: 13.02.2021
Vai kāda var ieteikt kādu iejūtīgu, labu ginekoloģi?
Arī man ir šāda pati paniska baile, diskusijas iespaidā vēlos tomēr iet pārbaudīties.
Paldies.
27.04.2021 13:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits